To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS jest dziki, PiS jest zły, PiS ma bardzo ostre kły
Cytat:Albo albo. Albo ewolucja w stronę PO albo trwały zjazd poniżej 3%


Ale jak na razie zabierają głosy PiSowi i PSL, czyli kolejny dowód na to, jak pilaster jest odklejony od rzeczywistości.
https://natemat.pl/290591,sondaz-konfede...elektoratu
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
pilaster napisał(a): Z analizy statystycznej, o której już pilaster w tym wątku wielokrotnie pisał.
No, ale z niej można coś powiedzieć jak się mają wyborcy jednej partii do drugiej, a niekoniecznie coś o samych wyborcach. A ci się przyznali do "wyznania" na wyborach, wybierając nie samych, ani nawet nie większość, wolnościowców, tylko narodowców. Analizy analizami, ale reality check jednak je bije. Z tych niecałych 7% głosów oddanych na Konfę co najwyżej połowa to wolnościowcy (znowu - pomijając fakt jak bardzo wolnościowi są ostatnio ci wolnościowscy).
Odpowiedz
żeniec napisał(a): Z tych niecałych 7% głosów oddanych na Konfę co najwyżej połowa to wolnościowcy (znowu - pomijając fakt jak bardzo wolnościowi są ostatnio ci wolnościowscy).

A skąd to wziąłeś? Wolnościowcy w sensie korwinowcy?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): No ale chodzenie na mecze nie czyni z człowieka kibola. Czy napierdala się z psami i innymi kibolami?
Nie wiem. Wiem że zatrudnia kiboli, i to takich ważniejszych, odpowiedzialnych np. za przygotowywanie opraw na mecze.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): A skąd to wziąłeś? Wolnościowcy w sensie korwinowcy?
Z liczby posłów pochodzących z danej frakcji wewnątrz Konfy. I tak, korwinowcy to w tamtym poście wolnościowcy.
Odpowiedz
Ciekawostka trochę w temacie.

Po oglądnięciu filmu z tą prezentacją Pilastra youtube zaczął bombardować mnie propozycjami filmików dotyczących marszu niepodległości. Z różnych źródeł, wszystkie przedstawiające go w pozytywnym kontekście. Oprócz tego pojawiło się  parę propozycji filmików o aborcji i nieco Ziemkiwicza Duży uśmiech  Na początku pomyślałem, że to po prostu treści prezentowane przez wRealu24 na którym pierwotnie był filmik ale nie, tam jest jednak nieco szersze spektrum. Widać algorytmy youtuba (operujące przecież na prawdziwych danych) wykryły dość mocne powiązania pomiędzy filmem z Pilastrem (wszystkie propozycje bazowały wyłącznie na nim)  a proponowanymi mi treściami.  Kolejna poszlaka wskazująca na to, że pierwiastek światopoglądowy spod znaku "PIS dla mnie jest tu zbyt liberalny"  wśród elektoratu Konfederacji jest większy niż Pilaster gotów jest przyznać.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Algorytmy nie podsunęły żadnego filmu z klimatystami, cyklistami i weganami? A to ciekawe. Duży uśmiech

żeniec napisał(a):
Żarłak napisał(a): A skąd to wziąłeś? Wolnościowcy w sensie korwinowcy?
Z liczby posłów pochodzących z danej frakcji wewnątrz Konfy. I tak, korwinowcy to w tamtym poście wolnościowcy.

Rozumiem, że to tak sobie ładnie nożem wykroiłeś żeby pasowało. A skąd czerpiesz wiedzę, ze A - korwiniści są znacząco różni od B - reszta?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Podejrzewam, że frakcja POpodobna jest dużo miększa, coś w stylu "a może by tak Korwin". Natomiast frakcja PiSopodobna to twardy elektorat. Jeśli tak to zrozumiałe są i wyniki pilastra i wyraźne spisienie demonstrowane przez zdeklarowanych zwolenników.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): Algorytmy nie podsunęły żadnego filmu z klimatystami, cyklistami i weganami? A to ciekawe.  Duży uśmiech

Ciekawsze jest, że algorytmy nie podsunęły żadnego filmu z wolnorynkowcami. A takich swego czasu w powiązaniu z Korwinem było całkiem sporo.Tymczasem żadnego von Misesa czy nawet poczciwego Smitha, nic o Acotnie czy Lock'u. Porostu marsz niepodległości a dodatkowo nieco Ziemkiewicza, Gondek i jakieś tam reklamy "Nieplanowanych" jako przyprawa.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):
Żarłak napisał(a): Algorytmy nie podsunęły żadnego filmu z klimatystami, cyklistami i weganami? A to ciekawe.  Duży uśmiech

Ciekawsze jest, że algorytmy nie podsunęły żadnego filmu z wolnorynkowcami. A takich swego czasu w powiązaniu z Korwinem było całkiem sporo.

Gdyż te algorytmy nie działają w ten sposób.

Oglądałeś jak byłeś zalogowany do YT?
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
Marlow napisał(a): Gdyż te algorytmy nie działają w ten sposób.

Oglądałeś jak byłeś zalogowany do YT?



Algorytmy ogólnie działają na jakiejś tam średniej ważonej tego co oglądali, jak długo oglądali inni widzowie określonej treści.

Oglądałem będąc zalogowanym. Po prostu algorytmy wykryły dość długą jak dla mnie aktywność na jednym filmiku (oglądałem prezentację Pilastra w sumie jakieś 40 minut, nie licząc przewinięć). Na tej podstawie stwierdziły, że treść wyjątkowo mnie zainteresowała, skoro spędziłem na niej tyle czasu i zaczęły podsuwać mi ich zdaniem treść podobną. Efekt był tym bardziej zauważalny gdyż totalnie różnił się od tego co zazwyczaj oglądam na youtube. (to samo zauważysz jak wpiszesz w swoim coś z czapy - np wędkarstwo jeśli na co dzień nie interesuje Cię wędkarstwo).

Oczywiście jest możliwe, że Pilaster wystąpił w medium niezbyt charakterystycznym dla samej Konfederacji. Ale szczerze mówiąc wątpię.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Mi po obejrzeniu wyskoczyły jakieś Popkiewicze.
Odpowiedz
Widać takie treści nie były zupełnie nowe dla Twojego konta i algorytmy próbowały dopasować propozycje bardziej szczegółowo.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):
Marlow napisał(a): Gdyż te algorytmy nie działają w ten sposób.

Oglądałeś jak byłeś zalogowany do YT?

Oczywiście. Po prostu algorytmy wykryły dość długą jak dla mnie aktywność na jednym filmiku (oglądałem prezentację Pilastra w sumie jakieś 40 minut, nie licząc przewinięć). Na tej podstawie stwierdziły, że treść wyjątkowo mnie zainteresowała, skoro spędziłem na niej tyle czasu i zaczęły podsuwać mi ich zdaniem treść podobną. Efekt był tym bardziej zauważalny gdyż totalnie różnił się od tego co zazwyczaj oglądam na youtube. (to samo zauważysz jak wpiszesz w swoim coś z czapy - np wędkarstwo jeśli na co dzień nie interesuje Cię wędkarstwo).

To nie tak, długość oglądania poszczególnej produkcji nie ma znaczenia. Trust me.
Chyba niezbyt "często" użytkujesz YT.
Mi przy tym samym filmiku w pasku rekomendacji wyrzucił polskie i angolojęzyczne produkcje w temacie globalnego ocieplenia. I takich filmów miałem ok 80% pozostałe natomiast były dobrane wg tego, jakie ostatnie kanały z listy sub oglądałem.
Ciebie natomiast Dziadzie potraktował jak potraktował, i to co dostałeś w rek , dostałeś na zasadzie "uzytkownicy oglądający ten film ogladali również". Tym samym już mniej więcej wiesz co najczęściej oglądają lub ogladali kilkacze, którzy najczęściej klikają wRealu24.
Tak to mniej więcej wyglada z perspektywy" YT-maniak"a, który ma grubo ponad setkę subskrypcji i w taki czy inny sposób jest na Yt codziennie - zazwyczaj słucham, lub ściagam na pendrive do odsłuchania w samochodzie.

Edyta

Wszedłem jeszcze raz, przez forum, moja pierwsza 10 rekomendowanych
1.Braun o marszu we Wrocławiu - wRealu
2.Lew Starowicz wykład - Strefa Psyche
3. Bartosiak i Góralczyk panel - Strategy & Future
4.O kosmitach na poważnie dr Błaszkiewicz - astrofaza
5.Ocieplenie klimatu. Popkiewicz wykład - Wszechnica FWW
6. Michalkiewicz + Otoka -wSensie tv
7.Michalkiewicz +Otoka - wSensietv
8.Gorąca kwestia - Uwaga! Naukowy bełkot.
9. D.Paulides : Missing411 - Canam Missing Project
10. D. Paulides Missing411- Coast to Coast Radio

W subskrypcjach mam: wSensie - otoka; oraz Canam Miss. Project.

Edyta2
w pozostałych propozycjach: wRealu24 -około 4x, CEP Powiśle3x, Media Narodowe 3x, The Hill-2x
1x:
Copernicu Center, Douglas Murray, 4 różne kanały niemieckie których nazwy i tematy mi nic nie mówą, chociaż domyslam się, dlaczego się znalazłyDuży uśmiech, Herritage F, CW24tv, asmeredakcja, Najwyższy czas, Radio Katowice, Radio Wnet-Bartosiak, Jordan B Peterson, misesmedia, Super Express, Wojna Idei,Sejm Rp, Baldtv, White Rabbit Radio - akurat mają live'a, i konczy liste Owen Benjamin

W subskrypcjach mam: misesmedia, Copernicus C, The Hill, White Rabbit R, Benjamina miałem kiedyś chyba.
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Widać takie treści nie były zupełnie nowe dla Twojego konta i algorytmy próbowały dopasować propozycje bardziej szczegółowo.

Usunąłem ciasteczka i tym razem oprócz filmików o globciu wyskoczyły mi takie z wypowiedziami różnych polityków Konfy i osób jakoś tam powiązanych ze środowiskiem (Michalkiewicz, Chodakiewicz). Nic nie było o aborcji, nic o Marszu Niepodległości, Ziemkiewicz jeden. Ciekawe.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Elektorat libertariański jest wolnorynkowy i liberalny, pokrewny elektoratowi KO, natomiast elektorat narodowski jest statystyczny i plemienny, pokrewny elektoratowi PiS.


Być może. Jednak, aby uzyskać takie wyniki statystyczne, jakie sie regularnie przy badaniu elektoratu Korwina uzyskuje, ten pierwszy elektorat musi dominować liczebnie nad tym drugim w proporcji przynajmniej 10:1 Uśmiech  dopiero wtedy widać przepływy z POKO, a nie widać z PIS.


W tej samej analizie, wyszło pilastrowi, że w trójkącie Konfa - POKO-SLD najmłodszy i najmniej zamożny jest elektorat Konfy. Natomiast elektorat SLD jest dla odmiany najgłupszy (co z kolei łączy go z elektoratem PIS). No i proszę - od razu mamy potwierdzenie. Cwaniak


Cytat:Ale jak na razie zabierają głosy [Konfa -p] PiSowi


A w rzeczywistości:

Cytat:Sondaż przeprowadzony przez pracownię Kantar

Tę samą, która przed wyborami zaniżyła poparcie dla PSL o połowę Uśmiech

Ale nie ma się co czepiać, ponieważ, nawet to badanie, pokazuje zoupełnie co innego niż się przeróżnym vanatom i cobrasom wydaje


Cytat:skrajna prawica [Konfederacja -p] przyciąga przede wszystkim ludzi z wykształceniem średnim lub wyższym. Inną prawidłowością pokazaną w sondażu jest to, że na skrajną prawicę chętniej głosują osoby z najwyższymi dochodami.

ROTFL!!! Duży uśmiech

Czyli jednak jest to elektorat bardziej POwski, niż Pisowski.

Twierdzenia na temat pokrewieństwa elektoratów Konfy i PIs są oparte jedynie na czuciu i wierze, a po przyłożeniu szkiełka i oka, wyłania się obraz całkowicie odmienny.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
pilaster napisał(a): Być może. Jednak, aby uzyskać takie wyniki statystyczne, jakie sie regularnie przy badaniu elektoratu Korwina uzyskuje, ten pierwszy elektorat musi dominować liczebnie nad tym drugim w proporcji przynajmniej 10:1 Uśmiech dopiero wtedy widać przepływy z POKO, a nie widać z PIS.
Mi chodzi jednak po łbie, że szuria to twardy elektorat (który faktycznie nie wymienia sie z PiSem, ma własne odpały), a to co przepływa do KO i nazad to miękki. Tak chyba najłatwiej pogodzić wszystkie sprzeczności.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a):
pilaster napisał(a): Być może. Jednak, aby uzyskać takie wyniki statystyczne, jakie sie regularnie przy badaniu elektoratu Korwina uzyskuje, ten pierwszy elektorat musi dominować liczebnie nad tym drugim w proporcji przynajmniej 10:1 Uśmiech  dopiero wtedy widać przepływy z POKO, a nie widać z PIS.
Mi chodzi jednak po łbie, że szuria to twardy elektorat (który faktycznie nie wymienia sie z PiSem, ma własne odpały), a to co przepływa do KO i nazad to miękki. Tak chyba najłatwiej pogodzić wszystkie sprzeczności.

Owszem. To bardzo prawdopodbne. Ale i tak tego miękkiego jest (a przynajmniej w wyborach 2019 było) znacznie więcej niż tego "szuriackiego".

I owszem "szuryści" powinni krążyć miedzy PIS a Konfą i niektórzy znani z nazwiska krążą (Ziemkiewicz, Godek)
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
pilaster napisał(a): W tej samej analizie, wyszło pilastrowi, że w trójkącie Konfa - POKO-SLD najmłodszy i najmniej zamożny jest elektorat Konfy. Natomiast elektorat SLD jest dla odmiany najgłupszy (co z kolei łączy go z elektoratem PIS). No i proszę - od razu mamy potwierdzenie. Cwaniak
Tyle że "głupota" wyszła pilastrowi bynajmniej nie z matematyki, ale z czysto humanistycznej interpretacji wyników. Z żadnych sprawdzalnych danych nie wynika bowiem, żeby umiejętność wypełniania druczków była przede wszystkim funkcją inteligencji. Widać, że pilaster nie ma na co dzień do czynienia z ludźmi 70+, którzy nie trafiają z podpisem w odpowiednie miejsce nawet gdy im się pokaże palcem. To nie tyle osłabienie inteligencji, co zaburzenia pamięci. Parametr, który pilaster nazywa "głupotą" mierzy w istocie zawartość emerytów w elektoracie.

Cytat:Twierdzenia na temat pokrewieństwa elektoratów Konfy i PIs są oparte jedynie na czuciu i wierze, a po przyłożeniu szkiełka i oka, wyłania się obraz całkowicie odmienny.
Jak więc pilaster wyjaśnia to, że "większa połowa" wybranych posłów Konfy to nie "wolnościowcy", ale "narodowcy", którzy ani słowem nie piskali o wolnym rynku, a najwięcej o niepodległości od Ży...mian i pedałów?
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Z żadnych sprawdzalnych danych nie wynika bowiem, żeby umiejętność wypełniania druczków była przede wszystkim funkcją inteligencji.

Ale umiejętnośc czytania ze zrozumieniem (instrukcji wyborczej załączonej do każdego "druczku" i prawidłowego jej zastosowania) już tak.

Gdyby rację miał Zakotem, cała awantura w wyborach prezydenckich w USA w roku 2000, kiedy kandydat Gore miał więcej zwolenników (i to młodszych!) niż kandydat Bush, ale owi młodsi zwolennicy Gore'a nie potrafili właśnie prawidłowo wypełnić kart do głosowania i dzięki tej ich głupocie prezydentem został właśnie Bush, nie miałaby miejsca.


Cytat:
Cytat:Twierdzenia na temat pokrewieństwa elektoratów Konfy i PIs są oparte jedynie na czuciu i wierze, a po przyłożeniu szkiełka i oka, wyłania się obraz całkowicie odmienny.
Jak więc pilaster wyjaśnia to, że "większa połowa" wybranych posłów Konfy to nie "wolnościowcy", ale "narodowcy", którzy ani słowem nie piskali o wolnym rynku, a najwięcej o niepodległości od Ży...mian i pedałów?

Rozkład posłów nie pokrywa się z rozkładem elektoratu, który głosował ogólnie na "KWiN", a o tym kto został posłem de facto decydował, wcześniej dogadany przez polityków, podział miejsc na listach (mniej więcej pół na pół)
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości