Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy KRK wierzy, że Jezus jest od urodzenia lub od poczęcia "w pełni Bogiem"?
Chciałabym zebrać do kupy moją wiedzę dotyczącą religii katolickiej i tego w co wierzy KRK w zakresie tego że Jezus był i jest "w pełni Bogiem".
Od kiedy Jezus jest w pełni Bogiem:
1.  od wieków przed wiekami, od zawsze bo jest wieczny
2.  od wtedy jak Bóg Ojciec lepił z gliny planety i gwiazdy oraz z gliny Adama a z jego żebra Ewę, Jezus wtedy na uboczu Raju dłubał w nosie i podziwiał Boga Ojca,
3. od poczęcia w macicy Maryi w Nazareth,
4.  od narodzin w Betlejem w stajni na konie
5. od chrztu w Jordanie udzielonego mu przez Jana Chrzciciela ale jeszcze "nie w pełni Bogiem - tylko na 50%" - bo tak ktoś mi napisał niedawno na forum,
6. od powieszenia na krzyżu
7. od śmierci na krzyżu
8. od zmartwychwstania,
9. od wniebowstąpienia,

Chciałabym też przeczytać jaka jest definicja wg KRK, tego co to jest "w pełni Bóg".
A jeżeli KRK uważa , że w którymś momencie Jezus "był na 20% Bogiem" lub "był na 50% Bogiem" to również powyższe definicje chciałabym poznać czyli przeczytać jakie są te definicje.
1. Goła Maryja w Niebie siedzi na twardym krześle a tyłek ma przyklejony do krzesła butaprenem a na nogach białe tenisówki, dłubie w nosie i w  zębach i słucha modlitw oraz popija oranżadę.

2. Jezusowi Bogu wolno wszystko, Jezus sprowokował szaleńca Heroda do wymordowania miliona bobasów. Żołnierze Heroda wbijali bobasom nóż  w pierś lub ucinali bobasom głowę a Jezus uciekał przytulony przy piersi Maryi. Szaleńców się nie prowokuje ino leczy.

3. KRK twierdzi, że w Niebie nie płynie czas a Maryja tam  oddycha 15 oddechów na minutę.

4. Wynajmujący mieszkanie piętro niżej znęcają się nade mną dokuczliwym stukaniem np. w kaloryfery i zastraszaniem np. przez napieprzanie w łazience, że jestem wariatka.

5. Nie miałam na chleb i wodę, 4 lata głodowałam mając dochód 50 zł miesięcznie z MOPSu bo byłam bez  pracy i renty.
Odpowiedz
gąska9999 napisał(a): Chciałabym zebrać do kupy moją wiedzę dotyczącą religii katolickiej i tego w co wierzy KRK w zakresie tego że Jezus był i jest "w pełni Bogiem".
Od kiedy Jezus jest w pełni Bogiem:
1.  od wieków przed wiekami, od zawsze bo jest wieczny

Tak.

Cytat:Chciałabym też przeczytać jaka jest definicja wg KRK, tego co to jest "w pełni Bóg".
A jeżeli KRK uważa , że w którymś momencie Jezus "był na 20% Bogiem" lub "był na 50% Bogiem" to również powyższe definicje chciałabym poznać czyli przeczytać jakie są te definicje.

Nie ma 20% Boga podobnie jak nie ma 20% nieskończoności.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Nie ma 20% Boga podobnie jak nie ma 20% nieskończoności.
W zasadzie to jest, tylko że 20% nieskończoności to akurat tyle samo, co 100% nieskończoności. Biorąc pod uwagę tę właściwość nieskończoności można więc zupełnie z sensem powiedzieć, że Bóg kiedyś czegoś nie miał, a teraz ma, a przy tym cały czas miał tyle samo. Podobnie, zbiór nieskończony można podzielić przez trzy i każdy z tych trzech będzie miał dokładnie tyle samo elementów, co całość.
Odpowiedz
gąska9999 napisał(a): 1.  od wieków przed wiekami, od zawsze bo jest wieczny
Tak uznaje ortodoksja.
Cytat:2.  od wtedy jak Bóg Ojciec lepił z gliny planety i gwiazdy oraz z gliny Adama a z jego żebra Ewę, Jezus wtedy na uboczu Raju dłubał w nosie i podziwiał Boga Ojca,
Tak (mniej więcej) uznaje arianizm (tzn. że Chrystus został stworzony przed resztą stworzenia)
Cytat:5. od chrztu w Jordanie udzielonego mu przez Jana Chrzciciela
Tak uznawał paulinizm, czyli monarchianizm dynamiczny.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości