To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koronawirus
zefciu napisał(a):
geranium napisał(a): Moim zdaniem JEST to jakaś tam grypa.
Naprawdę nie mam pojęcia, co siedzi w głowie ludziom piszącym takie teksty. Rozumiem, że można mieć na swój temat wysokie mniemanie. Ale uważać, że klasyfikacja wirusów ma się opierać na Twoim prywatnym „zdaniu” to jest tak zaawansowane stadium kopleksu wyższości, że nie jestem w stanie tego ogarnąć.

Erystyka czyli zamiłowanie do kłótni.
BTW grypy:
Cytat:Eksperci twierdzą, że dwa szczepy grypy sezonowej zniknęły dzięki dystansowi społecznemu i środkom ochronnym wprowadzonym podczas pandemii COVID-19. Chodzi konkretnie o szczepy znane jako linia Yamagata grypy B oraz klad 3c3 wirusa grypy A H3N2. Od marca 2020 r., żaden z tych szczepów grypy nie został wykryty w populacji.
Co roku eksperci monitorują ewolucję grypy sezonowej, pobierając próbki od zakażonych pacjentów. Dzięki temu udaje się przewidzieć, jak duży może być ewentualny wybuch epidemii i czy uda się przygotować na czas szczepionki. Od marca ubiegłego roku naukowcy nie są w stanie wykryć dwóch typów grypy - grypy B i grypy A H3N2. Może to oznaczać, że wyginęły one dzięki wprowadzonym środkom dystansu społecznego.

Czytaj więcej na https://nt.interia.pl/raporty/raport-med...Id,5284023


Niedotykanie twarzy rękoma przynosi rezultaty.
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
Wron NIEmiecki napisał(a):
zefciu napisał(a):
geranium napisał(a): Moim zdaniem JEST to jakaś tam grypa.
Naprawdę nie mam pojęcia, co siedzi w głowie ludziom piszącym takie teksty. Rozumiem, że można mieć na swój temat wysokie mniemanie. Ale uważać, że klasyfikacja wirusów ma się opierać na Twoim prywatnym „zdaniu” to jest tak zaawansowane stadium kopleksu wyższości, że nie jestem w stanie tego ogarnąć.

Erystyka czyli zamiłowanie do kłótni.
BTW grypy:
Cytat:Eksperci twierdzą, że dwa szczepy grypy sezonowej zniknęły dzięki dystansowi społecznemu i środkom ochronnym wprowadzonym podczas pandemii COVID-19. Chodzi konkretnie o szczepy znane jako linia Yamagata grypy B oraz klad 3c3 wirusa grypy A H3N2. Od marca 2020 r., żaden z tych szczepów grypy nie został wykryty w populacji.
Co roku eksperci monitorują ewolucję grypy sezonowej, pobierając próbki od zakażonych pacjentów. Dzięki temu udaje się przewidzieć, jak duży może być ewentualny wybuch epidemii i czy uda się przygotować na czas szczepionki. Od marca ubiegłego roku naukowcy nie są w stanie wykryć dwóch typów grypy - grypy B i grypy A H3N2. Może to oznaczać, że wyginęły one dzięki wprowadzonym środkom dystansu społecznego.

Czytaj więcej na https://nt.interia.pl/raporty/raport-med...Id,5284023


Niedotykanie twarzy rękoma przynosi rezultaty.
Bardziej dynamiczna wymiana zdań a nie kłótnia. Ostatnie wypowiedzi Sofeicza i zefcia nie dopuszczają możliwości posiadania  innego zdania na temat konieczności szczepień. Szczepień w tym kształcie jak się to odbywa w Polsce.Ostatnia informacja, zaświadczenie o przechorowaniu kovidu będzie ważne 180 dni. Nieźle.Ostatnie artykuły  
  • Brytyjscy naukowcy przekonują, że SARS-CoV-2 nie ma swojego "naturalnego przodka" i został stworzony w laboratorium

  • Kluczową wskazówką domniemanej manipulacji jest rząd czterech aminokwasów, które naukowcy znaleźli na kolcu SARS-Cov-2


  • Stany Zjednoczone wezwały do rozpoczęcia kolejnego etapu dochodzenia na temat genezy powstania pandemii
[*]Jak podaje Daily Mail, autorzy badania profesor Angus Dalgleish i dr Birger Sørensen, mają dowody na potwierdzenie tezy, że koronawirus SARS-CoV-2 został sztucznie zmodyfikowany w laboratorium. Badacze twierdzą, że te przesłanki były przez rok ignorowane przez innych przedstawicieli świata nauki i polityki.


https://www.rynekzdrowia.pl/Badania-i-ro...62,11.html
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
Do, którzy się niedawno szczepili astrą Zenka - wam też przyśpieszono termin szczepienia? Miałem mieć pod koniec lipca, a właśnie dostałem smsa, że druga dawka będzie za 6 dni.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Do, którzy się niedawno szczepili astrą Zenka - wam też przyśpieszono termin szczepienia? Miałem mieć pod koniec lipca, a właśnie dostałem smsa, że druga dawka będzie za 6 dni.
Tak. Miałem mieć w lipcu, a obecny termin to najbliższy piątek. Z tym, że SMS-a z przyspieszonym terminem dostałem już jakiś czas temu. Krótko po tym, jak ogłosili skracanie interwału.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Taka ciekawostka.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/ra...Id,5284176
Cytat:"Osoby na dietach roślinnych mają 73 proc. mniejsze, a peskatarianie (czyli osoby niejedzące czerwonego i białego mięsa, ale spożywające ryby) 59 proc. mniejsze ryzyko na przejście COVID-19 o umiarkowanym lub ciężkim przebiegu - wynika z badań amerykańskich naukowców opublikowanych w poniedziałek w czasopiśmie naukowym "BMJ Nutrition, Prevention & Health".

Diety niskowęglowodanowa i wysokobiałkowa zwiększają z kolei ryzyko ciężkiego przechorowania COVID-19 - mówią badania. Naukowcy zestawili ze sobą deklaracje dotyczące sposobu żywienia i informacje o zakażeniach blisko 3 tys. pracowników opieki zdrowotnej w sześciu krajach świata. Badania przeprowadzono latem 2020 r., w ankietowanej grupie odnotowano ponad 500 infekcji.


Oczywiście może być też tak, że osoby na diecie wegetariańskiej lub peskatariańskiej ogólnie bardziej dbają o swoje zdrowie i tu leży przyczyna. A może i dieta i lepsza świadomość zdrowotna jednocześnie mają tu wpływ.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):Taka ciekawostka.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/ra...Id,5284176
Cytat:"Osoby na dietach roślinnych mają 73 proc. mniejsze, a peskatarianie (czyli osoby niejedzące czerwonego i białego mięsa, ale spożywające ryby) 59 proc. mniejsze ryzyko na przejście COVID-19 o umiarkowanym lub ciężkim przebiegu - wynika z badań amerykańskich naukowców opublikowanych w poniedziałek w czasopiśmie naukowym "BMJ Nutrition, Prevention & Health".

Diety niskowęglowodanowa i wysokobiałkowa zwiększają z kolei ryzyko ciężkiego przechorowania COVID-19 - mówią badania. Naukowcy zestawili ze sobą deklaracje dotyczące sposobu żywienia i informacje o zakażeniach blisko 3 tys. pracowników opieki zdrowotnej w sześciu krajach świata. Badania przeprowadzono latem 2020 r., w ankietowanej grupie odnotowano ponad 500 infekcji.


Oczywiście może być też tak, że osoby na diecie wegetariańskiej lub peskatariańskiej ogólnie bardziej dbają o swoje zdrowie i tu leży przyczyna. A może i dieta i lepsza świadomość zdrowotna jednocześnie mają tu wpływ.
Czy myślisz, ze te wszystkie badania są wiarygodne?
Zaskakuje mnie powrót do koncepcji o sztucznym lub częściowo sztucznym pochodzeniu wirusa.biotechnologia. 
Co o tym myślisz. 
Jeśli ten przepis dla tzw ozdrowienców przejdzie, nie muszę się zaszczepiać do października i mogę sobie jeździć.
Problemem jest dostanie się do mojego lekarza aby mi wydał zaświadczenie. U nas nadal teleporady i wiedźmy w rejestracji. Czy forum ateista.pl boi się cenzury państwowej?
Wszyscy tak w jedną trąbkę dmiecie. Nieśmiały Oczko
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
geranium napisał(a): Czy myślisz, ze te wszystkie badania są wiarygodne?

Oczywiście, że nie wszystkie. Te które komuś pasują do światopoglądu są wiarygodne. Te które nie pasują nie są.

Niestety tak to zazwyczaj wygląda u wszelkiego rodzaju "wolnomyślicieli", koronasceptyków, antyszczepionkowców i całej reszty inwentarza.


Cytat:Zaskakuje mnie powrót do koncepcji o sztucznym lub częściowo sztucznym pochodzeniu wirusa.biotechnologia.
Co o tym myślisz.

Dowody na to są na chwilę obecną zbyt słabe. A ponieważ taki wirus równie dobrze mógł powstać w sposób naturalny to teorie o jego sztucznym pochodzeniu, mimo iż teoretycznie możliwe uważam na ten moment za mało prawdopodobne.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
geranium napisał(a): Czy myślisz, ze te wszystkie badania są wiarygodne?
Zapewne są wiarygodniejsze od rewelacji antywacków, które są wzięte zupełnie z dupy i nie są poparte żadnymi, ani wiarygodnymi, ani niewiarygodnymi badaniami.
Cytat:Zaskakuje mnie powrót do koncepcji o sztucznym lub częściowo sztucznym pochodzeniu wirusa.
Nie ma ta koncepcja nic do rzeczy. Zresztą jest mało prawdopodobna. Nie mamy technologii, by takiego wirusa zaprojektować pod określone efekty epidemiologiczne.
Cytat:Problemem jest dostanie się do mojego lekarza aby mi wydał zaświadczenie. U nas nadal teleporady i wiedźmy w rejestracji.
Dzwonisz do lekarza, a wiedźma wydaje papierek. Gdzie problem?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
geranium napisał(a):Czy myślisz, ze te wszystkie badania są wiarygodne?
Zapewne są wiarygodniejsze od rewelacji antywacków, które są wzięte zupełnie z dupy i nie są poparte żadnymi, ani wiarygodnymi, ani niewiarygodnymi badaniami.
Cytat:Zaskakuje mnie powrót do koncepcji o sztucznym lub częściowo sztucznym pochodzeniu wirusa.
Nie ma ta koncepcja nic do rzeczy. Zresztą jest mało prawdopodobna. Nie mamy technologii, by takiego wirusa zaprojektować pod określone efekty epidemiologiczne.
Cytat:Problemem jest dostanie się do mojego lekarza aby mi wydał zaświadczenie. U nas nadal teleporady i wiedźmy w rejestracji.
Dzwonisz do lekarza, a wiedźma wydaje papierek. Gdzie problem?
Dzwonileś? Ja tak. Brak odbioru przez Pięć dni. Widzę, że jesteś teoretykiem.
Za komuny inne kościoły niż katolickie chętnie współpracowały z władzą.  Szczególnie SJ. Do dziś są bardzo zdyscyplinowani. Co może być pozytywne a niestety też negatywne.Mój mąż pochodzi z rodziny SJ. Znam sprawy z autopsji. Ty może też chcesz się przypodobać władzy? Po Twoim stosunku do tych problemów mogę tylko domniemywać, ze jesteś dzisiaj w uprzywilejowanej grupie. Chcesz w niej pozostać. Rozumiem dlaczego gnębisz ludzi.

DziadBorowy napisał(a):
geranium napisał(a):Czy myślisz, ze te wszystkie badania są wiarygodne?

Oczywiście, że nie wszystkie. Te które komuś pasują do światopoglądu są wiarygodne. Te które nie pasują nie są.

Niestety tak to zazwyczaj wygląda u wszelkiego rodzaju "wolnomyślicieli", koronasceptyków, antyszczepionkowców i całej reszty inwentarza.


Cytat:Zaskakuje mnie powrót do koncepcji o sztucznym lub częściowo sztucznym pochodzeniu wirusa.biotechnologia.
Co o tym myślisz.

Dowody na to są na chwilę obecną zbyt słabe. A ponieważ taki wirus równie dobrze mógł powstać w sposób naturalny to teorie o jego sztucznym pochodzeniu, mimo iż teoretycznie możliwe uważam na ten moment za mało prawdopodobne.
Dzięki za wyrażoną umiarkowanie  i pozbawiona osobistych animozji odpowiedź. Ja też z rezerwą podchodzę do wszelkich rewelacji.
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
geranium napisał(a): Dzwonileś?
Do Twojego nie. Ale miałem w czasie pandemii kontakt z lekarzami. Utrudniony, ale jest.
Cytat:Ja tak. Brak odbioru przez Pięć dni.
To zmień lekarza. Albo dzwoń na recepcję do przychodni, a nie na prywatny.
Cytat:Za komuny inne kościoły niż katolickie chętnie współpracowały z władzą.  Szczególnie SJ. Do dziś są bardzo zdyscyplinowani. Co może być pozytywne a niestety też negatywne.Mój mąż pochodzi z rodziny SJ. Znam sprawy z autopsji. Ty może też chcesz się przypodobać władzy? Po Twoim stosunku do tych problemów mogę tylko domniemywać, ze jesteś dzisiaj w uprzywilejowanej grupie. Chcesz w niej pozostać. Rozumiem dlaczego gnębisz ludzi.
Jest to dosyć podłe – wiedząc, że jakiś mod nie zwykł rzucać ostrzeżeń za ad personam pod swoim adresem pisać takie rzeczy. Ale taka już strategia tchórza – bić tych, którzy, wiadomo że nie oddadzą. Gdybyś napisała to do kogokolwiek innego, miałabyś już urlop.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Jest to dosyć podłe – wiedząc, że jakiś mod nie zwykł rzucać ostrzeżeń za ad personam pod swoim adresem pisać takie rzeczy. Ale taka już strategia tchórza – bić tych, którzy, wiadomo że nie oddadzą. Gdybyś napisała to do kogokolwiek innego, miałabyś już urlop.

Nie tylko podłe ale i głupie, znając Twoją historię. Zefciu, religijny nonkonformista, nigdy w tym Kościele, co mągłby być podejrzany o konszachty z władzą, zawsze pod prąd.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
geranium napisał(a): Dzwonileś?
Do Twojego nie. Ale miałem w czasie pandemii kontakt z lekarzami. Utrudniony, ale jest.
Cytat:Ja tak. Brak odbioru przez Pięć dni.
To zmień lekarza. Albo dzwoń na recepcję do przychodni, a nie na prywatny.
Cytat:Za komuny inne kościoły niż katolickie chętnie współpracowały z władzą.  Szczególnie SJ. Do dziś są bardzo zdyscyplinowani. Co może być pozytywne a niestety też negatywne.Mój mąż pochodzi z rodziny SJ. Znam sprawy z autopsji. Ty może też chcesz się przypodobać władzy? Po Twoim stosunku do tych problemów mogę tylko domniemywać, ze jesteś dzisiaj w uprzywilejowanej grupie. Chcesz w niej pozostać. Rozumiem dlaczego gnębisz ludzi.
Jest to dosyć podłe – wiedząc, że jakiś mod nie zwykł rzucać ostrzeżeń za ad personam pod swoim adresem pisać takie rzeczy. Ale taka już strategia tchórza – bić tych, którzy, wiadomo że nie oddadzą. Gdybyś napisała to do kogokolwiek innego, miałabyś już urlop.
Ty jesteś podły.  Ty spowodowaleś, że  tak o Tobie myślę.  Dlaczego  mnie gnębisz?
Nim mi daleś ostrzeżenie  nie bylo żadnego  ad personam. Po prostu uznaleś,  że  mam tak myśleć  o koronowirusie jak Ty. I polska władza.  Stad moje skojarzenie. 
O co Tobie chodzi?  Nie znasz realiów  a masz już rozwiązania. U nas nie ma zadnych recepcji. 
Po orostu uwazasz, ze wszystko jest cacy, czym wpisujesz się  w propagandę sukcesu jak za Gierka.tylko ja Gierka przeżyłam  , Ty pewnie nie. 
Przestań  pouczać na podstawie swoich doświadczeń.  U nas nie da sie zmienić lekarza. 
Do kogo mam pisać? Nie znam tu żadnych  modow. Pamietam tylko sofeicza, ktory też  wspiera poczynania wladzy. 
To chyba dobrze, że  piszę  bezpośrednio  do Ciebie.  
Po prostu tak Ciebie odbieram. Nie chcesz się  narażać  cenzurze, wspierasz ta urawniłowkę szczepienną.  Jak tak musisz to trudno.

Wiem, że  nie chcesz mnie na tym forum. 
Tylko nie rozumiem Twojej motywacji. 
To jest jakieś  dziwne.

W przychodni podano 5 numerów na zaden z nich przez kilka dni nie mogłam się dodzwonić. A nawet gdy niby już połączyłam się ktoś rzucił telefon.
Dzwoniłam nie tylko w sprawie mamy ale i swojej. Widać, ze kompletnie brak Tobie empatii i nie wiesz co się dzieje w Polsce.
Tak jest wygodniej. Można też sobie popouczać.

I powstawiać minusy. Nie zapytaleś czy mozesz mi jakoś pomóc.

bert04 napisał(a):
zefciu napisał(a): Jest to dosyć podłe – wiedząc, że jakiś mod nie zwykł rzucać ostrzeżeń za ad personam pod swoim adresem pisać takie rzeczy. Ale taka już strategia tchórza – bić tych, którzy, wiadomo że nie oddadzą. Gdybyś napisała to do kogokolwiek innego, miałabyś już urlop.

Nie tylko podłe ale i głupie, znając Twoją historię. Zefciu, religijny nonkonformista, nigdy w tym Kościele, co mągłby być podejrzany o konszachty z władzą, zawsze pod prąd.
Nie znam historii zefcia. Dzisiaj widać nie jest pod prąd.
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
geranium napisał(a): Pamietam tylko sofeicza, ktory też  wspiera poczynania wladzy. 
To mi zrobiło dzień.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
geranium napisał(a): Nie znam historii zefcia.

Nic nie wiesz, Jonie Snow. Jest to to o tyle śmieszniejsze, że akurat na tym forum jesteś wspierana przez jednego z dwóch aktywnych katolików. Nie, to nie ja, to ten drugi.

Cytat:U nas nie da sie zmienić lekarza.

A w to akurat jestem w stanie uwierzyć. Mój szwagier, wcale nie mieszka w Polsce C, może taki B+, przez całą koronę nie mógł się dostać do lekarza, mimo wielu chronicznych schorzeń i poważnych objawów, tylko teleporady i teleporady.

Miesiąc temu był pogrzeb. Tak, zgadłaś, na "jakąś grypę".
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
geranium napisał(a): Po prostu uznaleś,  że  mam tak myśleć  o koronowirusie jak Ty. I polska władza.
Ani ja ani polska władza nie decydują o tym, że wirus grypy jest ortomyksowirusem, a SARS-CoV-2 koronawirusem. To Tobie się wydaje, że na temat takich faktów można mieć „swoje zdanie”.
Cytat:Po orostu uwazasz, ze wszystko jest cacy
Wręcz przeciwnie. Widzę, że nie jest cacy. Dlatego właśnie uważam, że ludzie powinni się szczepić, żeby przywrócić sytuację, która jest trochę mniej niecacy niż obecna.
Cytat:Nie znam historii zefcia. Dzisiaj widać nie jest pod prąd.
Prądy są różne. Jest prąd anty***owski-szurski. I jest pro***owski. Jak widać po Twoich komentarzach (zarzucanie, że skoro popieram szczepienia, to uprawiam rządową propagandę), czasem osoba, która rozumie sens szczepień, ale nie popiera ***u ma kłopot z odnalezieniem się w tej sytuacji.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Jak widać po Twoich komentarzach (zarzucanie, że skoro popieram szczepienia, to uprawiam rządową propagandę), czasem osoba, która rozumie sens szczepień, ale nie popiera ***u ma kłopot z odnalezieniem się w tej sytuacji.

To jest szerszy problem, gdyż antyszczepionkostwo w moim bąbelku (a raczej, na jego obrzeżach) jest silnie zakorzenione wśród zwolenników i wyznawców błogosławionego-łona i polskę-zbawcy. Mają niezłą dychotomią poznawczą, jeżeli - jak zdarzało mi się w przeszłości - chwaliłem byłem PiS za to niewiele, co robił (wtedy). A za wszystko inne opieprzałem. U nich, na abarot, walczyć z dżenderem, układem sędziowskiem, prasą polskojęzyczną i katastrofem smoleńskiem to owszem. Ale co do szczepień to wotumy separatumy.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Ja po prostu przechorowałam.

Wedlug wielu fachowców wystarczy to do nabycia odporności.
Nie chcę być na siłę szczepiona, nie chcę być manipulowana.
To się dzieje dzisiaj w Polsce.
Co do określenia kovidu jako grypy.....
Jeśli to wirus wyprodukowany w laboratorium to daje wiele do myślenia.
Rozwój cywilizacji sprawia, że takich wirusów może pojawic się jeszcze wiele.

Tutaj daję linka.

Może czegoś nie doczytałam dotąd wiec głównie dla siebie.

https://www.medonet.pl/koronawirus/porad...28518.html

bert04 napisał(a):
zefciu napisał(a): Jak widać po Twoich komentarzach (zarzucanie, że skoro popieram szczepienia, to uprawiam rządową propagandę), czasem osoba, która rozumie sens szczepień, ale nie popiera ***u ma kłopot z odnalezieniem się w tej sytuacji.

To jest szerszy problem, gdyż antyszczepionkostwo w moim bąbelku (a raczej, na jego obrzeżach) jest silnie zakorzenione wśród zwolenników i wyznawców błogosławionego-łona i polskę-zbawcy. Mają niezłą dychotomią poznawczą, jeżeli - jak zdarzało mi się w przeszłości - chwaliłem byłem PiS za to niewiele, co robił (wtedy). A za wszystko inne opieprzałem. U nich, na abarot, walczyć z dżenderem, układem sędziowskiem, prasą polskojęzyczną i katastrofem smoleńskiem to owszem. Ale co do szczepień to wotumy separatumy.
Nie jestem antyszczepionkowcem. Jestem  tylko przeciwna nieracjonalnym zachowaniom. Wiadomo, że będą nam wmawiać, że  mamy się szczepić nawet gdy mamy naturalną  odporność.  To zaświadczenie  na 180 dni może rozwiązać  problem
 W październiku  zastanowię  się  nad szczepieniem.

Tu jest fragment opinii badaczy

U pacjentów z COVID-19 zaobserwowano znaczny wzrost częstości występowania krwiotwórczych komórek macierzystych i progenitorowych oraz kluczowych komórek szpikowych (monocytów i komórek dendrytycznych). W przeciwieństwie do osób chorych, u osób zaszczepionych nie zaobserwowano takich zmian.

W tym badaniu byly osoby aktualnie chore.

Tu całość

https://www.medexpress.pl/odpornosc-na-c...ecej/81439

Niestety w białku kolca doszło i każdego dnia dochodzi do wielu zmian genetycznych, powodujących, iż istnieje ogromne ryzyko, ze pojawi się mutacja, która całkowicie wymknie się odporności wytworzonej przy użyciu obecnie dostępnych szczepionek.


Na często zadawane pytanie, który rodzaj odporności jest dla nas bardziej korzystny i zapewnia trwalszą ochronę, na podstawie dostępnych obecnie danych nikt nie jest w stanie udzielić obiektywnej odpowiedzi.

Czy lepsza jest odporność nabyta w sposób naturalny po przechorowaniu, czy indukowana szczepionką?

Aby odpowiedzieć uczciwie na to pytanie konieczne są dalsze obserwacje i badania, które uwzględnią najważniejsze czynniki wpływające na nasz układ immunologiczny.

Każdy z nas powinien sam decydować. Dawanie minusów wygląda mi na próbę wywarcia nacisku na moją decyzję.
Ja nikogo nie namawiam aby się nie szczepił.
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
geranium napisał(a): Ja po prostu przechorowałam.

Wedlug wielu fachowców wystarczy to do nabycia odporności.
Nie chcę być na siłę szczepiona, nie chcę być manipulowana.

Jakich konkretnie fachowców? Bo konsensus jest taki, że osoby, które przechorowały i tak powinny się zaszczepić - kwestia sporną jest jedynie po jakim czasie od zakończenia choroby.
Natomiast jeżeli masz obawy przed szczepieniem to oznacza, że najprawdopodobniej dałaś zmanipulować się drugiej stronie - przeciwnikom szczepień.


Cytat:Co do określenia kovidu jako grypy.....
To ma to tyle samo sensu co określenie widelca jako środka komunikacji publicznej.

Cytat:Tu jest fragment opinii badaczy


Tu całość

https://www.medexpress.pl/odpornosc-na-c...ecej/81439

I z tej całości wniosek jest taki, że odporność po szczepionce jest lepsza i bezpieczniejsza niż po przechorowaniu.

Cytat: Wiadomo, że będą nam wmawiać, że mamy się szczepić nawet gdy mamy naturalną odporność

Będą wmawiać ponieważ jest to racjonalna droga do zapobiegnięcia rozwoju pandemii, chociażby dlatego, że część osób która przechorowała ma wykształconą bardzo słabą odporność na wirusa zwłaszcza odnośnie nowych jego wariantów.

https://www.dw.com/pl/przebadali-ozdrowi...a-56619242
https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/...e-wiazac-z
https://pulsmedycyny.pl/ryzyko-reinfekcj...sa-1109022
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
geranium napisał(a): Nie jestem antyszczepionkowcem. Jestem  tylko przeciwna nieracjonalnym zachowaniom.

Dodawanie szczepionki do przechorowanego kowida nie jest bardziej nieracjonalne niż zakładanie paska i szelek do spodni jednocześnie. Nieracjonalne byłoby picie moczu, upuszczanie krwi czy robienie diety na samych jajkach. Ale tu mówimy co najwyżej o tym, czy coś jest potrzebne czy zbyteczne, czy to jest za mało asekuracji czy za dużo.

Dodajmy do tego Twoje podejście, że kowid to "taka grypa", to Twoja postawa jest nieracjonalna. Ludzie szczepią się na grypę co roku, nawet jak już raz chorowali. Ale to dygresja, kowid to nie "taka grypa", to jest coś innego, choć tyż wirus.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Nie mam zamiaru się szczepić już nigdy w życiu. Z trzech przyczyn
- nie ufam szczepionkom
- szczepionki są niemorlane
- boje się igieł

Ale jeżeli ktoś chce być królikiem doświadczalnym to jego sprawa, nikomu nie zabraniam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości