To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zefciu napisał
#1
Zefciu napisał(a): Spierdalaj z wątku
Kultura za Wiki to:
Cytat:…wieloznaczny termin pochodzący od łac. „cultus agri” („uprawa roli”), interpretowany w wieloraki sposób… . Pierwotnie termin cultura wiązał się z uprawą roli, bądź hodowlą zwierząt i oznaczał przekształcanie naturalnego stanu zjawisk przyrody w stan bardziej użyteczny i przydatny człowiekowi… .Pierwszy raz w nowym znaczeniu termin został użyty przez Cycerona, który w dziele Disputationes Tusculanae użył sformułowania cultura animi (uprawa umysłu) w celu określenia pierwszej w literaturze koncepcji filozofii.

Od tego momentu do dziś powstało wiele rozmaitych znaczeń i zastosowań. Jednym z nich jest parametr określający każdego człowieka z osobna, umożliwia opisanie sposobu koegzystencji oraz komunikacji z innymi – to kultura osobista. Określamy ją na podstawie adekwatnego do sytuacji ubioru, właściwego zachowania przy stole lub ogólnie - stosunku do innego człowieka. Możemy ją również określić na podstawie przestrzegania określonych reguł. Z tych reguł precyzyjnie zdefiniowanych  - Regulaminu Forum, Zasady uczestnictwa w dyskusjach na Forum - udało się Zefciowi, w tych żołnierskich słowach popełnić wykroczenie w stosunku do punktów: I.3; I.5; I.7, a na upartego to jeszcze I.9. Rozumiem, że Zefciu nie zgadza się z moją „pisaniną” jednak nie spodziewałem się takiej eksplozji tym bardziej, że moja aktywność w wątku „Kącik zagadek” nie wskazywała na pojawienie się prośby o opuszczeniu wątku i w takiej formie. Pewnie nałożyło się parę frustrujących doświadczeń, niekoniecznie związanych z moimi postami, a jak Żeńcowi dałem plusa to już nie wytrzymał. No ale przyznać trzeba, że można było sprawę załatwić inaczej, a tak znów widzimy jak następny chrześcijanin wyłożył się na prostej, bo zapomniał, że nie formalizm religijny, a stosowanie w życiu nauk Jezusa ma wartość.
Śpieszmy się czytać posty,  tak szybko  są kasowane....
Nie piszę o tym zbyt często lecz piszę o tym raz na zawsze... a jestem tak jak delfin łagodny i mocny i nie zawsze powrócę, nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą
#2
koń jaki jest to, za przeproszeniem, każdy widzi ale po co od razu wątek, nie wystarczyło do moderacji? tak czy siak masz plusa dla równowagi Oczko
#3
Prosiłem Cię wcześniej grzecznie kilkakrotnie. Miałeś mnie w dupie. Na słowa „żołnierskie” przynajmniej zareagowałeś.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
#4
Panowie Szlachta!

PT Wolnościowa Moderacja uprasza o jakie takie zachowywanie się na forum.



I to by było na tyle.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
#5
Peter napisał(a):  koń jaki jest to, za przeproszeniem, każdy widzi ale po co od razu wątek, nie wystarczyło do moderacji? tak czy siak masz plusa dla równowagi [Obrazek: wink.gif]
Zgłoszenie od moderatora? Dostanie bana na 1 dzień i po sprawie. Większość nie zauważy, a reszta po chwili zapomni. Poza tym nie chcę by kneblowano Zefcia. Uznałem, że odrębny wątek jest lepszym rozwiązaniem z dwóch powodów. Pierwszy – skuteczniejsza eliminacja niewłaściwego zachowania na forum, a teraz drugi. W innym wątku Zefciu, w charakterystyczny dla siebie sposób podważał słuszność mojej interpretacji Biblii, pomijając formę-  miał do tego prawo. Teraz widać jak sam ją interpretuje. Postawa chrześcijańska daleko stoi od tego co sam zaprezentował. Na niewzruszonym zefciowym religijnym monolicie pojawiła się wyraźna, głęboka rysa. O tym będzie w wątku. Już pojawiła się druga rysa, idzie szybciej niż się spodziewałem Duży uśmiech . Zefciu rozpoczął akcję odwetową – oko za ząb – dostałem następnego minusa, tym razem, tak „dla równowagi”. Odwet jakoś mi nie współgra z postawą jezusową, bo odwet uspakaja na chwilę i tylko tych prymitywnych.  Teraz wiemy tyle, że Zefciu podziwia Jezusa np. w modlitwach, to pewne ale naśladowanie jakoś mu nie wychodzi.

zefciu napisał(a): Prosiłem Cię wcześniej grzecznie kilkakrotnie. Miałeś mnie w dupie. Na słowa „żołnierskie” przynajmniej zareagowałeś.
Jestem żywo zainteresowany jak u Ciebie wygląda grzeczna prośba, bo jak wygląda prośba niegrzeczna to już wiemy:

Cytat:Spierdalaj z wątku

Teraz proszę, podaj jeden przykład takiej grzecznej prośby, wystarczy jeden.


Sofeicz napisał(a): Panowie Szlachta!

PT Wolnościowa Moderacja uprasza o jakie takie zachowywanie się na forum.



I to by było na tyle.
Zwracasz się do wszystkich uczestników, czy tylko do Zefcia. W mojej forumowej historii nie znajdziesz jednego agresywnego czy wulgarnego ataku na nikogo z użytkowników.
Śpieszmy się czytać posty,  tak szybko  są kasowane....
Nie piszę o tym zbyt często lecz piszę o tym raz na zawsze... a jestem tak jak delfin łagodny i mocny i nie zawsze powrócę, nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą
#6
W tym poście:
https://ateista.pl/showthread.php?tid=14...#pid712035
pierwszy raz grzecznie zwróciłem uwagę, że Twoje zachowanie rozwala tamten wątek. Miałeś to w dupie. Następnie w tym poście:
https://ateista.pl/showthread.php?tid=14...#pid713288 wyraziłem tę samą myśl. Też grzecznie i nie obrażając Cię. I jeszcze tutaj:
https://ateista.pl/showthread.php?tid=14...#pid713403

Podsumowując – uparłeś się złośliwie i bezinteresownie, aby zepsuć zabawę innym. Kilkakrotnie zwróciłem grzecznie uwagę, że nie jest dobrym pomysłem, aby Ci na to pozwalać. Ty jednak ostatnio znowu wjechałeś ze swoim. Jeśli mój ton Cię obraził na tyle, że uważasz nawet czasowego bana za zbyt małą karę, to przepraszam. Uważam jednak, że miałem prawo czuć się poirytowany Twoim zachowaniem.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
#7
Oho - zefciu stacza się do poziomu Quinquego. Nie powiem, żeby upadek tego człowieka mnie nie kontentował.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
#8
Szczerze mówiąc, trochę mnie fascynuje poziom nienawiści do mojej osoby. Owszem – irytuje mnie Teista, ale moje życzenia wobec niego ograniczają się do tego, żeby nie psuł zabawy, czy dyskusji innym. I tyle. Natomiast okazuje się, że sam Teista pragnie dla mnie jakiejś strrraszliwej kary większej niż ban, zaś ErgoProxy cieszy się z „mojego upadku”. Nigdy w życiu nie wpadłbym, aby życzyć drugiemu człowiekowi, nawet najbardziej wkurwiającemu „upadku”.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
#9
zefciu napisał(a): Jeśli mój ton Cię obraził na tyle, że uważasz nawet czasowego bana za zbyt małą karę, to przepraszam.

Zefciu przeprosił, causa finita - i tak trzymać.

Zamykam wątek.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości