Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podmiot-przedmiot
Idealiści twierdzą, że obiekty to wytwory umysłu/podmiotu, realiści że obiekty są niezależne od podmiotu, prawda leży po środku ?
Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre – w tym cel rozumnego życia.

Platon
Odpowiedz
kosmek napisał(a):
Lampart napisał(a): Na pewno tak nie jest, wszystkie molekuły wymieniają się w człowieku co 7 lat.

Nie do końca wszystkie, fotoreceptory, znaczna część serca, oraz spora ilość neuronów
kory mózgowej "pozostają z nami" (od narodzin po sam grób) Język
Molekuły się wymieniają. Komórki - no właśnie nie wszystkie.
Po prostu wymieniają się molekuły w komórkach Ninja
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): Molekuły się wymieniają. Komórki - no właśnie nie wszystkie.
Po prostu wymieniają się molekuły w komórkach

Uśmiech
Tak? ..a ja Ci powiadam, że to właśnie atomy zawarte w DNA tych komórek,
pozostają z nami przez całe życie.
Komórki które wymieniłam nie są odnawiane, zmianie ulega sam skład, ich niezmiennym składnikiem
pozostaje DNA ( niezmienne przez cały okres ich życia)
Odpowiedz
kosmek napisał(a): Uśmiech
Tak? ..a ja Ci powiadam, że to właśnie atomy zawarte w DNA tych komórek,
pozostają z nami przez całe życie.
Komórki które wymieniłam nie są odnawiane, zmianie ulega sam skład, ich niezmiennym składnikiem
pozostaje DNA ( niezmienne przez cały okres ich życia)
Prawda DNA zostaje. Ale takie stare kawałki to w całym ciele można znaleźć, nie tylko neuronach.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Może tak naprawdę nie ma obiektywnej rzeczywistości.
Znajomy matematyk przedstawił mi kiedyś koncepcję wstęgi mobiusa - lokalnie ma ona dwie strony, ale globalnie tylko jedną.

[Obrazek: MobiusStrip_1000.gif]
Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre – w tym cel rozumnego życia.

Platon
Odpowiedz
ErgoProxy napisał(a): Ale wieść gminna niesie że rzeczywiście, wymiana w człowieku dotyczy wszystkich molekuł,, bez względu na struktury jakie budują. Masz jakieś top-profeska wsparcie, coby wieść gminną zdusić raz na amen?

Słuchy contra fakultety  Język
Np. Jonas Frisén, profesor z Karolinska Institute w Sztokholmie.
DNA w komórkach które nie są odnawiane.

Lampart napisał(a): Może tak naprawdę nie ma obiektywnej rzeczywistości.

W kartezjańskim ujęciu podmiotu również istnieje niebezpieczeństwo solipsyzmu,
sam filozof podratował się Bogiem (Bóg- gwarant istnienia obiektywnej rzeczywistości)
Pytanie, czy zaspokoił tym wszystkich Oczko

Obecnie idealiści mają lżej, teraźniejszość podarowała im fizykę kwantową, całkiem niezły obszar manewru.
Ponoć obiekty to w 99,99999 % pusta przestrzeń, więc....
Odpowiedz
Kosmek,

Sorry, że dopiero teraz odpisuje ale nie widziałem wcześniej twojej txt.

no mnie Kartezjusz nie przekonał Oczko

chodziło mi o to, że te "same" obiekty są różne względem różnych obserwatorów, a ci obserwatorzy są różni względem innych obserwatorów itd... Oczywiście obserwatorzy mogą się zgadzać co do określonych cech otoczenia ale to się chyba nigdy nie będzie pokrywało w 100%?
Trzeba dodać, że same prawa wg których obserwacje się różnią i są takie, a nie inne, są już obiektywne.

Platon
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości