Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diuna [film 2020] - i książki, gry, seriale, film Lyncha...
Żarłak napisał(a): Zapowiada się faaaajny film. W sumie to dwa. Cwaniak
W sumie to przynajmniej siedem, jak nie więcej.
Spoiler!
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
Żarłak napisał(a):Zapomnijcie o wersji Lyncha.
Jakby jeszcze była warta zapamiętania Duży uśmiech
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down

Odpowiedz
zefciu napisał(a): W sumie to przynajmniej siedem, jak nie więcej.

Jeśli będą chcieli ekranizować każdą powieść w tym te napisane przez Briana Herberta i Kevina J. Andersona, to wychodzi, że będą 23 filmy. Trzeba nastawić się na dużo oglądania.

Jednak pisząc już poważnie to pierwsza książka czyli "Diuna" jest najlepszym materiałem do zekranizowania. Dużo ciekawych pomysłów, postaci, mistyczna atmosfera i interesującą akcja. Pozostałe książki to już bardziej filozoficzne rozważania i dialogi między postaciami, co może się podobać, ale jest trudniejsze do przełożenia na język filmu.
Odpowiedz
Z tego co pamiętam to raczej Mesjasz Diuny oraz Dzieci Diuny tak wyglądały, Bóg Imperator i dalsze części zawierały już dosyć fabuły, żeby złożyć z tego filmy. I tam też chyba więcej było poświęcone tym egzotycznym stronnictwom, jak Ix czy Trelax (czy jak tam się zwali).
Gdyby Dzieci upakować w pierwszej części Imperatora, to może udałoby się jakoś wpleść przemianę Leto II w antybohatera
Hot metal and methedrine
I hear empire down

Odpowiedz
Ale Mesjasza i Dzieci całkiem nieźle zekranizowano.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Tak sobie pomyślałem oglądając trailer:
Spoiler!
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
kmat napisał(a): Ale Mesjasza i Dzieci całkiem nieźle zekranizowano.

Aha, nawet nie wiedziałem, że jest ekranizacja. Pamiętam, że troche mnie nudziły te 2 części Duży uśmiech
Hot metal and methedrine
I hear empire down

Odpowiedz
Mnie Mesjasz i Dzieci podobały się. Właśnie Imperator mnie nurzył, bo mimo akcji, to rozwoju bohaterów było niewiele. Kolejna książka o autorytaryzmie i nieco za bardzo rozwleczona plus finał przewidywalny.

zefciu napisał(a):
Żarłak napisał(a): Zapowiada się faaaajny film. W sumie to dwa.  Cwaniak
W sumie to przynajmniej siedem, jak nie więcej.
Spoiler!

Ustawił o ile będą kolejne.
Serial podobno już jest pewny, o Bene Gesserit, ale nawet druga część Diuny nie jest chyba pewna? Jakkolwiek, D.V. nie zgodziłby się na tylko jeden obraz. pytanie czy nie anulują w ostatniej chwili. Chyba nie... Oby nie. Głupio byłoby skończyć Przyzwoity, dobry, a tym bardziej bardzo dobry (oby taki był!) film na zawieszeniu akcji podczas bitwy.

Dragula napisał(a): Jakby jeszcze była warta zapamiętania

Mimo wszystko coś się pamięta i raczej nie są to przyjemne odczucia.  Duży uśmiech

zefciu napisał(a): Tak sobie pomyślałem oglądając trailer:
Spoiler!

Może tak być. Ciekawe na czym się skończy.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Mogłaby powstać trylogia. Trzeci film oparty na Mesjaszu - wyczytałem.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości