Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ludzie honoru i słudzy prawa v. 2.0
#23
ZaKotem napisał(a): [Obrazek: jasgoc582-08a.png]

Wygląda to bardzo ładnie, ale to, co dzieje się przy S=1000zkawałkiem, wygląda na kolejny niestabilny czas kryzysu wartości. Być może założenie o nieistotności stosunku sił jest nieco fałszywe.

Pilaster miał podobne obawy, ale przeliczył szczegółowo dla różnych X i nigdzie się żaden odpowiednik Grzbietu Pragmatyzmu nie pojawia. Chociaż oczywiście potencjalnie jest to niestabilne miejsce, ale układ oscyluje tu jednak tylko między L, AL, U, LU. Zawsze pojawia się tu trochę Chojraków AU, ale nigdy strategie naprawdę groźne, pragmatyczne, czy agresywne.

Oczywiście - tylko w naszym modelu. Jezeli rzeczywisty układ ma jakieś dodatkowe parametry, poza X i S, to jakieś ryzyko "Czegoś" może zaistnieć

W odpowiedzi na zastrzeżenia Zakotem, pilaster zaktualizował wpis o demonstrację co się dzieje na legalistyczno - ewangelicznym pograniczu. Symulacja dynamiki strategii w przykładowym punkcie S = 1000 X = 0,8:

[Obrazek: jasgoc582-09.png]

Układ jest chaotyczny i niestabilny, ale oscyluje pomiędzy strategiami miłymi. Słudzy Prawa wymieniają się tu w miarę regularnie rolami z Cichymi (LU). Pojawiają się dodatkowo takie strategie jak PL (ostrożniejszy AL.), oraz w pewnej ilości chojracy AU, ale naprawdę groźny LP nie potrafi się jednak, pomimo podejmowanych regularnie prób, przebić. Nie jest ten obszar zatem bynajmniej drugim Grzbietem Pragmatyzmu.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Ludzie honoru i słudzy prawa v. 2.0 - przez pilaster - 31.10.2019, 11:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości