Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O ateizmie konkretnie
Teista napisał(a): Jeśli Dawkins organizował jakieś iwenty w stylu "Przestań wierzyć w Boga" to oznacza, że sam jest wierzący - i to głęboko.
Co uzasadniasz w ten sposób że… Pamiętaj, że w USA napięcia między religią a nauką są silniejsze niż w Europie.
Cytat:Wierzy mianowicie, że Boga nie ma
Raczej — nie ma powodu wierzyć, że istnieje i dlatego sprzeciwia się tym, którzy swoją wiarę próbują narzucić w miejsce nauki.
Cytat:Biologiem jest tęgim, za to człowiekiem jest takim jak cała reszta, podobnie jak Zefcio.
Może masz poczucie, że Twoja obsesja na moim punkcie mi schlebia. Ale nie. Wkurwia mnie tylko.
Cytat:Izraelici kasowali inne narody, ale jeśli jakiś ktoś lub cały naród chciał z własnej i nieprzymuszonej woli przystąpić do Izraelitów to Oni przyjmowali ich z otwartymi rękoma jako bliźnich - Gibeonici. Innych eksterminowali.
To jakiś żarcik ma być smutny? Od kiedy dobrowolność jest dobrowolnością, jeśli alternatywą jest eksterminacja?

Różnica między judaizmem a chrześcijaństwem nie zasadza się na dobrowolności, tylko na tym, że judaizm jest religią etniczną. Zatem, jeśli chce się wyznawać judaizm, to trzeba stać się też kulturowo Żydem. Dlatego tak przełomowym wydarzeniem w historii chrześcijaństwa było zniesienie obowiązku obrzezania i koszernego żarcia. Choć dziś w chrześcijaństwie to zjawisko też występuje, ale jest uważane za aberrację (filetyzm) i można sobie, przynajmniej, wybrać krąg kulturowy.

Cytat:Muzułmanie postępowali podobnie.
Zupełnie nie. O ile u muzułmanów z dobrowolnością jest różnie, o tyle w przypadku etniczności — podobnie jak w chrześcijaństwie. Narody, które przyjęły Islam dobrowolnie, nie musiały stawać się Arabami.

Cytat:Większość religii nie „misjonowało”.
No bo olbrzymia większość religii, jakie istniały w historii to były religie etniczne.
Cytat:Moim zdaniem – prawdziwy ateista (w sensie niewierzący w ogóle) na nic nie będzie reagował i nie powinien – bo i po co?
Aha. Czyli dobry ateista to taki ateista, który da sobie poderżnąć gardło w imię „prawdziwości” swojego ateizmu.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
Rodica napisał(a): Czemu Bóg nie może być starym, dobrym  poczciwym mędrcem? Ja nie mam się do kogo modlić.

Zara, zara - pierwsze wyobrażenia Jezusa były typu apollińskiego czyli blondwłosego młodzieńca - prawdziwe ciacho.
Dopiero potem nastąpiła jego zeusyfikacja/jowiszofikacja nadająca mu bardziej poważny i srogi charakter.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości