To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfederacja
Machefi napisał(a):
Wron NIEmiecki napisał(a): Szefem sztabu Hołowni jest Jacek Cichocki. To zaufany człowiek Tuska.
Tak patrząc, to taki Morawiecki też jest zaufanym człowiekiem Tuska.

Jest pewna różnica: Morawiecki jest facetem na wynajem. Ma tak fatalną reputację, że Tusk nie tknąłby go nawet kijem. Z Cichockim Tusk nadal jest w kontakcie.
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
Trochę mnie irytuje w Konfie ten zachwyt i ślepa wiara w kapitalizm. Przykładem kraju w którym panuje niczym niewyregulowany kapitalizm jest ZEA/Dubaj, gdzie nie ma płacy minimalnej i pracodawca może nawet płacić dolara miesięcznie. Choć oczywiście jestem przeciwnikiem socjalizmu i złodziejskich podatków(jak w Polsce np. podatek od nowości czy szybkiego wzbogacenia) to jakieś regulacje są potrzebne. Nie ma co robić kapitalizmu bożka
Odpowiedz
Nie wiem czy po połączeniu z Bosakiem coś się zmieniło, bo od tego czasu przestali mnie zupełnie interesować, ale u Korwinistów jest nie tyle kult kapitalizmu, nie kult wolności gospodarczej co kult niskich podatków. A to przecież nie jest to samo.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Nie wiem czy po połączeniu z Bosakiem coś się zmieniło, bo od tego czasu przestali mnie zupełnie interesować, ale u Korwinistów jest nie tyle kult kapitalizmu, nie kult wolności gospodarczej co kult niskich podatków. A to przecież nie jest to samo.
To po prostu dowód, jak słabo to towarzystwo ogarnia, o co w tym całym liberalizmie chodzi. Niskie podatki to przecież wisienka na torcie. Zresztą - było niedawno głosowanie w sprawie TVN. Korwin & co zagłosowali co prawda bardziej liberalnie od Kaczyńskiego, ale i bardziej socjalistycznie od.. Zandberga. To było naprawdę symptomatyczne.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
https://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?...sowania=72

W dniu dzisiejszym 5 posłów Konfy za uszczelnieniem zakazu handlu w niedzielę. Brawo! Widzę, że miast dążyć do stanu "praca w niedzielę dla chętnych za większe pieniądze" Konfa dalej betonuje reżimowe obwarowania. Z mojego entuzjazmu z 2019 roku niewiele już zostało...
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Brainless napisał(a): https://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?...sowania=72

W dniu dzisiejszym 5 posłów Konfy za uszczelnieniem zakazu handlu w niedzielę. Brawo! Widzę, że miast dążyć do stanu "praca w niedzielę dla chętnych za większe pieniądze" Konfa dalej betonuje reżimowe obwarowania. Z mojego entuzjazmu z 2019 roku niewiele już zostało...
Konfederacja zatem znów agresywnie i męsko nie ma zdania.

Ostatnio Czarnek miał mieć jakieś spotkanie z Bosakiem na temat współpracy. Ta dwójka akurat nie dziwi, bo spuszczanie się Bosaka nad Czarnkiem było w Sejmie tak czołobitne, że oczywistością jest ich namiętna bliskość programowa.

Z innych wieści - Braun przepowiada Niedzielskiemu "dzień sznura". I znowu się nie dziwię. Gość już wcześniej opowiadał z mównicy sejmowej, że marzy, by "zniknąć" posłanki Lewicy. Sejmowa mniejszość faszystowska ma się dobrze.

A i jeszcze niedawno Konfa dała debilne warunki przy negocjacjach nad odwołaniem Witek. "Stop segregacji sanitarnej" nie miał prawa być poparty chociażby przez taką Lewicę.
Odpowiedz
Kłaniają się wewnętrzne sprzeczności narodowo-konserwatywnego liberalizmu. Pytanie co w takim systemie z np. z gejem prowadzącym klub gejowski. Liberał powie - obniżyć podatki. Konserwa - wychłostać a budę spalić. A koliber co - wychłostać i obniżyć podatki? Towarzystwo usiłuje drzeć z bardzo różnych, mocno sprzecznych ideologii, i to nie na zasadzie kompromisu, ale łączenia skrajności. To musi w końcu implodować, coś musi przeważyć. Koliberalizm w takiej formie jest wewnętrznie niestabilny, albo skolapsuje do jakiejś formy kompromisowej typu Gowin, albo do zwykłego liberalizmu w stylu Petru (na tej trajektorii chyba jest Gwiazdowski), albo do naziolkowej szurii (kiedyś np. Michalkiewicz, dziś korwinoidy). To nie mogło się udać.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): Koliberalizm w takiej formie jest wewnętrznie niestabilny, albo skolapsuje do jakiejś formy kompromisowej typu Gowin, albo do zwykłego liberalizmu w stylu Petru (na tej trajektorii chyba jest Gwiazdowski), albo do naziolkowej szurii (kiedyś np. Michalkiewicz, dziś korwinoidy). To nie mogło się udać.

Raczej to ostatnie. Nawet Korwin ostatnio coraz mniej gada o gospodarce, a coraz więcej o głupotach typu:

https://streamable.com/zrpa6t
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Brainless napisał(a): Raczej to ostatnie. Nawet Korwin ostatnio coraz mniej gada o gospodarce, a coraz więcej o głupotach typu:
Ech.. Duży uśmiech
Swoją drogą pewnie skończy się to zanikiem fenomenu znanego jako kuce. To nie jest coś, co można sprzedać licealistom, czy studentom polibudy.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a): Z innych wieści - Braun przepowiada Niedzielskiemu "dzień sznura". 
Braun jest monarchistą. Stojąc i przemawiając na mównicy coś mu się zwarło na stykach synaptycznych i uroił sobie, że jest królem więc wysłał niepokornego urzędnika na szubienicę. Tak to już jest z oszołomami. Inna sprawa, że notowania Konfederacji pewnie pójdą w górę po tym występie.
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a):Z innych wieści - Braun przepowiada Niedzielskiemu "dzień sznura". I znowu się nie dziwię. Gość już wcześniej opowiadał z mównicy sejmowej, że marzy, by "zniknąć" posłanki Lewicy. Sejmowa mniejszość faszystowska ma się dobrze

Chcieliście demokracji to ją macie. Mandat Brauna pochodzi od ludzi i chcę żeby go wypełnił. Jeszcze w demokratycznej II RP (przed 1926 rokiem) śmiercią karano choćby za korupcję

Na czym polega faszyzm Konfederacji oczywiście nie wiadomo
Odpowiedz
PAP napisał(a):Na PiS (wraz z Solidarną Polską) zagłosowałoby 34 proc. badanych deklarujących udział w wyborach, na KO - 16 proc., na Polskę 2050 - 12 proc., a na Konfederację - 5 proc.; Lewica, KP-PSL i Porozumienie znalazłyby się poza Sejmem - wynika z sondażu CBOS. Niezdecydowanych na kogo głosować było 22 proc.

Świeżutkie z dziś (chociaż sam sondaż jest z wczoraj).
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Aha, warto też zaznaczyć że faszyzm występował w lewicowej wersji jako faszystowski syndykalizm. Także tego, no trochę lipa
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a):
Mustafa Mond napisał(a):Z innych wieści - Braun przepowiada Niedzielskiemu "dzień sznura". I znowu się nie dziwię. Gość już wcześniej opowiadał z mównicy sejmowej, że marzy, by "zniknąć" posłanki Lewicy. Sejmowa mniejszość faszystowska ma się dobrze

Chcieliście demokracji to ją macie. Mandat Brauna pochodzi od ludzi i chcę żeby go wypełnił. Jeszcze w demokratycznej II RP (przed 1926 rokiem) śmiercią karano choćby za korupcję

Mandat Dziambora pochodzi od ludzi, którzy chcą aby króliki w kreskówkach miały większe cycki a mandat Korwina od tych, którzy uważają, że jak 12 latka miesiączkuje to w zasadzie seks z nią jest ok ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Przykro mi, tak działa demokracja. Min. Dlatego nie jestem demokratą. Na Superk czy Jachirę też ktoś głosował
Odpowiedz
Osiris napisał(a):
Mustafa Mond napisał(a): Z innych wieści - Braun przepowiada Niedzielskiemu "dzień sznura". 
Braun jest monarchistą. Stojąc i przemawiając na mównicy coś mu się zwarło na stykach synaptycznych i uroił sobie, że jest królem więc wysłał niepokornego urzędnika na szubienicę. Tak to już jest z oszołomami. Inna sprawa, że notowania Konfederacji pewnie pójdą w górę po tym występie.

Notowania Konfy pójdą w górę? Hmm... Najwyżej raczej zdobędą coś od ziobrowych pisowców, ale stracić mogą mentzenowców od "wolnego rynku" na rzecz KO czy tam Hołowni. Zatem ogółem Braun jest pożytecznym idiotą.

InspektorGadżet napisał(a):
Mustafa Mond napisał(a):Z innych wieści - Braun przepowiada Niedzielskiemu "dzień sznura". I znowu się nie dziwię. Gość już wcześniej opowiadał z mównicy sejmowej, że marzy, by "zniknąć" posłanki Lewicy. Sejmowa mniejszość faszystowska ma się dobrze

Chcieliście demokracji to ją macie. Mandat Brauna pochodzi od ludzi i chcę żeby go wypełnił.  Jeszcze w demokratycznej II RP (przed 1926 rokiem) śmiercią karano choćby za korupcję

Na czym polega faszyzm Konfederacji oczywiście nie wiadomo

Opowiem w skrócie na czym polega faszyzm Brauna. Braun bowiem:
- chce, by "słabi i niepożądani" ginęli a silni i pożądani rośli w siłę (stąd chociażby mówi, że można zalegalizować narkotyki, ale tylko jeżeli wcześniej zniesie się publiczną służbę zdrowia - jest to też zdanie Korwina, chodzi o to, by ćpuny zdychały),
- nienawidzi Żydów, widzi w nich wrogów, którzy chcą nas zniewolić i ma na ich punkcie obsesję ("Yoda był Żydem"),
- marzy o silnej władzy i polityce agresji,
- jest miłośnikiem teorii spiskowych (plandemia, szczypawki i "5G powoduje raka-łaka"),
- stawia wszystkie powyższe cele dużo wyżej celów gospodarczych (gospodarka ma służyć do celów "narodowych", gdyby myślał inaczej, to nie gadałby tyle o powyższym).
Tak w skrócie. "Dzień sznura" i "znikanie" posłanek to wisienka na torcie. Skoro tak łatwo szachuje zabijaniem, to ma gdzieś ludzkie życie. A z aborcją walczy, żeby... rodziło się więcej Polaków, przez co naród polski rósłby "w siłę". Podobne podejście ma część amerykańskich neonazioli, która od niedawna już lubi aborcję, bo skapowała się, że w USA przeprowadzają ją głównie.... mniejszości etniczne. Smutny
Odpowiedz
Odpowiesz mi na czym polega faszyzm (tylko jaki) Konfederacji?
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Odpowiesz mi na czym polega faszyzm (tylko jaki) Konfederacji?

Faszyzm to frakcja w Konfederacji. Faszystami są Braun i Korwin-Mikke. Jest to rodzaj faszyzmu nazywający się nazizm, tylko że w miejsce Niemców są Polacy, a w miejsce Aryjczyków Słowianie.
Tylko tych dwóch uznaję za faszystów, ale sytuacja jest tym groźniejsza, że to dwie trzecie prezesów partii konfederacyjnych. A po następnych wyborach będzie pewnie więcej braunowców.
Narodowców nie uznaję za faszystów, tylko za narodowców. Resztę korwinistów też nie uznaję za faszystów. Chociaż mają różne takie akcenty...

Właśnie Brauna i Korwina nazwałem sejmową "mniejszością faszystowską" pijąc do mniejszości narodowych.
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a): Narodowców nie uznaję za faszystów, tylko za narodowców.

Niesłusznie pomijasz milczącą większość. To właśnie narodowcy od Bąkiewicza są finansowani przez PiS. Ci właśnie narodowcy (także Bosak choćby niewiadomo jak bardzo się odżegnywał) są kryptofaszystami lub faszolami jawnymi. Oni też dają platformę dla bardziej radykalnych środowisk, które przecież znają. Stąd też porozumienie PiS i Konfaszyzacji nie może dziwić. K. chce udawać niezależną od pozostałych stronnictw, a przy tym chętnie dogaduje się z PiS. Cała gra Bosaka z wolnorynkowością była obliczona na pozyskanie korwinowskich wyborców. W gruncie rzeczy to ten sam Bosak chcący budować "tylko katolicką wszechpolskę, odrzucać UE i sojusze zachodnie oraz wprowadzać 'wschodni ład' kulturowy" w państwie, które zawsze było związane z zachodem.
RP jest państwem zachodnim, miejsce RP jest pośród zachodu, dlatego takim Bosakom i ONR-owcom nie podoba się ta perspektywa. Kto by pomyślał, że polską politykę lat 20 będą dominować zamknięci w szafie homoseksualiści.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
MM napisał(a):Faszyzm to frakcja w Konfederacji. Faszystami są Braun

Ale ja proszę o konkrety. Czym się objawia faszyzm Baruna?

Żarłak napisał(a):. W gruncie rzeczy to ten sam Bosak chcący budować "tylko katolicką wszechpolskę, odrzucać UE i sojusze zachodnie oraz wprowadzać

No i co w tym faszystowakiego?

Żarłak napisał(a):wschodni Ład

W 2011 roku z Putinem spotykał się Braun albo Bosak? To Braun albo Bosak podpisywali umowy z Gazpromem?

Żarłak napisał(a):RP jest państwem zachodnim, miejsce RP jest pośród zachodu

Ale to właśnie państwa zachodu wprowadzały u siebie faszyzm. Francja za Rewolucji, o Włszoech czy Niemczech nie ma nawet sensu wspominać

Żarłak napisał(a):K. chce udawać niezależną od pozostałych stronnictw, a przy tym chętnie dogaduje się z PiS

Tak? Ale to część posłów lewicy głosowała za podwyżkami pensji
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości