To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyrok „TK” – skutki
Wracając do tematu. Wyrok tzw. TK w sprawie aborcji zdaje się rodzić coraz bardziej nieciekawe konsekwencje:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/...=BoxOpImg3

Cytat:Do tej pory płód z wadą śmiertelną, zagrażający życiu zdrowego płodu, terminowano. Dzięki temu drugie z bliźniąt mogło przeżyć. W obecnej sytuacji w związku z zakazem terminowania płodów śmiertelnie chorych, życie drugiego bliźniąt skazane jest na śmierć"
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Moim zdaniem pogorszenie warunków spowoduje jednak odpływ miękkich pisowów i żadna "walka o ojczyznę" tu nie pomoże. Póki PiS kojarzył się z transferami i koniunkturą, nic tych ludzi nie ruszało, nawet umorzone gwałcenie sześciolatki. Ale teraz PiS kojarzy się z inflacją, rozdupconym budżetem i wypierpolem. Żadne uderzanie w bogoojczyźniane nuty tego nie odwróci. "Kradno ale sie dzielo" przejdzie w "walczo o Polske, ale dotacje nam przez nich zabiero".
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
E.T. napisał(a): Na razie, to ja się obawiam o stan oddziałów ginekologicznych i neonatologicznych w naszych szpitalach, w szczególności o braki kadrowe spowodowane unikaniem potencjalnej odpowiedzialności i obciążających psychicznie warunków pracy.
Rządzących interesuje jedynie katobolszewicki terror sukienkowych pedofili, co ma niestety swe odbicie w katoelektoracie. Kuleje nie tylko ginekologia, neonatologia, lecz również dziecięca psychiatria. A idą skurwysyńskie czasy dla młodych.

DziadBorowy napisał(a): Czy się ucieszą - nie wiem. Ale w to, że da im się wmówić, że za podwyżki winni są "oni"  (uprawnienia CO2, Unia Europejska, OPEC, "bo wszędzie jest inflacja) a PIS o zwykłych ludzi dba i im w przeciwieństwie do PO daje - jestem przekonany.

W katobolszewickiej Polszy sprawdzi się stalinowski schemat szukania i rozprawy z wrogimi elementami. Tego jestem więcej niż pewien.

DziadBorowy napisał(a): Wracając do tematu. Wyrok tzw. TK w sprawie aborcji zdaje się rodzić coraz bardziej nieciekawe konsekwencje:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/...=BoxOpImg3

Cytat:Do tej pory płód z wadą śmiertelną, zagrażający życiu zdrowego płodu, terminowano. Dzięki temu drugie z bliźniąt mogło przeżyć. W obecnej sytuacji w związku z zakazem terminowania płodów śmiertelnie chorych, życie drugiego bliźniąt skazane jest na śmierć"

Polacy to naród oportunistów - w końcu potrafili się na 123 lata urządzić w dupie. Dopóki nie będą latać butelki z benzyna w stronę milicji biur Putina i Spółki, dopóty nic się nie ruszy.
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
DziadBorowy napisał(a): Obawiam się, że ta grupa dostanie jakąś kroplówkową pomoc od rządu, w stylu bonów energetycznych a ponieważ na ogół są to osoby, które nie potrafią najlepiej liczyć, znowu będą się cieszyć, że coś od PISu dostały.
I co? Nie zauważą, że wszystko dostają za bony? I że za 500+ można kupić coraz mniej i mniej? Naprawdę uważasz, że ludzie, którzy wcześniej poczuli się uwłaszczeni przez Prawo i Sprawiedliwość, bo dostali realne pieniądze ucieszą się z powodu kartek na prąd?
Oczywiście. Przecież dotychczas nie zauważyli, pomimo że pokazywano im to palcami.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Cytat:
  • "Najgorsze, co można dzisiaj zrobić, to próbować rozgrywać politycznie tę sytuację" - czytamy w notatce dla posłów PiS

  • W PiS czekają na rozwój sytuacji. A także na to, jak duże będą zapowiedziane na sobotę protesty przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie i w innych polskich miastach

  • W partii żywe są wspomnienia zeszłorocznych masowych demonstracji po wyroku TK w sprawie aborcji


https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...v,79cfc278

Przeczekają protesty, udając iż nie wiedzą o co chodzi. Bardzo skuteczna metoda olewania natrętów.
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
Dlatego protesty powinny odbywać się do skutku w wielu miejscach. Kobiety nie powinny odpuszczać, a mężczyźni którym jakość ich życia nie jest obojętna, powinni je wspierać.


Cytat:- Moja Ania też zmarła w 5. miesiącu ciąży w szpitalu. Też wstrząs septyczny. Leżała całą noc na oddziale i kazali jej rodzić martwe dziecko - powiedział Onetowi pan Łukasz, którego żona zmarła w szpitalu w Świdnicy. Po nagłośnieniu historii śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny mężczyzna postanowił podzielić się swoją historią. W czerwcu stracił żonę w podobny sposób.

gazeta

Tacy opłacani sukinsyni jak Ziobro, Godek czy cwele z Ordo Iuris powinni odpowiadać za te tragedie.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Mnie trochę dziwią postawy lekarzy jednak. Nie wierzę, że faktycznie doszłoby do skazania lekarza, który wykonał zabieg ratujący wg jego oceny życie. To by od razu wylądowało hadze i byłaby wiocha na całą Europę
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Dragula napisał(a): Mnie trochę dziwią postawy lekarzy jednak. Nie wierzę, że faktycznie doszłoby do skazania lekarza, który wykonał zabieg ratujący wg jego oceny życie. To by od razu wylądowało hadze i byłaby wiocha na całą Europę

No tak, bo niemiłościwie panującą partię obchodzą wyroki jakich Hag czy innych Strasburgów. Albo robienie wioch. Przecież TK by natychmiast skasował taki wyrok zgodnie z zasadą wyższości polskiej konstytucji nad jakimiś europejskimi uzurpacjami.

Natomiast zgodnie z poniższym linkiem jak na razie władza nie jest specjalnie aktywna w tej kwestii. To raczej strona pro-choice stosuje presję na lekarzy odmawiających - jeszcze - legalnych aborcji. Z innych linków wynika, że lekarze zmienili procedury na tyle, żeby interweniować tylko w przypadkach jednoznacznych i skrajnych. A ile w medycynie jest takiej stuprocentowej jednoznaczności?

https://wydarzenia.interia.pl/autor/jola...Id,5625221
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Dragula napisał(a): Mnie trochę dziwią postawy lekarzy jednak. Nie wierzę, że faktycznie doszłoby do skazania lekarza, który wykonał zabieg ratujący wg jego oceny życie. To by od razu wylądowało hadze i byłaby wiocha na całą Europę

Ale nasi decydenci z PiS-u zrobili tyle wioch, że jedna więcej różnicy im nie robi. Poza tym jeśli zrobią jakąś kolejną oborę to dla części swojego elektoratu stają się bardziej zrozumiali.
Odpowiedz
Tyle, że ktoś i tak musiałby wykazać, że zabiegu dokonano mimo braku zagrożenia dla zdrowia i życia matki (gdyby ktoś tym zainteresowany się w ogóle znalazł), a zgaduję, że po abortowaniu przyczyny zagrożenia ponowna ocena byłaby po prostu niemożliwa. Nie twierdzę, że skoro zmuszamy kobiety do bohaterstwa, to pownniśmy teraz zmusić lekarzy, bo to leczenie patologii jeszcze większą patologią, po prostu dziwi mnie to i tyle. Ale muszę powiedzieć, że moje zaufanie do lekarzy tej specjalizacji leci teraz na łeb na szyję. I to nawet nie z winy samych lekarzy.

Usuwanie wczesnej ciąży, bo takie mam widzimisię, bo ktoś mi zgwałcił dziewczynę, czy cokolwiek - ok, jadę za granicę, stać mnie, jestem szczęściarzem zarabiającym parę razy wiecej niż rzesza ludzi żyjących za 2k brutto miesięcznie. Ale sytuacja kiedy moja partnerka trafia do szpitala w zaawansowanej ciąży? Nie zabiorę jej stamtąd do normalnego kraju. Skąd mogę mieć pewność, że informacje podawane przez lekarzy będą prawdziwe? (zakładam, że lekarz mógłby zataić przesłanki do przerwania ciąży w obawie o ewentualne reperkusje, gdy pro-niezbyt-lajferzy się przypierdolą) Szczerze to jest kompletny pierdolnik teraz
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Czytałem wypowiedź lekarza (anonimową bo jak sam twierdził nie chciał kłopotów), że problem polega na tym, że gdy tylko tzw. organizacje pro-life dowiadują się o takim przypadku aborcji zgłaszają sprawę do prokuratury. Powoduje to, że lekarze chcąc uniknąć problemów unikają tych zabiegów jak ognia. Jak sam twierdził pacjentka rekordzistka z ciążą ewidentnie zagrażającą życiu została odesłana z kwitkiem przez kilkanaście placówek.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Dragula napisał(a): Mnie trochę dziwią postawy lekarzy jednak. Nie wierzę, że faktycznie doszłoby do skazania lekarza, który wykonał zabieg ratujący wg jego oceny życie. 
Na pewno wylądowałby w prokuraturze i w sądzie, co już jest znacznym utrudnieniem życia. A w sądzie to nie wiadomo co może wyjść - dużo zależy od sędziego, a jak się Prokuratorowi Generalnemu wyrok nie spodoba, to nawet nie będzie zależało od sędziego.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Temu rządowi na sucho uchodzi absolutnie wszystko. Przecież jeszcze 7 lat temu opinią publiczną wstrząsały takie "skandale" jak potajemne nagrania polityków w których przeklinają podczas prywatnych spotkań  lub to, że minister zapisał w oświadczeniu wpisać zegarek za 20tysięcy. Podwyżka VAT o 1% była przedstawiana jako koniec świata.  A teraz? No nic ludzi nie rusza.  Jest to fenomen, którego wytłumaczyć nie potrafię.

W temacie:
https://krytykapolityczna.pl/kraj/inwigi...nie-rusza/

A ja myślę, że potrafię. Tu chodzi o SPRAWIEDLIWOŚĆ. Znaczy się PiS dojebał, tym przy których elektorat PiS czuł się źle. Przy Młodych, Wykształconych, z Wielkich Miast, Prywaciarzom i Bogaczom (w propagandzie oczywiście). No i za te zasługi ma wybaczane wszystko. W dodatku jest jak za Gierka a więc w czasach, kiedy przeciętny wyborca miał erekcję, znajomości i mógł "załatwiać" na lewo co chciał. A więc de facto jest to złota era. Chuj z tym że to dykta tombakiem pokryta. Ważne, że podobna do tego co się kojarzy z lepszą jakością życia wpojoną propagandą i subiektywnym samopoczuciem oraz nie zniszczonym zdrowiem sprzed lat. Ten rząd to wyrzyg zawiści, żółci, nienawiści i złości. Oraz sentymentu do czasów w których byli młodzi.

Pragnę zauważyć, że wsrod peowców sentyment do czasów Gierka też jest żywy. Różnica jest taka, że PiS ma wektor PRLowski a PO RFNowski. PiS odtwarza PKP a PO Pendolino i inne TGV szczyty rozwiązań technologicznych z lat 70...
Sebastian Flak
Odpowiedz
A tu jeszcze jeden aspekt tragedii w Buczy (i nie tylko)
https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc...rects=true

Artykuł za paywallem więc nie czytałem całego. Tylko sygnalizuję temat:
Cytat:"Setka kobiet zgwałconych w Buczy waha się, czy przyjechać do Polski. Boją się prawa aborcyjnego, jeśli zaszły w ciążę"

Nie wnikam, czy tych kobiet jest faktycznie setka, mniej czy więcej. Faktem jest, że wiele ze zgwałconych kobiet zajdzie z tego powodu w ciążę. Wiele też nie zajdzie. Ale ciekawe co sobie pomyślą, gdy przywita ich tutaj fundacja Godek rozdająca ulotki, że "aborcja to grzech".


Argumenty przeciwników aborcji znam, nie jest moją intencją wznawianie tej dyskusji. Ciekawi mnie jednak, czy ktoś z "obrońców życia" pod wpływem doniesień co Rosjanie wyprawiają z Ukrainkami na okupowanych terenach przemyśli raz jeszcze kwestię legalności aborcji w przypadku gwałtu. Chociażby w zakresie przedefiniowania zakresu "mniejszego zła".
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości