To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Czy jesteś antysemitą?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
12.99%
10 12.99%
Nie
75.32%
58 75.32%
Nie wiem
11.69%
9 11.69%
Razem 77 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antysemityzm
#41
Według mnie termin antysemityzm jest nadużywany, ale także niedokładny.
1.Antysemityzm kojarzy się z nastawieniem anty do semitów, czyli nie tylko żydów.
2.Jest też antysyjonizm, czy antyjudaizm, nazywać wszystkich antysemitami to ignorancja.
3.Krytyke działań pewnych osób, grup, organizacji nazywa się niesłusznie nienawiścią.

Ze swojej strony-nie czuje się antysemitą. Jeżeli kogoś krytykuje to organizacje żydowskie, poszczególnych rabinów czy polityków.(a jest za co ich krytykować). Nie zaś cały naród żydowski.
Odpowiedz
#42
Nie ma sensu zakładać nowego tematu więc wrzuce to tutaj

Cytat:USA: Protest po antysemickim wybryku polskich kibiców

Amerykańsko-żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) zaprotestowała przeciw antysemickiemu incydentowi podczas meczu piłkarskiego w Polsce - informuje Wyborcza.pl. Żydzi domagają się kary za oprawę Resovii, która nawiązuje do skrajnie dyskryminacyjnej symboliki.

W czasie meczu 8 maja kibice Resovii Rzeszów rozpostarli na stadionie transparent z napisem "Śmierć garbatym nosom" i wielki rysunek będący stereotypową karykaturą Żyda w jarmułce w niebiesko-białe pasy (w biało-niebieskich strojach występowali piłkarze Stali Rzeszów, ale biało-niebieskie pasiaki noszono też w Auschwitz). Tymczasem idąc na mecz w pochodzie kibice mieli transparent z hasłem "Nadchodzi aryjska horda".

ADL skierował w środę list z protestem do prezesa Esktraklasy SA, Andrzeja Rusko. "Ten obrzydliwy pokaz antysemityzmu jest alarmującym przejawem ciągłego problemu w polskim społeczeństwie, gdzie według naszych badań opinii i innych sondaży utrzymują się antysemickie nastroje na niepokojącą skalę" - stwierdził krajowy dyrektor ADL, Abraham Foxman, w oświadczeniu przysłanym do PAP.

W liście do prezesa Rusko szef ADL przypomina, że w czasie Holokaustu zginęli prawie wszyscy Żydzi w Rzeszowie - z 15 000 przeżyło tylko 700. "Wzywanie do śmierci Żydów w tym samym miejscu nie może pozostać bez kary" - czytamy w liście.

ADL (z ang. Anti-Defamation League) to jedna z najstarszych organizacji żydowskich, istniejąca od 1913 r. i specjalizująca się w piętnowaniu antysemityzmu.

źródło: PaP

http://i43.tinypic.com/211o5le.jpg

Duży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiech

Osobiście nie jestem antysemitą,ale dziwnym trafem wielu ludzi których delikatnie mówiąc nie lubie jest wiadomego pochodzenia wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak Gebert,Michnik,Gross,Geremek czy Sewuś "mieli odwage splunąć w tą najgorsza z polskich twarzy"Blumsztajn.Pozatym naródw wybrany często stosuje bezpodstawne roszczenia wobec nas,oskarżając nas chociażby o to że podczas wojny byliśmy gorsi od samych Niemców nie wspominając o "wyssanie antysemityzmu z mlekiem matki:roll:
Hardcore squadrista!
Hardcore fascista!
Hardcore squadrista!
Hate For Breakfast!
http://www.ultrapatriot.xn.pl/
Odpowiedz
#43
Nie jestem antysemitką.
Przy okazji, bo nie pamiętam, kto mnie zapytał na zlocie czy jestem żydówką?
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#44
Na portalu kibica (http://www.portalkibica.pl/aktualnosci/u...bicow.html) ukazało się coś w rodzaju przeprosin.

Cytat:Stowarzyszenie Przyjaciół Piłki Nożnej CWKS Resovia, zrzeszające kibiców Najstarszego Klubu w Polsce, w związku z wydarzeniami jakie miały miejsce podczas meczu Derbowego, pomiędzy Stalą Sandeco a Resovią Rzeszów w dniu 08.05.2010 r. pragnie ze swej strony stanowczo potępić i odciąć się od zachowania niewielkiej grupki kibiców, którzy wywiesili transparent o treści antysemickiej. Chcemy podkreślić iż nie mieli oni nic wspólnego z ogółem kibiców Naszego Klubu, a owy transparent, dzięki naszej szybkiej interwencji został po krótkiej chwili usunięty. SPPN CWKS Resovia wyraża głębokie ubolewanie iż taki incydent w ogóle miał miejsce i zobowiązuje się, iż będzie starać się w swoich przyszłych działaniach doprowadzić do wyeliminowania ze środowiska kibiców osób o poglądach antysemickich czy rasistowskich. Chcielibyśmy również podkreślić iż na przestrzeni ostatnich lat, nasze Stowarzyszenie prowadziło szeroką akcję mającą na celu wprowadzanie w środowisku kibiców Naszego Klubu pozytywnych wzorców kibicowania oraz postaw pro-społecznych, jak choćby organizowanie wielu akcji charytatywnych mających na celu pomoc dzieciom z domów dziecka i Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci oraz akcji patriotycznych upamiętniających bohaterow pomordowanych w lasach katyńskich. Równocześnie w Naszym Klubie na przestrzeni ostatnich lat występowało wielu zagranicznych piłkarzy, którzy nigdy w Naszym Klubie nie spotkali się z aktami rasistowskimi. W zaistniałej sytuacji chcemy również zaznaczyć, iż do celów statutowych Naszego Stowarzyszenia dodane zostaną: walka z rasizmem, antysemityzmem oraz wszelkimi przejawami dyskryminacji. Pragniemy gorąco przeprosić wszystkie osoby, które owym transparentem zostały urażone i zapewniamy iż zrobimy wszystko, aby podobne incydenty nie miały już nigdy miejsca. Zarząd SPPN CWKS Resovia
Odpowiedz
#45
Wiesz oni musieli takie oświadczenie wydać,bo sprawa zrobiła się poważna zainteresowała się jakaś organizacja ze stanów więc coś z tym tzreba było zrobić.Takie oświadczenie wydane na przysłowiowy odpierdol.Po tym jak w 2005 paru TB wywsiesiło w Poznaniu hakenkrojca też SKLW musiało oświadczenie wydaćOczko
Hardcore squadrista!
Hardcore fascista!
Hardcore squadrista!
Hate For Breakfast!
http://www.ultrapatriot.xn.pl/
Odpowiedz
#46
Takie oświadczenia, jak i w ogóle wymaganie przeprosin nie mają sensu. Dla tego bydła będzie to jedynie kolejny dowód, że żydy rzondzom Polskom.
Odpowiedz
#47
Moim zdaniem to najzwyklejsza w świecie prowokacja polityczna.
Czy jej inspiratorem jest CIA, FSB, PiS, PO, Krzysztof Kononowicz, czy Leszek Bubel tego nie wiem i wiedzieć nie chcę.
Jednak niemal pewnym jest, że pierwsze zdanie jest prawdziwe.
Odpowiedz
#48
Scenariusz filmu s-f.
Napada nas obca, wroga rasa z kosmosu, która chce uczynić z ludzkości niewolników. Jest sposób działania jest następujący: poznają ludzkie dna i budują własną wersję ludzi-marionetek, które nie mają sumienia, emocji, współczucia, są nieświadomymi manekinami w rękach obcych, którzy od czasu do czasu używają ich ciał by sobie pohasać po ziemi. Obcy wypuszczają tą rasę na ziemię i dają im za zadanie wzbudzić zaufanie ludzi, przejąć kontrolę nad rządami w danych krajach, uczynić jeden rząd światowy i dążyć do ograniczenia swobód obywatelskich by potem nastał nowy porządek świata i obcy mogli kontrolować na ludzkich fermach każdy aspekt życia człowieka.

Owe imperatywy wpisane są w ludzkie DNA - rasa marionetek nie wie o tym, ale ma również wpisane dbanie o czystość krwi (by nie zaburzyć kodów obcych) oraz tajny, hermetyczny język symboli, niezrozumiały dla zwykłych ludzi i sieć tajnych stowarzyszeń.

Na podporządkowanie ludzkości dają im 12 tyś lat. Na ziemi powstaje ruch oporu. Ludzie przekazują sobie z pokolenia na pokolenie komu mogą ufać a komu nie. Jak wygląda ta rasa marionetek - jak i po czym ją rozpoznać.
Nie utożsamiają ich z ludźmi, ale z obcymi, którzy mają jak najgorsze zamiary.

Od czasu do czasu powstaje idea całkowitego wyniszczenia tej złej, niezwykle inteligentnej rasy ludzi.

Ostatecznie jednak zło zwycięża. Obcy panują długo i szczęśliwie.
THE END.

To oczywiście żarty. Proszę tego nie brać na poważnie Uśmiech
Odpowiedz
#49
Gdyby nie pierwsze i ostatnie zdanie, dzwoniłbym po pogotowie. :p
Odpowiedz
#50
uff, uratowałem się fortelem Oczko

A tak poważnie to każdy człowiek powinien być oceniany indywidualnie, nie ze względu na nację, rasę, kraj etc.

Choć rozumiem to jako pewną formę heurystycznego myślenia. Sparzyłem się na 10 Włochach, więc zakładam, że sparzę się na 11-stym. Nie ma w tym nic dziwnego, ale krzywdzi tego 11-stego.
Odpowiedz
#51
Tunga napisał(a):... A tak poważnie to każdy człowiek powinien być oceniany indywidualnie, nie ze względu na nację, rasę, kraj etc.

Choć rozumiem to jako pewną formę heurystycznego myślenia. Sparzyłem się na 10 Włochach, więc zakładam, że sparzę się na 11-stym. Nie ma w tym nic dziwnego, ale krzywdzi tego 11-stego.

Nie boj nic, nie umrze ten 11-ty. Ty w ten sposob niby skrzywdzisz kogos, ale i Ciebie w ten sposob ocenia. Ogolnie wyjdzie na zero. ;-)

A indywidualna ocena kazdego czlowieka jest niemozliwoscia. Zawsze posilkujemy sie wtedy jakims utartym schematem. My tak oceniamy, nas tak oceniaja... Pochodzenie nie jest ani nasza wina, ani zasluga. ;-)

Ktos zyskuje, ktos traci... Nie jest to moze tak do konca sprawiedliwe, ale tez w jakis sposob chroni przed podjeciem wielu blednych decyzji.

Nie na darmo mowi sie, ze czym skorupka za mlodu... Uśmiech
Odpowiedz
#52
Glosowalem na nie wiem,
Nie znosze syjonistow a nie zydow. (no chyba ze ten zyd mi wyjdzie z textem typu jacy oni biedny narod bo srututu i srututam.)
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#53
CreatedMind napisał(a):Glosowalem na nie wiem,
Nie znosze syjonistow a nie zydow. (no chyba ze ten zyd mi wyjdzie z textem typu jacy oni biedny narod bo srututu i srututam.)

Słusznie. Dla większości antysyjonizm i antysemityzm to to samo.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#54
Trzeba przyznać że antysemityzm budują przedewszystkim media, zarzucając go Polakom, nie konkretyzując o kogo chodzi. Dość często na portalach pojawiają się newsy o wybrykach antysemitów z Polski, np. ktoś coś na murze napisał :wall:i świętego oburzenia organizacji żydowskich.
Ten schemat chyba na dobre wpoił się w przestrzeń publiczną, szczerze przyznam iż budzi on u mnie pewną emocjonalną kontrakcję! "znowu Ci żydzi czegoś chcą, czepiają się nas za wybryki małolatów" etc. Tak to właśnie powstaje ten słynny Polski antysemityzm, przez głupi news sam pomstuję na organizacje żydowskie, oczywiście na ich działania, no ale tak to się pewnie ta spirala nakręca.

Dla tych którzy chcą zaprotestować i powołać się na fakty historyczne, od razu mówię iż ilość wybryków antysemickich jest u nas i był z pewnością nie większy niż gdziekolwiek indziej na świecie, z tego względu uważam iż jest to problem medialny, a im więcej styczności ma się z mediami tym bardziej ten problem wkurza :evil:
Odpowiedz
#55
wszystkie wrogie postawy wynikają z niewiedzy, nieświadomości... to przykre że można dyskredytować kogoś za pochodzenie, kolor skóry, czyli czynniki niezależne od nich. powinno się zważać na aspekty, które są zależne od człowieka bo głupota się szerzy bez oporu a nikt kretynów nie deprecjonuje.
Odpowiedz
#56
AdamDull napisał(a):wszystkie wrogie postawy wynikają z niewiedzy, nieświadomości... to przykre że można dyskredytować kogoś za pochodzenie, kolor skóry...

Powiedzialabym inaczej. Wszystkie p r z y j a z n e postawy wynikaja z niewiedzy, z nieswiadomosci. I jeszcze z braku osobistego poznania.
Odpowiedz
#57
widze, ze mam na forum oponenta, który raczy kontestować i dezaprobować każdą moją prywatną opinię... to wymien jakieś przyjazne postawy i uzasadnij jakoś tezę.
Odpowiedz
#58
AdamDull napisał(a):widze, ze mam na forum oponenta, który raczy kontestować i dezaprobować każdą moją prywatną opinię... to wymien jakieś przyjazne postawy i uzasadnij jakoś tezę.

Od tego sa fora i zapewniam Cie, znajdziesz tu wiecej oponentow. Ale spoko, to nie boli. Uczy. Ja sie ucze od roku i podoba mi sie. Duży uśmiech Uzasadnie jutro, czy raczej dzis wieczorem, bo rano biegne po chleb. Milego forumowania.

Oh Jesus, ale ja dzis offtopuje! :lol2:
Odpowiedz
#59
jeśli myślisz, że dzięki temu wyciąga się naukę pt. "pokora" to jestes przykładem miernego ucznia. zastanawia mnie czy to kwestia wieku gra tu rolę, czy może ważne jest, iż "nowy" się wymądrza i to hierarchia gra pierwsze skrzypce...
Odpowiedz
#60
Zawsze można się czegoś nauczyć, chociażby samo-kontroli i spokojnego dialogowania Oczko


A tak poza tym do tematu, niebezpieczne tez jest "tabu" bo prowadzi do nie-dyskutowania, co może prowadzić do niezrozumienia a wtedy może doprowadzić do niezrozumiałej nienawiści
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości