To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tolerancja religii a msza na paradzie równości
NinnyCamacho napisał(a): Ksiądz, który spalił tamtego Harry'ego Pottera miał jakieś uzasadnienie (to miało być takie rytualne porzucenie dóbr doczesnych czy coś takiego, rzeczy, które nas rozpraszają, dlatego razem z książką do paleniska trafiły też zabawki i parasolka Hello Kitty). To nie było palenie literatury w sensie "cenzura i precz z fantasy".

Ninny, nie pogrążaj się. Akurat w tym przypadku dysponujemy słowami samego zainteresowanego:

https://natemat.pl/268543,ksiadz-z-gdans...-i-amulety

"Ksiądz Jan Kucharski: To nie było palenie jakichś tam książek, ale palenie przedmiotów związanych z magią i okultyzmem. Oprócz książek były tam także inne przedmioty – amulety, talizmany. To wierni je przynieśli, bo nadszedł czas, żeby zrobić z tym porządek."

I, jakbyś nie wiedziała, pewne środowiska w KRK (nazywam ich, neookultystami) widzą magię i okultyzm nie tylko w Harrym Potterze, ale też w serialu My Little Pony, w Hello Kitty, czy nawet w Gwiezdnych Wojnach. I niezależnie od tego, czy ten ksiądz podziela te oceny w każdym pojedynczym przypadku, czy też nie: akurat tutaj powodem i wspólnym motywem nie było żadne pierdu pierdu z dobrami doczesnymi i rozpraszaniem. Tylko magia i okultyzm.

Cytat:Koleś jest znany z tego, że bawi się w Kościół. Tą mszą w Warszawie zdobył odrobinę więcej rozgłosu, niż przy swoich codziennych zabawach w Kościół. Uśmiech

On tę "zabawę" odprawiał już od 2010 roku. Z tą różnicą, że do lutego 2019 odprawiał ją w imieniu pewnego chrześcijańskiego Kościółka, które, mimo braku aprobaty przez co niektóre międzynarodowe i polskie rady, jest zakorzeniona w anglosaskich ruchach ewangelikalnych. Co najmniej od roku 2012 było wiadomo, co to za organizacja i że jej głównym punktem zajęć jest właśnie udzielanie "ślubów gejowskich", patrz niżej.

https://www.tvp.info/8429644/dzialacz-ge...l-biskupem

Więc mogą być dwa powody na aktualne "święte oburzenie" episkopatu: Albo to, że od lutego 2019 ten Zjednoczony Kościółek Tego i Owego się rozwiązał... rozwiązało też okowy krytyki, bo nie trzeba już brać kurtuazji wobec jakichś ewangelikalnych kościołów w USA. Druga możliwość jest taka, że w 2019 roku była potrzeba na takie a nie inne oświadczenie, coby trochę zaostrzyć niedostatecznie jeszcze podgrzany konflikt. Pewne grupy obrońców przed bluźnierstwami potrzebują przecież pewnej, nazwijmy to, motywacji.

Cytat:Ale ja nie roztrząsam, czy mieszkańcy tamtej wsi (nawet nie pamiętam nazwy) są antysemitami, czy tylko część nimi jest, czy też w ogóle nie są. Ja tylko mówię, że kukła przedstawiała konkretną osobę, a nie naród.

A ja mówię, że spuszczanie łomotu kukle stoi w tej samej tradycji, według której w co niektórych regionach spuszczano łomot starozakonnym w Wielki Piątek. Z jednej strony więc to pewien postęp, lepiej sprać kukłę niż człowieka. Z drugiej strony nie widzę potrzeby nawiązywania do tej tradycji, nawet w tej "kuklanej" formie, właśnie przez te związki.

Cytat:Nie muszę się podlizywać, żeby zostawili mnie w spokoju. Na ogół po prostu mnie nie widzą, jak już mówiłam, bo niczym się nie wyróżniam z tłumu normalsów. Mój facet się wyróżnia, w dodatku mówi nie po polsku, ale jego też nigdy nie zaczepiali.

No pewnie, jak przyszli po gejów i lesbijki, to ukryta opcja niemiecka nie była na celowniku. Wystarczy, że tuba propagandowa się nieco przekręci, że podgrzeje się roszczenia o reparacje, że będzie potrzeba na jakiś PolExit, to wtedy i kolejność łomotu się zmieni.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Tolerancja religii a msza na paradzie równości - przez bert04 - 16.09.2019, 13:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości