To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym jest ideologia LGBT?
#1
Ponieważ w sąsiednim wątku padł postulat, że istnieje jakieś wyjaśnienie pojęcia „ideologia LGBT”, które jest rzekomo ignorowane przez pewne grupy ludzi, chciałbym podjąć w tym wątku próbę zdefiniowania, czy jest ta ideologia i jakie są jej postulaty. Ktoś ma jakieś pomysły (ze wskazaniem na Inspektora Gadżeta)?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#2
zefciu napisał(a): Ponieważ w sąsiednim wątku padł postulat, że istnieje jakieś wyjaśnienie pojęcia „ideologia LGBT”, które jest rzekomo ignorowane przez pewne grupy ludzi, chciałbym podjąć w tym wątku próbę zdefiniowania, czy jest ta ideologia i jakie są jej postulaty. Ktoś ma jakieś pomysły (ze wskazaniem na Inspektora Gadżeta)?

Najprościej rzecz ujmując ta ideologia to przekonanie, że osoba nieheteroseksualna ma prawo przejawiać w przestrzeni publicznej identyczne zachowania jak osoba heteroseksualna a państwo nie może w żadnym aspekcie traktować osoby nieheteroseksualnej gorzej niż osoby heteroseksualnej.

Tak to chyba widzą zwolennicy istnienia tej ideologii. Ale chętnie poczytam jakie oni sami mają na ten temat zdanie i jaka jest wg nich ta definicja.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#3
DziadBorowy napisał(a): Najprościej rzecz ujmując ta ideologia to przekonanie, że osoba nieheteroseksualna ma prawo przejawiać w przestrzeni publicznej identyczne zachowania jak osoba heteroseksualna a państwo nie może w żadnym aspekcie traktować osoby nieheteroseksualnej gorzej niż osoby heteroseksualnej.
No OK. Ale takie założenie mieści się chociażby w koncepcji liberalizmu. Więc po co dodatkowy termin?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#4
Jest to ideologia według której twoja seksualność definiuje cie jako człowieka i określa twój sposób manifestowania się w społeczeństwie
Odpowiedz
#5
https://ateista.pl/showthread.php?tid=14...#pid754855

Kiedy prawica pisze o ideologii LGBT, to ma na myśli poglądy (i postulaty z nich wynikające) głoszone w ramach gender studies i queer studies.

1. Legalizacja małżeństw homo.
2. Adopcja dzieci przez małżeństwa homo.
3. Edukowanie dzieci, że mogą sobie wybrać płeć.

Tak rozumiana definicja "ideologii LGBT" jest ignorowana przez ludzi, którzy się z nią nie zgadzają.

Kiedy prawak mówi o ideologii LGBT to rzeczywiście uważa, że to nie ludzie tylko ideologia, poglądy i postulaty.

Kiedy ty myślisz o LGBT to po prostu myślisz o ludziach homo etc.

Mam nadzieję, że już wszystko wyjaśniłem Język
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#6
Oczywiście, że tak. Tak samo gdy prawak mówi o komunizmie to mowi o postulatach a nie o robotnikach
Odpowiedz
#7
InspektorGadżet napisał(a): Jest to ideologia według której twoja seksualność definiuje cie jako człowieka i określa twój sposób manifestowania się w społeczeństwie


Ale to przecież przeciwnicy LGTB definiują tych ludzi według ich seksualności. Wychodzi zatem, że faktycznie ideologia LGTB to wymysł prawicy niechętnej osobom homo.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#8
InspektorGadżet napisał(a): Jest to ideologia według której twoja seksualność definiuje cie jako człowieka i określa twój sposób manifestowania się w społeczeństwie
Aha. Czyli to jest to coś, w co wierzą ci, którzy przypominają transseksualistom o ich fizycznych cechach płciowych i upierają się określać ich na podstawie tych cech. Albo to, w co wierzy Czarnek, gdy głosi, że rodzic jest rodzicem tylko wtedy, jak fizycznie kogoś zrodzi.

OK. Wyjaśnienie super, tylko trochę się pogubiłem, bo wydawało mi się, że w innym poście twierdzileś, że „ideologię LGBT” wyznaje ktoś inny.

lumberjack napisał(a): 3. Edukowanie dzieci, że mogą sobie wybrać płeć.
Kto tak edukuje?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#9
InspektorGadżet napisał(a): Jest to ideologia według której twoja seksualność definiuje cie jako człowieka i określa twój sposób manifestowania się w społeczeństwie

Czyli jeśli robię ślub i wesele dla kilkudziesięciu osób spośród rodziny i znajomych, noszę obrączkę i w przestrzeni publicznej chodzę z żoną za rękę albo przy okazji walentynkowego wypadu na pizzę okazujemy sobie (subtelnie bo subtelnie, ale jednak) uczucia, a także jeśli na forum napiszę, że po całkiem udanym okresie starań oczekujemy obecnie przyjścia na świat potomka, a do tego oświadczę jeszcze (żeby mimo wszystko nikt nie miał wątpliwości), że jestem osobą heteroseksualną- czy w takim wypadku realizuję w praktyce ideologię LGBT?

Jeśli nie, to czego jeszcze w moim postępowaniu brakuje? Chcę się dowiedzieć, bo aspiruję do miana wyznawcy tej ideologii. Oczko
All cognizing aims at "delivering a grip on the patterns that matter for the interactions that matter"
(Wszelkie poznanie ma na celu "uchwycenie wzorców mających znaczenie dla interakcji mających znaczenie")
Andy Clark

Moje miejsce na FB:
https://www.facebook.com/Postmoralno%C5%...1700366315
Odpowiedz
#10
Zefciu napisał(a):OK. Wyjaśnienie super, tylko trochę się pogubiłem, bo wydawało mi się, że w innym poście twierdzileś, że „ideologię LGBT” wyznaje ktoś inny

Proszę zatem o wyjaśnienie czym jest LGBT

E.T. napisał(a):Czyli jeśli robię ślub i wesele dla kilkudziesięciu osób spośród rodziny i znajomych, noszę obrączkę i w przestrzeni publicznej chodzę z żoną za rękę albo przy okazji walentynkowego wypadu na pizzę okazujemy sobie (subtelnie bo subtelnie, ale jednak) uczucia, a także jeśli na forum napiszę, że po całkiem udanym okresie starań oczekujemy obecnie przyjścia na świat potomka, a do tego oświadczę jeszcze (żeby mimo wszystko nikt nie miał wątpliwości), że jestem osobą heteroseksualną- czy w takim wypadku realizuję w praktyce ideologię LGBT?

Ja pierdole XD. Proszę wskazać kiedy to hetero z tego powodu że lubi plec przeciwną zbiera się w jakieś grupy i twierdzi że orientacja określa ich sposób bycia, przekonań politycznych i społecznych itd.
Odpowiedz
#11
InspektorGadżet napisał(a): Proszę zatem o wyjaśnienie czym jest LGBT
LGBT to skrót określający wszystkie grupy ludzi, które są dyskryminowane ze względów związanych z seksualnością.
Cytat:Ja pierdole XD.
Gratuluję. Ale dlaczego się z tym faktem tak obnosisz?
Cytat:Proszę wskazać kiedy to hetero z tego powodu że lubi plec przeciwną zbiera się w jakieś grupy
No przecież wskazał Ci E.T.. Śluby. Śluby i wesela są wszak formą zbiorowej celebracji związku dwojga ludzi.
Cytat:i twierdzi że orientacja określa ich sposób bycia, przekonań politycznych i społecznych itd.
No przecież właśnie takie czarnki to twierdzą. Że ich celem politycznym jest ochrona pewnego modelu, którego integralną częścią jest heteronormatywność.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#12
InspektorGadżet napisał(a): Ja pierdole XD. Proszę wskazać kiedy to hetero z tego powodu że lubi plec przeciwną zbiera się w jakieś grupy i twierdzi że orientacja określa ich sposób bycia, przekonań politycznych i społecznych itd.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marsz_dla_..._i_Rodziny

https://www.google.com/search?q=minifest...nt=gws-wiz

https://gp24.pl/kosciol-o-gender-list-ep...ar/4823783
All cognizing aims at "delivering a grip on the patterns that matter for the interactions that matter"
(Wszelkie poznanie ma na celu "uchwycenie wzorców mających znaczenie dla interakcji mających znaczenie")
Andy Clark

Moje miejsce na FB:
https://www.facebook.com/Postmoralno%C5%...1700366315
Odpowiedz
#13
zefciu napisał(a): Ponieważ w sąsiednim wątku padł postulat, że istnieje jakieś wyjaśnienie pojęcia „ideologia LGBT”, które jest rzekomo ignorowane przez pewne grupy ludzi, chciałbym podjąć w tym wątku próbę zdefiniowania, czy jest ta ideologia i jakie są jej postulaty. Ktoś ma jakieś pomysły (ze wskazaniem na Inspektora Gadżeta)?

Hmm... a ja jednak tutaj widzę kwestię nieco po środku. Czy istnieje "ideologia feminizmu"? Cóż, istnieje feminizm, jest to pogląd, według którego kobiety mają takie same prawa jak mężczyźni i dyskryminacja ze względu na płeć jest zła. Feminizm może manifestować się w życiu codziennym, może być powodem dla manifestacji, może prowadzić do różnych metod "równania przymusem", jak parytety czy jak preferowanie kobiet o tych samych kwalifikacjach względem mężczyzn przy staraniach o pracę. Podobne mechanizmy zachodzą przy wszelkich innych abolicjonizmach, antyrasizmach, równouprawnieniach. Czym LGBT się różni? Co do mechanizmów, w sumie niczym, więc bardziej chodzi o obiekty a raczej subiekty tematu i o zakres aktywności.

lumberjack napisał(a): https://ateista.pl/showthread.php?tid=14...#pid754855

Kiedy prawica pisze o ideologii LGBT, to ma na myśli poglądy (i postulaty z nich wynikające) głoszone w ramach gender studies i queer studies.

1. Legalizacja małżeństw homo.
2. Adopcja dzieci przez małżeństwa homo.
3. Edukowanie dzieci, że mogą sobie wybrać płeć.

Kontynuując analogię z mojego komentarza powyżej, feminizm do ideologia która postuluje:

1. Legalizację równej płacy i równego podziału spadku bez względnu na płeć
2. Prawo wyborcze dla kobiet, oraz inne prawa (w tym - prawo jazdy)
3. Edukowanie dzieci, że kobieta można wybierać sobie zawody bez względu na płeć

Lista do uzupełnienia.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#14
zefciu napisał(a):LGBT to skrót określający wszystkie grupy ludzi, które są dyskryminowane ze względów związanych z seksualnością

Tak jak zoofile czy dendrofile? Kiedyś twierdziliście że to geje i lesbijki itd. A teraz twierdzisz ze wszyscy Smutny

zefciu napisał(a):No przecież wskazał Ci E.T.. Śluby. Śluby i wesela są wszak formą zbiorowej celebracji związku dwojga ludzi

No i co. W jaki sposób zmusza to kogoś do akceptacji tego związku? Albo ze ślub określa poglądy społeczne

E.T., To teraz jeszcze wykaż że powodem przejścia tych marszów jest heteroseksualizm
Odpowiedz
#15
Na początek trzeba uściślić, co oznacza termin "ideologia", bo tak to wychodzi bicie piany.
Na razie , jak słusznie stwierdził Zef, LGBT (i cała reszta np. QIA) zawiera się w kontinuum liberalnym.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#16
InspektorGadżet napisał(a): E.T., To teraz jeszcze wykaż że powodem przejścia tych marszów jest heteroseksualizm

Rozumiem, że uznajesz za prawdopodobne, że marsze te w niezmienionej postaci mogłyby się odbyć, gdyby większość ich uczestników była homo czy trans?

InspektorGadżet napisał(a): No i co. W jaki sposób zmusza to kogoś do akceptacji tego związku? Albo ze ślub określa poglądy społeczne

Jeśli to nie zmusza, to w jaki sposób legalizacja małżeństw homo zmuszałaby kogoś do akceptacji tych związków? I jeśli to nie określa poglądów społecznych, to w jaki sposób zawarcie małżeństwa z osobą tej samej płci określa poglądy społeczne?
All cognizing aims at "delivering a grip on the patterns that matter for the interactions that matter"
(Wszelkie poznanie ma na celu "uchwycenie wzorców mających znaczenie dla interakcji mających znaczenie")
Andy Clark

Moje miejsce na FB:
https://www.facebook.com/Postmoralno%C5%...1700366315
Odpowiedz
#17
Sofeicz napisał(a): Na początek trzeba uściślić, co oznacza termin "ideologia", bo tak to wychodzi bicie piany.
Na razie , jak słusznie stwierdził Zef, LGBT (i cała reszta np. QIA) zawiera się w kontinuum liberalnym.

Feminizm też się zawiera, a jednak istnieje jako, nazwijmy to neutralnie, ruch społeczny. Są też kobiety, które deklarują się jako feministki, są kobiety, które wręcz dekalrują się jako nie-feministki, są nawet faceci, którzy deklarują się jako feminiści. Dlaczego więc taki problem jest w uznaniu, że LGBT funkcjonuje raz jako określenie zbiorcze pewnych grup a w innym przypadku, jako, nazwijmy to, ruch w celu emancypacji osób i środowisk nie-cis-hetero-normatywnych?
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#18
bert04 napisał(a): mm... a ja jednak tutaj widzę kwestię nieco po środku.

Tylko Bert, weź pod uwagę intencje nadawcy straszącego "ideologią LGBT". Nadawca ten mówi o "ideologii" w opozycji do przekonań mających ujmować jakich obiektywnie właściwy kształt społecznej organizacji życia w obszarze, jakiego dotyczą postulaty środowisk LGBT. Mówi o ideologii, gdyż postulaty środowisk LBGT mają rzekomo nie uwzględniać faktów, na których opiera się tradycyjne postrzeganie spraw, w kontekście których toczy się spór.

Porównywanie postulatów LGBT do postulatów feministycznych pomija istotę sprawy i intencje pytającego mówiących o "ideologii LGBT" o określenie, czym ona jest. W ustach takiego Inspektora Gadżeta słowa o "ideologii LGBT" stają się relewantne, o ile postulaty elgiebetów określa on "ideologią" w opozycji do własnych, przeciwnych im poglądów.
All cognizing aims at "delivering a grip on the patterns that matter for the interactions that matter"
(Wszelkie poznanie ma na celu "uchwycenie wzorców mających znaczenie dla interakcji mających znaczenie")
Andy Clark

Moje miejsce na FB:
https://www.facebook.com/Postmoralno%C5%...1700366315
Odpowiedz
#19
InspektorGadżet napisał(a): Tak jak zoofile
Kwestia zoofilii zawiera się w sferze mocno kontrowersyjnej. Wiadomo, że zwierzę ma ograniczone możliwości wyrażenia zgody. Choć są kraje, gdzie zoofilia jest legalna. O jakimś systemowym prześladowaniu ludzi dymających drzewa nie słyszałem.
Cytat:Kiedyś twierdziliście że to geje i lesbijki itd. A teraz twierdzisz ze wszyscy Smutny
Co wszyscy i co się zawiera w „itd.”?
Cytat:No i co.
No nie wiem co. To Ty napisałeś, że fakt istnienia takich zgromadzeń implikuje jakąś ideologię, a nie ja. Więc to Ty z tego faktu wyciągaj teraz wnioski.
Cytat:W jaki sposób zmusza to kogoś do akceptacji tego związku?
No przecież małżeństwo pociąga za sobą określone skutki prawne. Więc jeśli np. jestem urzędnikiem, który ma załatwić jakąś sprawę dla małżeństwa i prawo przewiduje jakieś przywileje dla pary małżeńskiej, to muszę to prawo zastowować, nawet jeśli związek tych dwóch osób jest mi jakoś nie w smak.
Cytat:Albo ze ślub określa poglądy społeczne
Nie „ślub określa poglądy społeczne”, tylko ślub ma skutki społeczne. A skoro ślub ma skutki społeczne, to pogląd, kto powinien mieć prawo zawierać śluby, a kto nie jest poglądem społecznym.
Cytat:E.T., To teraz jeszcze wykaż że powodem przejścia tych marszów jest heteroseksualizm
Powodem nie jest heteroseksualizm per se, bo przecież wielu heteroseksualistów nie chodzi w takich marszach, a wręcz przeciwnie — heteroseksualiści uczestniczą często w paradach równości. Powodem tych marszów jest ideologia, która nakazuje bronić heteronormatywnego modelu rodziny.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#20
Raz. Jak chcesz do mnie pisać to z łaski swojej skoncz używać tego słowa "heteronormatywny". Jeżeli dalej będziesz go używać nie odpowiem
Dwa, ostatnim akapitem właśnie potwierdziłeś istnienie ideologii LGBT. Parafrazując "powód marszów LGBT jest ideologia nakazująca promować nietradycyjny model rodziny"
Trzy, najpierw twierdziliście że LGBT to lesbijki, geje, transy i reszta. Teraz twierdzicie że wszyscy prześladowani za przekonania seksualne. Zdecyduj się
Cztery, Bert Swietnie wyjaśnił sprawę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości