Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfederacja
Francja ma dość długie tradycje budowania czegoś wbrew Anglosasom i balansowania między Wschodem a Zachodem. Inaczej niż Wielka Brytania, która jest czymś w rodzaju przystawki USA. Francuzi mają własną zbrojeniówkę, współpracowali z ZSRS przy programie kosmicznym, nadawali impetu projektom typu CERN. Jako jedyni poza USA posiadają lotniskowiec z napędem atomowym. To pokłosie polityki de Gaulle'a.
Odpowiedz
Liberał_z_UPR napisał(a): Pytanie tylko, czy windowanie na siłę IEF ma sens

Ale ktoś ma taki cel? To jeden z wielu indeksów starający się coś zmierzyć i tyle. Osobną sprawą jest na ile oddaje on rzeczywistość i czy w ogóle można się nim sugerować i kiedy.

Mustafa Mond napisał(a): Jednakże zważywszy na to, że Polska jest krajem mocno katolickim, to pewnie bardzo dobrze przyjąłby się u nas system germańsko-katolicki (Austria, Bawaria, Badenia-Wirtenbergia itd.). Poza tym Polska ma mocne wpływy niemieckie i austriackie z powodu bliskości i wspólnej historii (nieraz aż bardzo wspólnej, jak podczas zaborów). Pewnie model austriacki mógłby wydawać się ponętny zwłaszcza dla mieszkańców byłej Galicji, z którymi mamy duży problem przez ich mocne popieranie PiSu. Model germańsko-katolicki oznacza też pewien lekki konserwatyzm w sferze światopoglądowej.

Nie chcę wchodzić w dyskusję o systemach, ale ten austriacko-zaborowo-galicyjsko-prlowski odcisk ładnie zmutował w Krakowie. Jakaś zbyt duża nadpodaż odrealnionych inicjatyw stamtąd wyszła i skupiła się w PiS. Łącznie z kontestowaniem słuszności zachodnio skierowanego wektora państwa. Kraków fajne miasto, ale lepiej jakby mocniej na kulturę postawili, a nie politykę, bo skutki są złe dla wszystkich.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a):Ale Konfederacja chce ograniczyć dziurę budżetową np. poprzez likwidację świadczeń czy "kasy chorych". Gdzie lecznictwo ma być dobrowolne. tak słyszałem
Co to znaczy dobrowolne lecznictwo? Nieśmiały
Ciekawe dane, wybory parlamentarne wg gmin.

Łódź 5.3

Ulanów prawie 10

https://europapnews.pap.pl/szczegolowe-w...dej-gminie
„Ateizm to aroganckie przekonanie o tym, że cały Wszechświat nie został stworzony dla ludzi” M.Nugent
Odpowiedz
Liberał_z_UPR napisał(a): Francja ma dość długie tradycje budowania czegoś wbrew Anglosasom i balansowania między Wschodem a Zachodem. Inaczej niż Wielka Brytania, która jest czymś w rodzaju przystawki USA. Francuzi mają własną zbrojeniówkę, współpracowali z ZSRS przy programie kosmicznym, nadawali impetu projektom typu CERN. Jako jedyni poza USA posiadają lotniskowiec z napędem atomowym. To pokłosie polityki de Gaulle'a.

Historycznie Francuzi współpracowali z Rosjanami przeciw Niemcom. Do tego dochodzi mechanizm podobny do UK - ból straconego imperium, przez który to ból kraj "się rzuca", czuje się skrzywdzony, pragnie zemsty, tęskni za dawną siłą i dalej mu się wydaje (z przyzwyczajenia), że jest silniejszy niż jest naprawdę lub przynajmniej, że większa siła mu się należy.

A co do Konfy - ostatnio przypomniał mi się poniższy filmik:


"Potrafimy rozpoznać" *spojrzenie szaleńca*
Między 1:06 a 1:07 jest Oczko
Znany także jako KacOlek

Bóg daje najśmieszniejsze bitwy swoim najlepszym klaunom
Odpowiedz
Między naćpanym Bosakiem, a nienaćpanym jest tylko taka różnica, że ten pierwszy robi głupie miny Język
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Może kiedy nie robi min to też jest naćpany tylko czym innym. Ale po tym w sumie nie dziwi czemu studiów nie skończył, a pracą się nie zhańbił.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości