Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kreacjonizm jest lepszy od TE: lepienie planet, lepienie zwierząt, lepienie ludzi.
#1
Zastanowiłam się czy kreacjonizm, który podobno jest alternatywą dla TE zawiera jakąś konkretną treść?
Czy na przykład na Uczelni KUL uczą kandydatów na biskupów kreacjonizmu, bo proboszcze wystarczy że skończą kościelną szkołę średnią.
Chodzi mi o to, czego uczą na lekcjach kreacjonizmu np. dzieci może w Stanach Zjednoczonych oraz czego uczą dorosłych kandydatów na wyższe stanowiska w kościele niż proboszcz, na przykład czego uczą na KUL.


Czy kreacjonizm jest 3 punktowy:
1.Bóg Jahwe ulepił z czarnej gliny planety
2. Potem Bóg Jahwe ulepił z zielonej gliny zwierzęta
3.Potem Bóg Jahwe ulepił z białej gliny kobietę i mężczyznę.

Chodzi mi w szczególności o lepienie zwierząt.
Czy na lekcjach kreacjonizmu uczą, że Bóg Jahwe ulepił z gliny psa, kota, mysz, krowę, konia i komara oraz pozostałe 30240 gatunków zwierząt a pozostałe gatunki same wyewoluowały?
Czy Bóg Jahwe lepił zwierzęta przez 7 dni, każde zwierzę lepił 10 sekund?
Na przykład psa lepił 10 sekund, potem wyciągał z psa żebro i lepił sukę od psa, to parę psów spanieli zdolną do rozrodu lepił razem 20 sekund?

Czy lepił od razu więcej psów, na przykład same psy lepił 7 dni, jednego psa lepił 10 sekund, to ulepił przez 7 dni 30240 par psów pies+suka, w różnych rasach psów: owczarek niemiecki, pudel, spaniel, wyżeł, jamnik.

Jeżeli lepił od razu więcej psów, czyli same psy lepił 7 dni to i krowy lepił 7 dni, i ulepił 30240 par krów krowa+ samiec od krowy.
Jeśli lepił 40 000 gatunków zwierząt , każdy gatunek przez 7 dni to te wszystkie zwierzęta lepił 7dnix40000 gatunków.
I tak lepił te 40000 gatunków przez 767 lat, 7×40000/365dniwroku=767lat.


Dopiero jak ulepił zwierzęta to wypił herbatę, zjadł krakowskiego precelka obwarzanka na wzmocnienie sił.
Jak wypił herbatę i zjadł precelka to wtedy ulepił Adama i Ewę.


Czy tak uczą na lekcjach w szkole i na KUL kreacjonizmu?

Wyliczenie ilości ulepionych zwierząt jednego gatunku przez 7 dni przy czasie lepienia jednego zwierzęcia 10 sekund w stopce autorki.

Acha jeszcze jak ulepił jedno zwierzę, lub jednego mężczyznę to przemawiał:
" Jesteś już ulepiony, skończyłem cię lepić. Wstań i żyj." 
To przemówienie zajmowało mu 3 sekundy od jednego lepionego zwierzęcia samca lub mężczyzny.


Hmmm, jak kobietę albo sukę od psa lepił z tej gliny, z której było wyciągnięte żebro od mężczyzny lub samca, to ilość gliny na ulepienie kobiety lub suki od psa była mała a przecież kobieta oraz suka od psa nie są dużo mniejsze od mężczyzny lub samca psa. To może kobieta i suka od psa były puste w środku z cienkiej powłoki gliny , puste jak babuszki/ matrioszki drewniane babuszki w babuszce.
To jeszcze musiał dodać jakieś wypełnienie do tej cienkiej powłoki z gliny bo przecież kobiety i suki od psa nie są puste w środku. Może wypełniał taką pianką, jak się stosuje przy montażu/wymianie okien.
Jak może być glina to chyba i pianka budowlana.
1. Schizofrenia to między innymi niespójne myślenie. Kościół uczy, że Bóg Jahwe stworzył Świat/Wszechświat w 7 dni, i zaraz dodaje, że Bóg jest poza czasem, że dla Boga czas nie płynie.
To może stworzył Świat w zero sekund a nie 7 dni?

W podręczniku do religii pisze, że  Bóg lepił planety i gwiazdy (tak jak się lepi pierogi z jagodami). Lepienie jednej planety zabrało mu 10 sekund.
7dnix24godzinyx60minutx60sekund/10= 60480 planet i gwiazd ulepił. Resztę planet i gwiazd obecnych we Wszechświecie ulepił czarownik Gargamel maszyną do pierogów.


2. W Niebie też czas nie płynie, a Maryja słucha 3 minuty jednego "Zdrowaś Mario" od modlącej się babci z Ziemi.


3. Czy katolicy wierzą, że dusze Mahometa oraz muzułmanów stwarza Bóg Jahwe?
  Bo przecież muzułmanie chyba wierzą,  że dusze muzułmanów stwarza Bóg Allach.
Odpowiedz
#2
gąska9999 napisał(a): Zastanowiłam się czy kreacjonizm, który podobno jest alternatywą dla TE zawiera jakąś konkretną treść?
Nie, nie zawiera. Kreacjonizm polega w większości na czepianiu się rzeczywistych i wyimaginowanych luk TE. Natomiast konsekwentnie odmawiają kreacjoniści stworzenia jakiegoś spójnego systemu alternatywnego.
Cytat:Czy na przykład na Uczelni KUL uczą kandydatów na biskupów kreacjonizmu
Nie, nie uczą. Bo czemu by mieli uczyć?
Cytat:bo proboszcze wystarczy że skończą kościelną szkołę średnią.
Proboszcze muszą skończyć seminarium duchowne, które jest szkołą wyższą. Nie wiem, skąd Ty bierzesz takie informacje jak wyżej.
Cytat:Chodzi mi o to, czego uczą na lekcjach kreacjonizmu np. dzieci może w Stanach Zjednoczonych
https://www.researchgate.net/publication...'_Handbook
Powyższy artykuł analizuje sposób „nauczania kreacjonizmu” i wychodzi, że tak jak wspominałem, ogranicza się on do nawalania w Teorię Ewolucji.
Cytat:Czy na lekcjach kreacjonizmu uczą, że Bóg Jahwe ulepił z gliny psa, kota, mysz, krowę, konia i komara oraz pozostałe 30240 gatunków zwierząt a pozostałe gatunki same wyewoluowały?
Niektórzy kreacjoniści postulują istnienie czegoś takiego jak baranim – coś szerszego niż gatunek. Organizmy mogą podlegać mikroewolucji w obrębie baranimu, jednakże istnieją bariery, których nie da się przeskoczyć. Dotychczas jednak nie spotkałem się z żadnym konkretnym testem, czy dwa organizmy należą do tego samego baranimu, czy nie.
Cytat:Dopiero jak ulepił zwierzęta to wypił herbatę, zjadł krakowskiego precelka obwarzanka na wzmocnienie sił.
To zależy, czy Triticum aestivum to baranim, czy też przyjmujemy w ramach naszej kreacjonistycznej teorii, że jednak mogło wyewoluować z prymitywniejszych form pszenicy. Jeśli to drugie, to na krakowskie precelki musiał jeszcze poczekać.
Cytat:Czy tak uczą na lekcjach w szkole i na KUL kreacjonizmu?
Nie. Tak nie uczą.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
#3
"Nie, nie zawiera. Kreacjonizm polega w większości na czepianiu się rzeczywistych i wyimaginowanych luk TE. Natomiast konsekwentnie odmawiają kreacjoniści stworzenia jakiegoś spójnego systemu alternatywnego."

Czyli kreacjoniści uważają tylko, że zwierzęta zostały od razu stworzone w większości gatunków. Ale na przykład czy kreacjoniści wierzą w Kaina i Abla, którzy paśli owce i krowy?
Bo jeśli wierzą to czy wyciągają wniosek, że owce i krowy zostały od razu stworzone przez Boga Jahwe jako całe stado: stado 1000 owiec i stado 1000 krów, no i krowy w stadzie muczały niewydojone, aż Adam i Ewa zostali wyrzuceni z Raju. Nie wiem co się dzieje z niewydojoną przez 2 tygodnie krową, bo tyle chyba krowy czekały na Adama i Ewę?


A czy kreacjoniści uważają tylko, że ludzie zostali od razu stworzeni przez Boga Jahwe jako ludzie a nie, że wyewoluowali od małp, czy uważają konkretnie, że na początku zostali stworzeni tylko Adam i Ewa i od nich rozmnożyli się pozostali ludzie czy kreacjoniści uważają konkretnie że na początku Bóg Jahwe stworzył cała grupę ludzi na przykład 1000 ludzi lub grupę 10 milionów ludzi?

No i czy kreacjoniści wierzą, że zwierzęta i/lub ludzie zostali stworzeni przez boga Jahwe metodą lepienia z gliny i wyciągania żebra z mężczyzny lub samca psa lub innego zwierzęcia?
Czy nie wierzą w nic konkretnie w zakresie jak wyglądało stwarzanie zwierząt i ludzi przez Boga Jahwe, na przykład, że Bóg Jahwe powiedział przez 15 sekund:
"Niech się najpierw staną zwierzęta 40 000 gatunków, samiec i samica w sumie 80 000 sztuk. Potem niech się staną nadzy ludzie 10 milionów osób 5 milionów kobiet w wieku 20 lat i 5 milionów mężczyzn w wieku 20 lat?":
1. Schizofrenia to między innymi niespójne myślenie. Kościół uczy, że Bóg Jahwe stworzył Świat/Wszechświat w 7 dni, i zaraz dodaje, że Bóg jest poza czasem, że dla Boga czas nie płynie.
To może stworzył Świat w zero sekund a nie 7 dni?

W podręczniku do religii pisze, że  Bóg lepił planety i gwiazdy (tak jak się lepi pierogi z jagodami). Lepienie jednej planety zabrało mu 10 sekund.
7dnix24godzinyx60minutx60sekund/10= 60480 planet i gwiazd ulepił. Resztę planet i gwiazd obecnych we Wszechświecie ulepił czarownik Gargamel maszyną do pierogów.


2. W Niebie też czas nie płynie, a Maryja słucha 3 minuty jednego "Zdrowaś Mario" od modlącej się babci z Ziemi.


3. Czy katolicy wierzą, że dusze Mahometa oraz muzułmanów stwarza Bóg Jahwe?
  Bo przecież muzułmanie chyba wierzą,  że dusze muzułmanów stwarza Bóg Allach.
Odpowiedz
#4
gąska9999 napisał(a): Czyli kreacjoniści uważają tylko, że zwierzęta zostały od razu stworzone w większości gatunków. Ale na przykład czy kreacjoniści wierzą w Kaina i Abla, którzy paśli owce i krowy?

Kain i Abel to już po opisach Stworzenia, więc nie widzę związku. I nie pamiętam, żeby w Rdz 4:1nn było podane, jakie trzody pasł Abel (bo Kain to glebę uprawiał).

Cytat:Nie wiem co się dzieje z niewydojoną przez 2 tygodnie krową, bo tyle chyba krowy czekały na Adama i Ewę?

Chyba nie masz pojęcia nie tylko o kreacjonizmie, ale też o krowach. Krowa musi się ocielić, żeby dawać mleko, a w warunkach naturalnych to cielę "doi" matkę. I ta nie jest przehodowana na tyle, żeby dawać więcej mleka niż potrzeba cielakowi.

Zresztą, domestykacja krowy jest tak niedawna, że od biedy pasowałaby nawet do teorii młodoziemskich (patrz niżej)

Cytat:A czy kreacjoniści uważają tylko, że
a)ludzie zostali od razu stworzeni przez Boga Jahwe jako ludzie a nie, że wyewoluowali od małp,
b) czy uważają konkretnie, że na początku zostali stworzeni tylko Adam i Ewa i od nich rozmnożyli się pozostali ludzie
c) czy kreacjoniści uważają konkretnie że na początku Bóg Jahwe stworzył cała grupę ludzi na przykład 1000 ludzi lub grupę 10 milionów ludzi?
(podział własny, b4)

a) tak
b) tak
c) nie

Cytat:No i czy kreacjoniści wierzą, że zwierzęta i/lub ludzie zostali stworzeni przez boga Jahwe metodą lepienia z gliny i wyciągania żebra z mężczyzny lub samca psa lub innego zwierzęcia?

Ja wiem, że błaznujesz, ale nie mieszaj tutaj teraz starej bajki góralskiej o stworzeniu kobiety z ogona psa, co to porwał żebro Adama.

Cytat:Czy nie wierzą w nic konkretnie w zakresie jak wyglądało stwarzanie zwierząt i ludzi przez Boga Jahwe, na przykład, że Bóg Jahwe powiedział przez 5 sekund:
"Niech się najpierw staną zwierzęta 40 000 gatunków, samiec i samica w sumie 80 000 sztuk. Potem niech się staną nadzy ludzie 10 milionów osób 5 milionów kobiet w wieku 20 lat i 5 milionów mężczyzn w wieku 20 lat?":

Jeżeli już zaczynasz taki wątek, to wypadałoby się zaznajomić z tematem:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kreacjoniz...eacjonizmu

Podsumowując, część kreacjonistów (młodoziemcy) traktuje opisy Księgi Rodzaju 100% dosłownie, także z tymi sześcioma dniami. A inna część (staroziemcy) dopuszcza myśl, że jednak to mogło być nieznacznie dłużej. Tzn. że jeden "dzień" mógł trwać parę tysięcy lub milionów lat. Jest jeszcze więcej podgrup, ale ten podział jest podstawą. Jeżeli go nie znasz, to nie dyskutujesz o kreacjonistach ale o jakichś swoich fantazjach na temat kreacjonistów.

...

To znaczy w sumie zawsze tak robisz, nie tylko wobec kreacjonistów, więc pewnie uwagi niepotrzebna były.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#5
Kain i Abel nie pili mleka od krowy?
A w PGR te krowy mleczne co są hodowane na mleko a nie na mięso i co dają 40 litrów mleka dziennie to wszystko "mamusie od cieląt"?
Chciałabym się dowiedzieć czy kreacjoniści wierzą w to co ksiądz opowiada dzieciom na lekcjach religii, że Bóg Jahwe ulepił Adama i Ewę z gliny?
Jak ulepił Adama i Ewę z gliny to może psa, kota i konia oraz komara i biedronkę też ulepił z gliny ewentualnie z plasteliny? Chodzi mi o to, czy Bóg Jahwe ulepił zwierzęta z plasteliny a potem tchnął w nie życie na przykład:
"Witaj psie spanielu, już cię ulepiłem, jesteś gotowy, wstań, chodż i szczekaj!".

Jeżeli jedna teoria TE ma 100 luk i 50 błędów a kreacjonizm nie ma żadnej treści to bardziej prawdopodobna jest TE lub jakaś przyszła modyfikacja TE lub jakaś teoria która zastąpi TE podobnie jak w fizyce są obalone teorie ale one trochę przybliżały jakieś "rozumienie" rzeczywistości.
Teoria alternatywna bez treści jest tylko hasłem, które jeśli wypełnimy treścią może mieć milion luk i miliard błędów, jest to więc "mniej więcej" nic.

Może być jeszcze tak, że prawdziwa teoria będzie jakaś całkiem inna od TE i kreacjonizmu w przyszłości.

A gąska na 60% wierzy, że świat jest grą komputerowa dla gąski a bert jest nic nie czującym robotem udającym człowieka, lub że świat jest zaawansowanym długodystansowym snem dla gąski. Gąska w tej "rzeczywistości" miała sny w których jadła arbuzy, odczuwała ich smak tak jak tych "prawdziwych" i bardzo jej smakowały oraz jadła we śnie inne owoce.
Gąska miała też sny w których spacerowała po nieznanym mieście, po jego ulicach a jak podchodziła do oznakowań z nazwami ulic bo z daleka nie widziała dobrze napisu z nazwą ulicy to literki zaczynały na tym napisie skakać i zmieniać się w coraz inne i odczytanie nazwy ulicy nie było możliwe. Taki Matrix z niedokończoną rzeczywistością w pewnych miejscach. Bo gąska chciała we śnie sprawdzić nazwy kilku ulic ze snu i potem w "realu" sprawdzić w google czy w realu nie ma takiego miasta po którym gąska spacerowała we śnie ale nic z tego nie wyszło.

No więc religia, jeśli zapytać o treść o szczegóły to taka "niedokończona rzeczywistość", Matrix który sypie się właśnie w tym miejscu.
Gąska by chciała, żeby ten Matrix całkiem się rozsypał bo gąsce nie odpowiada.
1. Schizofrenia to między innymi niespójne myślenie. Kościół uczy, że Bóg Jahwe stworzył Świat/Wszechświat w 7 dni, i zaraz dodaje, że Bóg jest poza czasem, że dla Boga czas nie płynie.
To może stworzył Świat w zero sekund a nie 7 dni?

W podręczniku do religii pisze, że  Bóg lepił planety i gwiazdy (tak jak się lepi pierogi z jagodami). Lepienie jednej planety zabrało mu 10 sekund.
7dnix24godzinyx60minutx60sekund/10= 60480 planet i gwiazd ulepił. Resztę planet i gwiazd obecnych we Wszechświecie ulepił czarownik Gargamel maszyną do pierogów.


2. W Niebie też czas nie płynie, a Maryja słucha 3 minuty jednego "Zdrowaś Mario" od modlącej się babci z Ziemi.


3. Czy katolicy wierzą, że dusze Mahometa oraz muzułmanów stwarza Bóg Jahwe?
  Bo przecież muzułmanie chyba wierzą,  że dusze muzułmanów stwarza Bóg Allach.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości