Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antypapież XXI wieku?
#1
Nie wiem, czy zauważyliście, ale w konserwatywnych mediach - nie tylko katolickich - niezwykle pompowany jest kardynał Robert Sarah. Na pewno pokazuje to niezbicie, że wśród konserwowych katolików - czego nie da się, niestety, powiedzieć o konserwowych ateistach - rasizm nie istnieje. Robert Sarah, jak chyba zresztą większość afrykańskich hierarchów, prezentuje poglądy typowe dla Radyja Ojca Dyrektora (m.in. lubi zestawiać "ideologię gender" z komunizmem i nazizmem, a nowoczesną cywilizację zachodnią postrzega jako gniazdo zła i zepsucia). Jestem przekonany, że jest faworytem konserwowego stronnictwa na stanowisko kolejnego papieża. Ale już obecnie spełnia de facto funkcję Antypapieża - w mediach konserwokatolickich jest cytowany wyraźnie częściej, niż Francesco. To pokazuje pewne nowe wyzwania, przed jakimi staje Watykan w dobie niezależnych, choć katolickich mediów. Czy to objaw nowego średniowiecza?

https://catholicherald.co.uk/issues/marc...-survivor/

Co ciekawe, podobnie jak jego biały antagonista, Sarah ma też moralne wsparcie spoza Kościoła katolickiego:

https://welovetrump.com/2019/04/28/meet-...-is-wrong/
Odpowiedz
#2
ZaKotem napisał(a): Na pewno pokazuje to niezbicie, że wśród konserwowych katolików  - czego nie da się, niestety, powiedzieć o konserwowych ateistach - rasizm nie istnieje.

Zaciekawiłeś mnie.
O co biega?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#3
No, jak przeglądam archiwum naszego foruma, to widzę sporo alt-rightu i jawnie rasistowskich grepsów. Wśród ciemnogrodu katolickiego, o ile np. antysemityzm można spotkać, to takich rzeczy praktycznie nigdy.
Odpowiedz
#4
ZaKotem napisał(a): No, jak przeglądam archiwum naszego foruma, to widzę sporo alt-rightu i jawnie rasistowskich grepsów. Wśród ciemnogrodu katolickiego, o ile np. antysemityzm można spotkać, to takich rzeczy praktycznie nigdy.

No ale przecież wiesz, że to forum nie jest i nie może być reprezentatywnym przekrojem katolików. To raz. Dwa, to katolickie fora mają zazwyczaj wyższy poziom ingerencji moderacji, jak i wycinania tekstów. Musiałbyś się babrać w jakiś pch24, frondach czy innych euroislamach, żeby skonfrontować Twoje wybiórcze dane.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#5
ZaKotem
Możesz rzucić jakimiś przykładami, bo ja tego w ogóle nie kojarzę.
A to ciemnogród katolicki nie etykietuje 'muslimów, ciapatych, asfaltów, brudasów, banderowców' i innych braci w Księdze?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#6
bert04 napisał(a): No ale przecież wiesz, że to forum nie jest i nie może być reprezentatywnym przekrojem katolików. To raz. Dwa, to katolickie fora mają zazwyczaj wyższy poziom ingerencji moderacji, jak i wycinania tekstów. Musiałbyś się babrać w jakiś pch24, frondach czy innych euroislamach, żeby skonfrontować Twoje wybiórcze dane.

Ależ ja się babram właśnie, i na takich źródłach opieram swą opinię o ciemnogrodzie. I można tam spotkać praktycznie każdy rodzaj uprzedzeń oprócz klasycznego rasizmu, który wydaje mi się wynalazkiem protestantów. Musieli chyba czymś zastąpić antysemityzm, który pozostał jednak specjalnością katolików. Kiedy naziści chcieli przekonać protestantów do antysemityzmu, musieli wymyślać teorię, według której Żydzi to nie grupa religijna czy etniczna, ale rasa. Natomiast polscy ateiści-klerofobi bardzo często korzystają z inspiracji antykatolików protestanckich, a wśród takich i rasistów się trochę znajdzie, więc niektórzy ryzykują nasiąknięciem.
Odpowiedz
#7
Hmm... czyli wracamy tutaj do punktu, w którym osławiony papież Borgia, ten, Aleksander VI nakazał chrzcić dzikich, podczas gdy w koloniach protestanckich ich - ponoć - chętniej wyrzynano? Zgrabna teoria, ale sam nie do końca w nią wierzę.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#8
Cytat:Kiedy naziści chcieli przekonać protestantów do antysemityzmu, musieli wymyślać teorię, według której Żydzi to nie grupa religijna czy etniczna, ale rasa.


Dość skutecznie ich przekonali.

[Obrazek: ajps-earlyview-figure.jpg?resize=610%2C939&ssl=1]
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#9
bert04 napisał(a): Hmm... czyli wracamy tutaj do punktu, w którym osławiony papież Borgia, ten, Aleksander VI nakazał chrzcić dzikich, podczas gdy w koloniach protestanckich ich - ponoć - chętniej wyrzynano? Zgrabna teoria, ale sam nie do końca w nią wierzę.


No to porównaj jak wygląda obecnie typowy mieszkaniec Ameryki  pierwotnie protestanckiej a jak Ameryki pierwotnie katolickiej.Co do samego kardynała Saraha (pierwsze słyszę, ale rzecz ciekawa)  to ja jednak zastanawiam się jak rydzykowy ciemnogród zareaguje na czarnego papieża.  Bo rasizm rasizmem, ale sceptycyzm wobec tego z czym ciemnogród wcześniej się nie spotkał to zupełnie inna sprawa. Dodatkowo zastanawia mnie czy jest on promowany również w polskich ciemnogrodzkich mediach a jeżeli tak, to czy o co jest strawne dla ciemnogrodzkiej awangardy intelektualnej (czyli osób tworzących owe media i portale) będzie strawne dla ciemnogrodzkich mas.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#10
Już widzę WC sławiącego czarnego bambusa Uśmiech
Chyba by się zaksztusił na smierć.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#11
Dupa a nie antypapież. Wszędzie w naszym grajdołku celibat uznawany jest za niezdrowy przeżytek
Sarah wpisuje się w nurt zaparcia się przed otwarciem jaki się gdzie nigdzie pojawia. Ale to raczej lajtowa wersja B16 bez jego intelektualnej podbudowy. Znaczy się celibat w końcu zniosą i może dzięki temu nastąpi ożywienie religijne.
Sebastian Flak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości