Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruchawka wokół Funduszu Odbudowy
#22
W ogóle to co sądzicie o tym Funduszu Odbudowy? Napisałem gdzieś tu wcześniej, że dla mnie to jest takie 500+, tyle że na skalę międzypaństwową.

I tak jak jesteśmy świadomi długofalowych skutków socjalu indywidualnego tak powinniśmy być świadomi skutków socjalu międzypaństwowego:

Cytat:Awantura o 770 miliardów nabiera rumieńców. PiS jako główny i właściwie jedyny rozgrywający triumfuje. Popierająca go Lewica, PSL i jakaś "Hołownia" też zacierają ręce bo myślą, że coś im skapnie skoro Mateusz Morawiecki im obiecał.
Wychodzą z założenia, że jak nawet PiS ich oszuka i nie dopuści do źródła rządowego to przy pomocy samorządów uda się sporo wydrenować. Na marginesie - walka o prezydenturę Rzeszowa będzie teraz niezwykle zacięta.
O przetrwanie walczy Koalicja Obywatelska czyli Platforma. Tak się zakiwali, że za chwilę nie tylko kasy z UFO czyli Unijnego Funduszu Odbudowy nie powąchają ale i ławeczka w przyszłym sejmie może być króciutka.
A to wszystko dzieje się na oczach oszukanych Polaków, którzy pod wpływem zmasowanej propagandy medialnej wierzą, że oto za chwilę spłynie na nas deszcz jakiś złoty w postaci unijnych srebrników. Otóż nic nie spłynie.
Te pieniądze trzeba będzie oddać, co do jednego centa plus odsetki bo to wszystko pożyczki i kredyty. Tylko sprytnie nazwane.
I oddawać będą zwykli Polacy - w podatkach krajowych, europejskich i w cenach chleba. Lichwiarze, którzy właśnie drukują świeżutkie eurosy nie podarują nam złamanego szeląga. Wydrenują Polskę do cna. Będziemy to oddawać, co najmniej przez 37 lat.
Tak, wielu z nas już nie będzie na tym łez padole gdy wytoczą z Polski ostatniego centa.
Ale dobrze by było gdyby wszyscy, którzy się cieszą, że coś dostajemy uświadomili sobie, że oddawać to będą wasze wnuki.
I co te wnuki będą myślały o dziadkach utracjuszach, którzy zostawili im w spadku zadłużoną Ojczyznę i biedę w domach? Przyjdą na wasze groby? I co na nich zrobią?

https://www.facebook.com/LeszekSamborskiPL/

To tekst byłego prezesa UPR, także należy wziąć poprawkę na korwinoidalność. Ale sądzę, że jest w tym tekście sporo racji.

Jedyne co w tym wszystkim jest pozytywnego, że PiS zadłużając Polskę jeszcze bardziej uzależnia ją od kroplówki z UE, więc coraz bardziej oddala się widmo polexitu.
---
Kochaj sztukę, której się nauczyłeś, i w niej znajdź spokój.
Marek Aureliusz
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ruchawka wokół Funduszu Odbudowy - przez zefciu - 28.04.2021, 13:40
RE: Ruchawka wokół Funduszu Odbudowy - przez kmat - 29.04.2021, 13:52
RE: Ruchawka wokół Funduszu Odbudowy - przez lumberjack - 08.05.2021, 10:56
RE: Ruchawka wokół Funduszu Odbudowy - przez kmat - 08.05.2021, 18:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości