To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: W zbliżających się wyborach parlamentarnych będę głosować na:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Zjednoczoną Prawicę (PiS+SP+Porozumienie)
13.33%
6 13.33%
Koalicję Obywatelską (PO+.N+IPL+Zieloni)
26.67%
12 26.67%
Lewicę (SLD+Wiosna+Razem)
28.89%
13 28.89%
PSL+Kukiz'15
8.89%
4 8.89%
Konfederację (Korwin+Braun+Narodowcy)
13.33%
6 13.33%
Inny komitet
2.22%
1 2.22%
Nie będę głosować
6.67%
3 6.67%
Oddam nieważny głos
0%
0 0%
Razem 45 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory parlamentarne 2019
Sofeicz napisał(a): A dałoby się jakoś zrobić tajne koperty z przewidywaniami konkretnych wyników z opcją otwarcia po wyborach?

Zwycięzca zdobywa nagrodę - stawiam małpeczkę tegorocznej czeremchówki.

Dobrze. Swój typ dam w październiku przed wyborami.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Mój typ: PiS wygrywa, ale nieco słabiej niż w 2015 i trochę mu brakuje do połowy mandatów. Dobiera do koalicji konfederatów Korwina, który mimo wielkich starań przypadkiem uzyskuje 5,01% głosów. (Sam Korwin odchodzi z partii i zakłada nową). Program "Kukiz szuka żony" nie wchodzi. KO i Lewica stanowią opozycję i stopniowo blendują się ze sobą tworząc "kolewicę".
Odpowiedz
Ja tam optymistą nie jestem.

PIS wygrywa i ma dalej samodzielną większość. Sukcesywnie zwiększa rozdawnictwo i bawi się w swoje eksperymenty gospodarcze. Pogarszająca się sytuacja ekonomiczna Polaków przekłada się na spadek poparcia. Tuż przed kolejnymi wyborami wprowadza w życie swoją ostatnią obietnicę  dotyczącą płacy minimalnej - czyli zakaz legalnej pracy dla tych, którzy nie potrafią wypracować 4,8 tys złotych zysku. Wybory przegrywa, ale to ostatnie dobija gospodarkę. Ci, którzy przychodzą po nim próbują sprzątać państwo i wprowadzać reformy, ale zepsute socjalem społeczeństwo organizuje masowe protesty. Reformy idą jak po grudzie. PIS retoryką "za nas było dobrze a przyszli ONI i WAM zabrali" szybko odzyskuje poparcie ciemnego ludu i wraca do władzy. Aby poprawić nastroje wprowadza ponownie socjal, który szybko prowadzi do dalszych problemów i ostatecznie bankructwa państwa. Nie działają szpitale, w szkołach nie ma prądu elektrycznego, nie przychodzą emerytury.


Postulat zakazu legalnej pracy dla mniej wydajnych pracowników, który ma obowiązywać od 2023 jest wielkim testem dla tzw. ciemnego ludu. Jeżeli ciemny lud ma odrobinę instynktu samozachowawczego to zagłosuje przeciw PSIowi. Niestety na to się nie zanosi i ciemny lud da się nabrać, że ustawowo PIS zapewni mu dobrobyt. Nie spodziewałem się, że doczekam kurwa czasów,w których przez porównanie program gospodarczy partii Razem będzie mi się wydawał zajebiście wyważony i centrowy.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Sejm pewnie PiS weźmie, jeśli mu nawet braknie to kogoś skorumpuje z innych klubów. Pytanie co z senatem, przy JOWach tam się może zdarzyć wszystko.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Mam nadzieję, że tym razem mamy do czynienia wyłącznie z kiełbą przedwyborczą i PiS, po wygranych wyborach, nie zrealizuje swoich najnowszych pomysłów.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
To co PiS zrealizuje zależy od oporu społeczeństwa, wypadkowej działalności i sprawności pisowskich służb teczkowych oraz podatności kluczowych (dla PiS) jednostek na korupcję.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Mam nadzieję, że tym razem mamy do czynienia wyłącznie z kiełbą przedwyborczą i PiS, po wygranych wyborach, nie zrealizuje swoich najnowszych pomysłów.

Oni są znani z tego, że są słowni. Bądź pewien, że te najgłupsze akurat zrealizują.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):
lumberjack napisał(a): Mam nadzieję, że tym razem mamy do czynienia wyłącznie z kiełbą przedwyborczą i PiS, po wygranych wyborach, nie zrealizuje swoich najnowszych pomysłów.

Oni są znani z tego, że są słowni. Bądź pewien, że te najgłupsze akurat zrealizują.

A które najgłupsze zrealizowali? I jak rozumiesz realizację? Orwellowsko-PiSowsko (odwracając znaczenia i skutek deklaracji) czy słownikowo zgodnie z życiową logiką?

A co do zabawy w typowanie, to lepiej pisać o konkretnych wynikach. Szanuję rozmaite kasandryczne prognozy o następstwach nadchodzących wyborów, ale sam celuję w podanie wyniku procentowego, a nie tylko zwycięzcy i przegranych. Przez chwilę zastanawiałem się czy nie bawić się w przepowiadanie ilości mandatów, ale chyba jednak same procenty będą lepsze.

Na początek podam frekwencję, a potem resztę.
Wyniesie co najmniej 58% (to to już nawet gdzieś widziałem), ale nie będzie wyższa niż 63,6%.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Cytat:A które najgłupsze zrealizowali? I jak rozumiesz realizację?


- Reformę oświatową (czyli totalny burdel w szkolnictwie).
- 500+
- Rozwałkę sądownictwa
- Minister sprawiedliwości i prokurator generalny 2 w 1
- zakaz handlu w niedziele
- rozwałkę kornika Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):
Cytat:A które najgłupsze zrealizowali? I jak rozumiesz realizację?


- Reformę oświatową (czyli totalny burdel w szkolnictwie).
- 500+
- Rozwałkę sądownictwa
- Minister sprawiedliwości i prokurator generalny 2 w 1
- zakaz handlu w niedziele
- rozwałkę kornika Uśmiech

Dwie pierwsze zrobili, trzecie połowicznie acz nadal na kursie z ziemią, pozostałych nie widzę w deklaracjach wypisanych przez politykę, ale może nie jest to lista pełna, jakkolwiek pojawiają się inne, które zrobili lub nie.

Np.
Cytat:• Podwyżka emerytur do kwoty minimum socjalnego (czyli z 880 zł do 1078 zł).
• Darmowe leki (z listy refundacyjnej) dla seniorów, którzy ukończyli 75 lat i mają niskie dochody (świadczenie nie będzie mogło przekraczać 130 proc. najniższej emerytury, czyli 1144 zł).

Cytat:Renty i emerytury w Polsce w 2019 roku wzrosną o 3,26 proc. brutto. Tym samym kwota najniższej emerytury będzie wyższa o ok. 33 zł brutto. Brutto świadczenie wyniesie więc 1063,37 zł (w tym roku emeryci dostawali 1029,80 zł), a netto 904,67 zł (878,12 zł w 2018 r.)

https://gk24.pl/emerytura-2019-zus-jaka-...3-13507979


Minus inflacja w porównaniu z 2015 r. więc de facto jest to dużo większa różnica niż 15 zł, a dla emerytów jeszcze większa, bo głównymi kosztami stałymi dla nich są leki, żywność (czyli znowu leki) i rachunki.
Co prawda PiS wprowadził darmowe leki dla seniorów po 75 roku życia (dla PiS osoba zaczyna być seniorem po 75 r. sic!), ale kto powiedział, że lista leków refundowanych będzie stała i niezmienna? ; ) No na pewno nie zrobili tego politycy PiS.

A np. dla Polaków, a w szczególności elektoratu PiS ważne jest bezpieczeństwo. Wiedząc, że PiS popierają, widocznie gardzą własnym zdrowiem i nie zaliczają go do kategorii "bezpieczeństwo". Nawet wyborca PiS nie będzie potrafił wskazać gdzie tu logika w takim myśleniu.


Oto PiS-owskie kpiny ze zdrowia obywateli Smutny
Cytat:Zdrowie

• Podniesienie wydatków na służbę zdrowia z 4,7 do 6 proc. PKB.
• Likwidacja NFZ, składki zdrowotnej i powrót do finansowania służby zdrowia z budżetu państwa.
• Zwiększenie liczby lekarzy (szczególnie rodzinnych) i pielęgniarek (Konstanty Radziwiłł: „Tylko jedna trzecia pielęgniarek, kończąc studia, wchodzi do zawodu, trzeba tę sprawę zmienić”).
• Utworzenie sieci szpitali, które zapewnią odpowiednią dostępność do wszystkich świadczeń zdrowotnych z uwzględnieniem lokalnej specyfiki, epidemiologii i geografii.


Dlaczego PiS nie sięgnął jeszcze po slogan "Żyj intensywnie i krótko. Wybieraj PiS :-)"?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Tylko kornik jakoś przeżył Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Ale deklarowali, że będą wycinać puszczę białowieską i inne lasy?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): Do lokalu wyborczego chodzisz z kością do gry?
Nie, dlaczego? Wybór klaruje mi się z czasem jeszcze przed wyborami.

Obecnie klaruje mi się PSL.

Adam M. napisał(a): Oba glowne ugrupowania podaly swoje programy do wiadomosci wyborcow.
Co o nich myslicie?
Koalicja Obywatelska jak dla mnie nie oferuje niczego szczególnego. PiS ma niezłe hasła...podniesienie płacy minimalnej wiąże się z większą przestrzenią dla działalności nierejestrowanej (nie mówię o szarej strefie a o nowej formie prowadzenia działalności z przychodem do połowy minimalnego wynagrodzenia).

Najbardziej podoba mi się obecnie program Koalicji Polskiej - dobrowolność ZUSu.
May all beings be free.
May all beings be at ease.
May all beings be happy
Odpowiedz
Dlaczego nikt nie wspomina o demolce, jaką zafundował Polakom PiS w obszarze swobód i wolności obywatelskich?
Mnie to w tych w rządach buraków najbardziej doskwiera. I ze zdziwieniem pomieszanym z odrazą przyglądam się, jak ta hołota szcza demonstracyjnie na to społeczeństwo z góry i tylko czekać, kiedy do końca zdejmie spodnie i nasra nam na głowy.
Skoro jednak śmierć ustanawia porządek świata, może lepiej jest dla Boga, że się nie wierzy w niego i walczy ze wszystkich sił ze śmiercią, nie wznosząc oczu ku temu niebu, gdzie on milczy.
Albert Camus
Odpowiedz
Poligon. napisał(a): Dlaczego nikt nie wspomina o demolce, jaką zafundował Polakom PiS w obszarze swobód i wolności obywatelskich?
Ponieważ takie rzeczy obchodzą tylko nieliczną grupę inteligenctwa. PiS na tę grupę dawno już położyło lachę. Podobnie jak kolewica już nie próbuje przyciągnąć kiboli, jak Tusk żałośnie próbował swoim piłkarzowaniem. Jednak o wynikach wyborów decydują nie wspomniane grupy, ale ludzie "apolityczni", którzy najmocniej reagują na bodźce ekonomiczne.
Odpowiedz
Wszystko to wiem.
Tyle, że ja pisałem o użytkownikach tego forum. Uważam, że inteligencja reprezentowana jest w tym miejscu dość solidnie, a pomimo tego czytam tylko o gospodarczym emanacjach tego rządu.
Siedzę w biznesie już jakiś czas, dlatego te ich ekonomiczne wygibasy najmniej mnie niepokoją. Przedsiębiorcy poradzą sobie tak czy inaczej.
Skoro jednak śmierć ustanawia porządek świata, może lepiej jest dla Boga, że się nie wierzy w niego i walczy ze wszystkich sił ze śmiercią, nie wznosząc oczu ku temu niebu, gdzie on milczy.
Albert Camus
Odpowiedz
neuroza napisał(a): Nie, dlaczego? Wybór klaruje mi się z czasem jeszcze przed wyborami.

Obecnie klaruje mi się PSL.

Bo to wygląda jakbyś zmieniał poglądy z wyborów na wybory.

Poligon. napisał(a): Dlaczego nikt nie wspomina o demolce, jaką zafundował Polakom PiS w obszarze swobód i wolności obywatelskich?

A które swobody i wolności obywatelskie PiS ograniczył? Chyba że słowo demolka oznacza coś innego.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): A które swobody i wolności obywatelskie PiS ograniczył? Chyba że słowo demolka oznacza coś innego.

Pierwsze, ktore pamietam:

- Narzucenie rejestrowania kart SIM
- Ograniczenie handlu w niedziele
- Zmiany dotyczace zgromadzen publicznych
- Zakaz spozywania alkoholu w miejscach publicznych (wczesniej byl wykaz miejsc zakazanych takich jak ulice, parki, szkoly, obecnie nie mozna wypic piwa nigdzie, nawet 20km od najblizszej miejscowosci gdzies w lesie).
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
Tgc napisał(a):
Żarłak napisał(a): A które swobody i wolności obywatelskie PiS ograniczył? Chyba że słowo demolka oznacza coś innego.

Pierwsze, ktore pamietam:

i jedyne...?

Cytat:- Narzucenie rejestrowania kart SIM
- Ograniczenie handlu w niedziele
- Zmiany dotyczace zgromadzen publicznych
- Zakaz spozywania alkoholu w miejscach publicznych (wczesniej byl wykaz miejsc zakazanych takich jak ulice, parki, szkoly, obecnie nie mozna wypic piwa nigdzie, nawet 20km od najblizszej miejscowosci gdzies w lesie).

Rejestrowanie kart to nie jest ograniczenie tylko biurokratyczne utrudnienie. Las, jako ogół, to nie jest miejsce publiczne, a poza tym, w lesie nigdy nie można było pić alkoholu. Generalnie w lesie można się poruszać po wytyczonych szlakach, a więc miejscach publicznych, na których to nie można spożywać alkoholu. Można wypić piwo w mieście pod warunkiem, że radni sporządzą uchwałę ze szczegółowym zapisem dozwolonego obszaru spożywania. To samo było możliwe lata wcześniej, tylko nie wszystkie miasta takie przepisy posiadały. Jeśli dobrze pamiętam, to obecne przepisy zwiększyły promień obszaru wokół szkół itp., w obrębie którego nie można takich stref wyznaczać. Dlatego możesz mieć pretensje do swoich radnych. Język

Czyli ograniczyli tylko dwie sprawy? Handel w niedzielę w marketach i możliwość organizowania zgromadzeń w tym samym miejscu co inne zgromadzenie. Jak dla mnie niepotrzebne zmiany, ale demolka to nie jest. Można i należy punktować PiS lepiej.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
OK, zakaz zakupu ziemi rolniczej praktycznie zupelny przy zostawieniu tej mozliwosci Kosciolowi Kat.
Zakaz zakupu aptek przez osoby nie bedace farmaceutami tak na szybko co mi w glowie zostalo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości