Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy wszyscy są ateistami?
pietras123 napisał(a): Gdyby za wiarą stały dowody, nie byłaby wiarą.  Uśmiech

Gdybym wierzył, że palenie tytoniu szkodzi zdrowiu, to wyniki badań potwierdzające szkodliwość palenia sprawiłyby, że przestałbym w ową szkodliwość wierzyć?
Z drugiej strony, gdybym był palaczem, który dowiedział się o szkodliwości palenia, ale nie uwierzył w to, źe i mnie to dotyczy, to czy palenie by mi nie uszkodziło?
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"

"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
Wtedy po prostu wiedziałbyś to. Wysil się proszę następnym razem z przykładem.  Oczko
Odpowiedz
pietras123 napisał(a): Wtedy po prostu wiedziałbyś to. Wysil się proszę następnym razem z przykładem.  Oczko

I kto to mówi...

https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wyb...pszy/1931/

Jest wiele badań potwierdzających, jak dobre, pożyteczne i bezpieczne są e-papierosy. Są też badania twierdzące wprost przeciwnie. I co, po przeczytaniu jednych pietras wie, że to fajna alternatywa, a po przeczytaniu drugich pietras wie, że to marketingowy chwyt koncernów w celu zwiedzenia młodzieży. Proste? Nie za bardzo jednak.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
legend napisał(a): Oj to masz złą postawę. I wytłumaczyłbym ci dlaczego, ale nie mam ochoty.

Toć to arogancja. Nie mówiąc już o tym, że moje nastawienie na merytoryczną konkretną treść, zamiast zarzutów opartych na "wydaje mi się" i niczym więcej, nie jest niczym złym.
Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre – w tym cel rozumnego życia.

Platon
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości