To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Czy jesteś antysemitą?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
12.99%
10 12.99%
Nie
75.32%
58 75.32%
Nie wiem
11.69%
9 11.69%
Razem 77 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antysemityzm
#1
Ostanio spostrzegłem skąd, iż przeważająca część mego otoczenia i rodziny to antysemici. Dziwne bo niby nie ma powodu. Nie znam ani ja ani kto inny jakiegokolwiek Żyda a jednak ten antysemityzm jest.
Pomyślałem wiec, że może ma on jakieś podłoże kulturowe, że to jakac dziedzicxzna wada przekazywana dzieciom przez rodziców. Inaczej mówiąc zastanawiałem się czy my Polacy nie mamy antysemityzmu w krwi. Osobiście nie czuje potrzeby czynienia krzywdy czy potępiania narodu żydowskiego, wręcz nie widze w tym nic ponad rasistowską patologię.
Jednak wciąz pytam się skąd to sie bierze, że gdy słysze słowo "Żyd" czuje odraze???

Jeśli uraziłem kogokolwiek narodowości żydowskiej, szczerze przepraszam. Ja nie ejstem antysemitą, a moje odruchy sa prawdopodobnie skutkiem wychowania. Wszak temat ten ma wykazać podłoże zjawiska.
Pozdrawiam
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#2
Seth33 napisał(a):Jednak wciąz pytam się skąd to sie bierze, że gdy słysze słowo "Żyd" czuje odraze???
Z tego samego powodu, dla którego ludzie nie mający nic do ateistów, wzdrygają się na dźwięk tego słowa.
Utrwalony stereotypowy wizerunek.
Jak słyszymy hare kryszna to myślimy "oj trzeba uważać".
Jak mason to "pewnie bogaty, i manipuluje".


Ale i Żydzi w pewnej części są odpowiedzialni za antysemityzm. Żydzi są bardzo przewrażliwieni. Można np: powiedzieć że niemcy to bogaty naród, polacy są mistrzami kombinowania, a francuzi nie uczą się języków obcych. Ale wystarczy powiedzieć że wielu amerykańskich właścicieli banków to Żydzi (lub takiego pochodzenia), a już ktośo nas pomyśli antysemita.

Gdy powiemy o hitlerze "to niemiecki zwyrodnialec", o putinie "rosyjski manipulator", nic się nie stanie. Ale powiedzieć o jakimś mordercy izraelczyku "żydowski morderca", i mamy pozew sądowy gotowy.
Odpowiedz
#3
Niechęć do Żydów zrodziła się już bardzo dawno. W średniowieczu gdy kościoł katolicki zabronił swoim wyznawcom lichwiarstwa, fach ten przejęli Żydzi. Stali się bogaci, kojarzyli się z wyzyskiem. Moja rodzina niby też nie jest antysemicka ale jednak często siedzimy przed telewizorem a tata wskazuje na jakiegoś gościa i mówi: "o popatrz na tego, ewidentnie Żyd". Nibu nic złego ale jednak.....
GOTT IST TOT
Odpowiedz
#4
Al-Rahim napisał(a):Gdy powiemy o hitlerze "to niemiecki zwyrodnialec", o putinie "rosyjski manipulator", nic się nie stanie. Ale powiedzieć o jakimś mordercy izraelczyku "żydowski morderca", i mamy pozew sądowy gotowy.
To zachowują się trochę jak fanatyczni muzułmanie, którzy wyszli na ulicę kiedy dowiedzieli się o karykaturach Mahometa czy po wykładzie B16 w ratyzbońskiej uczelni Język

A dlaczego mówienie do kogoś per "ty Żydzie" jest uznawane za obelgę? Możliwe, że się wzięło od chasydów (ortodoksyjnych wyznawców), którzy poza codziennym studiowaniem Tory i "robieniem" dzieci nic nie robią. Nawet rzadko kiedy podejmują pracę. Żerują na innych, a mają duży wpływ na to co się dzieje w Izraelu.
Ostatnio złożyli protest w sprawie pracy w szabat. Nie chcą, żeby ludzie pracowali w trakcie tego dnia.
pieprzona_lumpenliberałka (dawniej Maria z Magdali)
***
Jak to możliwe, że tak wielu ludzi skłonnych jest uwierzyć w istnienie głównego bohatera pewnej bardzo starej, wielotomowej sagi, podczas gdy inne opowieści (czasem równie stare) uznają za mitologię lub literaturę fantastyczną i - jedynie jako zwykli ich miłośnicy - poszukują tylko jego odzwierciedlenia w rzeczywistości?
Odpowiedz
#5
...osoba ktora nie ustapia miejsca siedzacego w autobusie starszej osobie jest chamem... a osoba ktora miejsca nie ustapi zydowi juz jest odrazu antysemita.
To zydzi sami sobie tworza antysemityzm. I skoro go tak bardzo chca, to niech go sobie maja. A poniewaz zadnego zyda nie znam, to mi wszystko jedno czy przechodza obok mnie na ulicy czy zdychaja z glodu w gettcie.
Jednym slowem - totalnie mi oni wisza.

Ale denerwuje mnie to, ze kazdy sobie moze jezdzic po katolikach, kosciele i jest ok, a jak sie jezdzi po judaizmie, rabinach, synagogach to odrazu sie jest 'nazista', 'antysemita' i ch.. wie czym jeszcze.
Moze ktos powie dlaczego ?
Odpowiedz
#6
Po prostu w Polsce i nie tlyko, panuje totalna hipokryzja :/ Ciekawe co odpowie taki antysemita-katol na pytanie "Jakiej narodowści był Jezus?" Chyba nie polakiem?
Odpowiedz
#7
Incognito napisał(a):Po prostu w Polsce i nie tlyko, panuje totalna hipokryzja :/ Ciekawe co odpowie taki antysemita-katol na pytanie "Jakiej narodowści był Jezus?" Chyba nie polakiem?
A to nie wiesz, że Jezus nie miał narodowości (oczywiście jest możliwa odpowiedź, że Polakiem - gdzie jest Jasna Góra? W Polsce! Zatem Maryja jest Polką i indukcyjnie Jezus Polakiem).
Zaglądali mi do toreb, zaglądali do waliz, do dupy nie zajrzeli, a tam miałem socjalizm.

Bohdan Smoleń ®
Odpowiedz
#8
Al-Rahim napisał(a):Jak słyszymy hare kryszna to myślimy "oj trzeba uważać".

ja jak słyszę Hare Kryszna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare czuje skupienie i spokój i sobie to nuce przez caly czasUśmiech
Odpowiedz
#9
No co wy! Przecież każdy wie że bóg jest Polakiem
Dobry chrześcijanin powinien wystrzegać się matematyków, i tych którzy czynią puste przepowiednie. Istnieje niebezpieczeństwo, że matematycy zawarli pakt z diabłem aby zasępiać duszę i zacieśnić więzy człowieka z piekłem.
Odpowiedz
#10
Antysemityzm... źródłem jest tutaj przede wszystkim pewna psychiczna potrzeba ujednolicania grupy, do której się nie należy. Jeśli nie jesteś Żydem, a masz do nich chociaż troszeczkę negatywny stosunek, np. poprzez rodzinę, to ujednolicasz ich, tworzysz zbitkę i oceniasz każdego tak samo. "No wiadomo - Żyd, to zaraz mnie wykiwa".

Zauważyłem też, że część osób mówiąc o Żydach, mówi o RZĄDZIE ŻYDOWSKIM, jak np. moja babcia. W jakiejś tam rozmowie, mówi "Ci Żydzi są okropni, że nie chcą Palestyńczykom oddać ich terenu". No to pytam dlaczego mówi o wszystkich Żydach, przecież to są decyzje rządu: "No bo ja właśnie o rządzie mówie".
Odpowiedz
#11
A ja to nie rozumiem czemu nie można nie lubić Żydów. Ja niektórych Polaków nie lubię, niektórych arabów, niektórych Niemców... ale jak coś się źle powie na jakiegoś żyda to się od razu krzyczy "antysemita!" :? Czemu nikt mnie nie posądza o antypolonizm, antygermanizm, antymuzułmanizm itd. ? Czemu niechęć wobec członka narodu chińskiego nie jest piętnowana tak jak niechęć do członka narodu żydowskiego?
Odpowiedz
#12
Jeśli nie lubisz go ZA NARODOWOść to jesteś antysemitą w istocie. Natomiast jeśli nie lubisz go za charakter czy coś jeszcze innego, to wtedy mylą się ci, którzy Cię tak nazywają Uśmiech
Odpowiedz
#13
No bo np. nie lubię Michnika - za to co robi. A niektórzy ludzie od razu najeżdżają na mnie żem antysemitą jest Oczko
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#14
A co robi Michnik?

Smieszna troche jest ta psychoza złego Michnika Uśmiech

Cytat: ja jak słyszę Hare Kryszna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare czuje skupienie i spokój i sobie to nuce przez caly czasUśmiech

ha, ja tez Uśmiech bardzo lubie ta mantre.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#15
Michnik naprawdę jest zły Oczko :]

Mówi wiele złych rzeczy i sieje złą propagandę.
On głosi to:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gruba_kreska
zatem jest zły Duży uśmiech
Odpowiedz
#16
Wookie napisał(a):Jeśli nie lubisz go ZA NARODOWOść to jesteś antysemitą w istocie. Natomiast jeśli nie lubisz go za charakter czy coś jeszcze innego, to wtedy mylą się ci, którzy Cię tak nazywają

Ale takich jest dużo :/ Jeśli nie lubię konkretnego Żyda bo mnie np oszukał, to nie znaczy że jestem antysemitą.

Generalnie nielubienie kogoś za narodowość, kolor skóry, orientację seksualną etc. jest dla mnie czymś kompletnie niezrozumiałym.
Odpowiedz
#17
Jacek napisał(a):Michnik naprawdę jest zły Oczko :]

Mówi wiele złych rzeczy i sieje złą propagandę.
On głosi to:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gruba_kreska
zatem jest zły Duży uśmiech

Coz, mozna dyskutowac z jego podejsciem do lustracji. Ale naprawde do mnie wywazony badz co badz Michnik jakos bardziej w tej kwestii przemawia niz fanatyczni lustratorzy z obozu narodowego. Choc sam nie jestem jakimstam przeciwnikiem lustracji... I nie przesadzajmy ze to sie kladzie takim strasznie powaznym cieniem na calym zyciu tego czlowieka... Czlowieka ktory przeciez swego czasu odwaznie rzucil wyzwanie zamordystycznemu systemowi. Nie bylo takich ludzi znow tak wielu.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#18
Kilgore Trout napisał(a):I nie przesadzajmy ze to sie kladzie takim strasznie powaznym cieniem na calym zyciu tego czlowieka...

Nie twierdzę tak Oczko lustracji domagam się po prostu w imię idei sprawiedliwości.

kkap napisał(a):Generalnie nielubienie kogoś za narodowość, kolor skóry, orientację seksualną etc. jest dla mnie czymś kompletnie niezrozumiałym.

Lubisz pedofilów, zoofilów, nekrofilów? Duży uśmiech Może zostanę kompletnie niezrozumiany, ale ja ich nie lubię Oczko
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#19
kkap napisał(a):[quote=Wookie]Generalnie nielubienie kogoś za narodowość, kolor skóry, orientację seksualną etc. jest dla mnie czymś kompletnie niezrozumiałym.

Cóż: nic dodać nic ująć! Człowieka powinno się oceniać patrząc na jednostkę, ewentualnie na jego przynależność klasową. Tylko te 2 (tak naprawdę jedynie pozornie sprzeczne) wyznaczniki mają wpływ na funkcjonowanie w społeczeństwie.

A co do posta powyżej: może nie zrozumiałem żartu (?), ale porównywanie pedofila/zoofila do homoseksualisty jest z logicznego/prawnego/etycznego punktu widzenia taka niedorzecznością, że aż nie warto z tym polemizowac.
Odpowiedz
#20
kkap napisał(a):[quote=Wookie]Generalnie nielubienie kogoś za narodowość, kolor skóry, orientację seksualną etc. jest dla mnie czymś kompletnie niezrozumiałym.

Cóż: nic dodać nic ująć! Człowieka powinno się oceniać patrząc na jednostkę, ewentualnie na jego przynależność klasową. Tylko te 2 (tak naprawdę jedynie pozornie sprzeczne) wyznaczniki mają wpływ na funkcjonowanie w społeczeństwie.

A co do posta powyżej: może nie zrozumiałem żartu (?), ale porównywanie pedofila/zoofila do homoseksualisty jest z logicznego/prawnego/etycznego punktu widzenia taka niedorzecznością, że aż nie warto z tym polemizowac.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości