Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Artykul o transformacji Polski w latach 90 tych
Nie bylo mnie w Polsce w tym czasie wiec z ciekawoscia przeczytalem i przyznam ze kilka rzeczy mnie zaskoczylo, specjalnie po przeczytaniu na roznych forach o spisku z Magdalenki i straszliwej sytuacji ludnosci w trakcie transformacji:

https://www.rp.pl/Opinie/301019941-30-la...Wisla.html

Sam przezylem zalamanie gospodarcze PRL w latach 80 tych, okres kartek i octu w sklepach ktory trwal o wiele dluzej  i jednoczesnie wial beznadzieja polityczna niz jak wynika z artykulu problemy gospodarcze lat 90 tych.
Jakies komentarze od was?
Odpowiedz
Ja tylko przypominam, że poziom zadłużenia był wtedy ściśle chronioną tajemnicą państwową więc masy robotniczo-chłopskie i inteligencja pracująca nie miały zielonego pojęcia, co i jak.
Ogólnie PRL sypał się, jak domek z kart, z jednej strony dławiony przez rozdzielniki i przydziały, z drugiej strony przez niemożność urealnienia cen, bo to wiązało się z ruchawkami i rewolucją.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Ale przecież agenci PRL nadal są w rządzie a jak oni już sami nie to ich dzieci oraz inne rodzinne powiązania. Przecież transformacja to była tylko nazwa na zmianę oblicza czy fasady na nowe standardy ale ludzie i ich łapy są te same w dużej mierze. Antypolskie rządy były wtedy i w sumie są teraz bo na razie jakieś pro polskie ugrupowanie nie było od czasów 2 Wojny w rządzie u władzy moim zdaniem przyjaźniej.
Polak Polakowi Polakiem
Odpowiedz
Pierdolicie, Hipolicie.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Kto, wg ciebie Tomeh rzadzi obecnie Polska?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości