Ankieta: Jak oceniasz prawdopodobieństwo upowszechnienia rozproszonych sieci społecznościowych?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
To niemożliwe
0%
0 0%
Bardzo mało prawdopodobne
40.00%
2 40.00%
Bardzo prawdopodobne
40.00%
2 40.00%
Nieuchronne
20.00%
1 20.00%
Razem 5 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Protokoły zamiast blackjacka i dziwek
#16
Gawain napisał(a): A to nie jest zaproszenie do wojny plemiennej?
Gdzieś tak, a gdzieś nie.
Cytat:Musi być jakiś balans i bufor bezpieczeństwa, choćby miał to być irracjonalny zestaw wymuszający zachowania. Coś jak przycisk dla pieszych na światłach.
No to będą w fediversie safe space’y i będą ringi.
Cytat:Wystarczy część. Co nie rośnie to gnije a zmniejszenie się kosztem konkurencji to droga jaką podążało grono i nk.
No dobra. Ale jakoś żadna firma nie podejmuje obecnie próby aby stworzyć „swój internet”, albo „swoje www”. Oczywiście nie liczę tych, które tworzą takie sieci na potrzeby reżimów.
Cytat:Problem leży w tym, żeby był jakiś przepływ między plemionami
No i będzie większy, niż w plemionach obecnych. Skoro możesz sobie śledzić ludzi z dowolnego innego plemienia, to masz większą swobodę, niż np. na facebooku, gdzie nie dodasz sobie do tablicy czyichś tweetów.
Cytat:A to już nie było na Gronie?
Ale że co? Że każdy mógł sobie napisać własną implementację protokołu Grona i stworzyć własną instancję na równych prawach z grono.net? No chyba nie. Raczej były po prostu grupy jak na fejsie.
Gawain napisał(a): Chyba żeby z wady uczynić zaletę i z portalu społecznościowego uczynić miejsce wzajemnego się napierdalania, stworzyć taki Speakers Corner z Hyde Parku a sam portal nazwać Versus i szlus. Co nie jest zabronione to jest dozwolone.
No tak. Mogą powstawać takie instancje, w których nakierowujemy się na napierdalanie i nie blokujemy nikogo ani wewnątrz, ani na zewnątrz. A mogą powstawać instancje safe-space’owe.

Sofeicz napisał(a): Ale to jest właśnie prosta droga do 'ugettowienia' czy 'uroomowienia".
Ale czy to będzie większe ugettowienie niż obecnie? Bo piszesz tak, jakby fediversum tworzyło problem, którego obecnie nie mamy.
Cytat:A tu raczej chodzi o pogodzenie ognia z wodą czyli agory z szurią.
Wg mnie się nie da ale kombinować można.
Problem ugettowienia, moim zdaniem, każdy musi rozwiązywać na własną rękę, wychodząc do ludzi, z którymi się nie zgadza. Fediversum ma tutaj tę zaletę, że każdy sam sobie wybiera bańkę, zamiast zdawać się na tajemne algorytmy.

ZaKotem napisał(a): No ale przecież... tak właśnie jest.
No nie do końca.
Cytat:Można sobie korzystać z pejsbuka z jego żydowsko-masońską agendą, albo można założyć jego własny, aryjsko-lefebryczny odpowiednik.
Ale wtedy tracisz kontakt ze społecznością pejsbuka.

Poza tym, naprawdę, są inne powody do rezygnacji z pejsbuka niż żydowsko-masońska agenda. Np. fakt, że ktoś handluje Twoimi danymi.

Cytat:Rozumiem, że proponowane przez ciebie rozwiązanie
Ale to rozwiązanie nie jest proponowane przeze mnie. Ono już jest stworzone i funkcjonuje, tylko że niszowo. Ja pytam się, jaka jest jego przyszłość tylko.

Cytat:różniłoby się z punktu widzenia użytkownika tylko tym, że byłoby to o wiele łatwiejsze.
Zależy co byłoby łatwiejsze. Dla niektórych może być kłopotem zrozumienie całego założenia (No bo jak to? Rejestruję się na Mastodonie, a kolega ma Misskey. To co? Mogę go dodać do znajomych? Czyli rejestruję się na Fediversum tak naprawdę. To co to ten Mastodon?). Ale podobnie jest z Internetem i jakoś ludzie sobie radzą. Trudniej jest zrobić akcje typu „wyszukaj po kontaktach z maila” itp.

Łatwiejsze byłoby przejście z jednego środowiska do drugiego, bo wiązałoby się jedynie z daniem znajomym nowego URL-a.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Protokoły zamiast blackjacka i dziwek - przez zefciu - 26.01.2021, 10:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości