Ankieta: Jak oceniasz prawdopodobieństwo upowszechnienia rozproszonych sieci społecznościowych?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
To niemożliwe
0%
0 0%
Bardzo mało prawdopodobne
40.00%
2 40.00%
Bardzo prawdopodobne
40.00%
2 40.00%
Nieuchronne
20.00%
1 20.00%
Razem 5 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Protokoły zamiast blackjacka i dziwek
#11
Gawain napisał(a): No to jest jakieś wyjście. Ale i tak widzę możliwość wojen o pierdoły i wyprowadzania społeczności z federacji bo jedno moderatorstwo uważa, że dostęp dla grupy x jest niedopuszczalny z drugą, która grupę x wspiera.
No takie rzeczy już się zdarzały nawet, jak jakiś naziolski portal postanowił przemigrować na mastodona. Ale czy to jest rzeczywiście problem? Każdy może sobie wybrać, czy chce być w społeczności, gdzie naziolskie społeczności się blokuje, czy takiej, gdzie się ich nie blokuje. W ostateczności może założyć wlasną.
Cytat:Ale miał dostęp do ludzi owe bazy tworzące, do społeczności i może stwierdzić, że sobie skusi tambylców do przeniesienia ich do siebie.
Ale strasznie ciężko jest skusić całą społeczność jakiegoś serwisu do przeniesienia się. Zatem stan, w którym każdy siedzi w swoim sfederowanym serwisie powinien być stabilny. Problemem jest dojście do tego stanu.
ZaKotem napisał(a): Ktoś umieszcza treści, które uważam za społecznie szkodliwe. Jak przekonać zdecentralizowaną moderację, żeby mi takich nie wciskano?
Musisz przekonać moderację serwisu, do którego należysz. A jak się nie da – przenieść się do innego. A jak to się nie da – założyć własny.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Protokoły zamiast blackjacka i dziwek - przez zefciu - 25.01.2021, 18:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości