Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A tymczasem w .....
lumberjack napisał(a): Kuźwa, chyba się na serio na jakąś wojnę szykujemy


Spokojnie. To jest program rozpisany na kilkanaście lat. Na ten moment bierzemy
180 czołgów K2 z półki oraz 48 samolotów FA-50 (problem w tym, że nie za bardzo wiadomo po co i jaką rolę mają one pełnić). Czołgi K2 w tej wersji natomiast mają ten problem, że mają bardzo słabe opancerzenie boków. Docelowo zatem ma ruszyć u nas na licencji (czyli będziemy płacić od każdego egzemplarza) produkcja K2PL, czyli wariantu czołgu zmodyfikowanego do naszych potrzeb miedzy innymi przez wzmocnienie opancerzenia. Czołgi te powoli będą zastępować najpierw PT91 twardy a docelowo również obie wersje leopardów. Ale to jest celowane gdzieś mniej więcej po 2030 roku. A w tej perspektywie nie wiadomo ile tych czołgów tak na prawdę wyprodukujemy. Przypominam, że w 2014 poprzedni rząd zaplanował ambitny program zakupów dla armii za 180 mld złotych w ciągu kilku lat, który potem radośnie został wykasowany przez pana Macierewicza.

Z ciekawostek umowa z Koreańczykami zakłada, że do 2026 roku zakończymy produkcję Krabów i przejdziemy na produkcję na licencji koreańskich haubic K9PL na których bazuje KRAB


Cytat:No i wiadomo już, że PT-91 Twardy zostaną przekazane Ukrainie.

Przekazaliśmy już prawdopodobnie około 50 sztuk. Reszta raczej nie pójdzie do czasu aż nie dostaniemy czegoś nowego od USA lub Korei.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Gawain napisał(a):
DziadBorowy napisał(a): [quote='lumberjack' pid='765147' dateline='1658728174']
Kuźwa, chyba się na serio na jakąś wojnę szykujemy


Spokojnie. To jest program rozpisany na kilkanaście lat. Na ten moment bierzemy
180 czołgów K2 z półki oraz 48 samolotów FA-50 (problem w tym, że nie za bardzo wiadomo po co i jaką rolę mają one pełnić).

Mają pełnić rolę przykrywki XD Toż takie zamówienie musiało być posmarowane grubiej niż respiratory... Ale oficjalnie to na bank chcą Koreńczycy mieć przyczółek produkcyjny w Europie, zwłaszcza środkowej. Oprócz Polski jedynie Rumunia nadaje się na taki przyczółek.
Sebastian Flak
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Przekazaliśmy już prawdopodobnie około 50 sztuk.

Nawet nie wiedziałem, fajnie.

Gawain napisał(a): Ale oficjalnie to na bank chcą Koreńczycy mieć przyczółek produkcyjny w Europie, zwłaszcza środkowej.

No i git, tyż fojnie. Tylko, że Szwabom się to nie spodoba; wyrośnie im tuż pod nosem konkurencja dla Leopardów etc.

Cytat:Russian media claims Polish tourists beat up a group of Russians at a hotel in Alayna, ?? , after a dispute about Russia’s invasion of ??.

The Russians claims that the Turkish hoteliers sided with the Poles, who quickly disappeared from the scene, while the Russians were jailed

https://twitter.com/visegrad24/status/15...4428390400

Mam nadzieję, że to prawda, a nie tylko ruska propaganda. Turcja, ze względu na ceny jest chyba właśnie najbardziej atrakcyjna dla Polaków i ruskich.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Mam nadzieję, że to prawda, a nie tylko ruska propaganda. Turcja, ze względu na ceny jest chyba właśnie najbardziej atrakcyjna dla Polaków i ruskich.

Wg Rosyjskich mediów, a stąd się ta wiadomość wzięła ta "grupa Rosjan" to jakiś koleś i jego dziewczyna, którzy dostali wpierdol od 4 kolesi z Polski.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
To był ponoć hotel, który od lat specjalizował się w ruskich, Polakach i Ukraińcach. Teraz Turcy będą chyba musieli pomyśleć o hotelach tylko dla ruskich.

Teraz hotel ponoć ma stracić 5 gwiazdek. A powinien mieć 6 Uśmiech

Tymczasem Gerchuj Szreder se pojechał na wakacje do moskwy. Przy okazji przekaże putlerowi jakieś informacje. Że też jawny agent rosji może sobie tak bezkarnie chodzić po świecie. Powinien zostać w tej moskwie już na stałe.

https://twitter.com/nexta_tv/status/1551669138233475076
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
Odpowiedz
A tymczasem na Bałkanach:

https://tvn24.pl/swiat/kosowo-co-sie-dzi...je-6016374

Wiadomo, że Serbia to taka filia Rosji z bliźniaczą mentalnością, a ich wierność Moskwie jest większa niż ta Mińska. No ale w obecnych klimatach na świecie już tylko brakuje kolejnego Sarajewa. Pretekstem ma być zmiana polityki paszportowej Kosowa w/s obywateli serbskich, ale zbieżność przypadkowa nie jest, patrz niżej:

https://dorzeczy.pl/swiat/330736/napieci...aguje.html

Cytat:Jeden z ważniejszych polityków serbskiej partii rządzącej Wołodymyr Djukanovych zamieścił ostatnio skandaliczny wpis w mediach społecznościowych. "Ciągle wydaje mi się, że Serbia będzie zmuszona do rozpoczęcia denazyfikacji Bałkanów. Chciałbym się mylić" – napisał. Tweet wywołał burzliwą reakcję wśród użytkowników. Wielu internautów przypomniało, że prezydent Rosji Władimir Putin użył argumentu o "denazyfikacji" jako pretekstu do ataku na Ukrainę.

"Denazyfikacja to proces wykorzeniania ze społeczeństwa nazizmu jako ideologii. Serbowie, jako największe ofiary nazizmu, w przeciwieństwie do naszych sąsiadów, którzy witali nazistów jako wyzwolicieli, mogą pomóc każdemu, kto chce, w denazyfikacji" – oznajmił dalej polityk Serbskiej Partii Postępowej.

(sorry za linka, ale na szybkiego nie znalazłem lepszego cytatu w/s tej "denazyfikacji")
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
https://twitter.com/visegrad24/status/15...1566400512

Azerbejdżan ruszył na Armenię.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
Odpowiedz
Cytat:Karabakh complains that Russian peacekeepers do nothing to curb Azeris.
"Do nothing" or "Cannot do anything"?
That's the question.

https://twitter.com/lilygrutcher/status/...1047795712

ruscy się wyprztykali z siły militarnej.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
Odpowiedz
Dziś putler z przydupasem kadyrowem byli na wizycie u Erdogana (albo na odwrót Język). Ciekawe co se ustalili.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
Odpowiedz
A tymczasem jakiś skurwiel wypuścił coś do Odry i na niektórych jej odcinkach zniszczył środowisko na najbliższe kilka lat.

https://krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl/...c8-8945591


Cytat:Sytuacja na Odrze jest bardzo poważna. Fala przyniosła setki śniętych ryb, które od wczoraj wyławiają przedstawiciele straży rybackich, stowarzyszeń ekologicznych oraz wolontariuszy. Specjaliści nie mają wątpliwości, że mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną i do odbudowania Odry potrzeba będzie wielu lat.
O możliwym zatruciu Odry pisaliśmy już wczoraj (wtorek, 9 sierpnia), kiedy fala z mnóstwem śniętych ryb dotarła do województwa lubuskiego. Wędkarze nie mają wątpliwości, że woda została zatruta, a straty w rybach można liczyć w tonach. - Woda ma specyficzny zapach i specyficzną barwę. Ryby po prostu się podusiły z braku tlenu - podkreślają
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
A tymczasem .....


Cytat:Sławomir Wałęsa - syn byłego prezydenta Lecha Wałęsy miał stawić się na przymusowym odwyku alkoholowym. Nie zrobi tego, bo jak zapewnia sam przestał pić. 50-latek otwarcie przyznaje, że nie stać go obecnie na alkohol.
Sławomir Wałęsa od jakiegoś czasu zmaga się z nałogiem. Zgodnie z orzeczeniem toruńskiego Sądu Rejonowego syn byłego prezydenta miał stawić się na przymusowy odwyk alkoholowy.
Na łamach "Super Expressu" wyznał jednak, że już nie potrzebuje odwyku. Dlaczego?
Syn Lecha Wałęsy otwarcie przyznał, że w dobie rekordowej inflacji zwyczajnie nie stać go na kupowanie alkoholu.
Cytat:Przestałem pić, bo wszystko jest drogie. To nie żaden odwyk to spowodował, tylko warunki ekonomiczne. Na razie nie dostałem wezwania na przymusowy odwyk. Czekam na rachunek za prąd i podwyżkę czynszu za mieszkanie. No nie mam na alkohol - tłumaczy Sławomir Wałęsa w rozmowie z "Super Expressem".
Normalnie się wzruszyłem,

I jak tu panie żyć?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Dla odmiany


Cytat:Niemiecki wydawca Ravensburger Verlag wycofuje książki o Winnetou w związku z kłótnią o stereotypy rasowe. W ten sposób reaguje na dyskusję o przedstawieniu postaci rdzennego Amerykanina w książkach dla dzieci — informuje "The Guardian".
  
Książki o Winnetou budzą spore kontrowersje.

Chodzi dokładnie o dwie nowe książki oddające hołd bardzo popularnej postaci w literaturze dziecięcej — Winnetou. W kierunku niemieckiego wydawcy posypały się oskarżenia o rasizm.
Ravensburger Verlag przyznaje, że rozważy, czy kontynuować publikację innych tytułów o Winnetou w przyszłości.
Wydawca powiedział, że reaguje na "wiele negatywnych reakcji" na jego publikację książek skierowanych do grupy wiekowej 7+, związanych z niedawno wydanym filmem fabularnym o nazwie "The Young Chieftain Winnetou".
Posunięcie wydawcy wywołało debatę na temat tego, czy film również powinien zostać wycofany.

Karol May, twórca powieści, który zmarł w 1912 r., jest uważany za pierwszego autora bestsellerów i jednego z najlepszych niemieckich pisarzy w historii. Przynajmniej pod względem sprzedaży.
Jego książki rozeszły się w liczbie około 200 mln egzemplarzy na całym świecie i zostały przetłumaczone na 40 języków.
"The Guardian" wskazuje, że w gorącej dyskusji, zwłaszcza w mediach społecznościowych, zarzucono książkom o Winnetou powielanie rasistowskich stereotypów wywodzących się z kolonializmu, a także zawłaszczanie kulturowe w przedstawianiu cech rdzennych mieszkańców.
Dziennik zauważa, że zwolennicy tego posunięcia określili literackie próby Maya wyczarowania idylli w kraju pochodzenia rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej jako "kłamstwo, które całkowicie pomija ludobójstwo rdzennych mieszkańców, niesprawiedliwe zasiedlanie ich ziem przez białych osadników i niszczenie ich naturalnych siedlisk".
Szef wydawnictwa Ravensburger Verlag, Clemens Meier, powiedział, że "nigdy nie było intencją zranienie uczuć innych ludzi tymi tytułami.
Nasi redaktorzy intensywnie pamiętają o takich tematach jak różnorodność czy przywłaszczenie kulturowe".


Sorry Winnetou Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): https://twitter.com/visegrad24/status/15...1566400512

Azerbejdżan ruszył na Armenię.
Czyli "w tej knajpie karabachy się rozlazły?". Cytując pewien kabaret.
"Nosić swój krzyż? Fatalnie nieprzenośny obiekt.". J. Cortazar, Gra w klasy.
Odpowiedz
A tymczasem w Karpaczu

Cytat:Taksówkarze z Karpacza chcą zlikwidowania przystanków komunikacji miejskiej i likwidacji komunikacji zbiorowej, którą zarządza Tadeusz Kalupa. Kierowcy interweniowali w urzędzie i żalą się, że "są w biedzie", a zbiorkom odbiera im klientów

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/...oxNewsImg3

Tylko czekać na protest branży pogrzebowej przeciw działalności szpitali.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): A tymczasem w Karpaczu

Cytat:Taksówkarze z Karpacza chcą zlikwidowania przystanków komunikacji miejskiej i likwidacji komunikacji zbiorowej, którą zarządza Tadeusz Kalupa. Kierowcy interweniowali w urzędzie i żalą się, że "są w biedzie", a zbiorkom odbiera im klientów

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/...oxNewsImg3

Tylko czekać na protest branży pogrzebowej przeciw działalności szpitali.

Ciekawostka.
Jak jechałem z rodziną do Karpacza, to zobaczyłem na żywo ten zestaw obok siebie:
[Obrazek: 31931d583058b.jpg]
"Zajebiste" sąsiedztwo mają mieszkańcy Domu Seniora. Z okna sobie widzą takie cosie. Z bratem miałem od tego kilka minut czarno-humorowej beki w trasie. Oszczędzają na transporcie chyba (dom seniora zgodny z dyrektywą FitFor55). Dom Seniora "Vanitas". Chciałbym do takiego trafić. Trafia w moje gotyckie fanaberie. No ale ja jestem dziwny. Język
Odpowiedz
https://wiadomosci.wp.pl/oszukala-trumpa...312a?amp=1

Haha. Aż mi się Gregoire Akcelrod przypomniał. Trump to człowiek wyjęty z "Family Guy'a" lub innej podobnej bajki. Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości