Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruchawka wokół Funduszu Odbudowy
#28
Odłóżmy na chwilę kwestie, czy bardziej pogrąża się Budka z antyunijnymi filipikami, czy też Zandberg z gówniarskim „baitowaniem libków” oraz to, że Hołownia pewnie już ma na brudno napisane całe exposé.

Wydaje się, że najistotniejszą bitwą będzie ta, która odbędzie się w Sejmie po powrocie projektu z Senatu. Dlaczego? Otóż należy oczekiwać, że Senat wprowadzi poprawki ograniczające samowolę ***u. Np. gwarancję apolitycznego podziału pieniędzy dla samorządów, większy odsetek pieniędzy dla nich, może nawet ustanowienie ponadpartyjnej komisji. Co teraz?

Przy założeniu głosowania niestrategicznego – najpierw Sejm odrzuci wszystkie poprawki głosami ZP, która pod tym względem będzie przecież zgodna. Potem zaś przyjmie ustawę bez poprawek głosami ***u i Lewicy.

Zatem optymalnym scenariuszem dla Polski jest taki – opozycja zgodnie stawia ***owi ultimatum i zobowiązuje się solidarnie tego ultimatum trzymać. A ultimatum brzmi „albo się zgodzicie na poprawki, albo uwalimy całą ustawę”. No i teraz pytanie – czy Zandberg po zjedzeniu „parówki” sojowej i lekturze „Sieci” jest jeszcze zdolny się postawić?
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ruchawka wokół Funduszu Odbudowy - przez zefciu - 28.04.2021, 13:40
RE: Ruchawka wokół Funduszu Odbudowy - przez kmat - 29.04.2021, 13:52
RE: Ruchawka wokół Funduszu Odbudowy - przez kmat - 08.05.2021, 18:16
RE: Ruchawka wokół Funduszu Odbudowy - przez zefciu - 10.05.2021, 13:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości