Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O co się toczyły wojny i walki na przestrzeni wieków i jaki był ich finał?
#3
Ciut niepoważna odpowiedź Kocie. Oficjalna motywacja wojen bieżących jest taka, że ktoś chce rozwiązać jakieś problemy np. gospodarcze i chwyta za karabin w tym celu.
Wojna w Syrii wzięła się chyba stąd, że ktoś zaczął nawoływać, że biedę w Syrii można zmniejszyć zmieniając ustrój na komunizm.

Niestety gąska nie usłyszała o ile mniej głodnych będzie w Syrii jak ustrój zmieni się na komunizm, czy o 30% mniej głodnych?
Czy nadal będzie 20% głodnych z ogółu ludności, w tym 6% głodni ci sami co w poprzednim ustroju kapitalistycznym a 14 % nowi głodni za karę, że mieli wcześniej pełne pyszczki jak inni głodowali.


Może być też tak, że w nowym komunizmie głodni mieli by być ci którzy zrobią sobie bez państwowej zgody lub państwowej loterii 5 dzieci i więcej.
Fachowiec hydraulik, który montował mi nowy zlewozmywak i kolanko i podłączał zmywarkę wręcz  płakał i rzygał zwierzając się że jak był dzieckiem w okresie PRLu to ich dzieci było w domu sześcioro i jemu nie starczyło na tenisówki. Wręcz rzygał jaki to niedobry był dla niego PRL.
Ale o głodnym swoim pyszczku w okresie PRL nic nie wspominał, więc głód mu chyba nie doskwierał tylko ten brak tenisówek.


Niestety gąska nie usłyszała czy zwolennicy zmiany ustroju w Syrii na komunizm, deklarują że wszyscy będą mieli pełne pyszczki i tylko dla jednego chłopca nie starczy w sześciodzietnej i więcej rodzinie na tenisówki czy może losowe osoby w ilości 20% ogółu społeczeństwa też będą głodować. A ci którzy do tej pory dobrze zarabiali stracą majątek, mieszkania i samochody i pójdą do pracy zamiatać.
Może się też tak technologicznie obniżyć poziom życia, że tylko 10% dorosłych będzie mieć samochody, bo samochody staną się za drogie i pozostali ci co do tej pory mieli samochody przesiądą się na tramwaje.

No ale za broń i karabiny chwyciło wiele osób, bez deklaracji o co konkretnie walczą.
Gąska czytała, że w Aleppo walczyli o każde mieszkanie, tzn nie wiem czy walczyli aż mieszkanie nie zostało zburzone, no bo jak można walczyć zacięcie i do końca o każde mieszkanie albo do ostatniego żołnierza a jacyś jeszcze przeżyli albo do zburzenia mieszkania.

Widać, że najlepszym argumentem za danym ustrojem bez podania jego szczegółów i konkretów jest strzelanie z karabinów.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: O co się toczyły wojny i walki na przestrzeni wieków i jaki był ich finał? - przez gąska9999 - 26.11.2019, 02:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości