To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS jest dziki, PiS jest zły, PiS ma bardzo ostre kły
#18
pilaster napisał(a): Jeżeli coś kwacze jak kaczka, pływa jak kaczka i ma dziób jak kaczka, to raczej jest to kaczka. Skoro t.p. głosi poglady PIS, to znaczy że jest z PIS
Wymień w takim razie moje poglądy PiSowe, chociaż ze 2 lub 3.

Cytat:Poniekąd. Dlatego należy programy stronnictw rozpatrywac merytorycznie, miarodajnie i ilościowo. Pod względem ekonmicznym. I nie dawać się szantażować i w ogóle dawać sobie głowy zawracać "ideologią LGBT". - z jakiejkolwiek strony ujętą.


Z tym się nie zgadzam, tutaj widzę, że Ci się korwinizm udziela, ale nawet nie korwinizm, bo sam Korwin wyrósł już z w wiary w to, ze liczy się tylko gospodarka (przynajmniej na poziomie retorycznym), więc powiedzmy, ze młodokorwinizm.

Ale zacznijmy od podstaw. Czym jest dla Ciebie społeczeństwo, jak byś to zdefiniował, chodzi mi o krótki opis, żadne elaboraty?

Cytat:To jest pogląd marksistowski, a nie prawicowy. [Obrazek: cool.gif]  Gospodarka ma służyć człowiekowi. Oczywiście temu jednemu konkretnemu człowiekowi. [Obrazek: wink.gif] Gospodarka ma przede wszystkim optymalizować wydajność (szeroko pojętą, z uwzględnieniem kosztów zewnętrznych oczywista) - bo wtedy największa ilośc ludzi ma największy możliwy dochód i najwyższy poziom życia. A co oni z tym swoim dochodem i życiem zrobią - to już jest ich sprawa.

Czyli jesteś liberałem, czy wręcz libertarianinem, ale to zaraz sam wyznasz, jak przyjdzie Ci definiować społeczeństwo.

Cytat:Konfederacja jest częscią antyPISu, niezależnie od tego, co się komuś w PIS wydaje. Sami stworzyliście taką dychotomię "Obóz niepodległościowy vel patriotyczny" (czyli PIS) kontra "zdrajcy", czyli wszyscy pozostali, to macie, coście chcieli...


Nie. Antypis to niemerytoryczna opozycja wobec PiS. Konfederacja jest opozycja merytoryczną. Konfederaci jeszcze przed wyborami deklarowali, że nie wykluczają współpracy z PiS, ale pod warunkiem, że PiS na to zasłuży.
Cytat:Poniekąd. Niemniej dobro PO/KO pokrywa się z dobrem Polski w bardzo dużym stopniu. Jako partia adresujaca swój program do ludzi zamożnych i wykształconych, POKO zalezy, aby ludzi zamożnych i wykształconych było jak najwięcej. Odwrotnie PIS. Głosząc program roszczeniowego menelstwa, w interesie PIS jest, aby Polacy w swojej masie takim roszczeniowym menelstwem sie stali.
Jeśli POKO kieruje swój program do ludzi zamożnych i wykształconych, to nie ma nic dziwnego w tym, że ci niezamożni i niewykształceni nigdy na POKO nie zagłosują, a że tych niezamożnych i/lub niewykształconych jest większość, to POKO nigdy nie dojdzie do władzy, a tym samym nigdy nie uczyni Polski bardziej zamożną i bardziej wykształconą. Nie miałam nigdy wysokiego zdania o POKO, ale Twoja laurka przedstawia ich jako formację sakramentnych idiotów.

Cytat:Doprawdy? A konkretnie jakie? Co PIS zrobił dobrego dla Polski? (Żeby nie było, pilaster jest w stanie wymienić dwie takie rzeczy - obie raczej drobne i mało znaczące, ale jednak. Tp nie będzie potrafił wymienic niczego)
Przede wszystkim powstrzymał zapędy rewolucyjne lewaków w obszarze społecznym. Homoseksualiści nadal nie mogą brać ślubów, aborcja nie jest dostępna na życzenie, sekseudkatorzy są na muszce etc. PiS to taka zapora przed zalewem obyczajowego lewactwa.

pilaster napisał(a): We wszelkiego typu testach preferencji wyborczych zawsze pilastrowi wychodzi albo PO/KO, albo Konfederacja. Bardzo rzadko coś innego. I jak wynika z badan przepływów elektoratu, nie jest pilaster żadnym wyjątkiem. Przepływy między KO a Konfederacją, chociaż oczywiście mniejsze niż między KO a SLD są statystycznie znaczące. A są i przepływy miedzy Konfederacją a SLD. Nie ma natomiast żadnych przepływów z PIS. Im w jakiejś gminie większe poparcie miał w wyborach PIS, tym mniejsze miała tam Konfederacja.
Mnie zaś zawsze wychodzi Konfederacja, a na drugim miejscu mi wyskakuje Kukiz albo PiS. Potem KO, a na koniec szurowe Wiosna i Razem.
Osobiscie znam ludzi, którzy głosowali w poprzednich wyborach na PiS, a teraz na Konfederację, więc to nieprawda z tym przepływem elektoratu.

zefciu napisał(a): Jestem wobec dwóch pierwszych pomysłów neutralny, a parytetów nie popieram.
Co to znaczy, ze jesteś neutralny? Jesteś za a nawet przeciw?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: PiS jest dziki, PiS jest zły, PiS ma bardzo ostre kły - przez towarzyski.pelikan - 05.11.2019, 12:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości