Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filozofizm - śmierć przez zadyskutowanie
#17
towarzyski pelikan napisał(a):Bóg najwyraźniej nie jest demokratą i moim zdaniem, to tylko świadczy o Jego mądrości. Czym jest w praktyce demokracja, wszyscy widzimy.
Ech, Brajanek. A w tej twojej firmie, w której się opierdalasz dzień w dzień, demokrację masz?

Kiedyś, kiedy świat był prosty, bo człowiek miał do dyspozycji tylko ziemię i to, co mu ziemia urodzi, model państwa jako mniej lub bardziej autorytarnej firmy sprawdzał się doskonale. Specyfika świata współczesnego polega zaś na tym, że on skomplikowany jest, co pociąga za sobą specjalizację; jedna firma ogarnia tylko jedną branżę. Problem polega na tym, jak te firmy mają się dogadywać między sobą. Jeśli jeden szef szanuje drugiego szefa, bo widzi w nim osobę krześcijańską i bliźniego swego, to mamy demokrację - a jeśli znajdzie się jeden szef, co innymi szefami pogardza i chce ich mobbingować, to mamy Wenezuelę.

Nawiasem, na tym właśnie polega owo pęknięcie w polskim narodzie. Tusk zagospodarowuje tę część elektoratu, która chce się traktować nawzajem po krześcijańsku, a Kaczyński tę połowę, która uważa, że mobbing jest jednak lepszym pomysłem. Ta druga połowa jest, oczywiście, skażona wpajaną przez Sowietów propagandą, że Polska byłaby dziś wielka, gdyby się nie uwikłała w demokrację szlachecką, tylko miała cara (czyli takiego chana azjatyckiego). Parszywą robotę ma Kaczyński, no ale ktoś ją, dla dobra państwa, wykonywać musi.

Te dwie opcje oczywiście nie wyczerpują palety, bo możliwa jest jeszcze firma firm. Czy taki ustrój daje radę? O tym się właśnie przekonamy, bo coś takiego zrobili u siebie Chińczycy; i jeśli Chińczycy przetrwają bądź wygrają wojnę handlową z Hameryką, możemy się rzucić i wdrażać chiński model zarządzania państwem. Tylko on - i tu cię poproszę, Brajanek, o ustosunkowanie się - nie jest chrześcijański. On jest zbudowany na Konfucjuszu i na maniakalnej czołobitności wobec wyższej szarży. Byłbyś gotów, Brajanek, w zgodzie z obyczajem upadać na twarz przed swoim szefem, którego teraz rżniesz na czasie pracy? Czy choćby uklęknąć na jedno kolano.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Filozofizm - śmierć przez zadyskutowanie - przez ErgoProxy - 18.05.2019, 16:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości