Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o religię w szkołach
E.T. napisał(a):To spora korporacja jest, dość zacofana pod wieloma względami, w tym organizacyjnie i PR-owo

Ale już konkretnie na czym to zacofanie ma polegać nie piszesz

E.T. napisał(a):Mało wiarygodna firma, nie polecam

Zaiste twój autorytet jako znawcy KK jest tak wielki że chyba wezmę sobie te radę do serca

W ogóle nie wiem skąd wy te historie bierzecie. U mnie na wypizdowie dolnym większość młodych ludzi (sporo starych typu 40, 50 lat zresztą też) do Kościoła nie chodzi, inni popierają aborcję jeszcze inni żyją na kocią łapę i każdy ma to w dupie. A jeszcze inni nie lubią Kościoła tak samo jak lewicy i tego co sobą ona reprezentuje. Więc też bym się nie cieszył na waszym miejscu
Niech pokój będzie twoją siłą, a obfitość twoją twierdzą
Odpowiedz
E.T. napisał(a): To spora korporacja jest, dość zacofana pod wieloma względami, w tym organizacyjnie i PR-owo, więc mają u siebie konkretny pierdolnik. Oficjalny przekaz z samej góry może się nie zgadzać z lokalnymi działaniami.
Dokładnie, polski Episkopat i wielu katolików raczej nie jest wielbicielem Franciszka, co może potwierdzić jedyny aktywny na tym forum katolik Uśmiech
Cytat:Swoją drogą zastanawiające, bo szwagier podobno planował z dzisiejszą małżonką ślub cywilny i mamusia nie miała nic przeciw, tylko ze względu na teściową wzięli z lubą jednak cywilny, natomiast chrzciny i całą resztę z własnej woli praktykują "ze względu na tradycję". (tutaj też IksDe, bo za chiny nie czaję tego "bo tradycja" jako uzasadnienie czegokolwiek IksDe )
Ma to już pewne konsekwencje w niektórych parafiach, na przykład u mojej ciotki nie było kolędy w zeszłym roku ponieważ nie było komu chodzić po domach. A w dużej korporacji wydatki obcina się oczywiście zaczynając od najniższego szczebla.

InspektorGadżet napisał(a): Ale już konkretnie na czym to zacofanie ma polegać nie piszesz
Na ten temat można by dziesięć tomów napisać. Na przykład Kościół mający być podobno prekursorem przykazania miłości, swoją postawą i wypowiedziami (np. o tęczowej zarazie) przedstawia coś dokładnie przeciwnego. Zamiast łączyć ludzi dzieli ich jednocześnie kreując siebie na ofiarę ponieważ nie potrafi dostosować się do zmian społecznych.
Odpowiedz
Osiris napisał(a):Na ten temat można by dziesięć tomów napisać

Ale ja nie proszę o opasłe tomy tylko konkretne przykłady
Osiris napisał(a):Na przykład Kościół mający być podobno prekursorem przykazania miłości, swoją postawą i wypowiedziami (np. o tęczowej zarazie) przedstawia coś dokładnie przeciwnego

Ech, nie wiem kiedy Kościół nauczał że można tolerować i afirmować grzech prowadzący do potępienia?
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Ale ja nie proszę o opasłe tomy tylko konkretne przykłady
Myślę, że najlepiej jak posłuchamy co na ten temat ma do powiedzenia papież, który sam twierdzi, że Kościół jest zacofany o dwieście lat. Trudno o lepszy autorytet w tym temacieUśmiech

https://www.gosc.pl/doc/6054392.Papiez-K...lat-z-tylu

Cytat:Ech, nie wiem kiedy Kościół nauczał że można tolerować i afirmować grzech prowadzący do potępienia?

Popatrzmy co na ten temat mówi Katechizm KK, czyli w zasadzie twoja druga Biblia: 

"Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji"

Jak w tym konteście można ocenić wyrażenie "tęczowa zaraza" i inne podobne komunikaty katolickich oficjeli?
Odpowiedz
No i to wlasnie jest jednym z podstawowych problemow KRK ze tkwi w obyczajowosci sprzed 2000 lat nie zauwazajac ze rzeczywistosc jest troche inna.
Odpowiedz
Osiris napisał(a):Myślę, że najlepiej jak posłuchamy co na ten temat ma do powiedzenia papież,
Ale co mnie obchodzi że papież powtarza brednie Martiniego?
Osiris napisał(a):który sam twierdzi, że Kościół jest zacofany o dwieście lat.

A to nie jedyna z jego licznych zalet. Tyle że ja pytałem o konkrety

Osiris napisał(a):"Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji

Jest różnica między traktowaniem z miłością homoseksualistów. A tymi którzy publicznie afirmują grzech prowadzący do potępienia. To że czyn ten jest społecznie akceptowany nie ma to nic do rzeczy. Gdyby była mowa o grzechu społecznie nieakceptowanym to pewnie żadnych obiekcji byś nie miał
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Osiris
Cytat:który sam twierdzi, że Kościół jest zacofany o dwieście lat.

A to nie jedyna z jego licznych zalet. 
To ja się teraz gubię: najpierw twierdzisz, że Kościół nie jest zacofany a teraz mówisz, że to jedna z jego zalet? Brak tu sensu. 

Cytat:Tyle że ja pytałem o konkrety
Masz poniżej jeden z przykładów. A fakt, że szef firmy twierdzi, że jest zacofana już powinien wystarczyć. 

Cytat:Jest różnica między traktowaniem z miłością homoseksualistów. A tymi którzy publicznie afirmują grzech prowadzący do potępienia. To że czyn ten jest społecznie akceptowany nie ma to nic do rzeczy. Gdyby była mowa o grzechu społecznie nieakceptowanym to pewnie żadnych obiekcji byś nie miał

Nie zmieniaj tematu. Polska hierarchia rzucała homofobicznymi tekstami zamiast epatować miłością bliźniego więc to mi wyjaśnij a nie jakieś bajki o grzechu.

Adam M. napisał(a): No i to wlasnie jest jednym z podstawowych problemow KRK ze tkwi w obyczajowosci sprzed 2000 lat nie zauwazajac ze rzeczywistosc jest troche inna.
I to będzie dla Kościoła gwóźdź do trumny, chyba, że jakieś zmiany zostaną wprowadzone.
Odpowiedz
Osiris napisał(a):To ja się teraz gubię: najpierw twierdzisz, że Kościół nie jest zacofany a teraz mówisz, że to jedna z jego zalet? Brak tu sensu

Zależy w jakim sensie zacofany. Jeżeli swiatopoglądowo to owszem (A przynajmniej był tak do 1960 roku i mam nadzieję że te wspaniałe czasy wrócą). Jeżeli chodzi o retorykę to nie jest
Osiris napisał(a):Masz poniżej jeden z przykładów

Czyli gdzie?
Osiris napisał(a):Nie zmieniaj tematu

Niczego nie zmieniam
Osiris napisał(a):Milością

Oczywiście, bo chrześcijańska miłość polega na tym by bliźniego poprowadzić do nieba, a nie akceptować grzech. Tutaj jeszcze warto byłoby zapytać co według Osirisa znaczy bliźni ale mniejsza z tym
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a):
Osiris napisał(a):To ja się teraz gubię: najpierw twierdzisz, że Kościół nie jest zacofany a teraz mówisz, że to jedna z jego zalet? Brak tu sensu

Zależy w jakim sensie zacofany. Jeżeli swiatopoglądowo to owszem (A przynajmniej był tak do 1960 roku i mam nadzieję że te wspaniałe czasy wrócą). Jeżeli chodzi o retorykę to nie jest
Czyli zgadzamy się, światopoglądowo jest zacofany. Możesz wyjaśnić kwestię retoryki? 

Cytat:Czyli gdzie?
Przecież piszę o tęczowej zarazie. 

Cytat:Oczywiście, bo chrześcijańska miłość polega na tym by bliźniego poprowadzić do nieba, a nie akceptować grzech. Tutaj jeszcze warto byłoby zapytać co według Osirisa znaczy bliźni ale mniejsza z tym
I znowu zmiana tematu: wyjaśnij jak w kontekście Katechizmu Katolickiego mają się wypowiedzi w stylu "tęczowa zaraza" itp. Czy jest to przykład traktowania z szacunkiem, współczuciem i delikatnością?
Odpowiedz
Wyjaśniłem jak. I Wyjaśniłem też (kilkukrotnie) że nie uważam iż ruch LGBT reprezentuje wszystkie mniejszości i wszystkich o odmienje orientacji. To jest moje zdanie i zdanie wielu innych osób

Osiris napisał(a):Możesz wyjaśnić kwestię retoryki?

Konkretnie narracji objawiającej się np. w stosunku do Żydów. Która wynika z niczego więcej jak polit. poprawności
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Wyjaśniłem jak. I Wyjaśniłem też kilkukrotnie że nie uważam iż ruch LGBT reprezentuje wszystkie mniejszości i wszystkich o odmienje orientacji. To jest moje zdanie i zdanie wielu innych osób
Ale co ma do rzeczy? Chodzi o sposób traktowania lgbt przez Kościół który jest sprzeczny z tym, co prezentuje Katechizm KK. 

Cytat:Konkretnie narracji objawiającej się np. w stosunku do Żydów. Która wynika z niczego więcej jak polit. poprawności

Rozumiem, że podejście Kościoła w kwestii Żydów jest niewłaściwe i nie oddaje rzeczywistej sytuacji?
Odpowiedz
Osiris napisał(a):Ale co ma do rzeczy?

Dużo. Co Wyjaśniłem w tym wątku
Osiris napisał(a):Rozumiem, że podejście Kościoła w kwestii Żydów jest niewłaściwe i nie oddaje rzeczywistej sytuacji?
Owszem
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Dużo. Co Wyjaśniłem w tym wątku
Ech, żałosna odpowiedź jak zwykle. Nic nie wyjaśniłeś bo niby gdzie? I co konkretnie? 

Cytat:Owszem

Ale dlaczego? Co takiego Kościół mówi nie tak w sprawie Żydów?
Odpowiedz
Bardzo dużo źle mówi, np. To że są starszymi braćmi w wierze (jakby współczesny judaizm miał coś wspólnego z tym Biblijnym, abstrahując od tego że i wtedy nie było czegoś takiego jak jeden judaizm nauczający tego samego). Albo żeby nie nawracać Żydów
Odpowiedz
quinque napisał(a):Oczywiście, bo chrześcijańska miłość polega na tym by bliźniego poprowadzić do nieba, a nie akceptować grzech.
ale kurna nie żyjecie w próżni, jest masa ludzi, których wasze niebo nie interesuje. Tak jak np nie wszyscy podzielają islamski fanatyzm i krzywo patrzą na to, jak ktoś upierdala głowę córce, bo założyła spodnie
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down

Odpowiedz
A gdzie napisałem że wszystkich interesuje? Tak jak np. Inspektor nie podziela wartości typu demokracja czy prawa człowieka. Więc powoływanie się na nie żeby Inspektora przekonać jest bezcelowe. Ale z perspektywy osoby która je podziela powoływanie się na te wartości jest jak najbardziej na miejscu
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Bardzo dużo źle mówi, np. To że są starszymi braćmi w wierze 
Przecież to chrześcijaństwo było początkowo herezją i jedną z sekt żydowskich.
Cytat:Albo żeby nie nawracać Żydów
A dlaczego Kościół miałby to robić? Nie lepiej szanować czyjeś wierzenia i zająć się swoimi problemami?
Odpowiedz
Inspektor: proszę, odpowiedz mi w jednym zdaniu - kim jest bliźni? (podpowiem – jest to wyjaśnione w ST)

InspektorGadżet napisał(a): Bardzo dużo źle mówi, np. To że są starszymi braćmi w wierze (jakby współczesny judaizm miał coś wspólnego z tym Biblijnym, abstrahując od tego że i wtedy nie było czegoś takiego jak jeden judaizm nauczający tego samego). Albo żeby nie nawracać Żydów
Inspektor- masz rację:
Współczesny Judaizm (w każdym rozwiązaniu) ma niewiele wspólnych cech z tym biblijnym. Podobnie obecny katolicyzm z wczesnym "chrześcijanizmem"  też nie ma zbyt wiele wspólnych cech.
Chodzi o to, że religia mojżeszowa, czyli Biblijny Judaizm, to idea, stan nieosiągalny i żadne judaizmy (czasów biblijnych, późniejszych i czasów obecnych) tego poziomu nie osiągnęły – dowód – Biblia.
To samo dotyczy religii katolickiej, która teraz niewiele ma wspólnego z naukami Jezusa i z misją ewangelistów – dowód – Biblia vs sobory.
Śpieszmy się czytać posty,  tak szybko  są kasowane....
Nie piszę o tym zbyt często lecz piszę o tym raz na zawsze... a jestem tak jak delfin łagodny i mocny i nie zawsze powrócę, nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości