To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kim naprawdę był Jezus Chrystus?
#21
tomasz_s napisał(a):Coś te żydowskie stronnictwo ugodowe wobec Rzymian było za bardzo ugodowe, bo spieprzyło na własny naród winę za los Chrystusa.
to tak pół żartem pół serio, bo historykiem nie jestem. kiedy jednak odłam w którym poganie zaczęli dominować stał się najsilniejszy, a żydzi zostali wyklęci przez swoich współbraci, prawie zniknęli z organizacji, którą sami założyli. tak więc można było fabułę zmienić, piłat skazał na śmierć, ale podjudzony przez jakąś konkurencyjną grupę żydowską. zresztą historycy piszą, że to niemożliwe, aby wysoki urzędnik rzymski w ogóle brał pod uwagę opinie jakiś barbarzyńców, którzy nie byli obywatelami, nie mówiąc już o tym, aby kierował się okrzykami jakiegoś zbiegowiska.

jak sobie poczytałem o powstaniach żydowskich to stosunek rzymian do żydów przypominał podejście nazistów, całkowita pogarda dla podludzi. pewnie częściowo to propaganda, ale jednak coś w tym jest.
Odpowiedz
#22
Interesująca teoria spiskowa. ;-)
Odpowiedz
#23
... z trzeciej strony - " Polityka " nr. 43 br., dział kultura, tekst o homoseksualizmie J. Waldorffa , fragment - " ... Chciał dodać jeszcze jeden przykład / na homoseksualizm znanych postaci - przyp. hs /, ale zachowałem się jak cenzor i poprosiłem, żeby z niego zrezygnował - Napisał ni mniej, ni więcej, że gejem był Jezus.
Co więcej, uważł, że potwierdza to zdanie, które Jezus wypowiada do matki, wskazując na Jana. Matko to jest syn twój. ... " Oczko
kumpel TORA NAAGI - aktualnie w trakcie lotu nad kukułczym gniazdem w towarzystwie Yossariana !!!
Odpowiedz
#24
Wacek napisał(a):Kim naprawdę był Jezus Chrystus?
Był i jest Mitem
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#25
Cytat:Kim naprawdę był Jezus Chrystus?

Grzybem Amanita Muscaria.

[Obrazek: Amanita_muscaria.jpg]

(powyzej: Jezus)
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#26
Z twarzy to nawet podobny.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#27
przecież powtarzał nie będe sto razy Jezus była kobietą - za przemawia p-bo tak chce i prawo wyłączonego środka (pv~p)
Odpowiedz
#28
Był to wspaniały czarny mężczyzna,
przynajmniej tak nauczają katoliccy misjonarze w Afryce...

[Obrazek: b_black_jesus.jpg]
Odpowiedz
#29
nie wiem czy Jezuska Chrystuska bedzie zadowolona jak się o tym dowie co tam w afryce o niej mówią ;777 mysle że krucjata to mało powiedziane ;777
Odpowiedz
#30
Jak wyglądał Jezus :?:
Odpowiedz
#31
Haha ale z tego Krawczuka krętacz! Miałem jego książkę (nie pamiętam jaki tytuł dokładnie, bo dużo książek autorstwa tego pana czytałem, chodziło chyba o Konstantyna Wielkiego), w której pisał, że nie wiadomo w ogóle czy Jezus istniał, a jeśli istniał to nic nie wiemy jego życiu.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#32
Gocek napisał(a):Był i jest Mitem
Jest udowodnione, że Jezus był postacią historyczną.
Tak samo jak Apoloniusz z Tiany. Wtedy było wielu takich mesjaszy, którzy ze sobą po prostu rywalizowali o wiernych. Każdy z nich nazywał siebie Synem Bożym.
A może Bóg mnie sobie upatrzył na ateistę? ]:->
SJL
Odpowiedz
#33
Cytat:Jest udowodnione, że Jezus był postacią historyczną.

Chyba jednak nie. Zdaje się, że nie ma na to jednoznacznych dowodów.
Odpowiedz
#34
Fuck, macie przed sobą kult człowieka, obejmujący dwa miliardy ludzkich istnień. Jest kosmicznie mało prawdopodobne, aby Jezus Chrystus nie istniał. Nie dajmy się zwariować.

Oczywiście Jezus Chrystus mógł być kimkolwiek, kamieniarzem, cieślą czy rybakiem. Tylko przez tradycję ustną i ewangelie możemy się coś o nim dowiedzieć, a są to źródła bardzo niepewne, grząskie i w większości wyolbrzymiające zalety i dokonania Jezusa. Ale jest cechą łączącą te wszystkie rzeczy to, ze Jezus Chrystus istniał!
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#35
Michel Onfray przekonująco wykazuje, że nie istniał.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#36
Podobno był kulturystą.

[Obrazek: strongjesus.jpg]

[FONT=&quot]"... Rzadkimi są ludzie nie ulegający urojeniom i mający odwagę spojrzeć w obliczę prawdy, przed którą korzy się hołota. " [/FONT] [FONT=&quot]Anatol France[/FONT]
Odpowiedz
#37
Awangarda internetu z 4chana twierdzi, ze mogl wygladac mniej wiecej tak:
[Obrazek: RaptorJesus2.jpg]
Wiecej informacji jak zawsze na niezastapionej: http://www.encyclopediadramatica.com/ind...aptorjesus

To tez moze pomoc:
http://images.encyclopediadramatica.com/...edLike.jpg
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#38
Jezus Chrystus był ostatnim Chrześcijaninem.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#39
Nawet jeśli był bytem wirtualnym.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#40
Niektórzy twierdzą jeszcze, i chyba to jakieś lobby samochodowe, że był Alfą i Omegą.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości