To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagadki filmowe
Kwiatkowski, Dawid, znaczy się.

https://party.pl/newsy/film-dokument-o-d...120717-r1/
https://www.eska.pl/hotplota/news/dawid-...-p6GY.html



PS: Dało się wyguglować, choć musiałem dać "-Podsiadło" w wyszukiwarce, bo mi ciągle "Nie(znajomych)" wywalało
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Dobra nie trolluj, tylko daj pełną odpowiedź dla potomnych i swoją zagadkę Duży uśmiech
Odpowiedz
Hans Żydenstein napisał(a): Dobra nie trolluj, tylko daj pełną odpowiedź dla potomnych i swoją zagadkę Duży uśmiech

Cholera, tu mnie masz. Gugiel podaje wszystko oprócz... tytułu filmu. Strzelam, że będzie to coś tak oryginalnego, jak "Dawid Kwiatkowski - film". Film zapowiadano na premierę w roku 2018, ale z tego co wiem, nadal czeka.

I tak chwilowo nie mam zagadki, więc jak nie chcesz to nie uznawaj. Ja się nie będę zapisywał na fejsa albo do Kwiatonatorów (?!?) tylko po to, żeby odgadnąć tytuł tego wiekopomnego dzieła na miarę tysiąclecia.

Ale jak uznasz, to coś zmajstruję, mam już jeden pomysł, ale niedopracowany.

EDIT: Jak jakiś Kwiatonator zna tytuł, to niech daje odpowiedź, mi tam nie zależy. Poczekam.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Ja myślałem, że sobie jaja robisz z tym kwiatkowskim, a Ty serio myślisz, że to o film z nim chodziło Duży uśmiech Przecież dokumenty nawet nie biorą udziału w zabawie

Ty już wpisałeś tytuł filmu, o który chodzi, ale znajdź jeszcze co to za oficjalny rekord guinessa.
Odpowiedz
Hans Żydenstein napisał(a): Ja myślałem, że sobie jaja robisz z tym kwiatkowskim, a Ty serio myślisz, że to o film z nim chodziło Duży uśmiech

Nie pisz zagadkami, jeżeli nie chodziło to trzeba szukać dalej.

Cytat:Ty już wpisałeś tytuł filmu, o który chodzi, ale znajdź jeszcze co to za oficjalny rekord guinessa.

No przeca było w drugim linku:

https://www.eska.pl/hotplota/news/dawid-...-p6GY.html

Rekord w komentarzach na fejsie. Jeżeli film był kręcony od 2012 roku (a tak wynika z innych artykułów), to to wydarzenie z 2013 też powinno się było tam znaleźć.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Wpisałeś słownie tytuł filmu parę postów wyżej. Tytuł filmu to Nie(znajomi) , Więc stwierdziłem, że sobie jaja robisz, bo z jednej strony wpisujesz tytuł filmu o jaki chodzi, a z drugiej zaczynasz pisać o jakichś gównodokumentach z kwiatkowskim

W linkach jest mowa o jakimś dokumencie z kwiatkowskim, który nie wiadomo kiedy wyjdzie. Tak w ogóle to dokumenty nie biorą przecież udziału w tej grze.
Odpowiedz
Ale gdzie w Nieznajomych jest rekord Guinessa? W piciu irlandzkiego ciemnego piwa?

To nie jest odgadnięcie, to przypadkowy strzał. No ale w miedzyczasie wpadłem na pomysł zagadki, jak nie będzie obiekcji, to po dopracowaniu zadam.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Ale gdzie w Nieznajomych jest rekord Guinessa? W piciu irlandzkiego ciemnego piwa?

Nie napisałem, że w tym filmie jest rekord Guinessa, tylko że jest związany z rekordem Guinessa.

Jak chcesz zadać zagadkę, to napisz o jaki rekord chodzi.
Odpowiedz
http://boxoffice-bozg.pl/nieznajomi-pols...n-dolarow/

"Został on wpisany do księgi rekordów Guinnessa, jako film z największą liczbą remake’ów"
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Zgadza się
Odpowiedz
Film na temat nienawiści narodowej, problemach mniejszości i fanatyzmu rasowego. Zawiera takie elementy, jak:

- bezprawne odebranie mienia
- uniemożliwienie edukacji w języku ojczystym
- odmowa pomocy potrzebującym przez administrację i służby medyczne.
- różne akty przemocy, w tym zerwanie naszyjnika z krzyżem, pobicie w różny sposób a nawet postrzelenie
- z główniejszych bohaterów dwoje ginie a jeden jest oślepiony
- w końcówce filmu dochodzi nieomal do masowej egzekucji, ratunek następuje w ostatniej chwili.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Tradycyjnie przy kolejnym poranku będzie podpowiedź, ale że post był niedawno, to taka malutka:

- produkcja europejska.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Kolejny poranek, więc tym razem większa podpowiedź:

- film z udziałem polskich aktorów.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
OK, dopiero teraz sprawdziłem na filmwebie, że film ma nieco ponad 200 ocen, więc musiałby wylecieć z konkursu. Jeżeli po kolejnych dwóch podpowiedziach nikt nie zgadnie, to podam do wiadomości i następną zagadkę zadaje "kto pierwszy ten lepszy". Niemniej jeszcze poczekam, może ktoś przynajmniej spróbuje ugryźć. Obiecuję, że rozwiązanie jest ciekawe i... pouczające.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
OK, dziś będą dwie podpowiedzi. Jutro rozwiązanie, jeżeli nikt nie zgadnie do tej pory.

- oczywiście zagadka jest napisana z paroma zmyłami. Przykładowo, że film, choć osadzony w historycznych realiach i miejscach, mija się z historyczną prawdą, i to w sposób diametralny. Największa zmyła - a jednocześnie trop prowadzący do rozwiązanie - dotyczy drobnego detalu, a mianowicie naszyjnika z krzyżem...

- ciężko opisać koszty produkcji, żeby nie zdradzić zbyt wiele. Przeliczyłem sobie na dolary i ich dzisiejszą wartość, to wyszło jakieś 24,3 mln kosztów i 32, zysków. Ale to dawno było, stąd przeliczenia niepewne. Dodajmy, że film był często pokazywany za darmo lub pół-darmo w ramach pokazów uświadamiających dla dorosłych i młodzieży.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Dobra, czas kończyć.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Heimkehr

Tu na niemieckiej stronie obszerniejsze omówienie i wybrane kadry.

https://www.heise.de/tp/features/Schwier...?seite=all

I tak, wiem, więlszość forumowiczów nie miałaby szansy oglądać. O filmwebie już pisałem. Niemniej to ten film, o którym powinno się wiedzieć, tak jak słyszało się o produkcjach antyżydowskich. Oglądałem kiedyś program o "Vorbehaltafilme" z obszeeniejszymi fragmentami tego własnie i dla mnie to zastraszająco "dobrze zrobione" było.



Kto chętny ten niech zadaje.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Bert, no nie popisałeś się tą zagadką. Równie dobrze mogłeś pytać o film, który nakręciłeś swoim telefonem XD

Ja zadaję :

W ostatniej scenie główny bohater jest przed lustrem i mówi do siebie, po chwili wstaje i niespodziewanie wyciąga coś, co można powiedzieć jest idealnym zwieńczeniem filmu. Co wyciąga i co to za film ?
Odpowiedz
Hans Żydenstein napisał(a): Bert, no nie popisałeś się tą zagadką. Równie dobrze mogłeś pytać o film, który nakręciłeś swoim telefonem XD

Uważam, że ten film powinno się znać. Powinien być puszczany na zajęciach politologii, historii, dziennikarstwa i studiach medialnych.

Poza tym nie chciałem stawiać czegoś, co może być rozwiązane zaraz po przeczytaniu, patrz niżej:

Cytat:Ja zadaję :

W ostatniej scenie główny bohater jest przed lustrem i mówi do siebie, po chwili wstaje i niespodziewanie wyciąga coś, co można powiedzieć jest idealnym zwieńczeniem filmu. Co wyciąga i co to za film ?

Boogie Nights.

A wyciąga swojego fiuta, mówiąc kolokwialnie. Który był tematyzowany już od pierwszej sceny, ale który dopiero teraz jest pokazany w całej okazałości, nawet jeżeli nie "na baczność".
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Cytat:Poza tym nie chciałem stawiać czegoś, co może być rozwiązane zaraz po przeczytaniu, patrz niżej:
No i dobrze, że szybko rozwiązane, kolejna zagadka i temat żyje.

Cytat:Boogie Nights.

A wyciąga swojego fiuta, mówiąc kolokwialnie. Który był tematyzowany już od pierwszej sceny, ale który dopiero teraz jest pokazany w całej okazałości, nawet jeżeli nie "na baczność".

Tak
Odpowiedz
Wiele filmów miało się pierwotnie zakończyć nieszczęśliwie, ale producenci zdecydowali się na zmianę scen. Czasem ta zmiana opłaca się wielokrotnie, gdyż stanowi początek franczyzy filmowej. Szukamy więc takiego filmu:

- pierwotnie główny bohater miał zginąć. Ale tak się nie stało.
- film dał początek cyklowi filmów.
- pierwotną scenę śmierci bohatera wpleciono w jedną z późniejszych części i to dosyć pomysłowo.

Pełna odpowiedź się liczy przy podaniu ostatniej części zagadki.

PS: Sprawdziłem na filmwebie, spełnia warunki konkursu.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości