To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Debata "Czy wiara w Boga jest racjonalna" (Fjałkowski vs Sylwestrowicz)
#21
Stąd, że ni w ząb nie rozumiesz moich wyjaśnień w omawianej kwestii Uśmiech
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
#22
No nie wiem Może ja jestem jakiś zacofany, ale jeszcze nie straciłem wiary w logikę klasyczną ( wiem, wiem że są inne wielowartościowe itp.), dlatego tak Uśmiech dlatego dla mnie jak coś jest coś to nie jest coś innego, no taki już jestem staromodny powiedzmy Uśmiech
Odpowiedz
#23
Lampart napisał(a): ... dla mnie jak coś jest coś to nie jest coś innego

Dla mnie również Uśmiech Tyle tylko, że ja nie piszę o czymś, ani nawet o dowolnym człowieku, lecz o Chrystusie, który jest absolutnie unikatową postacią, gdyż jest jednocześnie Bogiem i człowiekiem, jako że kiedy stał się człowiekiem to nie przestał być Bogiem. Najistotniejsze jest to, że jest On jedną osobą, która w ludzkiej postaci posiada ludzkie ograniczenia a w boskiej posiada boskie atrybuty. Nie dostrzegam tu żadnego pogwałcenia logiki.
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
#24
Lampart Ciebie czytać to często jest warto. Logika to jedyna wiara a ta wiara uczy że do wszystkiego trzeba być septycznym i nic nie jest pewne w 100%.

Wiara w zus jest racjonalna? Wiara w wypłatę na koniec miesiąca czy wiara w to że umrzemy w starości. To to samo co wiara w wygraną w lotka. Kwestie prawdopodobieństwa są różne ale nie zmienia to faktu że jest to tak samo racjonalne jak i nie jest. Zależy pod jaką płaszczyzną się na to patrzy.

Ateista - od kosmos jest bo był i jest i jest z yyyy
Wierzący - komos stworzył bóg a bóg jest z yyyyy
Strona ToTemat.pl - artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości