To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prześladowania prawicy
#41
InspektorGadżet napisał(a): Kolejny przykład dyskryminacji polskich tradycjonalistów
No nie. Jeśli to prawda i Dulkiewicz rzeczywiście nie miała uzasadnienia, to jest to pierwszy przykład, jaki Ci się udało podać.
Cytat:Ja pierdole koleś skończ już głosić te bzdury że każdy homo = LGBT
Z definicji tak właśnie jest. Natomiast jak nazwiesz osoby popierające legalność małżeństw homoseksualnych, ale same będące cishetami? Nazwiesz ich LGBT, czy nie?

Ty nawet nie próbujesz sprecyzować pojęć, które używasz.

Cytat:
zefciu napisał(a):A na jakiej innej podstawie oceniasz, czy kogoś nazwać chłopem czy babą?

Moje żarty przynajmniej mnie śmieszą te twoje nie. Więc przestań
Ale to nie jest żart. To jest konkretne pytanie. Jaka jest, Twoim zdaniem, definicja „mężczyzny” i „kobiety”? I w jaki sposób te definicje przekładają się na Twoje codzienne decyzje, czy traktować drugą osobę jak mężczyznę czy jak kobietę?

Cytat:Słuchaj pisdefciu czemu kpis z tego jak się utożsamiam? Co za człowiek z ciebie?
Aha. Czyli z braku argumentów będziesz mnie obrażał. No cóż – świadczy to tylko o Tobie.

Cytat:Najpierw wyjaśnij sens "niewidzialnej rzeźby" a ja później wyjaśnię sens srania na grób
A czemu ja mam go wyjaśniać? Od wyjaśniania jest artysta. Ja nawet nie wiem, o jakie rzeźby chodzi. Mam googlać za Ciebie? To Ty masz wyjaśnić, w jaki sposób uzasadnisz swoje sranie na grób. Bo nie możesz tego zrobić tak jak autorka tych kapliczek. Nie możesz tak jak autor „gówna artysty”. Więc przestań mi rzucać przykładami i wymyśl coś konstruktywnego sam.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#42
zefciu napisał(a):No nie. Jeśli to prawda i Dulkiewicz rzeczywiście nie miała uzasadnienia, to jest to pierwszy przykład, jaki Ci się udało podać

No super, według ciebie wtargnięcie do kościoła i niszczenie wystawy nie jest prześladowaniem? Zakaz chodzenia na groby 1 Listopada przy równoczesnym tolerowaniu marszów SK też. Super

zefciu napisał(a):Ty nawet nie próbujesz sprecyzować pojęć, które używasz

Zdefiniowałem. Lgbt to dla mnie ci co popierają postulaty tego środowiska i uczestniczący w paradach

zefciu napisał(a):To jest konkretne pytanie. Jaka jest, Twoim zdaniem, definicja „mężczyzny” i „kobiety”?

Ty podobno studiowałeś biotechnologię i nie wiesz jaka jest biologiczna definicja kobiety i mężczyzny?

zefciu napisał(a):Aha. Czyli z braku argumentów będziesz mnie obrażał. No cóż – świadczy to tylko o Tobie.

Ty zacząłeś

zefciu napisał(a):To Ty masz wyjaśnić, w jaki sposób uzasadnisz swoje sranie na grób

Mogę powiedzieć że życie przemija jak stolec gnije a grób symbolizuje czas. Czy jakąś inną bzdurę

A teraz ponawiam pytanie. Czy zgadzasz się z greckim kościółem że homoseksualizm to grzech prowadzący do potępienia?
Odpowiedz
#43
InspektorGadżet napisał(a): No super, według ciebie wtargnięcie do kościoła
Wejście do kościoła nie jest prześladowaniem.
Cytat:i niszczenie wystawy
A to już zależy, co to za wystawa.
Cytat:Zakaz chodzenia na groby 1 Listopada przy równoczesnym tolerowaniu marszów SK też.
Ale to przecież Twoja władza takie chaotyczne decyzje podejmuje, zatem nie każ mi się tłumaczyć z tego, co Twój rząd odwala.
Cytat:Zdefiniowałem. Lgbt to dla mnie ci co popierają postulaty tego środowiska i uczestniczący w paradach
Czyli istnieją heteroseksualni, cisseksualni LGBT. Zajebiście. Czy mogę zatem prosić o pojęcie, które odpowiada pojęciu „LGBT” w języku normalnych ludzi? Chciałbym się dostosować, ale nie wiem, jak.
Cytat:Ty podobno studiowałeś biotechnologię i nie wiesz jaka jest biologiczna definicja kobiety i mężczyzny?
Ja pytam Ciebie. Więc się nie wykręcaj.
Cytat:Ty zacząłeś
Trzeba było zwrócić mi uwagę, że jakieś moje wypowiedzi Cię obrażają. Nie było to moją intencją, więc gdybyś tak zrobił, spróbowałbym wyjaśnić sprawę. Obrażanie mnie to nie jest wyjście.
Cytat:Mogę powiedzieć że życie przemija jak stolec gnije a grób symbolizuje czas.
OK. To proszę iść do kamieniarza, kupić sobie pomnik i na niego nasrać. Możesz uzyskać ten sam efekt artystyczny, nie profanując niczyjego grobu.
Cytat:A teraz ponawiam pytanie. Czy zgadzasz się z greckim kościółem że homoseksualizm to grzech prowadzący do potępienia?
Homoseksualizm sam w sobie?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#44
zefciu napisał(a):A to już zależy, co to za wystawa

Aha, fajnie ze to wy tak bronicie wolności słowa

zefciu napisał(a):Ale to przecież Twoja władza takie chaotyczne decyzje podejmuje, zatem nie każ mi się tłumaczyć z tego, co Twój rząd odwala

Dotrze do ciebie w końcu że nie głosuje na PIS? To wasz problem nie mój że dla was każdy kto nie rzyga notorycznie na PiS jest uważany przez was za Pisowca

zefciu napisał(a):Czyli istnieją heteroseksualni, cisseksualni LGBT. Zajebiście

No nie wiem czy tak zajebiscie. Wolałbym żeby jednak nie byli LGBT

zefciu napisał(a):Czy mogę zatem prosić o pojęcie, które odpowiada pojęciu „LGBT” w języku normalnych ludzi?

Jest wiele takich pojęć. Standardowe to homo

zefciu napisał(a):Ja pytam Ciebie. Więc się nie wykręcaj

Skoro wiesz to po chuj pytasz?

W skrócie chłopa ma siura a baba picz

zefciu napisał(a):Trzeba było zwrócić mi uwagę, że jakieś moje wypowiedzi Cię obrażają. Nie było to moją intencją, więc gdybyś tak zrobił, spróbowałbym wyjaśnić sprawę. Obrażanie mnie to nie jest wyjście

No tak, nazywanie mnie innym nickiem niż mam i dziecinne zmienianie go. Zrobiłem to samo to czego jojczysz?

zefciu napisał(a):Możesz uzyskać ten sam efekt artystyczny, nie profanując niczyjego grobu

Niby czemu ja profanuje ale pizdo-***** nie jest profanacją?

zefciu napisał(a):Homoseksualizm sam w sobie?

Tak mówią wasi biskupi i księża. Podałem linki
Odpowiedz
#45
InspektorGadżet napisał(a): Aha, fajnie ze to wy tak bronicie wolności słowa
Tak. Bronimy, kimkolwiek jesteśmy „my”. Jednakże np. głoszenie „Quinque jest niebezpieczny dla Waszych dzieci i każdy kto go spotka powinien go dla dobra ogólnego zabić” nie mieści się w granicach wypowiedzi, których broni wolność słowa.
Cytat:Dotrze do ciebie w końcu że nie głosuje na PIS?
No nie. Głosujesz na bandę pozbawionych honoru, żałosnych cweli, którzy na pytanie „czy PiSowi wolno zamknąć telewizję, która go krytykuje” odpowiada „nie mamy zdania”. Jak to różnica zatem, czy głosujesz na PiS, czy tylko na reglamentowaną pseudoopozycję, która robi wszystko, żeby PiS mógł dalej rządzić?
Cytat:To wasz problem nie mój że dla was każdy kto nie rzyga notorycznie na PiS jest uważany przez was za Pisowca
Nie „dla nas”, tylko „w sytuacji, gdy PiS w biały dzień łamie prawo”.
Cytat:Jest wiele takich pojęć. Standardowe to homo
No nie. Bo nie każdy LGBT (używam tutaj języka polskiego, a nie kwikwowego) jest homoseksualistą.

Cytat:W skrócie chłopa ma siura a baba picz
Aha. Czyli jak poznajesz nową osobę, to mówisz jej „zdejmuj gacie, bo muszę sprawdzić, jak się do Ciebie zwracać”. Ty w ogóle myślisz, co gadasz? Czy po prostu udajesz idiotę?
Cytat:No tak, nazywanie mnie innym nickiem niż mam i dziecinne zmienianie go. Zrobiłem to samo to czego jojczysz?
Ale przecież nie o przekręcenie nicka mi chodziło. Tylko o kontynuowanie argumentum ad helicopterem, implikujące, że jestem debilem, który mógłby taki argument przyjąć.
Cytat:Niby czemu ja profanuje ale pizdo-***** nie jest profanacją?
A czy dla zrobienia tej kapliczki sprofanowano czyjś grób?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#46
Osiris napisał(a): Sorry ale trzeba skończyć z tym mitem, że na tzw. Zachodzie lewacy wyczyniają jakieś niestworzone rzeczy w imię jakichś progresywistycznych ideologii. Dzieje się wręcz odwrotnie: mamy do czynienia z wzrostem popularności nie tylko prawicowych partii ale też nacjonalistycznych i skrajnych, pokroju oszołomów z Konfederacji.

Jakoś dziwnym trafem im więcej imigrantów i muslimów w danym kraju tym większe poparcie dla partii typu AfD czy osób typu Le Pen.

Lewacy wyczyniają niestworzone rzeczy. Nawpuszczali byle kogo bez jakiejkolwiek weryfikacji w ramach emocjonalnej i bezmyślnej polityki multi-kulti i refugees welcome, to teraz mają reakcję w postaci wzrostu popularności partii skrajnych.

Dobrze, że ten covid przyszedł i pozamykał granice, bo lewactwo nawpuszczałoby tyle islamskiej dziczy z Afryki, że nacjonalistyczne, skrajne populistyczne partie dostałyby takiego wiatru w żagle, że wygrałyby wybory i rozwaliłyby UE.

Podobnie sukces Nigela Faragea byłby niemożliwy gdyby w UK było mniej imigrantów ze Wschodniej Europy.

zefciu napisał(a): Dobrze. Na czym ta dyskryminacja polega?

https://en.wikipedia.org/wiki/Asian_quota
https://en.wikipedia.org/wiki/Students_f...rd_College
https://en.wikipedia.org/wiki/Bamboo_cei..._Americans

No ale wobec żółtków można być rasistą, bo są zbyt dobrzy i każdy ma ten antyżółtkowy rasizm w dupie.

Biali z kolei to średniacy, ale też są po rasistowsku traktowani skoro trzeba faworyzować czarnych. Jak się kogoś faworyzuje to zawsze się to odbywa kosztem reszty. Jeśli faworyzuje się kogoś ze względu na kolor skóry to znaczy, że resztę się dyskryminuje ze względu na kolor skóry. Może jestem staroświecki, ale w moich czasach takie coś nazywało się rasizmem. Kiedyś lewica z tym walczyła, a teraz jest to jakaś lewacka świętość. Tylko ładnie to nazwali. Akcją afirmacyjną.

zefciu napisał(a): Na czym polegała ta dyskryminacja? Fakt zgłaszania możliwości popełnienia przestępstwa to dyskryminacja?

https://en.wikipedia.org/wiki/False_accusation_of_rape
https://en.wikipedia.org/wiki/Me_Too_mov...ccusations

Gary Oldman jest przykładem faceta który się wybronił. A ilu jest facetów, którzy się nie wybronili a byli niewinni? Wiadomo?

Czy wiesz, że mógłbyś trafić w swoim życiu na jakąś psychiczną osobę, która chcąc ci zaszkodzić mogłaby posunąć się do tego by stwierdzić teraz, że "Zefciu zgwałcił mnie 20 lat temu". Sprawa będzie nieudowadnialna, ale i tak będzie się to za tobą ciągnęło jak smród za dupą.

Podobnie jest w przypadku księży oskarżanych o pedofilię.

zefciu napisał(a): Pomysł odbierania funduszy Policji jest w istocie głupi. Nie wynika on jednak z „nienawiści”, ale z dostrzegania problemów, jakie stwarza obecna organizacja Policji w USA. Są też pomysły sensowne.

Nie no, jakoś nigdy w życiu nie widziałem zorganizowanego prawactwa postulującego "defundowanie" policji. Prawactwo ma tendencje autorytarne i zawsze jest, nawet za bardzo, propolicyjne. "Defundowanie" policji to wymysł lewactwa z BLM. I jest raczej czymś mainstreamowym w tym środowisku. Nawet chyba gdzieś zrealizowano w USA ten postulat.

zefciu napisał(a): Dwa – jeśli komuś się pochwa kojarzy z Maryją, to rzeczywiście łatwo mu obrazić uczucia.

Zefciu, twórczyni cipkomaryjek nazwała je oficjalnie cipkomaryjkami. Może jestem jakiś oczadziały, ale wydaje mi się, że jej chodziło celowo o prowokację i obrazę.

https://www.wprost.pl/kraj/10236993/arty...fobii.html

zefciu napisał(a): Na czym polega i co głosi ta ideologia?

dammy napisał(a): Nie ma takiej ideologii. Już tłumaczono to na tym forum.

1. Legalizacja małżeństw homo.
2. Adopcja dzieci przez małżeństwa homo.
3. Edukowanie dzieci, że mogą sobie wybrać płeć.

Nie mówię czy to jest złe czy dobre. Twierdzę jedynie, że jest jakiś zbiór postulatów, które muszą wynikać z jakichś poglądów ruchu LGBT. Zbiór tych poglądów (homoseksualizm jest dobry; adopcja dzieci przez pary homo jest dobra; tożsamość płciowa jest tylko konstruktem kulturowym i może sobie ją wybrać taką jaką chcesz - tak uczą na gender studies) jak najbardziej można uznać za ideologię tego ruchu.

Dammy, odpowiem ci w następnym poście.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#47
lumberjack napisał(a): Jakoś dziwnym trafem im więcej imigrantów i muslimów w danym kraju tym większe poparcie dla partii typu AfD czy osób typu Le Pen.
Masz jakąś analizę korelacji na ten temat? Bo taka Polska jest jednym z najbardziej etnicznie jednorodnych państw świata, a jakoś nie uniknęła Prawa i Sprawiedliwości.

W Niemczech na mapie poparcie dla AfD wyraźnie widać kontur NRD. W Polsce, na mapie poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości – kontur Królestwa Kongresowego. Więc ja bym raczej doszukiwał się innych przyczyn.

Cytat:Podobnie sukces Nigela Faragea byłby niemożliwy gdyby w UK było mniej imigrantów ze Wschodniej Europy.
Cholerni Polacy. Dziki naród, który sra gdzie popadnie i niszczy wspaniałe imperium, nad którym Słońce nie zachodzi.

Cytat:No ale wobec żółtków można być rasistą, bo są zbyt dobrzy i każdy ma ten antyżółtkowy rasizm w dupie.
Nie, nie można. Spotkałeś jakiegoś „lewaka”, który uważa, że dyskryminacja Azjatów jest OK? Bo ja nie.

Cytat:Może jestem staroświecki, ale w moich czasach takie coś nazywało się rasizmem. Kiedyś lewica z tym walczyła, a teraz jest to jakaś lewacka świętość. Tylko ładnie to nazwali. Akcją afirmacyjną.
Tylko że akcja afirmacyjna zawsze dokonuje się wobec grupy, w stosunku do której udowodniono, że jest dyskryminowana. Nadal w USA gorzej jest czarnemu, niż białemu. Więc daj sobie spokój z mitami o tym, że teraz czarni są jakąś grupą uprzywilejowaną.
Cytat:Czy wiesz, że mógłbyś trafić w swoim życiu na jakąś psychiczną osobę, która chcąc ci zaszkodzić mogłaby posunąć się do tego by stwierdzić teraz, że "Zefciu zgwałcił mnie 20 lat temu".
Wiem. Generalnie o różne przestępstwa można mnie fałszywie oskarżyć. Ale w jaki sposób ma to implikować, że akcja MeToo była dyskryminacyjna?
Cytat:Podobnie jest w przypadku księży oskarżanych o pedofilię.
Bardzo podobnie. Tak jak w Holywood uważano, że wykorzystanie seksualne młodej aktorki jest czymś normalnym i tolerowalnym, tak samo w KRK traktowano wykorzystywanie dzieciaków. Aż w którymś momencie wrzód pękł. W obu przypadkach dostało oskarżono pewnie parę niewinnych osób, ale przecież nie można z tego powodu winić tych, którzy zgłosili rzeczywiste przypadki.
Cytat:Nie no, jakoś nigdy w życiu nie widziałem zorganizowanego prawactwa postulującego "defundowanie" policji.
Oczywiście że nie. Tak samo nie widziałeś zorganizowanego prawactwa postulującego jakąkolwie reformę policji. Bo dla zorganizowanego prawactwa policja, która poddusza „element niepożądany”, czy wywozi ludzi do lasu i ich bije jest zjawiskiem właściwym i godnym pochwały. No chyba, że przez przypadek pobije członka zorganizowanego prawactwa. Wówczas jednak zorganizowane prawactwo nie postuluje ani defundowania, ani reformy, tylko próbuje policję zastraszyć, by ta biła znowu tych co trzeba.
Cytat:Zefciu, twórczyni cipkomaryjek nazwała je oficjalnie cipkomaryjkami.
Jak już pisałem, myślałem o czymś innym. Tak – w tym przypadku nazwała je tak celowo.
Cytat:Może jestem jakiś oczadziały, ale wydaje mi się, że jej chodziło celowo o prowokację i obrazę.
Prowokację może tak. Obrazę – a czemu?
Cytat:1. Legalizacja małżeństw homo.
2. Adopcja dzieci przez małżeństwa homo.
No ale takie postulaty mają nie tylko LGBT.
Cytat:3. Edukowanie dzieci, że mogą sobie wybrać płeć.
A kto i gdzie tak edukuje? Bo ja nie słyszałem.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#48
lumberjack napisał(a): 1. Legalizacja małżeństw homo.
2. Adopcja dzieci przez małżeństwa homo.
3. Edukowanie dzieci, że mogą sobie wybrać płeć.

Co do dwóch pierwszych to absolutnie mi nie przeszkadzają, trzeci uważam za wytwór PISowskiej propagandy (na zasadzie radia Erewań). Czy czyni mnie to jako heteroseksualnego żonatego mężczyznę członkiem środowisk LGTB charakteryzowanych na podstawie owej ideologii? Bo jak dla mnie to po prostu liberalizm jest.

Cytat:Lewacy wyczyniają niestworzone rzeczy. Nawpuszczali byle kogo bez jakiejkolwiek weryfikacji w ramach emocjonalnej i bezmyślnej polityki multi-kulti i refugees welcome, to teraz mają reakcję w postaci wzrostu popularności partii skrajnych.

Dobrze, że ten covid przyszedł i pozamykał granice, bo lewactwo nawpuszczałoby tyle islamskiej dziczy z Afryki, że nacjonalistyczne, skrajne populistyczne partie dostałyby takiego wiatru w żagle, że wygrałyby wybory i rozwaliłyby UE.

Moim zdaniem mechanizm jest raczej taki jak u nas. To partie prawicowe znajdują sobie wrogów (uchodźcy, imigranci, gender, LGTB itd) wyolbrzymiają pewne problemy, które wynikają z istnienia tych grup, wmawiają ludziom, że za wszystko co złe odpowiadają te grupy i budują sobie na tym polityczne poparcie. Na tej zasadzie przez straszenie strasznymi Polakami niszczącymi brytyjską tradycję wyprowadzono UK z EU i to samo dzieje się teraz u nas.

Stąd też PIS szybko za głównego wroga Polski i Polaków zamiast uchodźców i migrantów z państw islamskich zaczął przedstawiać środowiska LGTB. Bo migranci z tych państw (których PIS zresztą wpuścił tylu jak żaden inny tu nie jest mowa o kilkuset osobach, które chciała przyjąć PO ale o dziesiątkach tysięcy ludzi) nie rzucają się w oczy i co najwyżej robią dobre kebaby a środowiska LGTB są medialnie widoczne.

Z tego też powodu teraz odżywa problem uchodźców. Dokładnie to zjawisko obserwujemy w przypadku uchodźców z Afganistanu. Osoby te uciekają ewidentnie przed szmatogłowymi Talibami, bo jakoś zanim Talibowie nie dorwali się do władzy takiej fali nie było a prawica już straszy zamachami i zarzuca, że to żadni uchodźcy tylko zwykli migranci ciągnący do naszego socjalnego eldorado - bo jeden z nich miał ze sobą drogiego .... kota.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t...e=61453B55
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#49
zefciu napisał(a):Bardzo podobnie. Tak jak w Holywood uważano, że wykorzystanie seksualne młodej aktorki jest czymś normalnym i tolerowalnym, tak samo w KRK traktowano wykorzystywanie dzieciaków

Ty się lepiej popatrz na swoją religię
https://wspolczesna.pl/afery-w-podlaskim...d/28317150

zefciu napisał(a):Tak samo nie widziałeś zorganizowanego prawactwa postulującego jakąkolwie reformę policji. Bo dla zorganizowanego prawactwa policja, która poddusza „element niepożądany”, czy wywozi ludzi do lasu i ich bije jest zjawiskiem właściwym i godnym pochwały. No chyba, że przez przypadek pobije członka zorganizowanego prawactwa. Wówczas jednak zorganizowane prawactwo nie postuluje ani defundowania, ani reformy, tylko próbuje policję zastraszyć, by ta biła znowu tych co trzeba.

Proszę zatem przedstawić oświadczenie jakiejś prawackiej organizacji która dopuszcza stosowanie takich środków

@up, to ta sama prawica która w UK zalegalizowała "małżeństwa" homoseksualistów?
Odpowiedz
#50
InspektorGadżet napisał(a): Ty się lepiej popatrz na swoją religię
Ale co to ma do rzeczy? Czy ja pisałem coś o tym, że w prawosławiu nie ma afer seksualnych? Czy po prostu działasz na zasadzie odruchu bezwarunkowego „atakują naszych – zareaguj łotabałtyzmem” nawet jeśli to nie ma sensu w kontekście dyskusji?
Cytat:Proszę zatem przedstawić oświadczenie jakiejś prawackiej organizacji która dopuszcza stosowanie takich środków
A czy ja pisałem, że jakaś prawacka organizacja wydała takie oświadczenie?

Oczywiście niewygodny temat „w jaki sposób Quinque odróżnia chłopa od baby w codziennym życiu” został przez niego zupełnie porzucony zaraz po tym, jak wyszła na jaw jego totalna obłuda w tej kwestii.

Temat „jak udowodnić, że autorka cipkomaryjek miała intencję obrażenia katolików” też został przez niego porzucony z tego samego powodu.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#51
Spokojnie, później odpowiem na wszystko
Odpowiedz
#52
lumberjack napisał(a): Jak się kogoś faworyzuje to zawsze się to odbywa kosztem reszty. Jeśli faworyzuje się kogoś ze względu na kolor skóry to znaczy, że resztę się dyskryminuje ze względu na kolor skóry. Może jestem staroświecki, ale w moich czasach takie coś nazywało się rasizmem. Kiedyś lewica z tym walczyła, a teraz jest to jakaś lewacka świętość. Tylko ładnie to nazwali. Akcją afirmacyjną.
No nie. Jeśli wyznacza się miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych, to oczywiście jest to kosztem pełnosprawnych. Mimo wszystko jednak dyskryminacją sprawnych fizycznie bym tego nie nazwał. I nawet prawacy tak nie nazywają - czyli chyba rozumieją samą zasadę. Jeśli ktoś ma trudniej w życiu, to dajmy mu pewne przywileje - to oczywista oczywistość, że kosztem reszty - żeby miał trochę łatwiej. Tę zasadę naprawdę znają i rozumieją wszyscy niepsychopaci. Różnica między lewicą a prawicą - w tym przypadku amerykańską - polega na tym tylko, że ci pierwsi uważają, że czarni ogólnie nie są winni tego, że jest im trudniej, więc są pod tym względem podobni do inwalidów (statystycznie oczywiście - można wszak znaleźć wcale niemało przykładów inwalidów, którzy sami są winni swojego uszczerbku na zdrowiu), natomiast prawica uważa, że jeśli nawet jest im gorzej, to to ich wina, bo są głupsi i moralnie gorsi od normalnych ludzi, wobec tego ułatwienia kosztem reszty im się nie należą. I to cała istota sporu, reszta to tylko komentarze.
Cytat:twórczyni cipkomaryjek nazwała je oficjalnie cipkomaryjkami. Może jestem jakiś oczadziały, ale wydaje mi się, że jej chodziło celowo o prowokację i obrazę.
Kurna, nie jestem żadnym sztukmistrzem a przesłanie tego memu wydaje mi się zupełnie oczywiste. Maryjka jest w naszej kulturze - nawet dla ateisty - pewnym utrwalonym symbolem kobiecości, a konkretnie takich jej aspektów jak macierzyństwo i związana z nią opiekuńczość i troska. Cipka też jest jednoznacznym symbolem kobiecości, tylko w nieco innym aspekcie. Połączenie ich obu oznacza, że te aspekty są ze sobą nierozłącznie związane i ich rozdzielanie przez kulturę jest sztuczne i fałszuje rzeczywistość.

Takie jest moje rozumowanie - chyba nie jest to jakiś głębokodupny hermetyzm, tylko proste operowanie zrozumiałą dla każdego symboliką.

A teraz przedstaw mi swój tok rozumowania, według którego wychodzi, że intencją autorki była obraza, a ty nie jesteś oczadziały.
Odpowiedz
#53
InspektorGadżet napisał(a): Spokojnie, później odpowiem na wszystko
O ile zakład, że kłamiesz i znowu będziesz rzucał memami dla idiotów, łotabałtyzmami i argumentami nie mającymi sensu?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#54
zefciu napisał(a):Oczywiście niewygodny temat „w jaki sposób Quinque odróżnia chłopa od baby w codziennym życiu

Normalnie. Widzę po gębie czy to chłop czy baba. Widzę czy ma cyce czy nie ma

zefciu napisał(a):Temat „jak udowodnić, że autorka cipkomaryjek miała intencję obrażenia katolików

Został wyjaśniony. To że ona bojąc się o to żeby nikt jej nie wykrecił afery zaczęła się durnie tłumaczyć nie ma nic do rzeczy. Ja kupię sobie flagę Izraela i podetre nią sobie dupę i powiem że nikogo nie chce urazić to będzie spoko

A na pytanie czy zgadzasz się z kosciołem greckim i jego nauczaniu odnośnie homoseksualizmu odpowiedzi jak nie było, tak nie ma
Odpowiedz
#55
Lumber, ale skąd Ty te mundrości Janusza i Grażyny Korwin Mikke bierzesz? Bo z kilometra widać, że sam tego nie wymyśliłeś, tylko mechanicznie i bezrefleksyjnie powtarzasz hasełka naszej lumpenprawicy, zresztą nawet nie najbystrzejszego sortu, spod znaku Kurskiego i Michalkiewicza.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#56
InspektorGadżet napisał(a): Normalnie. Widzę po gębie czy to chłop czy baba.
Aha. Czyli po gębie.
Proszę zatem po gębie ocenić, czy to chłopy, czy baby:
[Obrazek: shoshauna_gavin.0.jpg]
[Obrazek: 191119-jaydee-dolinar-cs-1252p.jpg]
[Obrazek: Top_Ugly_Woman__36.jpg]
[Obrazek: 1b6d2800-2f1f-11eb-be20-200ca6256645_ima...1606964996]
[Obrazek: GetImage.aspx?IDMF=ede1780f-257a-4dc1-a8...817&src=mc]

Cytat:Widzę czy ma cyce czy nie ma
Aha. Czyli wystarczy wypchać/spłaszczyć cyce i już jest OK.
Cytat:Został wyjaśniony.
Jakoś nie widziałem.
Cytat:Ja kupię sobie flagę Izraela i podetre nią sobie dupę i powiem że nikogo nie chce urazić to będzie spoko
I znowu to samo. A jak to uzasadnisz?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#57
kmat napisał(a): Lumber, ale skąd Ty te mundrości Janusza i Grażyny Korwin Mikke bierzesz? Bo z kilometra widać, że sam tego nie wymyśliłeś, tylko mechanicznie i bezrefleksyjnie powtarzasz hasełka naszej lumpenprawicy, zresztą nawet nie najbystrzejszego sortu, spod znaku Kurskiego i Michalkiewicza.
Nie wiem jak Lumbera ale moim zdaniem medialna propaganda przesiąknie prędzej czy później każdego, Goebbels miał rację mówiąc, że kłamstwo powtarzane ileś tam razy staje się prawdą. Ludzie niby nie oglądają TVP albo oglądają i nie słuchają tego ale przez telewizję i internet podświadomie do nich to trafia i zmienia niepostrzeżenie światopogląd. Widzę to po swojej rodzinie i znajomych mieszkających w Polsce, którzy od niedawna zaczęli rozmawiać językiem pisowskim, konfederackim czy ogólnie prawackim mimo, że wcześniej nie mieli do tego inklinacji (vide ideologia lgbt). Mało tego, sam też widzę na sobie jakiś tam wpływ. Przecież takiej nawałnicy propagandowej nie było do czasów komuny.

lumberjack napisał(a): Lewacy wyczyniają niestworzone rzeczy. Nawpuszczali byle kogo bez jakiejkolwiek weryfikacji w ramach emocjonalnej i bezmyślnej polityki multi-kulti i refugees welcome, to teraz mają reakcję w postaci wzrostu popularności partii skrajnych.
Brytyjczycy przyjmowali duże ilości imigrantów ze swoich kolonii po 1945 (również islamską "dzicz"Uśmiech. Oczywiście były protesty, były demonstracje gdyż taka jest kolej rzeczy gdy nadchodzą zmiany. I co się stało potem? Zdecydowana większość przybyszów zintegrowała się ze społeczeństwem a UK ani biedniejsze się nie stało ani nie ucierpiało w żaden znaczący sposób. Przypadku USA chyba nie ma potrzeby przestawiać, przecież to kraj imigrantów. 

Cytat:Podobnie sukces Nigela Faragea byłby niemożliwy gdyby w UK było mniej imigrantów ze Wschodniej Europy.
To jest złożona sprawa i można to nazwać chwilowym sukcesem, natomiast gdzie jest Farage i jego partia teraz?
Odpowiedz
#58
ZaKotem napisał(a): twórczyni cipkomaryjek nazwała je oficjalnie cipkomaryjkami. Może jestem jakiś oczadziały, ale wydaje mi się, że jej chodziło celowo o prowokację i obrazę.
...

Takie jest moje rozumowanie - chyba nie jest to jakiś głębokodupny hermetyzm, tylko proste operowanie zrozumiałą dla każdego symboliką.


A teraz przedstaw mi swój tok rozumowania, według którego wychodzi, że intencją autorki była obraza, a ty nie jesteś oczadziały.
[/quote]

To ja spieszę wyjaśnić, bo mię wirus laicyzacji nie zmógł i kojarzę o co biega w sferach sacrum i profanum. I jakkolwiek taka DUPA jest niezbywalną częścią człowieczeństwa, jest elementem wręcz centralnym (wszystko koło dupy się kręci i koło dupy lata) to jednak nazwanie kogoś dupą to już inwektywa. Nie wiedzieć czemu też mawia się, że jak ktoś debila udaje, to "go posrało". Nie wiedzieć czemu też sakralizacja dupy nie nastąpiła. Choć prawa dłoń się doczekała, a mniejsza i jakoś nie ma tyłu związków frazeologicznych o niej... Na moje oko to oto właśnie chodzi z cipkami. Nie o to biega z czym się komu kojarzy, tylko o to jaki kontekst wnosi. Jak się zestawia dupe z budyniem czekoladowym to dwa plusy ewidentnie dają minus. I tu podobnie. Jak się w sferę sacrum wjebuje profanum to ciężko oczekiwać że ów "budyń" w takim zestawieniu będzie palaszowany ze smakiem. I dziwi mnie że tak oczywiste kody kulturowe trzeba tłumaczyć.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#59
'
lumberjack napisał(a):
dammy napisał(a): Nie ma takiej ideologii. Już tłumaczono to na tym forum.

1. Legalizacja małżeństw homo.
2. Adopcja dzieci przez małżeństwa homo.

Te postulaty są argumentowane egzekwowaniem równości wobec prawa. A ta wywodzi się z praw człowieka czyli dziecka liberalizmu. Możemy się spierać o zasadność tych postulatów, ale by je sformułować nie trzeba było stworzyć żadnego nowego światopoglądu, nowej ideologii. Stąd te postulaty oprócz poparcia (w drugim przypadku niektórych) ruchów LGBT mają wsparcie części lewicy i liberałów.

lumberjack napisał(a): 3. Edukowanie dzieci, że mogą sobie wybrać płeć.

To postulat z teorii queer. I nie jest bynajmniej podzielany przez wszystkie środowiska LGBT.

lumberjack napisał(a): Nie mówię czy to jest złe czy dobre. Twierdzę jedynie, że jest jakiś zbiór postulatów, które muszą wynikać z jakichś poglądów ruchu LGBT.

Ale te postulaty nie są w całości głoszone przez wszystkie osoby LGBT.

lumberjack napisał(a): Zbiór tych poglądów (homoseksualizm jest dobry; adopcja dzieci przez pary homo jest dobra; tożsamość płciowa jest tylko konstruktem kulturowym i może sobie ją wybrać taką jaką chcesz - tak uczą na gender studies) jak najbardziej można uznać za ideologię tego ruchu.

Ale teraz namieszałeś. Nawet nie za bardzo wiem od czego zacząć. Przede wszystkim należy wspomnieć, że w ramach gender studies prowadzi się wielostronne badania i toczą się normalne akademickie spory i konfrontacje. W ich ramach wykrystalizował się pogląd o dwóch rodzajach postrzegania płci: biologicznej (sex) i społeczno-kulturowej (gender). Obecne postrzeganie płci jest zdominowane przez cechy określające gender.

Teoria o dowolnym wyborze gender nie zdobyła powszechnego konsensusu w ramach gender studies i to było jednym z głównych powodów wyodrębnienia się queer studies. I to tam się pogląd o całkowitej umowności płci forsuje. Gender studies to dziecko feminizmu. Queer studies to kuźnia ideologiczna dla wszelkiej maści zwolenników transgenderyzmu, teorii queer, a szerzej postgenderyzmu.

Termin "ideologia LGBT" powstał na zapotrzebowanie prawoskrętnej szurii w jej ideologicznej konfrontacji z całym środowiskiem LGBT, który sugeruje przeciętnemu zjadaczowi chleba, że postgenderyzm jest powszechnie akceptowanym światopoglądem wśród osób LGBT co jest oczywiście nieprawdą. Gdy wytknięto głupotę przy wprowadzeniu tego terminu, prawoskrętna szuria w prostacki sposób zmieniła znaczenie skrótu LGBT twierdząc, że nie każdy gej czy lesbijka to LGBT co jest zwyczajnie głupie gdyż powszechnie znana definicja LGBT powstała prawie trzydzieści lat przed wprowadzeniem do powszechnego obiegu tą rzekomą ideologię.
Odpowiedz
#60
zefciu napisał(a):
InspektorGadżet napisał(a): Normalnie. Widzę po gębie czy to chłop czy baba.
Aha. Czyli po gębie.

Zagram w tę grę. Będę szczelał.


Proszę zatem po gębie ocenić, czy to chłopy, czy baby:
[Obrazek: shoshauna_gavin.0.jpg]

Chłop
[Obrazek: 191119-jaydee-dolinar-cs-1252p.jpg]

Chłop
[Obrazek: Top_Ugly_Woman__36.jpg]

Baba
[Obrazek: 1b6d2800-2f1f-11eb-be20-200ca6256645_ima...1606964996]

Kobita
[Obrazek: GetImage.aspx?IDMF=ede1780f-257a-4dc1-a8...817&src=mc]

A tu chyba baba, ale to wydaje się podpucha jakaś oczywista...
Sebastian Flak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości