To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co myślicie o Jędraszewskim
#1
https://sklep.tygodnikprzeglad.pl/produk...nr-6-2021/

w dzisiejszym numerze  fajny felieton: Donos na Jędraszewskiego...
Andrzeja Romanowskiego
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
#2
geranium napisał(a): https://sklep.tygodnikprzeglad.pl/produk...nr-6-2021/

w dzisiejszym numerze  fajny felieton: Donos na Jędraszewskiego...
Andrzeja Romanowskiego

A jakieś konkrety? Zareklamujesz nam ten felieton jakoś? Bo wiesz, niby 3,50 to żadne pieniądze, ale nie każdy wydaje 3,50 tylko dlatego, że mu ktoś powiedział, że coś jest fajne.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#3
zefciu napisał(a):
geranium napisał(a): https://sklep.tygodnikprzeglad.pl/produk...nr-6-2021/

w dzisiejszym numerze  fajny felieton: Donos na Jędraszewskiego...
Andrzeja Romanowskiego

A jakieś konkrety? Zareklamujesz nam ten felieton jakoś? Bo wiesz, niby 3,50 to żadne pieniądze, ale nie każdy wydaje 3,50 tylko dlatego, że mu ktoś powiedział, że coś jest fajne.
Jesteś w stanie przeczytać ten artykuł z Przeglądu??
Jeśli nie może wyślę  skan jeśli uda mi się go zrobić..

pracuję nad tym....
strona 33

też nie mam kasy na wersję elektroniczną. może Sofeicz pożyczy  Anioł Płacz

 https://sklep.tygodnikprzeglad.pl/produk...nr-6-2021/
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
#4
No co ty, 3,50 to chyba starczy na małpeczkę Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#5
Sofeicz napisał(a): No co ty, 3,50 to chyba starczy na małpeczkę Uśmiech
Dzisiaj już nie... Duży uśmiech

Pisałam serio . Może masz dostęp do Przeglądu .Jeśli nie to zaczynam robić ten skan.
a potem muszę "obczaić" jak go tutaj przesłać Wywracanie oczami
Artykuł nie jest małpeczką... Uśmiech
Całkiem dużo treści zawiera..
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
#6
geranium napisał(a): Artykuł nie jest małpeczką... Uśmiech
Całkiem dużo treści zawiera..
Tak dużo, że nie da się w krótkich słowach go streścić i zachęcić do kupienia go.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#7
felieton jest nawiązaniem do...

https://www.rp.pl/Plus-Minus/304019875-Z...zka-I.html


Duży uśmiech
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
#8
Nie wolno wstawiać zdjęć całych artykułów. 3.50 to nie majątek, a dziennikarz też człowiek, musi z czegoś żyć. Jeśli ktoś chce, gazetę sobie kupi. Zamiast marnować czas na skanowanie, napisałabyś w kilku słowach, o czym felieton jest.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
#9
Śwarny chłop
Odpowiedz
#10
Najśwarniutki Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#11
znaLezczyni napisał(a): Nie wolno wstawiać zdjęć całych artykułów. 3.50 to nie majątek, a dziennikarz też człowiek, musi z czegoś żyć. Jeśli ktoś chce, gazetę sobie kupi. Zamiast marnować czas na skanowanie, napisałabyś w kilku słowach, o czym felieton jest.
Wolę dać  cały. nie chce obciążać go moim spojrzeniem. Problem polega na tym , że nie mam płatności  przez internet. W wielkim skrócie Romanowski wyśmiewa Jędraszewskiego za to, ze uwierzył w zapiski Kpinomira.. 
Pewnie jest to bardziej skomplikowane...Link do rewelacji Kpinomira  Uśmiech powyżej...
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
#12
I to wszystko? No więc rzeczywiście fakt uwierzenia w Kpinomira nie świadczy wysoko o inteligencji Jędraszewskiego. Zatem mamy jedną z trzech opcji:
  • Głupota wrodzona
  • Początki demencji
  • Efekt potwierdzenia likwidujący jakąkolwiek potrzebę weryfikacji źródła
lub ich kombinację.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#13
zefciu napisał(a):I to wszystko? No więc rzeczywiście fakt uwierzenia w Kpinomira nie świadczy wysoko o inteligencji Jędraszewskiego. Zatem mamy jedną z trzech opcji:
[ul]
[li]Głupota wrodzona[/li]
[li]Początki demencji[/li]
[li]Efekt potwierdzenia likwidujący jakąkolwiek potrzebę weryfikacji źródła[/li]
[/ul]
lub ich kombinację.
Może pycha...
https://aszdziennik.pl/126611,abp-jedras...n-kpinomir
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
#14
geranium napisał(a): Może pycha...
Tyż. Tzn. siła efektu potwierdzenia koreluje z przekonaniem o własnej zajebistości i nieomylności.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#15
Te krotochwilne oczęta mówią wszystko

[Obrazek: efe6b49a7de914ac4fa1abcd2cfea796,750,0,0,0.jpg]
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#16
Jędraszewski super gość. Więcej takich i zlaicyzujemy się bardziej niż Czechy. Będzie też szansa na rozłam i utworzenie jakiegoś Narodowego Kościoła Polsko-Katolickiego dla tych, którzy jego rewelacje biorą na poważnie.

A co do artykułu to po rejestracji w wersji online na TP kilka artykułów miesięcznie jest darmowych.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#17
DziadBorowy napisał(a): Jędraszewski super gość. Więcej takich i zlaicyzujemy się bardziej niż Czechy.  Będzie też szansa na rozłam i utworzenie jakiegoś Narodowego Kościoła Polsko-Katolickiego dla tych, którzy jego rewelacje biorą na poważnie.

A co do artykułu to po rejestracji w wersji online na TP  kilka artykułów miesięcznie jest darmowych.

Wiem. ale kupuję wersję papierową. na razie nie miałam potrzeby się dzielić. Jednak ten felieton   mnie bardzo rozbawiał i poczułam nagła potrzebę podzielenia się moimi wrażeniami.... Uśmiech Duży uśmiech
Mam w domu stosy tego papieru nie tylko "Przeglądu Tygodniowego"..może ktoś by chciał za "darmona" od 2003 roku

Kościół polsko - katolicki już istnieje....W nim chyba nie ma celibatu.. Zdezorientowany
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
#18
geranium napisał(a): Kościół polsko - katolicki już istnieje...
Co ciekawe – został założony w USA.
Cytat:W nim chyba nie ma celibatu
Ale że jak? Jest obowiązek brania ślubu?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#19
zefciu napisał(a): Ale że jak? Jest obowiązek brania ślubu?

Jest dobrowolność. To potrafi zszokować.

DziadBorowy napisał(a):Jędraszewski super gość. Więcej takich i zlaicyzujemy się bardziej niż Czechy. Będzie też szansa na rozłam i utworzenie jakiegoś Narodowego Kościoła Polsko-Katolickiego dla tych, którzy jego rewelacje biorą na poważnie.


Cytat:https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskokatolicyzm


Nauka Kościołów polskokatolickich nie odbiega od wiary i tradycji Kościoła katolickiego. W sprawowaniu tych świętych czynności posługuje się kalendarzem liturgicznym roku kościelnego. Najwyższą cześć Kościół oddaje Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu. Kościół oddaje cześć aniołom, apostołom, męczennikom i świętym, a wśród nich w szczególny sposób Maryi Pannie. Kościół uznaje tradycyjne 7 sakramentów, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego. Eucharystia sprawowana jest pod dwiema postaciami: Ciała i Krwi Pańskiej. W Kościele są sprawowane dwie formy spowiedzi: indywidualna (uszna w konfesjonale) oraz ogólna (sprawowana bądź jako odrębny obrzęd przed ołtarzem, bądź w połączeniu z Mszą Świętą w części zwanej Spowiedzią Powszechną). Do spowiedzi indywidualnej są zobowiązane przystępować dzieci oraz młodzież do sakramentu bierzmowania. Polskokatolicy nie uznają dogmatu o nieomylności papieża.

Charakterystyka odróżniająca polskokatolicyzm od starokatolicyzmu
Kultywuje tradycje i nabożeństwa typowe dla polskiego katolicyzmu;
W swojej liturgii używa języka polskiego;
Co prawda odrzuca dogmaty o niepokalanym poczęciu Maryi Panny i jej wniebowzięciu, ale ze względów tradycyjnych i kulturowych uznaje je jako elementy doktrynalne;
Nie praktykuje kapłaństwa kobiet i błogosławieństwa par tej samej płci.

Proszę mi tu nie szkalować Kościoła Narodowego. To jest taki katolicyzm bez największych wad i patologii. Denominacja, która najbardziej mi się podoba pod względem regulacji stosunków kościół-wierny.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#20
No ciekawe jest co innego. W powyższym opisie mamy napisane jak to ten polskokatolicyzm nie jest wspanialy i jak to nie naucza po katolicku. Oczywiście, z samego tego opisu rodzi się dysonans poznawczy u czytającego. Po pierwsze, polskokatolicyzm wywodzi się ze starokatolicyzmu który to powstał po SWI czyli gdzieś w okolicy 1870 roku. Polskokatolicyzm nie uznaje niepokalanego poczęcia które zostało ogłoszone wcześniej(nie mówiąc o samej doktrynie). Czyli polskokatolicyzm nie ma problemu z papieżem tylko z katolicyzmem w ogóle. Po drugie(i co ważniejsze), o jakie sprawowanie sakramentów zgodnie z nauką KK chodzi PK? Jeżeli założymy ze PK zgadza się z nauczaniem KK sprzed 1854 roku to gdzie jest ten PK gdy chodzi o posłuszeństwo biskupowi Rzymu? Sam Rzym na samym początku XIV wieku wydał oficjalny dokument o bezwzględnym posłuszeństwie papieżowi. Czy PK krytykuje ten dokument? O Pismach Ojców Kościoła nie wspomnę(choćby list Maksyma Wyznawcy). Najważniejsze dokumenty o skarmanetach powstały w XVI wieku, zatem PK nie może nauczać po katolicku bo wyznają doktrynę sprzed 1302 roku(a nawet wcześniej)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości