To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wątek informatyczny
#41
Łeeee... Dopiero odkryłem ten wątek a mam tu sporo do powiedzenia :lups:

Programuję hardkorowo w asemblerze Uśmiech Należe do grupy koderskiej R-AG (http://r-ag.prv.pl) i grupy crackerskiej HTB (http://www.htb.team.prv.pl). Btw. Athei jaki miałeś nick w NAAG? Znam paru ludzi stamtąd Uśmiech. Zaczynałem pisać w MASMie, teraz jednak używam FASMa. Jest to kompilator stworzony przez Polaka, który to jest po prostu idealny. Jest to w ogóle najlepszy kompilator jaki znam, ponieważ ma tak ogromną moc preprocesora (tzn. makr), że może nawet zmieniać własną składnię! Oprócz tego FASM jest dowodem na to, że asembler może być językiem przenośnym, ponieważ istnieją binarki na Windows, Linux, DOS i Unix (Linux i Unix mają inne). Dla mnie pisanie w asemblerze to jak rzeźbienie, tworzenie wszystkiego samemu, idealnego. Jestem tak przyzwyczajony do asemblera, że na lekcjach infromatyki pisząc w C++ najchętniej bym cały program jako jedną wielką wstawkę asemblera zrobił Szczęśliwy Kocham też asembler za to, że mogę stworzyć ciekawy program, który naprawdę dość dużo potrafi i zajmie on 30 kB, natomiast np. w delphi stworzę formę, rzucę na nią dwa przyciski, kompiluj i już 250 kB śmieci. Zresztą asembler będzie zawsze potrzebny, bo np. udogodnienia jakie dają nowe procesory nie są używane przez kompilatory. Np. instrukcje SSE2, które umożliwiają działanie na 4 liczbach zmiennoprzecinokwych na raz! Zresztą dobrze zoptymalizowany kod nigdy nie zostanie lepiej zrobiony przez kompilator.

Oprócz tego bawię się też w reversing tzn. łamanie zabezpieczeń. Ale łamię tylko programy crackme, czyli takie napisane przez crackerów dla crackerów Uśmiech Dużo czytam jednak na takie tematy jak virii coding, itp. znam dokładnie strukturę plików PE (exe na Windows)

Znam też C i trochę PHP, ale nienawidzę w nich pisać Język

Linuxa nie mam, ale w najbliższym czasie planuję instalację Ubuntu. Zamówiłem już płytki i teraz tylko czekam na przesyłkę.
IRC log ze strony http://bash.org.pl/2648

- na niewidocznym o 23.00 wszyscy chcemy mieć czerwone słoneczka przez minute na gg uczcijmy papieża minutą ciszy. Roześlijcie to dalej warszwa
- znam Cie?
- dupe zamknij i rozsyłaj chodzi o wiare i o papieza
Odpowiedz
#42
Cytat:Ja bym tam nie bral na powaznie tego słowa \"niestablne\" (lepiej sprawdzic samemu). Owszem, wszystko sie moze zdarzyc, czasem faktycznie moze cos byc nie tak. Jednak wez pod uwage ze Linuksy w duzej mierze sa systemami serwerowymi gdzie wymogi odnosnie stabilnosci sa nieporownywalnie wieksze niz dla desktopa - cos co moze powodowac jakas skrajnie rzadka niestabilnosc na serwerze wcale nie musi byc dostrzegalne na desktopie.
No niby tak, ale jakos te slowka niestbilny czy wersja testowa mnie odstraszaja ale zawsze przeciez mozna sprobowac Duży uśmiech

Cytat:Kocham też asembler za to, że mogę stworzyć ciekawy program, który naprawdę dość dużo potrafi i zajmie on 30 kB, natomiast np. w delphi stworzę formę, rzucę na nią dwa przyciski, kompiluj i już 250 kB śmieci.
Widzialem juz pare programow pisynych wylacznie w asmie i powiem ze to jest paradoks bo ten sam program np C++ objetosc kodu jest duuuuzooo mniejsza ale wielkosc samego programu w KB jest nieporownywalnie wieksza, wiem ze to dlatego ze kompilator kompiluje wszystko na jezyk maszynowy ale zeby taka roznica Niezdecydowany



Cytat:Linuxa nie mam, ale w najbliższym czasie planuję instalację Ubuntu. Zamówiłem już płytki i teraz tylko czekam na przesyłkę.
To witam w klubie ja mam kubuntu a to praktycznie to samo, jezeli masz neostrade i bedziesz mial problemy z jej instalacja to sie spytaj Duży uśmiechDuży uśmiech

Pozdro 4 all Duży uśmiech
I will bring enlightment to those who tell me about unexisting beings and then they will be soon wise instead of their present foolishness !! ( I hope so ! )
Odpowiedz
#43
Kubutu / Ubutu....bleeeeeeee. Zainstalujcie cos pod i686! Nie wiem arch chociazby. To taka sugestia nie twierdze, ze kubutu jest zle, tam zdaje sie jesli dobrze pamietam jest apt-get? A to wygodne narzedzie. Jednak wszystkie \"Debianoklony\" to chyba dalej i386...choc moge sie mylic Uśmiech
Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nie znanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy. -Einstein Albert-
Odpowiedz
#44
Tak dla twojej informacji wower to i386, i686 itd. to sa oznaczenia architektury procesora a nie systemu, tylko chodzi o to ze jadro moze byc optymalizowane do danej architektury ja np. mam jadro na i686 bo takiego mam procesora Duży uśmiech

ale jak juz mowilem moze za 2 miesiace sproboje sobie innej dystrybucji i sklaniam sie ku Gentoo bo wszyscy wszedzie go sobie chwala, i nawet jesli jest trudny to ja lubie wyzwania Duży uśmiech

[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 04 2005 o godzinie 10:29
[/sub]
I will bring enlightment to those who tell me about unexisting beings and then they will be soon wise instead of their present foolishness !! ( I hope so ! )
Odpowiedz
#45
Cytat:Tak dla twojej informacji wower to i386, i686 itd. to sa oznaczenia architektury procesora a nie systemu

Tak ale NIE TYLKO. Te oznaczenia wystepuja takze odnosnie CAŁEJ DYSTRYBUCJIi i oznaczaja architekture pod jaka sa kompilowane domyslne pakiety.

Robiac apt-get kde (moze sie cos zmienilo dawno nie mialem nic "debianopodobnego") sciagasz kde skompilowane pod i386 niezaleznie od tego jakie masz jadro / procesor itd.
To samo gdy instalujesz domyslne kde od razu z plyty z dystrybucja.


Jak przerzucisz sie na Gentoo, ku ktoremu sie sklaniasz (a ktore polecam) to zrozumiesz dlaczego tak podkreslam ta roznice Uśmiech
Tzn. jak moze sie ma szybkiego kompa to nie czuc. Ale jak sie ma takiego przedpotopowca jak ja...to trzeba albo zrezygnowac z KDE albo wyciskac je na maksa.
[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 04 2005 o godzinie 12:17
[/sub]
Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nie znanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy. -Einstein Albert-
Odpowiedz
#46
cholera, ale tu nowych postow, a do kazdego cos chcialem dopisac Duży uśmiech

1) w NAAG mialem nick Overlord. Po sieci krazy moj tutorial \"Przerwanie int 21h DOS w programach rezydentnych - TSR\" Oczko I bylem z niego wetdy dumny 8-) Wogole zaszpanowalem tyn na laborkach z asma na I roku Oczko

Po I roku, jak skonczyly sie moje boje z asmem, skoczyla sie moja przynaleznosc do NAAG\'u. Ale milo wspominam Harv3st3ra (on mnie \"wprowadzil\") , Majume... Oczko

2) pod i386 jest wciaz duzo Linuxow, np. Aurox. Ja mam nadal plytki (i niebawem zainstaluje najnowsza 4 wersje) Scientific Linuxa, rodem prosto z Laboratoriow CERN i FERM-Lab\'u Oczko To nobilitacja uzywac tego samego Linuszka co czolowe laboratoria fizyki wysokich energii Oczko A sa fajnie \"oprzyrzadowane\" w programy, trzeba tylko dociagnac nowszy OO. No i maja od razu pakiet Octave i R Language Oczko a mnie to jest potrzebne. Musialem ostatnio instalowac Cygwina i binarki po win32...

3) ale jednak problem z otwarciem pliku dla roota to maly problem w porownaniu z idiotycznym podmontowaniem \"skuafasza\" pod partycje windowsowa.... :lol2:

4) Kobcio, pytales o jakas ksiazke o C# - jest taka perelka, po polsku Oczko - wspanialy maual o .NET i C# prof. Wiktora Zychli, krazy po sieci od pol roku chyba, a ja zapomnialem o nim :] A korzystalem z niego 5 rayz czesciej, niz z MSDN Oczko oto link

5) Odpowiednikiem Borland C++ / Buildera jest wypasiony KDevelop - jest chyba w 80% dystrybucji.

6) Bart, chociaz znam te konstrukcje dosc dobrze, do DO DZIS wole pisac (i jeszcze zaden rasowy coder sie ze mnie z tego powodu nie smial) tak:

[code:9Omojk7jLy]
for(register int i=0 ; i mniejsze od Rozmiar; i plus_plus )
{
a od i = b od i";
}[/code:9Omojk7jLy]

(jak do ciezkiego groma zapisac indeksowanie i plusplus, zeby sie wyswietlilo poprawnie ????)

Oczko Skroty sa \"cool\" tylko wtedy, jak nie trzeba, majac na karku deadline, analizowac tysiace linijek kodu (a ostatnio to przezylem). Wtedy samemu sie przepisuje wszystko \"smart\" konstrukcje na proste i czytelne Oczko

Np. \"porownania zwarciowe\" (pOsoba) ? Osoba->Dopisz(pOsoba) : throw(new excWyjatekOsoby)); przerabia sie na IF-y Oczko

[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 04 2005 o godzinie 16:09
[/sub]
Null pointer exception
Odpowiedz
#47
Cytat: Scientific Linuxa, rodem prosto z Laboratoriow CERN i FERM-Lab\'u

Po pierwsze 8O WOW 8O fajnie ze Linuxa tam uzywaja , wreszcie jest w jakims popisowym miejscu Duży uśmiech Duży uśmiech
Po drugie skad go masz ??Duży uśmiech
Po trzecie pozniej opisz wrazenia to moze i ja sproboje, o ile nie bedzie porazajaco trudny Duży uśmiech

Cytat:4) Kobcio, pytales o jakas ksiazke o C# - jest taka perelka, po polsku - wspanialy maual o .NET i C# prof. Wiktora Zychli, krazy po sieci od pol roku chyba, a ja zapomnialem o nim A korzystalem z niego 5 rayz czesciej, niz z MSDN oto link
Fajna ksiazka zaglegbie sie w czytanie Duży uśmiechDuży uśmiech

Cytat:5) Odpowiednikiem Borland C++ / Buildera jest wypasiony KDevelop - jest chyba w 80% dystrybucji.
Wiem, nawet kidys mialem go na dysku ale mi sie nie podobal, niby podobny do Buildera ale jednak inny Duży uśmiech czasami tak mam ze cos mi sie nie podoba i juz, nawet sam nie wiem dlaczego Duży uśmiechDuży uśmiech

I will bring enlightment to those who tell me about unexisting beings and then they will be soon wise instead of their present foolishness !! ( I hope so ! )
Odpowiedz
#48
Do wowera : mam male pytanko czy internet masz z TPsy ( Neo) czy inaczej, a jesli masz neo to opowiedz mi prosze jak sie tobie ja zalaczalo na Gentoo, bo mnie to bardzo interesuje bo niechcialbym sie pozniej meczyc i tak od razu chcialbym sie dowiedziec Duży uśmiechDuży uśmiech
I will bring enlightment to those who tell me about unexisting beings and then they will be soon wise instead of their present foolishness !! ( I hope so ! )
Odpowiedz
#49
Mam przez siec osiedlowa wiec zalaczenie internetu bylo banalne.

Ale co do Neo, to moim zdaniem NIE BEDZIESZ mial problemow. To jest niebywale powszechny problem, a internet az roi sie od HOWTO, tutoriali, handbookow i wogole wszystkiego co potrzebne.
Jezeli jest cos czego powinienes sie bac to problemow nieprzewidywalnych, rzadkich, malo powszechnych - wtedy zaczynaja sie schody... bardzo wysokie schody Smutny

PS jak bedziesz sie zabieral do instalacji Gentoo to pisz tutaj udziele Ci kilku mam nadzieje uzytecznych rad.[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 04 2005 o godzinie 19:16
[/sub]
Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nie znanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy. -Einstein Albert-
Odpowiedz
#50
Na pewno napisze Duży uśmiech ale jeszcze bede myslal czy w ogole bede tak szybko zmienial distro, bo kubuntu mam od niewiele wiecej niz 5 miesiecy i nawet tego distra dobrze nie poznalem , wiec moze troche przesadzilem mowiac ze za 2 m-ce bede to zmienial ale jeszcze bede myslal Duży uśmiech
I will bring enlightment to those who tell me about unexisting beings and then they will be soon wise instead of their present foolishness !! ( I hope so ! )
Odpowiedz
#51
Wygospodaruj troszke miejsca i instaluj. Potrzebujesz powiedzmy 3 GB. Nawet mniej, ale lepiej wziasc troche zapasu...szczegolnie majac na uwadze kompilacje KDE (no i OO - ja sie jeszcze nie odwazylem). Swapa mozesz miec oczywiscie tego samego co do Kubutu.


Jak ja zaczynalem zabawe z Gentoo to tez niewiele umialem (oczy w handbook na monitorze i po kolei wklepywalem majac nadzieje ze zadziala). Rezulat? Moja pierwsza probe zakonczylem chyba na drugim kroku - byl blad w opisie zamiast parametru \"-C\" bylo \"-c\" ten blad na tyle osmieszyl mnie przed samym soba oraz zniechecil, ze porzucilem swoje proby na pare miesiecy. Ale wkoncu wrocilem, przebrnalem i nie zaluje. A przedewszystkim...instalacja Gentoo pokazuje jak nic innego- jak dziala wogole ten linux. Trudno sie tego nauczyc na sucho, najlepiej w praniu, szczegolnie jak cos nie dziala Uśmiech
Zreszta ja dalej niewiele wiem i dalej sie ucze.

Jakies 2 miesiace temu nauczylem sie sprawdzac pod jaki port jest podlaczona myszka przy uzyciu polecenia cat Uśmiech


Pozatym wogole nie mysl narazie o zmianie distroUśmiech Wykorzystaj to ktore masz do zainstalowania Gentoo. Mozesz instalowac normalnie "spod KDE" w Kubutu. Bez wylaczania. Ot zminimalizowane na pasku...a dostepu do komputera i co najwazniejsze internetu i pomocy nie tracisz.

Ja sam mam teraz Gentoo a jak mam troche czasu i mi sie chce to powoli instaluje drugie (jeszcze lepsze, takie zboczenie ciaglego udoskonalania). W zasadzie juz mam prawie wszystkoOczko oprocz jadra, podstawowej konfiguracji, x-orga i KDE Uśmiech[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 04 2005 o godzinie 19:38
[/sub]
Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nie znanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy. -Einstein Albert-
Odpowiedz
#52
Hmm ciekawy pomysl Duży uśmiechDuży uśmiech nawet o tym czytalem na http://www.gentoo.org Duży uśmiechDuży uśmiech
a ile czasu zajmuje skompilowanie calego sytemu ?? , bo nie moge spac przy wlonczonym kompie a watpie by mozna bylo kompilacje przerwac i dokonczyc pozniej :wink: wlasnie sobie poczytalem ze przy instalacji na samym poczatku mozna skonfigurowac neta , i chociaz mam watpliwosci to mysle ze udaloby mi sie to zrobic i wtedy nie byloby problemu, Duży uśmiech

a co do instalowania przez kubuntu to mam na tamtym dysku 15 GB wonego tak wiec z tym nie bedzie problemu Duży uśmiech i wiesz co mysle sobie ze w ten sposob mozna rowniez inne distra testowac Duży uśmiechDuży uśmiech
I will bring enlightment to those who tell me about unexisting beings and then they will be soon wise instead of their present foolishness !! ( I hope so ! )
Odpowiedz
#53
Cytat:Kobcio: Hmm ciekawy pomysl Duży uśmiechDuży uśmiech nawet o tym czytalem na http://www.gentoo.org Duży uśmiechDuży uśmiech
a ile czasu zajmuje skompilowanie calego sytemu ??

Wszytko zalezy od twojego sprzętu oraz od ustawienia optymalizacji kodu w /etc/make.conf - im bardziej bedziesz chcial zoptymalizowac kod pod swój komputer tym dluzej bedzie trwala kompilacja. U mnie instalacja gentoo trwala tak gdzies 2 dni(rozpoczynalem kompilacje na wieczor albo przed pojsciem do szkoly, czyli w ciagu tych dwoch dni komputer czasami przebywal w bezczynnosci) z dosc dobra optymalizacja na moj sprzet(duron 700mhz, 384 ram) - oczywiscie chodzi mi o kompilacje rzeczy niezbędnych do uruchomienia systemu ( basescript.sh + emerge system + kernel + grub + syslog)

Cytat: , bo nie moge spac przy wlonczonym kompie a watpie by mozna bylo kompilacje przerwac i dokonczyc pozniej :wink: w
Mozesz przerwac prawie w karzdej chwili i dokonczyc pozniej

Cytat:lasnie sobie poczytalem ze przy instalacji na samym poczatku mozna skonfigurowac neta

a nawet jest to niezbędne jezeli masz zamiar sciagac zrodla z internetu

Proponuje Ci(jak i pozostalym forumowiczom) abys poprobowal tez z systemami z rodziny BSD, osobiscie urzywam FreeBSD juz od dluzszego czasu i jestem z niego bardzo zadowolony, chodzi o wiele szybciej niz jaki kolwiek linux( wlacznie z gentoo) na mojej maszynie, mimo iz jest dostosowany glownie na serwery, latwo mozna z niego zrobic workstacje. Jezeli korzystasz z dystrybucji linuxa podobnej do slackware(czy gentoo) nie bedziesz mial wiekszch trudnosci z przejsciem bsd.
Odpowiedz
#54
Cytat:Mozesz przerwac prawie w karzdej chwili i dokonczyc pozniej
no to mnie pocieszyles Duży uśmiech bo juz myslalem ze bede musial spac da sofie Duży uśmiechDuży uśmiech

No to juz sobie postanowilem ze na Listopad przewiduje instalacje Gentoo ( z BSD na razie sie powstrzymam ale niczego w przyszlosci nbie odrzucam), wiec przygotujcie sie na zalew moich postow za 2 miesiace :wink: ale najpierw bede doladnie studiowal wszelkie poradniki i howto by sie z tym dobrze zapoznac, a zrobie to mniej wiecej tak ze sobie dysk z Kubuntu podziele na 2 i na tyej drugiej partycji bede instalowal wszystko Duży uśmiech
I will bring enlightment to those who tell me about unexisting beings and then they will be soon wise instead of their present foolishness !! ( I hope so ! )
Odpowiedz
#55
No jasne, mozesz przerywac, ja swoje drugie Gentoo instaluje juz od polowy lipca gdzies tak Uśmiech nie wiem w sumie moze jeszcze dluzej, albo troche krocej. Ot jak mi sie przypomni to pare programikow skompiluje i znow tydzien przerwyUśmiech
Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nie znanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy. -Einstein Albert-
Odpowiedz
#56
Po pierwsze - spisy dystrybucji. Pierwszy - chyba najpopularniejszy na swiecie - DistroWatch: http://www.distrowatch.com
a drugi w Polsce: http://www.asseq.pl

Stamtad juz latwo trafic pod adres https://www.scientificlinux.org
Ostrzegam, jesli jestescie fanatykami predkosci, to jest on pod i386 - a przeciez jest przeznaczony do obliczen klastrowych !! Zatem ja bylbym daleki od narzekania, ze jak pod i386, to wolne. To stwierdzenie ujawnia brak wiedzy o tym, CO przyspiesza kompiliacja pod nowszy procesor...

Ja tam nigdy nie patrze na predkosci i to az w takim stopniu, zebym musial cos kompilowac. Wychodze z zalozenia, ze skoro i tak mi chodzi pare razy szybciej niz windows, to w czym problem Oczko

Kompilacja OSa ? ja nawet nie wylaczam komputera, bo jak sie obudze o 5 nad ranem z jakims pomyslem (to nie zart, tak sie czesto zdarza), to mam wlaczony komp i wszystkie kompilatory (jednoczesnie mam uruchomionych 5 srodowisk roznych jezykow, CASE do baz danych, monitory serwerow SQL Servera, debuggery, trackery i w 3 d.. innych - prawie 1GB ramu jest wypelniony po brzegi, a 2 GB swapa az czerwone). Wracam z pracy - i musze miec wszystko \"pod alert\". Wiec sobie nie wyorbazam straty chcby jednego dnia Oczko Mam w domu nawet po 2 egzemplarze - zasilaczy, kart graficznych, kabli, nawet 2 klawiatury i myszki Oczko Tylko procesor jeden Duży uśmiechDuży uśmiech

Poza tym, na zasadzie przekory, nie instalowalem nigdy \"sztandarowych\" linuxow - red hata, suse, slacka, debiana... zawsze lubilem eksperymentowac - BYLE bym wiedzial, na jakiej distro oparta jest dana mutacja.

I tak - kiedys kochalem Knoppixa, poki nie powstala wersja obecna. Ale na Knoppixie powstalo pelno nowych distro. Ja wybralem Kanotixa ( http://www.kanotix.de ), bo:

- jest to live-cd, a ja mam w 3 d... sytuacji, ze musze odzyskiwac super-mega-wazne dokumenty z padnietych windowsow (takze ntfs), trzeba usuwac problematyczne drivery (a sa swietne edytory rejestru do Linuxow, programy do usuwania hasel WinNT) albo musze wyswietlic prezentacje na kompie, na ktorym slownie NIC nie ma, albo nikt nie zna hasla (tak tak...)

- ma wszystkie potrzebne narzedzia rescue, nawet (UWAGA !) - CAPTIVE :!: z autowyszukiwaniem drivrow NTFS, ma partimage, qtparted i inne. Posiada takze standardowy zestaw narzedzi ntfs.

- posiada przegladarke PDF (a nie wszystko live-cd ja maja !)

- ma open office 2.0, a to bardzo wazne, zeby miec najnowsza wersje softu, ktory czyta pliki MS Office

- choc jest przeznaczony dla Niemcow i angl-jezycznych, MA POLSKIE FONTY (zreszta KDE umie importowac takze fonty windowsa). Wystarczy ustawic w oknie konsoli wejscie na UNICODE, w MC pelne wejscie 8-bit, a w KDE dodac klawiature PL - i juz mam polskie znaki.

- wykrywa wsyzstkie partycje i wyswietla od razu ikony na pulpicie

- jest przygotowany do instalacji nie tylko na HDD, ale takze na dyskach zewnetrznych (np. /dev/sda1)

- posiada skonfigurowany emulator WINE, choc czionki sa fatalne....

Reasumujac - wszystko, co moze sie przydac na live-cd w kazdej sytuacji, a takze swietny system na desktop (zopt. chyba po i586)

PS: na live cd polecam tez modularnego SLAXa (ten system poraza swoimi mozliwosciami !) http://slax.linux-live.org/?lang=pl - swietny na pendrive (zaleznie od liczby uzywanych modulow). Mozna modyfikowac jego ISO specjalnym program MySlax Creator dla Windowsa

Fajny jest tez INSERT, Rescue, Trinity oraz RIP (rescue is possible)

Mam tez kombajn - obraz ISO plyty ze wszystkimi narzedziami, jakie tylko mozna sobie wysnic - i wszystkie FREE (GPL, albo freewware) - jest nawet linux INSERT, mendzery plikow obslugujace LFN, edytory dyskowe... pakiet typu \"must have\" Oczko
Null pointer exception
Odpowiedz
#57
PS: Kobcio, jest tez Knoppix - MONOPIX (live-cd) z calym preinstalowanym MONO .NET !
Null pointer exception
Odpowiedz
#58
Cytat:To stwierdzenie ujawnia brak wiedzy o tym, CO przyspiesza kompiliacja pod nowszy procesor...

Jestes moze w stanie zaspokoic moja ciekawosc bez uzywania zbyt glebokich informatycznych pojec, bo ciekawic mnie to ciekawi, ale nie wiem czy chemik zrozumie tlumaczenie informatyka... Uśmiech a raczej obawiam sie ze wiem, ze nie Smutny

W kazdym razie ja tam opieram sie na wlasnej obserwacji. I Gentoo dziala mi niebywale szybciej niz wszystko inne do tej pory. Nie wiem w jakim stopniu to wplyw i686, czy -O3 czy -pipe bo sie na tym najzwyczajniej nie znam. Wiem jednak ze takie cos polecaja inni a w praktyce u mnie sie sprawdza nadzwyczaj doskonale.

No i wkoncu patrzac jeszcze z punktu widzenia laika - po cos chyba powstaja te rozne dystrybucje pod rozne architektury. Jeszcze w przypadku Mandrake'ow mozna by zrzucic wine na komercyjny chwyt ale nie wszystkie linuxy sa tak typowo komerycjne, a jednak tez roznicuja sie pod rozne architektury.



Cytat:Ja tam nigdy nie patrze na predkosci i to az w takim stopniu, zebym musial cos kompilowac. Wychodze z zalozenia, ze skoro i tak mi chodzi pare razy szybciej niz windows, to w czym problem

No tak tez mozna Uśmiech...ja jednak bylem przyzwyczajony do Win 98 SE ktory jednak dziala duzo szybciej niz nowe KDE. Jest poprostu duzo prostszy. Ja jednak nie umiem sie przestawic na korzystanie z czegos innego niz KDE, a ono chodzi mi naprawde nieciekawie. W zasadzie tylko jako tako na Yoperze bylo dobrze. No nie liczac Gentoo, bo to blyskawica i tu moge robic co mi sie podoba Oczko

[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 05 2005 o godzinie 00:15
[/sub]
Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nie znanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy. -Einstein Albert-
Odpowiedz
#59
A co do wspomnianego rescuowania to ja mam cos takiego: http://www.sysresccd.org/

Moze komus sie kiedys przyda.

A jak jeszcze Athei podaje linki dot. dystrybucji to moze dodam od siebie, ze czasami warto zerknac oprocz w/w na http://jakilinux.org
Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nie znanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy. -Einstein Albert-
Odpowiedz
#60
Wlasnie SysRecCD mialem na mysli piszac Rescue Uśmiech Ona pierwszy mial chyba dzialajace captive Oczko

A co do tych architektur, to sprawa jest prosta Oczko Po prostu nowe procesory posiadaja nowe instrukcje. Poza instrukcjami do obslugi tablic (rep stosw, rep scasb), obslugi kwadroslow, ktore przybyly juz w i386, przybywaja instrukcje glownie multimedialne - a te wykorzystuja glownie GRY. Dlatego to, co dziala pod i386 i dziala w trybie konsoli, albo graficznym, ale bez specjalnych efektow 3d - generalnie bedzie dzialac dobrze i szybko ! Nie ma tu nic do rzeczy fakt, ze i386 ma ze 20 lat.

Natomiast cieniowanie, przezroczystosc, zwlaszcza, jesli jest emulowana przez system operacyjny, wymaga czesto nowych polecen multimedialnych.

I glownie chodzi wlasnie o to. Oczywiscie - rozmiar cache, rozmiar kolejki rozkazow, struktura procesora - to ma znaczenie, ale nie az takie, jak lista rozkazow. A o nia glownie chodzi przy okreslaniu architektury.

A poniewaz przeciwnicy Linuxow czesto argumentuja, ze \"nie chodza po nim gry\", to specjalnie - co bardziej multimedialne Linuxy - kompiluje sie pod najnowsze procki.

Jakos pracujacy w klastrach, system do prowadzenia obliczen, takze kwantowych, zadowala sie architektura i386... Bo wszystko, czego potrzebuje, juz bylo w i386.

Oczywiscie nie nalezy tego traktowac doslownie, jak rozmiar cache, liczba i rodzaj rejestrow trybu chronionego... chodzi przede wszystkim o listy rozkazow. A najbardziej - o obsluge tablic. i tryby adresowania.



[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 05 2005 o godzinie 00:33
[/sub]
Null pointer exception
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości