To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matura!!
#1
Związku z tym, że mam w tym ( tym, tym - powtórzenie -1 pkt !! ) maturę, chciałbym, żeby owy temat, stał się hmmm... miejscem wymiany myśli i kontenplacji przyszłych maturzystów. Może wspólny temat z polskiego Duży uśmiech ?? Eurydiale, Ty masz za niedługo maturę, Czarna87 i Sinner chyba też Duży uśmiech Kid A już poszedł się uczyć. A może jeszcze ktoś postronny by pomógł. Co o tym myślicie ?? Temat utopii na przykład jest rozkminiony. Bibliografie nie tak trudno znaleźść : Orwell - 84, Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki, Bacon, Szymborska... :] WIęc jak ?? Jakieś kroki trzeba powziąść :mrgreen:

P.S. Tak, wiem matura to szatan, ale trzeba ją zdać :]
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
#2
Ja jeszcze nie mam tematów maturalnych, ale jak wróce do Polski to wybiore coś i mogę sie poudzielać w temacie. O utopki jest ok, mozna też do tego użyć fragmentów Kandyda.. albo np. \"nowy wspaniały świat\"... napiszę coś więcej jak będę mieć już tematy przed oczami :]
Odpowiedz
#3
Widziałem siostry tematy maturalne z polskiego. Jakie to przykre, że poziom tak mocno się obniżył. Powiedzcie mi jakie może mieć maturzysta trudności z tematem szlifowanym przez 6 miesięcy ?

Przecież to jest żenujące. Bez obrazy, ale takie jest moje zdanie.
Odpowiedz
#4
Cytat:Przecież to jest żenujące. Bez obrazy, ale takie jest moje zdanie.

Ale widziałeś \"tylko\" z ustnej, i Ona rzeczywiście, nie jest w sposób wysublimowany trudna Duży uśmiech Trudniejsza jest pisemna. Niema, że boli nie można pisać to co uważam za słuszne - muszę wiedzieć, co sobie myślał Mickiewicz pisząc te jego jak im tam \"Panowie Tadeuszowie\" i takie tam. To niszczy mój indywidualizm i zmusza do myślenia - to smutne Smutny
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
#5
Cytat: Sinner chyba też
Tak, tak:]
Matura zbliza sie wielkimi krokami...
Tematu z polskiego jesszcze nie wybralem, ale chyba wybiore cos o symbolizmie. Sam dokladnie jeszcze nie wiem.
macie moze jakies ciekawe propozycje.


Jakie przedmioty bedziecie zdawac?
Odpowiedz
#6
Ja tez mam mature w tym roku ... damy rade Towarzysze..
Religia to opium ludu. Rodzaj duchowej gorzałki - Towarzysz Włodzimierz Lenin
Odpowiedz
#7
Jak tak was słucham, to aż się cieszę, że do mojej matury mogłam przygotować się na miesiąc przed nią i zdać na 5.:lol2:
Odpowiedz
#8
Cytat:i zmusza do myślenia

To dobrze, bo szkoła uczy myślenia. Kto nie nauczy się myślenia ten nie rozwiąże życiowych problemów.

Cytat:Jakie przedmioty bedziecie zdawac?

Język niemiecki i geografię ale to pomnie widać dlaczego ją tak lubię, możliwe że wezmę również matematykę.

Cytat:Ja tez mam mature w tym roku ... damy rade Towarzysze..

Ja mature mam za 2 lata i egzamin zewnętrzny.

[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 08 2005 o godzinie 18:22
[/sub]
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz
#9
Cytat:Horhe: Ale widziałeś "tylko" z ustnej, i Ona rzeczywiście, nie jest w sposób wysublimowany trudna Duży uśmiech Trudniejsza jest pisemna. Niema, że boli nie można pisać to co uważam za słuszne - muszę wiedzieć, co sobie myślał Mickiewicz pisząc te jego jak im tam "Panowie Tadeuszowie" i takie tam.

A skad wiadomo o czym tam sobie myslal Mickiewicz? Uśmiech

Cytat: To niszczy mój indywidualizm i zmusza do myślenia - to smutne Smutny

Ze niszczy indywidualizm to rozumiem ze zle ale ze zmusza do myslenia tez zle? Oczko

Poza tym rozumiem pragnienie maturzystow by promowano myslenie samodzielne itd ale wiedze posiadac tez trzeba. Ja znam takich co w imie \"indywidualizmu\" zdecydowali sie zostac kompletnymi ignorantami a to juz niedobrze Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#10
Sam spytalem a nie napisalem.
Ja zdaje matematyke i angielski...
Odpowiedz
#11
Maturę zdawać będę za rok (mam nadzieję, że nasi kochani spece od edukacji przez ów czas nie wymyślą nic, co mogłoby mi utrudnić życie). Rok później niż mój rocznik poszłam do szkoły ze względu na kłopoty zdrowotne, spośród których kilka do dziś daje mi się we znaki. Niezdecydowany

Tematy maturalne – i owszem- przeglądałam, ale raczej jako ciekawostkę niż pod kontem wyboru konkretnego na prezentację. Wypracowałam sobie nawet jedno kryterium doboru tematu, ale go nie zdradzę Duży uśmiech.

Na maturze zdawać będę:
-Język polski (wiadomo :wink: ),
-Wiedzę o społeczeństwie, historię,
-Język francuski.
Odpowiedz
#12
Cytat:Język francuski.

Oui, bonne chance:wink:
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz
#13
A russkowo nikto niet ? Oczien\' żal\'..... Smutny
Null pointer exception
Odpowiedz
#14
Ja zdaje matme,fize,angol i polakDuży uśmiech A z polaka wybierajcie najprostsze tematy jak romantyzm, pan tadeusz itp itd- sa najlepiej ocenianeDuży uśmiech
Odpowiedz
#15
Cytat:lucabrasi: Ja zdaje matme,fize,angol i polakDuży uśmiech A z polaka wybierajcie najprostsze tematy jak romantyzm, pan tadeusz itp itd- sa najlepiej ocenianeDuży uśmiech

Może to nie to, że są one najlepiej oceniane, ale materiały do ich przygotowania są dostępne i łatwiej jest przygotować o nich prezentacje na poziomie. W każdym bądź razie łatwiej niż o epitafiach. :wink:
Odpowiedz
#16
Non omnis moriar, ludzie ludziom zgotowali ten los, epitafium Diraca - tryumfem ateistycznej wiedzy nad religia, epitafia jako skromne pomnik wsrod pomnikow gigantow, epitafium podusmowaniem dazen zmarlego, epitafium - manifestem, epitafium - testamentem, epitafium - pocieszeniem, epitafium przestroga... epitafium - ostatnim krzykiem w wieczna cisze...

boze, ilez tu mozna \"wody polac\" Oczko


Ajw forgotten :] -->
"Dymy nad Birkenau" - literackie epitafium wolaniem o pamiec

epitafium - zycie czlowieka opowiedziane jednym zdaniem kamiennymi zgloskami...

...pamiec - trwala jak kamien

...nie zostal po nim jedynie kamienny chlod epitafium, lecza goraca pamiec w serach ludzi

etc Oczko (NIE, to nie sa tematy z matur, ja tak sobie wymyslilem Duży uśmiech)


[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 10 2005 o godzinie 10:50
[/sub][sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 10 2005 o godzinie 10:50
[/sub]
Null pointer exception
Odpowiedz
#17
Ja też zdaję maturę w tym roku i wybieram przedmioty takie jak lucabrasi tj. matematyka, fizyka, angielski i polski. Wszystkie rozszerzone (oprócz ostatniego oczywiście Szczęśliwy )[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 11 2005 o godzinie 23:13
[/sub]
IRC log ze strony http://bash.org.pl/2648

- na niewidocznym o 23.00 wszyscy chcemy mieć czerwone słoneczka przez minute na gg uczcijmy papieża minutą ciszy. Roześlijcie to dalej warszwa
- znam Cie?
- dupe zamknij i rozsyłaj chodzi o wiare i o papieza
Odpowiedz
#18
Jak ja sie cieszę, że mam to już za sobą... :twisted: Język


Choc z drugiej strony zatęskniłam bardzo za maturą, gdy przyszła pierwsza sesja na studiach... :]
Its money, and adventure, and fame! Its the thrill of a lifetime and a long sea voyage that starts at six o'clock tomorrow morning!"
Odpowiedz
#19
Polski, historia, WOS, Angielski.
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
#20
- na niewidocznym o 23.00 wszyscy chcemy mieć czerwone słoneczka przez minute na gg uczcijmy papieża minutą ciszy. Roześlijcie to dalej warszwa
- znam Cie?
- dupe zamknij i rozsyłaj chodzi o wiare i o papieza
-------------------------------------------------------------------

mialem to samo na czacie Duży uśmiechDuży uśmiech bity tydzien Duży uśmiechDuży uśmiech
Null pointer exception
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości