To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: W zbliżających się wyborach parlamentarnych będę głosować na:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Zjednoczoną Prawicę (PiS+SP+Porozumienie)
13.33%
6 13.33%
Koalicję Obywatelską (PO+.N+IPL+Zieloni)
26.67%
12 26.67%
Lewicę (SLD+Wiosna+Razem)
28.89%
13 28.89%
PSL+Kukiz'15
8.89%
4 8.89%
Konfederację (Korwin+Braun+Narodowcy)
13.33%
6 13.33%
Inny komitet
2.22%
1 2.22%
Nie będę głosować
6.67%
3 6.67%
Oddam nieważny głos
0%
0 0%
Razem 45 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory parlamentarne 2019
Cytat:Żyli dłużej. Cieszę się, że mogłem pomóc.

Jeśli to jedyny argument, to bardzo słaby.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
No, jeśli stale rosnąca długość życia (trend, który odwrócił się akurat po dojściu PiSu do władzy) to słaby argument..
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Oczywiście że słaby, bo nie poparty żadnymi informacjami, co PO robiło, żeby długość życia wzrastała, a co robi (albo czego nie robi) PiS, że przestała. Równie dobrze można za to winić aktywność Słońca.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
To akurat wiemy. PiS oberżnął finansowanie służby zdrowia, żeby mieć na prezenty. Szpitale się zadłużają jak głupie. Psipadek?
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Oberżnął o ile dokładnie?
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Caly ten belkot ideologiczny pracowicie przedstawiony przez Zarlaka mowi dla mnie o jednym - niezrozumieniu przez ludzi ktorzy go napisali dzisiejszego swiata z jego swiatowym rynkiem gospodarczym i uczestnictwem Polski w tym rynku w ramach EU.
To ludzie ktorzy chca na sile wrocic do sytuacji II Rzeczypospolitej i owczesnych uwarunkowan ktore obecnie nie istnieja. Poza tym mam pewne podejrzenia ze definicja "narodu" nie jest do tej pory w pelni sformulowana. I tyle o tym

Ergo, co by glupiego opozycja nie zrobila to mam gleboikie przekonanie ze trzeba na nia glosowac tylko dlatego zeby odsunac PiS od wladzy, albo chociac utrudnic mu samodzielne rzadzenie, jako ze pozostawienie obecnej sytuacji wiedzie prosta droga do dyktatury politycznej i katastrofy gospodarczej.
Czy mam rozwijac te punkty?
Odpowiedz
kmat napisał(a): No skoro chcesz Wenezueli nad Wisłą to nie ma wyjścia, powinieneś głosować na PiS.

Ja bym tam poszedł na całość i zagłosował na Konfederację. PiS z Unii nie wyjdzie, a w tej sytuacji będzie w Polsce tylko Grecja, nie Wenezuela.
Odpowiedz
Adam M. napisał(a): Czy mam rozwijac te punkty?

No w sumie wypadałoby, bo cały Twój wpis wygląda i brzmi jak list emigranta do redakcji Angory. Z jakimiś politycznymi teoriami o spadkobiercach sanacji, z jakimiś nieuzasadnionymi tezami na temat pojęcia "naród" i z wyświechtanym hasłem, że PiS=dyktatura. Na tym forum raczej staramy się dyskutować i dawać posty do dyskusji (pomijając paru dyżurnych PiS-owców, co nie mają takich ambicji).

PS: Bez urazy.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Ja bym tam poszedł na całość i zagłosował na Konfederację. PiS z Unii nie wyjdzie, a w tej sytuacji będzie w Polsce tylko Grecja, nie Wenezuela.
Po konfederastach to i Somalia by mnie nie zdziwiła. No i więcej wiary w PiS. Jak już zrobią tę Grecję, to pójdą do Brukseli na zebry. A Bruksela może mieć wymagania. Kto wie, co wtedy prezes zrobi.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Bert, pojecie narod jest dla mnie mocno nieostre zarowno w przypadku Polski z jej byla wielonarodowoscia jak i chocby kraju w ktorym mieszkam obecnie i ktory jest bardzo kolorowy i "wielonarodowy". W mojej opinii to slowo w polityce jest glownie uzywane w celu pokazywania paluszkiem kto do tego narodu z takich czy innych powodow nie nalezy i w zwiazku z tym powinien byc albo wykluczony ( jak Zydzi w Rzeszy ) czy tylko byc "obywatelem drugiego sortu i morda zdradziecka lub komunista i zlodziejem" do wyboru. Oczywiscie paluszek jest wlasnoscia tego kto obecnie rzadzi i w zwiazku z tym "wie najlepiej".

PiS = dyktatura to rzeczywiscie wyswiechtane haslo, ale niezlym oparciem jest tu regulamin partyjny PiS w ktorej to partii prezes jest rzeczywistym dyktatorem. Wydaje mi sie ze jakkolwiek nie byloby to latwe prezes chcialby zorganizowac wam panstwo na wzor swego regulaminu partyjnego, wowczas wiedzial by na pewno ze wszystko ogarnia. Niestety za pozno doszedl do wladzy zeby to osiagnac nawet w drugiej kadencji ale bedzie sie staral. Na pewno bedzie sie staral opanowac sady i media co pokazuja pomysly o stowarzyszeniu dziennikarzy i polonizacji mediow. Moze miec tu pewne problemy, ale zamiar jest.
Co do katastrofy gospodarczej to przezylem ja w calkowicie zcentralizowanym panstwie jakim byl PRL, w zwiazku z tym potrafie sobie wyobrazic jak moze wygladac w Polsce w chwili obecnej, choc oczywiscie sytuacja jest troche inna i ew "poduszki" finansowe moga znaczaco rozciagnac ja w czasie.
W kazdym razie jezeli w okresie wysokiej prosperity Polska nie byla w stanie zrownowazyc budzetu, to mowi to wyraznie ze w kryzysie i nastepujacej po nim depresji swiadczenia socjalne ktorymi PiS kupuje sobie glosy obecnie beda musialy byc co najmniej zmniejszone jesli nie obciete, bo np koszt obslugi dlugu zagranicznego bedzie zbyt wysoki i wowczas nawet suweren zobaczy ze krol jest nagi.
Czego wam oczywiscie nie zycze, ale dane sprzedazy produkcji przemyslowej w Polsce za zeszly miesiac nie wygladaja zachecajaco i spowolnienie gospodarcze ktore obecnie odczuwaja np Niemcy zaczyna byc rowniez odczuwalne w Polsce.
Prezes dodal swoimi plusami mase kosztow stalych w budzecie panstwa, a wplywy jak wiadomo fluktuuja i najlepsza sytuacja bylo by zeby nawet przy najnizszych wplywach wszystkie koszty byly pokryte a jest raczej odwrotnie - budzet z trudem pokrywa koszty przy najwyzszych wplywach z ostatnich lat.
Zgadzam sie ze gospodarka poprzednikow byla wadliwie prowadzona, jednak to co dzieje sie teraz jest za mocnym przesunieciem wahadla w druga strone.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a):
kmat napisał(a): No skoro chcesz Wenezueli nad Wisłą to nie ma wyjścia, powinieneś głosować na PiS.

Ja bym tam poszedł na całość i zagłosował na Konfederację. PiS z Unii nie wyjdzie, a w tej sytuacji będzie w Polsce tylko Grecja, nie Wenezuela.

Ja chyba na poważnie zagłosuję na Konfederację. Okazało się, że w mojej okolicy z ramienia tej partii kandyduje osoba, u której kiedyś pracowałem - taka bogata, ogarnięta życiowo kobita, prowadząca kilka firm o różnych profilach. Na tyle na ile ją poznałem i na ile z nią gadałem - to bardzo dobrze znająca się na gospodarce osoba. Z drugiej strony ma w sobie coś "szurowatego", bo pamiętam jak mi pierdoliła o witaminie C Zięby, szczepionkach i szkodliwym działaniu USG na płód w trakcie ciąży.

No ale cóż - nie ma ludzi idealnych. Tak w ogóle to nie wiem czemu tak jest ale na tyle na ile robię u tych różnych bogaczy, to każdy ma jakiegoś pierdolca - u jednego dostałem wykład o skuteczności homeopatii; inny zachęcał mnie do odwiedzenia szamana, do którego on sam uczęszcza etc. Nie wiem, kurde, mają chyba za dużo wolnego czasu i nie mają co robić z kasą.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):
cashman napisał(a): Ja od starszych ludzi słyszę tylko "No przecież jest lepiej, nie ?" i "Głosuję na tych co dali". Jeszcze coś tam mruczą pod nosem, że drogi są budowane, a za PO nie były, chociaż nie wiem czy są już tak ogłupiali, że w to wierzą, czy tylko tak pierdolą dla zasady. A jeden z moich wujków to już w ogóle myśli, że Polska naprawdę wstała z kolan i Kaczor prowadzi nas ku lepszemu, mimo, że wcześniej się polityką nieszczególnie interesował. Nie wiem, chyba naprawdę chcą powrotu komuny, tych "dawnych, dobrych lat".



A to już w ogóle jest najlepsze. Bo akurat emeryci to grupa, która w ostatnich latach zyskała najmniej. Można się pokusić o stwierdzenie, że wręcz straciła. Bo 13 emerytura i 70 złotych podwyżki emerytury zwykłej w żaden sposób nie kompensuje nawet wzrostu cen. Zwłaszcza żywności, która stanowi przecież spory odsetek wydatków osób o niższych dochodach. Wychodzi na to, że oni słyszą, jest lepiej więc im się wydaje, że im jest lepiej chociaż lepiej im być nie może. Też znam osobiście taki przypadek emeryta zakochanego w PIS, którego nie stać za bardzo na telewizor który mu się popsuł i już 3 miesiąc kombinuje kasę na jakiś najtańszy nowy za 500 złotych ale jest święcie przekonany, że Niemcy nam zazdroszczą wzrostu gospodarczego a tak w ogóle żyje mu się o wiele lepiej niż za PO (choć nie potrafi podać dlaczego).

Mam mocne podejrzenia, że główną przyczyną jest tutaj godnościowa retoryka PIS w różnych kwestiach,przez którą Ci ludzie czują się zwyczajnie lepiej. Ale aż ciężko uwierzyć, że propaganda tak bardzo może wpływać na percepcję własnej sytuacji.

Prościej. Jak zmieniali sygnał tv z analogowego na cyfrowy to sporo dekoderów u emerytów zainstalowałem. Wiesz jakie polecenie padało najczęściej? "Nastaw no mi na jedynkę". Spora część nie potrafiła przerzucić kanału i non stop leci u nich... No zgadnij co Duży uśmiech Propaganda Wiadomości jest dostosowana do takich właśnie ludzi. I mnóstwo osób się na nią łapie. Jak powiedział klasyk: "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy, staje się prawdą". A raczej opinią publiczną.
Sebastian Flak
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Ja chyba na poważnie zagłosuję na Konfederację. Okazało się, że w mojej okolicy z ramienia tej partii kandyduje osoba, u której kiedyś pracowałem - taka bogata, ogarnięta życiowo kobita, prowadząca kilka firm o różnych profilach. Na tyle na ile ją poznałem i na ile z nią gadałem - to bardzo dobrze znająca się na gospodarce osoba. Z drugiej strony ma w sobie coś "szurowatego", bo pamiętam jak mi pierdoliła o witaminie C Zięby, szczepionkach i szkodliwym działaniu USG na płód w trakcie ciąży.

No ale cóż - nie ma ludzi idealnych. Tak w ogóle to nie wiem czemu tak jest ale na tyle na ile robię u tych różnych bogaczy, to każdy ma jakiegoś pierdolca - u jednego dostałem wykład o skuteczności homeopatii; inny zachęcał mnie do odwiedzenia szamana, do którego on sam uczęszcza etc. Nie wiem, kurde, mają chyba za dużo wolnego czasu i nie mają co robić z kasą.


U mnie jedynką z Konfederacji jest gość broniący chrześcijańskich wartości, którego swego czasu zwinęli za jazdę po pijaku, a który obecnie chce wprowadzać jakieś cła na żywność aby Polscy rolnicy mogli dobrze zarabiać (a zwykli ludzie płacili krocie za jedzenie w sklepach) i oczywiście będzie zakazywać aborcji.

Ty sobie lepiej sprawdź kto jest jedynką w Twoim regionie, bo Konfederacja nawet jeżeli wejdzie to nie wprowadzi w żadnym okręgu więcej niż jednego posła a ordynacja i przyzwyczajenia ludzi sprawiają, że głosując na tą kobietę tak naprawdę wprowadzisz do sejmu jedynkę z listy.

A tak ogólnie po sojuszu z narodowcami i całym tym pozostałym tałatajstwem uważam, że nie ma obecnie większej chujni z grzybem niż Konfederacja. A mówię to ja - osoba, która wiele razy głosowała na Korwina.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Jedynką w Radomiu jest jakiś prawnik i narodowiec. Ale to nie ma znaczenia, bo ten okręg nie jest potencjalnie biorący.

Mnie to w sumie mało obchodzi na kogo będę głosować, byle wszedł Sławek:



Projekty ustaw są już dostępne do przeczytania.
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Ty sobie lepiej sprawdź kto jest jedynką w Twoim regionie, bo Konfederacja nawet jeżeli wejdzie to nie wprowadzi w żadnym okręgu więcej niż jednego posła a ordynacja i przyzwyczajenia ludzi sprawiają, że głosując na tą kobietę tak naprawdę wprowadzisz do sejmu jedynkę z listy.

Tak, ale ona kandyduje do senatu, a tam trochę na innych zasadach to polega. Jeśli oddam na nią głos, to nie przejdzie on na kogoś innego.

A jeśli chodzi o sejm, to dalej nie wiem kogo wybrać. Miałem w ogóle nie iść na wybory, bo wszyscy mnie wkurwiają, ale jak już pójdę na tą znajomą oddać głos to i do sejmu kogoś zaznaczę. Jakieś mniejsze zło. Ale jak patrzę na te wszystkie mniejsze zła to ogarnia mnie smutek i frustracja...

DziadBorowy napisał(a): A tak ogólnie po sojuszu z narodowcami i całym tym pozostałym tałatajstwem uważam, że nie ma obecnie większej chujni z grzybem niż Konfederacja. A mówię to ja - osoba, która wiele razy głosowała na Korwina.

Pewnie tak. Dla mnie politycy to ogólnie patologia.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Głosuj na PSL lub Konfederację, oni przynajmniej obiecują że w kwestii ZUS zrobią Ci dobrze, podczas gdy pozostali nawet nie kryją się z chęcią udupienia mikroprzedsiębiorców.
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Ty sobie lepiej sprawdź kto jest jedynką w Twoim regionie, bo Konfederacja nawet jeżeli wejdzie to nie wprowadzi w żadnym okręgu więcej niż jednego posła a ordynacja i przyzwyczajenia ludzi sprawiają, że głosując na tą kobietę tak naprawdę wprowadzisz do sejmu jedynkę z listy

W pierwszej kolejności, to on wprowadzi jedynki z okręgów biorących, czyli Korwina, Berkowicza itd.


DziadBorowy napisał(a): A tak ogólnie po sojuszu z narodowcami i całym tym pozostałym tałatajstwem uważam, że nie ma obecnie większej chujni z grzybem niż Konfederacja.

A PIS ? Duży uśmiech

Ogólnie nie ma szans, żeby ktoś z antyszczepów wszedł, bo mają beznadziejne miejsca na listach. Jeżeliby jakimś cudem Konfa przekroczyłą próg, to i tak wprowadzą około 10 posłów : https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,...89153.html
Odpowiedz
Hans Żydenstein napisał(a): A PIS ? Duży uśmiech


PIS jest chociaż z grubsza przewidywalny. A Konfederacja po zmiksowaniu narodowców, antyszczepionkowców, narodowych socjaluchów, antyaborcjonistów, spadków po Kukizie, Jerzego Zięby i w czort wie czego tam jeszcze to czysta loteria. To jest taka zbieranina, że przy nich Kukiz przed rozpadem jawi się jako światopoglądowy monolit.  Z równym prawdopodobieństwem można się po nich spodziewać ze skasują PIT jak i wprowadzą komunizm. A  na koniec i tak skończą jako przystawka PISu bo sekcja wolnorynkowa została ta mocno rozcieńczona przez prawicowców od wartości chrześcijańskich i zakazów aborcji oraz pedałowania.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
No dobrze, założmy Konfederacja przekracza ten próg i dostaje tych 10 posłów. Który z tych komunistów albo antyszczepionkowców albo antyaborcjonistów ma szansę wejść ? Bo tak, mają pełno dziwolągów na listach, ale oni nie mają szansy wejść.
Odpowiedz
Hans Żydenstein napisał(a): Bo tak, mają pełno dziwolągów na listach, ale oni nie mają szansy wejść.
Nie jestem pewien, czy założenie, że Korwin czy Berkowicz to nie dziwolągi jest słuszne Uśmiech
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości