To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obca religia, ciąża bliźniacza - wchłonięcie płodu przez płód a co z duszą?
#1
Jestem ciekawa wiary lub opinii Kościoła Katolickiego lub pojedynczych wierzących katolickich na temat przypadku ciąży bliźniaczej i narodzin dziewczynki z 8 kończynami chyba w Indiach jakieś kilka lub kilkanaście lat temu.
Chodzi mi o duszę tej dziewczynki i duszę jej bliźniaczki której ciało wchłonęła oprócz jej 4 kończyn.
Bo to chyba było tak, że w brzuchu mamusi wyznającej buddyzm utworzyły się 2 zarodki 2 płodów dziewczynek.
W którymś momencie płód jednej dziewczynki zaczął wchłaniać płód drugiej dziewczynki.
Płód tej drugiej dziewczynki został wchłonięty do wnętrza pierwszej dziewczynki w taki sposób, że tułów i głowa zostały doszczętnie wchłonięte do brzuszka i " strawione" przez brzuszek płodu pierwszej dziewczynki. Z brzuszka pierwszej dziewczynki wystawały tylko 2 nogi i 2 ręce od tej drugiej dziewczynki wchłoniętej na oko w 60%, te 2 nogi i 2 ręce od wchłoniętej i strawionej  i zmarłej w brzuchu matki przez strawienie drugiej dziewczynki normalnie urosły i w ten sposób urodziła się pierwsza dziewczynka z 8 kończynami, 4 własnymi i 4 kończynami cudzymi.
Jakieś 4 kończyny tej dziewczynce jak chyba miała około 3 lata to amputowano.


Chodzi mi o to, że w momencie poczęcia były 2 osobne płody 2 dziewczynek, te płody sobie rosły w brzuchu dajmy na to 2 miesiące. Dopiero po tych 2 miesiącach płód pierwszej dziewczynki zaczął wchłaniać i trawić płód drugiej dziewczynki wtedy też ta druga dziewczynka zmarła śmiercią przez wchłonięcie.



Chodzi mi o to, że tu na Forum zostałam objaśniona, że katolicy wierzą, że Bóg Jahwe albo Bóg Jezus w każdym razie nie Maryja, stwarza duszę w momencie poczęcia płodu człowieka.


No to w co wierzą katolicy, że Bóg Jahwe stworzył 2 dusze dla 2 płodów dziewczynek w przypadku tej sytuacji z buddyjską dziewczynką z 8 kończynami.


I co dalej w zakresie wiary?
Czy katolicy wierzą, że ta buddyjską dziewczynka z 8 kończynami ma podwójną duszę bo wchłonęła duszę bliźniaczki, czy wierzą że dusza tej wchłoniętej dziewczynki zmarła lub że jej dusza poszła do katolickiego nieba czy, że po buddyjsku reinkarnowała?

No bo jeszcze katolicy wierzą, że dusza jest nieśmiertelna to nie wiem czy według nich dusza tej wchłoniętej drugiej dziewczynki mogła umrzeć, pozatym wchłonięta zmarła dziewczynka nie przyjęła jeszcze żadnej religii choćby przez chrzest katolicki siłą decyzji rodziców lub jakiś buddyjski odpowiednik chrztu?

Moje drugie pytanie to czy katolicy wierzą, że Bóg Jahwe stwarza dusze w momencie poczęcia także dla dzieci matek wyznania buddyjskiego, żyjące w Indiach przynajmniej w 7 pokoleniu i w każdym pokoleniu w wierze buddyjskiej?


Czy katolicy wierzą, że Bóg Jahwe stwarza dusze w momencie poczęcia także dla płodów muzułmanów, konkretnie czy katolicy wierzą, że Bóg Jahwe stworzył duszę także dla Mahometa?
Odpowiedz
#2
A po co tak komplikować sytuacje? Te same problemy można rozważać dla prostszego przypadku niezagnieżdżenia się zapłodnionej komórki w macicy, poronienia na wczesnym etapie ciąży czy śmierci w macicy.
Stop andromedyzacji Drogi Mlecznej!
Odpowiedz
#3
No nie, wtedy sytuacja jest prosta: było dziecko napoczęte i umarło. Ale z hybrydami i zroślakami "genetyczni katolicy", którzy istotę człowieczeństwa widzą w diploidalnym DNA, naprawdę mają problem. Tylko że na tym forum takich nie ma, a tam, gdzie są, na takie pytania się obrażają i dają bana.

gąska9999 napisał(a): Moje drugie pytanie to czy katolicy wierzą, że Bóg Jahwe stwarza dusze w momencie poczęcia także dla dzieci matek wyznania buddyjskiego, żyjące w Indiach przynajmniej w 7 pokoleniu i w każdym pokoleniu w wierze buddyjskiej?

Czy katolicy wierzą, że Bóg Jahwe stwarza dusze w momencie poczęcia także dla płodów muzułmanów, konkretnie czy katolicy wierzą, że Bóg Jahwe stworzył duszę także dla Mahometa?

Tu akurat gąsce łatwo można pomóc, bo katolicy jednoznacznie i bez żadnych wątpliwości twierdzą, że wszyscy ludzie mają duszę, a skoro płody to ludzie, To duszę mają i płody buddystów, i muzułmanów, i Mahomet też.
Odpowiedz
#4
Gąska: Kwestie przez Ciebie poruszane opisuje Pierwszy Problem Teologiczny i związany ściśle z nim Drugi Problem Teologiczny. W załączonej dyskusji nie udało się dojść do rozwiązania. Może teraz się powiedzie?

dyskusja
Śpieszmy się czytać posty,  tak szybko  są kasowane....
Nie piszę o tym zbyt często lecz piszę o tym raz na zawsze... a jestem tak jak delfin łagodny i mocny i nie zawsze powrócę, nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą
Odpowiedz
#5
Chodzi mi o to, czy katolicy wierzą, że Bóg katolicki Jahwe lub Jezus stwarza też dusze dla ludzi obcej religii muzułmańskiej na przykład czy wierzą, że Jahwe stworzył duszę dla Mahometa? Mahomet jak wiadomo jest prorokiem obcego Boga Allacha.
 Bo może muzułmanie wierzą, że duszę dla Mahometa stworzył Allach a nie Jahwe lub Jezus?
A katolicy może wtrącają się do ludzi obcej religii i uważają, że dla ludzi obcej religii islamskiej dusze również stwarza katolicki Bóg Jahwe lub Jezus a nie Bóg islamski Allach?


Chodzi mi o to, czy katolicy tak wierzą, że Bóg Jahwe i Bóg Jezus wtargnęli na teren obcej religii i stwarzają dusze muzułmanów w krajach islamskich w tym duszę Mahometa? Czyli czy katolicy wierzą, że Bóg Jahwe i Bóg Jezus to ważniejsi i prawdziwi Bogowie i oni stwarzają dusze dla muzułmanów, a Bóg Allach jest jakimś mało ważnym Bogiem i żadnych dusz dla muzułmanów nie stwarza? Czy katolicy wierzą, że islamski Bóg Allach o ile w ogóle istnieje to co najwyżej zajmuje się muzułmanami po ich śmierci a dusze dla muzułmanów stwarza ważniejszy katolicki Bóg Jahwe lub Bóg Jezus?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości