Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak i kiedy i skąd litery alfabetu a,b,c,d, e - przywędrowały do Polski i do Anglii
zefciu napisał(a):
ZaKotem napisał(a): A wiadomo, że "poganie" nie znali ksiąg, jeżeli więc nawet pisano jakieś listy, glejty czy rachunki, to nie były rzeczy przeznaczone do trwałości i prawdopodobieństwo ich przetrwania jest nikłe.
Czyli postulujesz, że nasi przodkowie mieli pędzelki i tymi pędzelkami pisali na drewnie?
Raczej dopuszczam możliwość, że bazgrali na brzozowej korze. Z pewnością tak bazgrano na Rusi już w czasach chrześcijańskich, ale nic nie stało na przeszkodzie takiej techniki wcześniej.

Cytat:Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, jak z pisma greckiego mogło wyewoluować asomtawruli. Ale z drugiej strony, nie mam też pojęcia, jak pismo hebrajskie powstało z fenickiego, a mchedruli z nuschuri.
Jakbyś widział, jak ja piszę ręcznie, też byś się dziwował, że to jakoś wyewoluowało z polskiego alfabetu. A teraz wyobraźmy sobie, że ktoś niepiśmienny, a inteligentny, każe mi coś napisać, np. "pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig" i na tej podstawie, wiedząc, co jest zapisame, spróbuje odtworzyć litery. A potem innych nauczy. Będzie to bardzo dziwne i jedynie profesjonalny grafolog odnajdzie jakieś podobieństwo z literami polskimi.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Jak i kiedy i skąd litery alfabetu a,b,c,d, e - przywędrowały do Polski i do Anglii - przez ZaKotem - 18.06.2019, 09:25

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości