To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym jest ideologia LGBT?
zefciu napisał(a): To mi teraz wykaż matematycznie, a nie na obrazku, że rzeczywiście dla wartości 7 „zbiory nie przecinają się w żadnym punkcie”.
Nie.
zefciu napisał(a): Natomiast „jest mężczyzną” to już nie jest fakt, ale interpretacja tego faktu w świetle Twojej ideologii.
Słownik i encyklopedia PWN nie są ani moje, ani nie są ideologią.
InspektorGadżet napisał(a): Aha, ale już mężczyzna i kobieta nie są "biologicznie precyzyjnymi" XD
Gatunek - biologicznie precyzyjne
Dojrzałość płciowa - biologicznie precyzyjne
Samiec i samica - biologicznie precyzyjne
Dojrzały płciowo samiec/samica człeka (aka kobieta/mężczyzna) - biologicznie nieprecyzyjne
Dojrzały płciowo samiec/samica dowolnego innego gatunku - znowu biologicznie precyzyjne

Nikt nie wie jak to działa. Poza szamanami ideologii T.
Odpowiedz
Prosze nie obrazac szamanow. Szaman jest to biegly sztukmistrz, ktory doskonale zna ograniczenia swojego rzemiosla i pilnie baczy, zeby sprawa mu sie nie rypla. Szaman bowiem leczy - owszem, przy uzyciu sugestii i placebo, ale koniec koncow chce pomagac. Natomiast w wypadku dzenderowcow mamy do czynienia z ludzmi wbijajacymi sie w poczucie, ze sa sprawiedliwi, wszechmogacy i straszliwi w gniewie; z naglym wysypem Panow Bogow po prostu.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
lumberjack napisał(a): Kurwa, wojna na Ukrainie jest, a wy tu jakieś problemy pierwszego świata macie.
I ja właśnie nie wiem, czy Ty to piszesz szczerze, czy ironicznie. Dla transseksualnej osoby, która cierpi z powodu społecznego odrzucenia takie argumenty nie mają wartości. To nie działa tak, że jak jest duży problem, to mniejsze (w skali, a nie w powadze) problemy znikają.

Transseksy pewnie giną też na Ukrainie. Zanim zacznie się dbać o ich samopoczucie warto zadbać o to aby przede wszystkim po prostu żyli.

Mniejsze problemy nie znikają, ale są... mniejsze. Najważniejsze to teraz ujebać rosję. Jak rosja się rozpadnie to i niektóre jej części może zaaspirują do świata zachodniego i zmienią politykę wobec homo, LGBT etc., którą obecnie prowadzi rosja.

Dla mnie to są na serio teraz małe problemy. Tak jak ekologia, globalne ocieplenie etc. Zanim nas to globalne ocieplenie zabije prędzej sami się atomówkami rozjebiemy z powodu aspiracji jakiegoś niedowartościowanego hitlerka.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Stoik napisał(a): Dojrzałość płciowa - biologicznie precyzyjne
Oczywiście. Ale przecież dojrzałość płciowa u człowieka, a jego dojrzałość emocjonalna, czy dojrzałość w kontekście społecznym (pełnoletniość) to są różne sprawy. Większość osób osiąga dojrzałość płciową, zanim współczesne społeczeństwa uznają ich za „dojrzałych”. Ale są też tacy, którzy płciowej dojrzałości nie uzyskają nigdy.
Cytat:Samiec i samica - biologicznie precyzyjne
Precyzyjne w kontekście rozrodu. Tzn. samiec to ten przedstawiciel oogamicznego gatunku, który produkuje ruchliwe, małe gamety. A samica — nieruchliwe duże gamety. Ale znowu — nie wszyscy ludzie produkują jakieś gamety. A prawie wszyscy żyją w społeczeństwie spełniając jakieś role powiązane z płcią.
Cytat:Nikt nie wie jak to działa.
To działa tak, że masz się odpierdolić od innych ludzi i zająć sobą. Zwłaszcza, że po raz kolejny się okazało, że kłamałeś twierdząc, że masz naukowe argumenty.

lumberjack napisał(a): Transseksy pewnie giną też na Ukrainie. Zanim zacznie się dbać o ich samopoczucie warto zadbać o to aby przede wszystkim po prostu żyli.
No tak. Problem w tym, że Ukraina stosuje tutaj podział — jednym obywatelom pozwala wyjeżdżać, a innym nie. To nie jest prosty do rozwiązania problem (byłby prosty gdyby Ukraina miała armię czysto zawodową), ale nie udawajmy, że nieistniejący.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Transseksy pewnie giną też na Ukrainie. Zanim zacznie się dbać o ich samopoczucie warto zadbać o to aby przede wszystkim po prostu żyli.

Mniejsze problemy nie znikają, ale są... mniejsze. Najważniejsze to teraz ujebać rosję. Jak rosja się rozpadnie to i niektóre jej części może zaaspirują do świata zachodniego i zmienią politykę wobec homo, LGBT etc., którą obecnie prowadzi rosja.

Czyli przez to, że jest wojna na Ukrainie można na przykład zacząć wyrzucać śmieci do lasu i można przestać się myć - bo przy tym, że tam ludzie giną, śmieci w lasach i smród w autobusie to są małe problemy?


Cytat:Dla mnie to są na serio teraz małe problemy. Tak jak ekologia, globalne ocieplenie etc. Zanim nas to globalne ocieplenie zabije prędzej sami się atomówkami rozjebiemy z powodu aspiracji jakiegoś niedowartościowanego hitlerka.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale przez to globalne ocieplenie już płacisz znacząco więcej za żywność z powodu regularnych wiosennych susz w Polsce. Wzrost cen żywności bynajmniej nie zaczął się przecież 24 lutego.
Dlaczego też osoby umierające z głodu z powodu zmian klimatycznych są dla Ciebie mniejszym problemem niż osoby zabijane przez rosjan.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Znowu mi zjadło komentarz podczas wpisywania, więc będzie wersja skrócona:

lumberjack napisał(a): Transseksy pewnie giną też na Ukrainie. Zanim zacznie się dbać o ich samopoczucie warto zadbać o to aby przede wszystkim po prostu żyli.

https://www.nbcnews.com/feature/nbc-out/...ts-n822291

Cytat:Mniejsze problemy nie znikają, ale są... mniejsze. Najważniejsze to teraz ujebać rosję. Jak rosja się rozpadnie to i niektóre jej części może zaaspirują do świata zachodniego i zmienią politykę wobec homo, LGBT etc., którą obecnie prowadzi rosja.

Przypomnę w tym miejscu, że tak Cyryl, oby skrętu jelit dostał, jak i Putler w swoich odezwach wojennych nawiązali do tematyki LGBT, stawiając parady równości na równym poziome co zagrożenie wojskowe ze strony NATO. Tak więc, owszem, możesz to lekceważyć ale dla Putlera geje z przysłowiowym piórkiem w dupie są zagrożeniem jego świata.

Cytat:Dla mnie to są na serio teraz małe problemy. Tak jak ekologia, globalne ocieplenie etc. Zanim nas to globalne ocieplenie zabije prędzej sami się atomówkami rozjebiemy z powodu aspiracji jakiegoś niedowartościowanego hitlerka.

Małe problemy pozostają małe zanim staną się duże. Ja tam wolę mimo wszystko żyć w świecie, w którym spieramy się o takie duperele jak zaimki czy liczba toalet, niż w świecie w którym osoba trans w najlepszym wypadku dostanie w mordę. Pamiętam z początku wojny, jak Ukraińcy odnaleźli w ubraniach zabitego rosyjskiego żołnierza zdjęcia jego chłopaka. Komentarz był mniej więcej taki, że młodzik został zmuszony do walki za reżim, który zwalcza jego za jego orientację. Dlatego owszem, między Wielkimi Problemami pisanymi przez Wielkie Litery a takimi "problemami pierwszego świata" istnieje pewien związek, podobnie jak istnieje związek między wolnością a rozwojem gospodarki. Te rzeczy się po prostu łączą na poziomie wyznawanych wartości i kwestii zasadniczych.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Przypomnę w tym miejscu, że tak Cyryl, oby skrętu jelit dostał, jak i Putler w swoich odezwach wojennych nawiązali do tematyki LGBT, stawiając parady równości na równym poziome co zagrożenie wojskowe ze strony NATO. Tak więc, owszem, możesz to lekceważyć ale dla Putlera geje z przysłowiowym piórkiem w dupie są zagrożeniem jego świata.
Tutaj uczciwość nakazuje zauważyć, że lumber tego faktu nie neguje. Wręcz przeciwnie idzie raczej linią „skoro Putler wypowiedział wojnę LGBT, to niech LGBT-y walczą po stronie Ukrainy i się nie pultają”. I jest w tym jakaś logika.

I tak — też mi się wydaje, że inicjatywa Biedronia jest „nie w porę”. Obowiązkową służbę wojskową dla mężczyzn ma wszak Ukraina od dawna.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Stoik napisał(a):
Stoik napisał(a): "nonoverlapping, bimodal distribution of circulating testosterone concentration". Gdybyś miał przedstawić taką dystrybucję za pomocą delty Cohena, to ile ona by musiała wynosić (dolna granica)? Zaokrąglij do najbliższej liczby całkowitej.
Zajmij się tym, to (być może) na resztę odpowiem, bo nie chce mi się rozdrabniać.
Skoro w dalszym poście zostałem niemal wywołany do odpowiedzi, to potwierdzam, że nonoverlapping tutaj, to bełkot, bo rozkład normalny ma ogony sięgające w nieskończoność w obie strony. Można zadać jakąś małą wartość przekroju pól pod krzywymi, ale o tym to "zadanie" nawet się nie zająkuje.
Odpowiedz
żeniec napisał(a): Skoro w dalszym poście zostałem niemal wywołany do odpowiedzi, to potwierdzam, że nonoverlapping tutaj, to bełkot, bo rozkład normalny ma ogony sięgające w nieskończoność w obie strony. Można zadać jakąś małą wartość przekroju pól pod krzywymi, ale o tym to "zadanie" nawet się nie zająkuje.
Zwróciłem na to uwagę. Gdyby Stoik podał jakąś granicę pokrywania się krzywych, poniżej której uznajemy, że są one „praktycznie niepokrywające się”, to wówczas zadanie byłoby do rozwiązania. Okazało się, że granicę taką wyznacza znane tylko Stoikowi narzędzie do wizualizacji, w którym akurat dla dC > 7 pokrywania nie widać.

Albo zatem Stoik dał celowo zadanie typu „co mam w kieszeni”, albo zupełnie nie ma pojęcia, czym jest rozkład normalny.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Oczywiście. Ale przecież dojrzałość płciowa u człowieka, a jego dojrzałość emocjonalna, czy dojrzałość w kontekście społecznym (pełnoletniość) to są różne sprawy. Większość osób osiąga dojrzałość płciową, zanim współczesne społeczeństwa uznają ich za „dojrzałych”. Ale są też tacy, którzy płciowej dojrzałości nie uzyskają nigdy.
Pogubiłem się. Teraz jesteś adwokatem transwiekizmu? Bo nie widzę związku z tematem.
zefciu napisał(a): Precyzyjne w kontekście rozrodu. Tzn. samiec to ten przedstawiciel oogamicznego gatunku, który produkuje ruchliwe, małe gamety. A samica — nieruchliwe duże gamety. Ale znowu — nie wszyscy ludzie produkują jakieś gamety. A prawie wszyscy żyją w społeczeństwie spełniając jakieś role powiązane z płcią.
To, że nie produkują nie znaczy, że do żadnej płci nie należą (lub że mogą sobie wybrać). Mówi się, że dwa osobniki różnej płci są tego samego gatunku kiedy są w stanie między sobą wydać na świat płodne potomstwo. Czy ci sami domniemani bezpłciowcy to również bezgatunkowcy? Dojrzałość też jest definiowana w kontekście (gotowości do) rozrodu, więc idąc tym tropem pewnie gdzieś żyją stuletnie dzieci.
zefciu napisał(a): To działa tak, że masz się odpierdolić od innych ludzi i zająć sobą. Zwłaszcza, że po raz kolejny się okazało, że kłamałeś twierdząc, że masz naukowe argumenty.
Ideologia liberalna do mnie nie przemawia. A naukowe to znaczy empiryczne, a tych mimo bycia humanistą mam pod dostatkiem.
żeniec napisał(a): Można zadać jakąś małą wartość przekroju pól pod krzywymi, ale o tym to "zadanie" nawet się nie zająkuje.
Zająkuje. Wszak nie było mowy o "nonoverlapping, bimodal distribution, period", tylko czymś dot. skończonej populacji ludzkiej, albo jeszcze lepiej przebadanego pod tym kątem wycinka.
zefciu napisał(a): Albo zatem Stoik dał celowo zadanie typu „co mam w kieszeni”, albo zupełnie nie ma pojęcia, czym jest rozkład normalny.
Jedno nie wyklucza drugiego.
Odpowiedz
Stoik napisał(a): Pogubiłem się. Teraz jesteś adwokatem transwiekizmu? Bo nie widzę związku z tematem.
Przecież sam poruszyłeś kwestię wieku. Natomiast związek z tematem, jest taki, że sprowadzasz człowieka do rozrodu. Zarówno w kwestii płci, jak i wieku liczy się tylko rozród. Dla Ciebie człowiek „dojrzały” jest tożsamy z „dojrzałym płciowo”. „Mężczyzna i kobieta” to „samiec i samica”. Itd.

Całe szczęście dla normalnych ludzi istnieją jeszcze inne aspekty życia niż rozród.

Cytat:To, że nie produkują nie znaczy, że do żadnej płci nie należą
No tak.
Cytat:Czy ci sami domniemani bezpłciowcy to również bezgatunkowcy?
Z punktu widzenia biologii nie da się dowieść jednoznacznie, do jakiego gatunku należy osobnik niepłodny. Podobnie jest problem z organizmami rozmnażającymi się bezpłciowo. Ale „bycie człowiekiem”, to coś więcej, niż genetyczna przynależność do jakiegoś gatunku.

Cytat:Dojrzałość też jest definiowana w kontekście (gotowości do) rozrodu, więc idąc tym tropem pewnie gdzieś żyją stuletnie dzieci.
Ale to jest trop, jakim idziemy w Twojej kretyńskiej ideologii.

Cytat:Ideologia liberalna do mnie nie przemawia.
To znajdź sobie kogoś, kto Cię będzie trzymał w klatce i kopał po mordzie. A od innych się odpierwiastkuj.

Cytat:A naukowe to znaczy empiryczne, a tych mimo bycia humanistą mam pod dostatkiem.
Masz ich tak dużo, że nie potrafisz przedstawić nawet jednej.
Cytat:Jedno nie wyklucza drugiego.
Wyklucza. Sąd, że ktoś celowo zadał pytanie, którego nie da się rozwiązać, implikuje, że ta osoba rozumie pytanie.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Stoik napisał(a): Zająkuje. Wszak nie było mowy o "nonoverlapping, bimodal distribution, period", tylko czymś dot. skończonej populacji ludzkiej, albo jeszcze lepiej przebadanego pod tym kątem wycinka.
Nie zająkuje. Rozkład to rozkład, nonoverlapping to nonoverlapping. Tu jest mowa o teoretycznej części modelu, skoro żądasz, by coś liczyć. To jest oczywiste, że nie miałeś na myśli żadnych populacji, bo tu by trzeba eksperymentów z udziałem tysięcy, jeśli nie milionów, ludzi, żeby parametry dopasować. Także tego, rżniesz głupa jak zwykle, gdy się wypowiadasz na temat nauk ścisłych i ktoś cię przyłapie na podpierdalaniu.
Odpowiedz
zefciu napisał(a): No tak. Problem w tym, że Ukraina stosuje tutaj podział — jednym obywatelom pozwala wyjeżdżać, a innym nie. To nie jest prosty do rozwiązania problem (byłby prosty gdyby Ukraina miała armię czysto zawodową), ale nie udawajmy, że nieistniejący.

W tym momencie ci, którzy nie chcą/boją się walczyć momentalnie staliby się transami.

DziadBorowy napisał(a): Czyli przez to, że jest wojna na Ukrainie można na przykład zacząć wyrzucać śmieci do lasu i można przestać się myć - bo przy tym, że tam ludzie giną, śmieci w lasach i smród w autobusie to są małe problemy?

Nie, ale można na razie rzucić w kąt mrzonki o elektrycznych samochodach, pompach ciepła etc., bo to jest coś na co prawie nikogo w tym momencie nie będzie stać. Najtrudniejsza zima się szykuje. Ludzie będą się cieszyć jeśli w ogóle będzie stać ich na węgiel, olej, gaz czy drewno do nieekologicznych pieców.

DziadBorowy napisał(a): Nie wiem czy zauważyłeś, ale przez to globalne ocieplenie już płacisz znacząco więcej za żywność z powodu regularnych wiosennych susz w Polsce. Wzrost cen żywności bynajmniej nie zaczął się przecież 24 lutego.

Z tego też powodu mam coraz mniej pieniędzy i nie będę w stanie sfinansować ekopomysłów.

DziadBorowy napisał(a): Dlaczego też osoby umierające z głodu z powodu zmian klimatycznych są dla Ciebie mniejszym problemem niż osoby zabijane przez rosjan.

Bo rosjanie są tuż obok, a głód hen daleko.

Po drugie - globalne ocieplenie to jedno. rosjanie też powodują głód blokując ukraińskie porty. Aby nie było głodu w Afryce trzeba rozjebać ruskich i uwolnić porty, wznowić dostawy zboża.

bert04 napisał(a): Przypomnę w tym miejscu, że tak Cyryl, oby skrętu jelit dostał, jak i Putler w swoich odezwach wojennych nawiązali do tematyki LGBT, stawiając parady równości na równym poziome co zagrożenie wojskowe ze strony NATO. Tak więc, owszem, możesz to lekceważyć ale dla Putlera geje z przysłowiowym piórkiem w dupie są zagrożeniem jego świata.

Dlatego trzeba lać putlera i jego hołotę.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
LJ napisał(a):Nie, ale można na razie rzucić w kąt mrzonki o elektrycznych samochodach, pompach ciepła etc., bo to jest coś na co prawie nikogo w tym momencie nie będzie stać. Najtrudniejsza zima się szykuje. Ludzie będą się cieszyć jeśli w ogóle będzie stać ich na węgiel, olej, gaz czy drewno do nieekologicznych pieców.

U mnie ciotka musiała zmienić piec bo stary pękł. Niestety nie wzieła tego z żeberkami co można palić drzewem tylko na sam ekogroszek. U mnie jest tyle dobrze że weźmiesz sobie piłę, Trzydziestkę, wóz i libiotkę i jazda w las. Później tniesz na metry i robisz klocki. Mnie wkurwia to że jeden typ wyciął dziadkowi cześć drzew w lesie (pózniej zapłacił) ale co z tego jak teraz nie ma tam grubych drzew, a Buki były grube jak skurwysyn
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Dla Ciebie człowiek „dojrzały” jest tożsamy z „dojrzałym płciowo”.
Poproszę o cytat z moich postów, który by na to wskazywał.
zefciu napisał(a): „Mężczyzna i kobieta” to „samiec i samica”.
Samiec i samica to dopiero 1/3 definicji (nie wyłącznie mojej).
zefciu napisał(a): To znajdź sobie kogoś, kto Cię będzie trzymał w klatce i kopał po mordzie. A od innych się odpierwiastkuj.
Skąd pomysł, że nie wolałbym bym być trzymającym i kopiącym? Zresztą takie fantazje to raczej domena liberusów, bo na co dzień brakuje im samodyscypliny.
zefciu napisał(a): Masz ich tak dużo, że nie potrafisz przedstawić nawet jednej.
Nie potrafię przedstawić tak byś przyjął do wiadomości, to się zgadza.
żeniec napisał(a): Nie zająkuje. Rozkład to rozkład
No właśnie nie było powiedziane jaki - normalny czy zbliżony doń. Można to uznać za błąd w sformułowaniu, bo to nie interpretacja wiersza i rozwiązujący nie powinien musieć snuć domysłów co poeta miał na myśli. Jednak zważywszy na historię postów między nami, kurczowe trzymanie się opcji pierwszej równie dobrze można uznać za motivated reasoning, bo tak łatwiej wykazać, że stoik debil i/lub manipulant rzuca wyzwanie kwadratury koła.
żeniec napisał(a): To jest oczywiste, że nie miałeś na myśli żadnych populacji, bo tu by trzeba eksperymentów z udziałem tysięcy, jeśli nie milionów, ludzi, żeby parametry dopasować.
W czym problem?
Odpowiedz
Stoik napisał(a): Poproszę o cytat z moich postów, który by na to wskazywał.
Pojęcia „mężczyzna” i „kobieta” są pojęciami z dziedziny relacji międzyludzkich. Jeśli uważasz, że definicje tych pojęć związane są z dojrzałością seksualną, to znaczy, że uważasz ten rodzaj dojrzałości za nadrzędny.
Cytat:Samiec i samica to dopiero 1/3 definicji
Ale, Twoim zdaniem, jest to warunek konieczny. A więc albo przyznajesz, że osoby niewytwarzające gamet nie są obejmowane przez Twoje definicje, albo musisz wymyślić jakieś dodatkowe kryteria. Poszedłeś tą drugą drogą, ale nadal nie do końca wiemy, jak te kryteria stosować i nadal nie dowiodłeś, że są one praktyczne i zgodne z intuicją.
Cytat:Skąd pomysł, że nie wolałbym bym być trzymającym i kopiącym?
Z pewnością każdy „przeciwnik ideologii liberalnej” woli być trzymającym i kopiącym, niż trzymanym i kopanym. Jednakże jeśli są trzymający i kopiący, to muszą być trzymani i kopani. Pytanie, dlaczego gość, który nie ma żadnych szczególnych cech, jest agresywny i nie umie liczyć ma być po stronie uprzywilejowanej?
Cytat:Zresztą takie fantazje to raczej domena liberusów
Nie. Liberus, z definicji, to osoba, która marzy o świecie, gdzie nie ma ani kopiących ani kopanych.
Cytat:Nie potrafię przedstawić tak byś przyjął do wiadomości, to się zgadza.
Podałem konkretne kryteria. Spełnij je, to przyjmę do wiadomości.
Cytat:No właśnie nie było powiedziane jaki - normalny czy zbliżony doń.
No czyli Twoja zagadka była jeszcze bardziej niekompletna, niż się wydawało.
Cytat:rozwiązujący nie powinien musieć snuć domysłów co poeta miał na myśli
Dlatego rozwiązujący zwrócił Ci uwagę, że zagadka jest niekompletna. A Ty, zamiast ją uzupełnić, znowu wrzuciłeś obrazek.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Jeśli uważasz, że definicje tych pojęć związane są z dojrzałością seksualną, to znaczy, że uważasz ten rodzaj dojrzałości za nadrzędny.
Nadrzędny w definiowaniu pojęć kobiety i mężczyzny, nie dojrzałości w ogóle.
zefciu napisał(a): A więc albo przyznajesz, że osoby niewytwarzające gamet nie są obejmowane przez Twoje definicje, albo musisz wymyślić jakieś dodatkowe kryteria.
Wielokrotnie i niepotrzebnie biłem pianę próbujac uściślić te kryteria, począwszy od światów możliwych po alternatywy wykluczające, ale tak się szczęśliwie złożyło, że wczoraj trafiłem na sformułowanie jednej z tych nielicznych kobiet mądrzejszych ode mnie. https://naturalselections.substack.com/p...%20produce i nic więcej nie potrzeba.
zefciu napisał(a): Pytanie, dlaczego gość, który nie ma żadnych szczególnych cech, jest agresywny i nie umie liczyć ma być po stronie uprzywilejowanej?
Skąd ty możesz wiedzieć jakimi cechami szczególnymi się wyróżniam?
zefciu napisał(a): Liberus, z definicji, to osoba, która marzy o świecie, gdzie nie ma ani kopiących ani kopanych.
Natomiast z obserwacji jest to osoba, która w zamian za urojoną ochronę pewnych grup przed urojoną opresją (np. Żydzi, Murzyni, kobiety, LGBT) rości sobie prawa do wyżywania na rzeczywiście prześladowanych, o ile jest to politycznie poprawnie (np. Rosjanie, niezaszczepieni na covid, incele)
zefciu napisał(a): Podałem konkretne kryteria. Spełnij je, to przyjmę do wiadomości.
Nie spełnię ich, bo o nie nie dbam. Bardziej niż na pragmatyzmie zależy mi na uniwersalnej stosowalności, a bardziej niż na intuicji poślednich code monkeys zgodności z językiem stosowanym od tzw. zawsze, póki nie przyszli ideolodzy i nie zrobili zamieszania.
Odpowiedz
Stoik napisał(a): Nadrzędny w definiowaniu pojęć kobiety i mężczyzny, nie dojrzałości w ogóle.
No i? Nadal nie ma to sensu. Nadal rola społeczna człowieka jest w Twojej gównoideologii uzależniona od dojrzałości seksualnej.
Cytat:Wielokrotnie i niepotrzebnie biłem pianę
A to nie moja wina.
Cytat:próbujac uściślić te kryteria
Ale Ty nie masz „próbować uściślić”. Przecież Ty twierdzisz, że te kryteria już są ścisłe i oczywiste. Więc nie powinieneś mieć problemu żeby po prostu podać te kryteria, którymi się w życiu kierujesz i koniec. Jeśli Ty dopiero „próbujesz” uściślić, to znaczy, że wcześniej kłamałeś.
Cytat:że wczoraj trafiłem na sformułowanie
Proszę zatem to sformułowanie przytoczyć.
Cytat:Skąd ty możesz wiedzieć jakimi cechami szczególnymi się wyróżniam?
Z tego, co widzę na forum, mogę wnioskować, że wyróżniasz się agresją, narcyzmem, roszczeniowością i cwaniactwem. Na pewno nie wyróżniasz się intelektem, zdolnością prowadzenia debaty, ani uczciwością intelektualną.

Jeśli chodzi o inne cechy, których ta rozmowa nie ujawnia, to nie wiem. Skoro jednak postulujesz, że powinieneś w hierarchicznym społeczeństwie być uprzywilejowany, to zasadnym jest zapytać, co Ci daje do tego przywileju prawo.
Cytat:Natomiast z obserwacji
Proszę zatem podać te obserwacje.
Cytat:niezaszczepieni na covid
Nie ma przeszkód, aby osoba niezaszczepiona na covid stała się zaszczepioną na covid. No chyba że ma przeciwwskazania medyczne, ale przecież nikt nie postuluje, aby takim osobom robić trudności.
Cytat:incele
Jeśli ktoś postuluje ograniczanie wolności innych, to nie może grać karty „dlaczego mnie za takie postulaty prześladujo”
Cytat:Nie spełnię ich, bo o nie nie dbam.
Jeśli nie dbasz, to po cholerę marnujesz innym czas udając, że chcesz odpowiedzieć na pytanie.

Cytat:Bardziej niż na pragmatyzmie zależy mi na uniwersalnej stosowalności
Ale Twoje mizerne próby nie są ani pragmatyczne, ani uniwersalne przecież.

Cytat:zgodności z językiem stosowanym od tzw. zawsze
Twoje mizerne próby nie są też zgodne z „językiem stosowanym od zawsze” (co miałem na myśli mówiąc o „intuicji”, bo w odróżnieniu od Ciebie nie jestem tak nadęty, aby moje prywatne intuicje uważać za źródło prawdy).
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a): No i? Nadal nie ma to sensu. Nadal rola społeczna człowieka jest w Twojej gównoideologii uzależniona od dojrzałości seksualnej.
Rola społeczna człowieka jest niezależna od płci. Znakomita większość robi co robi, bo im tak wygodnie (czego dowodzi paradoks równości płci), ale nad jednostkami z innymi preferencjami nikt nie stoi z batem i nie pilnuje czy chodzą jak w zegarku szwajcarskim na podstawie tego co mają między nogami. Może gdyby to dotarło do T to by nie musieli udawać, że są czymś czym nie są by odgrywać przeciwne role (i narzucać tę psychozę wszystkim dookoła szantażem moralnym, a gdzieniegdzie prawnym).
zefciu napisał(a): Ale Ty nie masz „próbować uściślić”. Przecież Ty twierdzisz, że te kryteria już są ścisłe i oczywiste. Więc nie powinieneś mieć problemu żeby po prostu podać te kryteria, którymi się w życiu kierujesz i koniec. Jeśli Ty dopiero „próbujesz” uściślić, to znaczy, że wcześniej kłamałeś.
Kryteria, którymi się w życiu kieruję podałem dawno temu.
zefciu napisał(a): Proszę zatem to sformułowanie przytoczyć.
Proszę nie być palantem nieklikającym w linki rozmówcy.
zefciu napisał(a): Jeśli chodzi o inne cechy, których ta rozmowa nie ujawnia, to nie wiem. Skoro jednak postulujesz, że powinieneś w hierarchicznym społeczeństwie być uprzywilejowany, to zasadnym jest zapytać, co Ci daje do tego przywileju prawo.
Bycie białym, heteroseksualnym mężczyzną, to po pierwsze. Wśród nich wyróżniam się tężyzną fizyczną (w trójboju siłowym przenoszę bez koksu 2/3 tony; trenuję K-1 [i zapraszam na sparingi]), ofiarnością (od 18. roku życia pracuję w znienawidzonych zawodach tylko po to by 100% zarobków przeznaczać na efektywny altruzim) i skromnością, ale nie sądzę, że akurat to powinno mi dawać więcej praw.
zefciu napisał(a): Nie ma przeszkód, aby osoba niezaszczepiona na covid stała się zaszczepioną na covid. No chyba że ma przeciwwskazania medyczne, ale przecież nikt nie postuluje, aby takim osobom robić trudności.
Nie ma przeszkód, aby osoba niewytatuowana napisem "jebać sąd" na czole stała się osobą z wytatuowanym napisem "jebać sąd" na czole. Tylko nie wiadomo w jaki sposób usprawiedliwia to dyskryminację tych pierwszych.
zefciu napisał(a): Ale Twoje mizerne próby nie są ani pragmatyczne, ani uniwersalne przecież.
Nie tobie o tym wyrokować.
zefciu napisał(a): Twoje mizerne próby nie są też zgodne z „językiem stosowanym od zawsze” (co miałem na myśli mówiąc o „intuicji”, bo w odróżnieniu od Ciebie nie jestem tak nadęty, aby moje prywatne intuicje uważać za źródło prawdy).
Oczywiście, że są, a oto dowody rzeczowe:
https://sjp.pwn.pl/sjp/kobieta;2471781.html
https://sjp.pwn.pl/sjp/mezczyzna;2482716.html
https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/plec;3958384.html
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Po drugie - globalne ocieplenie to jedno. rosjanie też powodują głód blokując ukraińskie porty. Aby nie było głodu w Afryce trzeba rozjebać ruskich i uwolnić porty, wznowić dostawy zboża.

Ceny zboża to nie tylko wojna, ale wyjątkowa susza w Indiach. A ofiary globalnego ocieplenia to nie tylko ofiary głodu, ale także huraganów, powodzi, upałów etc. Ich liczba najprawdopodobniej wielokrotnie przekracza liczbę ofiar wojny na Ukrainie.

Cytat:
DziadBorowy napisał(a): Dlaczego też osoby umierające z głodu z powodu zmian klimatycznych są dla Ciebie mniejszym problemem niż osoby zabijane przez rosjan.

Bo rosjanie są tuż obok, a głód hen daleko.


No to przypomnij sobie swoje własne słowa gdy będziesz się zastanawiał nad niechęcią Niemców, Francuzów czy Hiszpanów do niewielkiego obniżenia własnego standardu życia w imię powstrzymania rosjan na Ukrainie. Nie tyle aby ich usprawiedliwić - ale aby zrozumieć. Bo mam wrażenie, że mogą oni patrzeć na ten konflikt dokładnie tak jak Ty na kwestię ocieplenia klimatu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości