Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kim naprawdę był Jezus Chrystus?
#1
Niedawno oglądałem ciekawy film dokumentalny o Jezusie Chrystusie, nie pamiętam tytułu bo to nie ważne. Ważne jest to jakie w tym filmie fakty przypomnieli, a przypomnieli ze Jezus urodził się w okupowanej przez Rzym Palestynie. A więc jak to bywa w okupowanych państwach po drogach chodziły sobie wojska obcych państw, wojska wrogo i z pogardą nastawione do ludzi. Rzym był podobny do III Rzeszy brał niewolników, wszystkich nie obywateli Rzymu Rzymianie traktowali jako pod ludzi. A wiec Jezus się urodził i się wychował i żył przez całe życie w państwie okupowanym przez odpowiednik III Rzeszy w jego czasach.
Każdy normalny człowiek dożywając do 33 lat musiałby znienawidzić takiego okupanta. Pewnie nie jeden raz Jezus widział jak jego rodaków żołnierze Rzymu pobili lub nawet zabili i nikt nawet nie zareagował bo się bał. Pewnie widział jak spalono komuś dom z tym kimś i jego rodziną w środku za ukrywanie czegoś przed rzymskimi żołnierzami. To była okupacja może nawet bardziej okrutna niż okupacja III Rzeszy w Polsce. A Jezus Chrystus przez całe swoje życie oglądał okrucieństwa tej okupacji.
A wiec co mógł zrobić ktoś kto cale życie patrzy na bezkarne morderstwa i na niesprawiedliwość? Ktoś taki mógł tak znienawidzić okupanta ze chciał wywołać wielkie powstanie, nawet jeśli sam by musiał zginąć.
Jezus Chrystus właśnie takie powstanie planował ze swoimi 12 uczniami. A to całe udawanie proroka i cudotwórcę to przykrywka a przy okazji to ściągało fanatyków gotowych ginąć za Jezusa. Wszystkie cuda Jezusa pomagali przygotowywać mu jego uczniowie. Kiedy 12 osób krzyknie cud to zaraz cały tłum zacznie tak krzyczeć. A Jezus robił same cuda które idzie bardzo prosto zrobić. Np. zamiana wody w wino, co za problem podmienić naczynia, kiedy któryś z uczniów Jezusa ze cały czas były te same bo tylko oni to widzieli a raczej zmieniali naczynia. Co za problem wskrzesić zmarłego, który wcale nie musiał być zmarłym. Co za problem uleczyć ślepego który nie jest ślepy? Co za problem znaleźć podobnego do Jezus który będzie udawał ze zmartwychwstał kiedy uczniowie Jezusa potwierdzą ze to jest Jezus? Wtedy nie było zdjęć a ludzi identyfikowali ci co najlepiej ich znali.
Jezus pod tą przykrywką mesjasza wraz ze swoimi uczniami planował powstanie przeciw okupantowi. A rzymianie nie mogli tak po prostu zlikwidować Jezusa bo słuchały go tłumy i mogli by tym wywołać powstanie.
No i uczniowie z Jezusem nie mogąc zmienić wizerunku Jezusa mesjasza na Jezusa powstańca. Bo to by nie trafiło do ludzi gdyby Jezus nagle zaczął nawoływać do walki zaraz po tym kiedy mówił żeby nadstawiać drugi policzek. Postanowili ze jedynym sposobem na wywołanie powstanie będzie jeśli Jezus się poświeci dla sprawy i da się ukrzyżować z polecania okupanta. Tylko w taki sposób Jezus mógł wywołać powstanie.
A wiec się uczniowie z Jezusem umówili ze któryś uczeń wyda Jezusa. Pewnie żaden nie chciał ale jakoś tam pociągnęli za słomki i trafiło na Judasza. No i wydali Jezusa władzą żydowskiego kościoła który to Jezusa nienawidział za to ze Jezus im wiernych podbiera. Ale żydzi nie mogli sami wydawać wyroków śmierci mogli by tyko Jezusa wychłostać a wiec musieli się zwrócić do okupanta do Piłata aby ten wydał wyrok śmierci. Piłat bojąc się mieć przeciw sobie żydowskich duchownych podpisał wyrok ale zrobił to bardzo mądrze.
Bo gdyby nie podpisał wyroku to żydowscy duchowni wzniecili by powstanie a gdyby po prostu podpisał to ludzie Jezusa wzniecili by powstanie. A wiec Piłat podpisał wyrok śmierci ale dał ludowi wybrać kogo ma wypuścić Barabasza czy Jezusa. Władze żydowskiego kościoła podburzyły tłum ze ma wypuścić Barabasza. No i w ten sposób Piłat umył sobie ręce od odpowiedzialności za śmierć Jezusa i żadne powstanie nie wybuchło z powodu śmierci Jezusa tak jak to Jesus Chrystus planował.
Odpowiedz
#2
Czy wszystko to co piszesz to Twoje własne przemyślenia?

Cóż ,Jezus musiałby być idiotą, żeby pod przykrywką mesjasza i cudow nawoływać do powstania i to jeszcze uczyć, że nie wolno mordować, że trzeba wybaczać i takie tam pitu pitu. Poza tym powstanie przeciwko ogromnej armii przygotowywanej przez 12 osob?? Wielki lol.... Jak dla mnie Jezus był zwyczajnym schizofrenikiem albo go w ogole nie było...
GOTT IST TOT
Odpowiedz
#3
hm.. zawsze jakaś interpretacja.

Swoją drogą wielu było mesjaszów wtedy, którzy sprzeciwiali sie rzymowi, i niektorym sie to troche udawało. Ale prędzej czy później wszyscy kończyli tak samo.

Cały problem taki że tylko mamy ewangelie, i to rózne. Można główkowac na różne sposoby.
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
#4
martwy_biskup napisał(a):Jak dla mnie Jezus był zwyczajnym schizofrenikiem albo go w ogole nie było...

Dlaczego był dla Ciebie schizofrenikiem ? Dla mnie pomimo tego że jestem ateistą , Jezus jest ciekawą postacią i generalnie nie obchodzi mnie czy istniał czy też nie, etyka i zasady jakimi się kierował są dosyć ciekawe, na tyle by się nad tym zastanowić... nie lubię ignoranctwa.


A co do samego chrześcijaństwa to zostało zdeformowane przez Szawła, który nigdy nie widział Chrystusa.

pzdr
Odpowiedz
#5
Xenomorph napisał(a):
martwy_biskup napisał(a):Jak dla mnie Jezus był zwyczajnym schizofrenikiem albo go w ogole nie było...

Dlaczego był dla Ciebie schizofrenikiem ? Dla mnie pomimo tego że jestem ateistą , Jezus jest ciekawą postacią i generalnie nie obchodzi mnie czy istniał czy też nie, etyka i zasady jakimi się kierował są dosyć ciekawe, na tyle by się nad tym zastanowić... nie lubię ignoranctwa.


A co do samego chrześcijaństwa to zostało zdeformowane przez Szawła, który nigdy nie widział Chrystusa.

pzdr

Bo osoby chore na schizofrenie zachowują się tak jak on.... Uważają, że mają moc. Nie przeczę był ciekawą postacią Uśmiech Najwięksi geniusze to świry...
GOTT IST TOT
Odpowiedz
#6
Xenomorph napisał(a):A co do samego chrześcijaństwa to zostało zdeformowane przez Szawła, który nigdy nie widział Chrystusa.
O Piotrze-konserwie nie wspominając.

Kim był Jezus jeśli istniał? Idąc tokiem rozumowania IV RP, to był on ekologiem i pacyfistą, więc zapewne i gejem należącym do układu. Do tego antyklerykał.
Odpowiedz
#7
Al-Rahim napisał(a):Do tego antyklerykał.
No własnie jezus był wielkim antyklerykałem. Rozwalił swiątynie. Kazał duchownym wybierac czy mają słuzyc bogu czy mamonie. A po za tym jeszcze wiele cherezji głosił. Uwazał sie za mesjasza za syna boego.

Na pewno tych zydowskoch odpiewiedników naszych ksiedzy doprowadzał do szału. Duży uśmiech Język
Odpowiedz
#8
martwy_biskup napisał(a):Bo osoby chore na schizofrenie zachowują się tak jak on.... Uważają, że mają moc.
On tylko mówił ze ma moc. Moze tak nie uwazał a tylko mówił. A mówił tak bo tylko takie słowa mogły trafic do ciemnego ludu.
Odpowiedz
#9
Vacarius napisał(a):A Jezus robił same cuda które idzie bardzo prosto zrobić. Np. zamiana wody w wino, co za problem podmienić naczynia, kiedy któryś z uczniów Jezusa ze cały czas były te same bo tylko oni to widzieli a raczej zmieniali naczynia. Co za problem wskrzesić zmarłego, który wcale nie musiał być zmarłym. Co za problem uleczyć ślepego który nie jest ślepy? Co za problem znaleźć podobnego do Jezus który będzie udawał ze zmartwychwstał kiedy uczniowie Jezusa potwierdzą ze to jest Jezus? Wtedy nie było zdjęć a ludzi identyfikowali ci co najlepiej ich znali.

A wytłumacz mi dlaczego przyjmujesz ze pewne fakty, które zostały opisane w ewangelii miały miejsce np. wskrzeszenie, zmartwychwstanie, zamiana wody w wino, natomiast podważasz/ignorujesz inne jak choćby motyw tajemnicy mesjańskiej w ewangelii Marka ("a on przykazał im żeby o tym nie mówili"). Czy jest jakiś ustalona metodyka?

Xenomorph napisał(a):A co do samego chrześcijaństwa to zostało zdeformowane przez Szawła, który nigdy nie widział Chrystusa.

A jak wyglądało to nie zdeformowane chrześcijaństwo przed Szawłem, zwanym Pawłem? Swoją drogą widzenie nie jest jedynym zmysłem o ile mi wiadomo, nie?
Odpowiedz
#10
Uwazam, ze Jezus był gejem. Wszystkie fakty na to wskazuja.
1. Wśród apostołów byli sami mężczyźni, dlaczego nie nauczał kobiet?
2. Był skandalistą, nie możliwe jest zeby zwykły głowiek który naucza o wierze zrobił takie zamieszanie. Ale pedzio który ma swoich ludzi?
3. Został ukżyzowany, w tamtych czasach ludzi nie zabijano w ten sposób za poglądy. Normalnie uznano by go za wariata, ale osboba uprawiajaca sex z mężczyznami to było szokujące.
4. Ostania wieczeża - była to ostatnia orgia ze swoimi "uczniami".
5 . No i wreszcie nie możliwe że facet który ma 33 lata nie ma żony, dziweczyny, kochanki. Nie ma o tym wzmianki w żadnym tekście "świętym". Musiał miec mężczyznę. A o tym nikt nie śmiał pisać.
W obecnych czasach propaganda wiary jest za bardzo rozgłośniona żeby m.ówić prawdę, kościół to wielka instytucja a jej "pracownicy" zarabiają ogromne pieniądze. Jeżeli ktoś ogłosił by prawdę nastąpił by wielki krach wiary.
Większoś obecnych księży to też gejowie, którzy idą w ślad za swoim mistrzem.
Przykrywką ich namiętności jest pseudo wiara.
Odpowiedz
#11
nawrocony napisał(a):Uwazam, ze Jezus był gejem. Wszystkie fakty na to wskazuja.
W pierwszej chwili chciałem usunąć powyższy post, ale niech będzie taryfa ulgowa dla nowego użytkownika :] Ulga nie obejmuje błędów ortograficznych.

Cytat:1. Wśród apostołów byli sami mężczyźni, dlaczego nie nauczał kobiet?
Równouprawnienie to późniejszy wynalazek Oczko

Cytat: 2. Był skandalistą, nie możliwe jest zeby zwykły człowiek który naucza o wierze zrobił takie zamieszanie. Ale pedzio który ma swoich ludzi?
Mahomet i Jan Hus też zrobili zamieszanie.

Cytat: 3. Został ukżyzowany, w tamtych czasach ludzi nie zabijano w ten sposób za poglądy. Normalnie uznano by go za wariata, ale osboba uprawiajaca sex z mężczyznami to było szokujące.
W tamtych czasach krzyżowano za rozmaite rzeczy. Możliwe że Jezus był ważną postacią w antyrzymskim ruchu oporu i jego poglądy były tylko pretekstem.

Cytat: 4. Ostania wieczeża - była to ostatnia orgia ze swoimi "uczniami".
A Kopernik był onanistą.

Cytat: 5 . No i wreszcie nie możliwe że facet który ma 33 lata nie ma żony, dziweczyny, kochanki. Nie ma o tym wzmianki w żadnym tekście "świętym". Musiał miec mężczyznę. A o tym nikt nie śmiał pisać.
A jeśli miał kobietę? Przecież też nikt by o tym nie napisał. Poza tym jest top typowy przykład argumentum ad ziobro - nie napisali, więc musiało tak być.

Cytat: W obecnych czasach propaganda wiary jest za bardzo rozgłośniona żeby mówić prawdę, kościół to wielka instytucja a jej "pracownicy" zarabiają ogromne pieniądze. Jeżeli ktoś ogłosił by prawdę nastąpiłby wielki krach wiary.
Jakie to wszystko jest proste, nie? :]

Cytat: Większoś obecnych księży to też gejowie, którzy idą w ślad za swoim mistrzem.
Geje cykliści, zapomniałeś dodać. I Żydzi.

Podsumowanie krótkie: następny post o podobnej "wartości" merytorycznej poleci bez ostrzeżenia do Śmietnika.
Odpowiedz
#12
Bardzo możliwe ze Jezus był gejem. Bo nie miał żony, a w tamtych czasach niemieć żony w wieku 33 lat to było bardzo dziwne.

Ale na pewno Jezusa zabito za występowanie przeciw Rzymowi. Bo poprzez ukrzyżowanie Rzymianie zabijali powstańców.
Pewnie kler wydał Jezusa Rzymowi i przekonał Piłata ze Jezus jest buntownikiem przeciw Rzymowi. Ale ogólnie ukrzyżowano go czyli zabito tak jak buntownika.

W pierwszych latach chrześcijaństwa. Żydzi musieli zatajać to ze Jezus był buntownikiem przeciw Rzymowi. A wiec na pewno wiele zapisów i przekazów o występowaniu Jezusa przeciw Rzymowi zostało usunięte i zapomniane.
I w ogóle to całe mycie rąk Piłata to też może fikcja. Bo żydzi chcąc mówić o nowym proroku w Rzymie nie mogli mówić o tym ze Rzym go zabił. A wiec wymyślili taką historyjkę aby Rzym miał czyste ręce.
Odpowiedz
#13
Zresztą takich Jezusów były w tamtych czasach dziesiątki. W końcu sklepano jednego mitycznego.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#14
nawrocony napisał(a):1. Wśród apostołów byli sami mężczyźni, dlaczego nie nauczał kobiet?

Ale tez traktowal kobiety bardzo dobrze. Mozna powiedziec ze rownie dobrze jak
mezczyzn, co w tamtych czasach nie bylo zwykle.
Ujal sie tez za cudzoloznica.
Odpowiedz
#15
nawrocony napisał(a):Uwazam, ze Jezus był gejem. Wszystkie fakty na to wskazuja.
.zależy ktorą ewangelie się czyta :> wnioskujesz z tych czterech znajdujacych sie w książce "biblia" wybranych, przez wątpliwe grono, a np w

ewangeli filipa czytamy

32. Trzy szły z Panem cały czas: Maryja, Jego matka, Jego siostra i Maria Magdalena — ta, którą nazywano Jego towarzyszką. Zatem, były trzy Marie –Jego matka, Jego siostra i Jego towarzyszka.
Odpowiedz
#16
Zgadzam się z przedmówcą Uśmiech Prawdopodobnie Jezus miał partnerkę. Dlaczego? Bo każdy normalny Żyd takową miał. kolejna rzecz, to fakt że w początkach chrześcijaństwa małżeństwo wśród kapłanów to była normalna praktyka, a skoro wzorowali się na swoim mistrzu, można wnioskować, że Mistrz był żonaty. Dopiero później zaczęto zakazywać małżeństw duchowieństwu. Jak na mój gust, po to żeby dziedziczenie majątku zachodziło tylko w Kościele:-]

Pozdrawiam
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#17
Jeśli nawet Jezus nie istniał, należało go wymyślić. Świat potrzebował takiej właśnie miłości. Inna sprawa co Kościół uczynił z tą miłością? Business w całej rozciągłości i same zaprzeczenia: Obrzydliwie bogaty kler głosi kult ubóstwa; zaciekle zwalcza przeciwników z hasłami wybaczania i tolerancji na ustach; mówi o prawdzie stosując kłamstwa i niedomówienia; miesza się di polityki. Ba! Sam nią steruje! A twierdzi, że stoi na uboczu zainteresowany jedynie wiarą itp., itd.
Odpowiedz
#18
martwy_biskup napisał(a):Czy wszystko to co piszesz to Twoje własne przemyślenia?

Cóż ,Jezus musiałby być idiotą, żeby pod przykrywką mesjasza i cudow nawoływać do powstania i to jeszcze uczyć, że nie wolno mordować, że trzeba wybaczać i takie tam pitu pitu. Poza tym powstanie przeciwko ogromnej armii przygotowywanej przez 12 osob?? Wielki lol.... Jak dla mnie Jezus był zwyczajnym schizofrenikiem albo go w ogole nie było...

Jezus miał szanse stanąć na czele 50 tysięcznej społeczności, niestety plany pokrzyżowała głęboka infiltracja rzymska, która doprowadziła do ukrzyżowania Jezusa. Chrystus, znaczy namaszczony lub naznaczony, czyli po prostu wódz, potomek Dawida. Przez 20 lat życia Jezusa, o których nie ma mowy w Ewangeliach kanonickich, traktuje ewangelia Filipa. Filip przedstawia jezusową podróż przez Lewant do Indii. To z hinduskich wierzeń, moralitetów itp. Chrystus miał zaczerpnąć nauki wyzwoleńczo-religijne, które głosił później. Powróciwszy w wieku około 30 lat zebrał najpierw kilku bliskich współtowarzyszy, w tym 2 młodszych i jednego starszego brata, którzy stali za nim i organizowali całą strukturę polityczno-militarną. Jednak siatka agentów rzymskich m.in. umieszczonych w Sanhedrynie, wyższych sądach, wsiach, dominach itd. dowiedziała się, że w rejonie Jerozolimy planowana jest wojna z okupantami. Tak też tamtejszy namiestnik Poncjusz Piłat nakazał ukrzyżować przywódców 3 ruchów. Nazareńczyka (nie Nazaretańczyka) Jezusa, Barabasza, przywódce tzw. złotych krów i Morwę, Rzymianina, który chciał rządzić Judeą.

Polecam ten artykuł Gardnera.

@seth666 racja, wierzący Żyd nawet nie powinien nie ożenić się

Vacarius napisał(a):Bardzo możliwe ze Jezus był gejem. Bo nie miał żony, a w tamtych czasach niemieć żony w wieku 33 lat to było bardzo dziwne.

i ty uważasz się za racjonalistę, a wszystkie swoje tezy, zresztą błędne, opierasz na Biblii
[url="http://www.spreadfirefox.com/pl/worldrecord/"][Obrazek: 468x60_dday.png]
[/url]
Odpowiedz
#19
moja teoria była taka, że gdy po nieudanym powstaniu żydowskim, kiedy ich jedyna świątynia została spalona, stolica zburzona, a oni sami zmasakrowani m.in. właśnie przez masowe krzyżowanie (kara dla buntowników, zdrajców i najgorszych kryminalistów), znaleźli się tacy, którzy wymyślili legendę o dobrym, bezrobotnym żydzie niesprawiedliwie skazanym na śmierć przez okrutnego rzymskiego namiestnika, popularną wśród tych, którzy przeżyli pacyfikację judei. potem z dobrego włóczęgi zrobił się rabin, potem mesjasz, a w końcu bóg i rzymianie po zniszczeniu świątyni zostali przedstawieni jako bogobójcy. potem stronnictwo ugodowe wobec rzymu zmieniło okrutnego piłata (w rzeczywistości był krwiożerczym sukinsynem) na niemal filozofującego arystokratę, którego tłum popycha do niesprawiedliwego wyroku. nie mogło być inaczej skoro w końcu chrześcijaństwo zostało religią państwową. jak większość ówczesnych bohaterów fantastycznych robił cudowne sztuczki, uzdrawiał, poza tym gadał jakieś ludowe mądrości i faryzejskie komunały, aby przez swoje bezsensowne paradoksalne sformułowania wprawiać w zdumienie analfabetów, wyrzutków społecznych, bandytów i niewolników, i przez to przypominać mędrca albo filozofa.

to tylko spekulacja, ale tak to mogło wyglądać. po powstaniach musiało być tysiące ukrzyżowanych jezusów, nauczycieli, rabinów itp. to musiał być bardzo silny symbol.
Odpowiedz
#20
Coś te żydowskie stronnictwo ugodowe wobec Rzymian było za bardzo ugodowe, bo spieprzyło na własny naród winę za los Chrystusa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości