To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna Rosyjsko-Ukraińska 2022
Azerbejdżan zajął część terytorium Armenii a prezydent Armenii powołał się na artykuł 4 OUBZ.

Jestem ciekawy co zrobi Putin Uśmiech

// edit

Dzisiaj mamy 15 września a więc termin, który Putin wyznaczył jako termin zdobycia całego Donbasu:
https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Put...5-wrzesnia
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
Kontestator napisał(a): Azerbejdżan zajął część terytorium Armenii a prezydent Armenii powołał się na artykuł 4 OUBZ.

Jestem ciekawy co zrobi Putin Uśmiech

Putin? Zaniepokojenie wyrazi? Wyrazy współczucia? Modlitwa może? Albo coś w stylu:
"Ja... ja nie rozumiem. Ja nie mówię po ormiańsku. Pewnie jakieś Radio Erewań mi robicie. No i coś mi zakłóca. Kszzz. Kszzz. Jestem w bunkrze w Mieżgorjach. Słaby sygnał. Żegnam".

Swoją drogą, pewnie kwestią czasu jest odzyskanie Osetii Południowej i Abchazji przez Gruzję. Fuat coś niedawno na Twitterze napisał o gruzińskiej armii zbliżającej się do Osetii Południowej... Ciekawe. Chyba Gruzinom bardziej opłaca się czekać na jeszcze większy "kaputt" rosji, ale może się nie mogą doczekać lub uznali, że putinlandia nic nie zrobi tak samo jak po wezwaniu od atakowanej Armenii o pomoc. No bo jeżeli Gruzja będzie za mocno czekała z odbiciem Abchazji i Osetii Południowej, to tam jakieś miejscowe watażki mogą się rozgościć w miejsce parasola Moskwy. Choć raczej Gruzja jeszcze poczeka, moim zdaniem.

Masa świetnych informacji ostatnio. Wiadomo, że idealnie nie jest (szkoda mi Ormian itd.). No ale dla dobra ogółu jest i tak coraz lepiej w mocnym tempie. Duży uśmiech
Odpowiedz
https://twitter.com/visegrad24/status/15...0823305217

ruscy przeprowadzają nabór do swojego wojska...
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,289...=BoxOpImg2

Większość Słowaków chciałaby aby wojnę wygrała Rosja.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): https://next.gazeta.pl/next/7,151003,289...=BoxOpImg2

Większość Słowaków chciałaby aby wojnę wygrała Rosja.
Teoria podkowy znów potwierdzona:
Cytat: Jest jeszcze skrajna prawica i takie partie jak Republika czy L’SNS. Ta pierwsza ma teraz relatywnie wysokie poparcie i znajduje się powyżej progu wyborczego, według ostatnich badań opinii publicznej. Obie te partie mają podobną retorykę co lewicowy Smer. Też mówią o neutralności i żeby się nie angażować w pomoc stronie ukraińskiej. Widoczna jest również duża niechęć wobec NATO i Stanów Zjednoczonych. Ponadto politycy skrajnej prawicy poprzez swoje konta na mediach społecznościowych promują propagandę prorosyjską. W Słowacji mamy więc obecnie trochę egzotyczny prorosyjski sojusz lewicy ze skrajną prawicą.
Odpowiedz
Słowacy nie boją się rosji, bo Karpaty ich przed rosją bronią. Smutny No i połączenie ziem pohabsburskich z zamkniętym społeczeństwem górskim dało efekt w postaci ludności niezbyt postępowej i narażonej na reakcyjne ideologie. Nie bez powodu jeden z głównych fanów rosji w Polsce to reakcyjny góral Sebastian Pitoń. Oczywiście nie każda osoba z tych terenów taka jest. Wiadomo. Idzie o statystykę.

@żeniec
Tyle że SMER to nie lewica. To ichnia Samoobrona lub dziado-millerowska wersja SLD. Oni nie są postępowi, tylko robią za takie rozcieńczone Bliaćki Łukaszenki. Nie bez powodu najeżdżają na Romów i inne mniejszości tak samo jak Kotleba (on nosi nawet opaskę na ręce jak naziści) i reszta fanów rosyjskiego autorytaryzmu stamtąd.
PS
Realna europejska i progresywna lewica u Słowaków to Progresywna Słowacja Prezydent Czaputowej i Hlas (Głos) Pellegriniego. No bo Olano - Zwyczajni ludzie to ichnia wersja Hołowni chyba. A ten cały SaS to chyba ich PSL.

EDIT

Znalazłem coś bardzo ciekawego:
https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Pol...ego-Polaka

O Matejko! Putin musi być dogłębnie przestraszony i w naprawdę strasznej sytuacji, skoro przywołuje, że może lepiej Zachodowi trzymać rosję przy życiu jako "przeciwwagę dla Chin i wykorzystać ją jako narzędzie w walce z Chinami". Czyli Putin już nawet nie za bardzo liczy na pomoc i sojusz Chin Ludowych, skoro takie rzeczy wygaduje. Hahaha! Duży uśmiech No ale nikt poważny z Zachodu nie będzie chciał trzymać przy życiu jego powalonej władzy. Żaden to potencjalny sojusznik, tylko agresywna małpiarnia, której ufać nie można. Niech najwyżej sprzeda nam rosję w zamian za życia swoje i swojej rodziny czy coś w ten deseń. W końcu jego córki mogą "przypadkiem" sobie wybuchnąć jak Darja Dugina. Zdarza się. Człowiek to wybuchowe stworzenie i nieopierzony kurczak. Nieraz "tańcząca gwiazda" wylatuje na dziesięć metrów w górę. Ciało nie wytrzymuje.
No ale czym są dwie niewiasty wobec losu milionów, papieżu Franciszku?
Odpowiedz
Co do Słowacji: dodalbym jeszcze totalny brak większych miast, które zawsze są siedliskiem fermentu intelektualnego i źródłem nowych idei.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Słowacja to jest dziwny kraj. Oni zaraz po rozpadzie Czechosłowacji zbudowali sobie jakiś biedaautorytaryzm. Mecziar przecież doszedł do władzy jeszcze przed Łukaszenką i w zasadzie był ojcem niepodległości tego państwa.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Poprawka.
Ludzie Kotleby nie noszą opasek na rękach, tylko emblematy na rękawach.
No i ogółem tak wyglądają. Kotleba to ten z wąsem:
[Obrazek: 2831ab9bd679e.jpg]
[Obrazek: dd2f2b9225a17.jpg]
Co to, kurwa, za bieda-pochodnie z zestawu ogródkowego Lerła Merlę?
[Obrazek: a3c0ad628e967.jpg]

Odwołują się do faszystowskiej Słowacji księdza Tiso, która nas zaatakowała razem z nazistowskimi Niemcami w 1939 roku. Mają te kilka % poparcia od wielu lat. W 2018 roku mieli około 10% poparcia w kraju. Czyli w zasadzie kotlebowcy chcieliby nas mordować w drużynie z Putinem.
Teraz Kotleba ma około 3% poparcia, a łącznie skrajna prawica w Słowacji ma około 18%. Miętę do rosji czuje też samoobronowy SMER z kilkunastoma procentami.
Odpowiedz
https://milmag.pl/lockheed-martin-dostar...kilowatow/

Lockheed Martin dostarczył 300kw laser. Ciekawy zbieg okoliczności. Ukraiński Blitzkrieg spóźniony o miesiąc i broń laserowa zdolna rozpieprzać w zasadzie wszystko. Na moje oko totalne wyruchanie ruskich właśnie nastąpiło. Zapasy sprzętowe znikają w oczach, amunicji coraz mniej, rakiety w zasadzie stają się przeżytkami... Odbyty ruskiej generalicji muszą kapać brązem, bo się okazuje, że jeszcze chwila i zostaną masą upadłościową.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a): https://milmag.pl/lockheed-martin-dostar...kilowatow/

Lockheed Martin dostarczył 300kw laser. Ciekawy zbieg okoliczności. Ukraiński Blitzkrieg spóźniony o miesiąc i broń laserowa zdolna rozpieprzać w zasadzie wszystko. Na moje oko totalne wyruchanie ruskich właśnie nastąpiło. Zapasy sprzętowe znikają w oczach, amunicji coraz mniej, rakiety w zasadzie stają się przeżytkami... Odbyty ruskiej generalicji muszą kapać brązem, bo się okazuje, że jeszcze chwila i zostaną masą upadłościową.

A za około 2 tygodnie jeszcze Lend-Lease wejdzie w życie. Już tylko tak dla symboliki pokonania faszyzmu. Uśmiech
Odpowiedz
https://twitter.com/sumlenny/status/1571...sriLw&s=19

Putin zaczął mówić "w Ukrainie".
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
https://www.tvn24.pl/swiat/joe-biden-ost...ia-6116900

Czuć głęboką, poważną moc. Niczym u Franlina Delano Roosevelta.
Odpowiedz
Donbabwe i Ługanda ogłosiły, że przeprowadzą referenda o przyłączenie do Rosji pod koniec tego miesiąca. Już propaganda rosyjska mówi, że to rozwiąże Rosji ręce do pełnej mobilizacji albo użycia broni atomowej bo będzie to oznaczało, że Ukraina i NATO atakują Rosję.

Np. Komsomolska Prawda:
https://www.kp.ru/daily/27446/4650006/

Innymi słowy Putin stawia wszystko na jedną kartę. Duma też przegłosowała na szybciocha kilka ustaw odnośnie powszechnej mobilizacji. Czyli jest to już desperacja ale niestety może być to jednak dramatyczne w skutkach.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
Kontestator napisał(a): Donbabwe i Ługanda ogłosiły, że przeprowadzą referenda o przyłączenie do Rosji pod koniec tego miesiąca. Już propaganda rosyjska mówi, że to rozwiąże Rosji ręce do pełnej mobilizacji albo użycia broni atomowej bo będzie to oznaczało, że Ukraina i NATO atakują Rosję.

Np. Komsomolska Prawda:
https://www.kp.ru/daily/27446/4650006/

No to Rosjanie kręcą na siebie bat. W razie wykonywania tego planu Ukraina dostanie przykokszenie od USA i skontratakuje z mocą tysiąca laserów. Żadnych referendów nie będzie, gdy będą się działy walki w Doniecku i Ługańsku.
Poza tym i tak rosja nie kontroluje aktualnie całych terytoriów tych samozwańczych republik.
Odpowiedz
W Ługandzie referendum odbędzie się za 3 dni:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...y,79cfc278

23-27 września.

Kanały rosyjskie, które śledzę widzę, że mówią już dosyć jasno że mamy powszechną mobilizację,

// edit

w tym samym terminie mają też się odbyć referenda w Donbabwe i Chersoniu.

// edit

Zaporoże tak samo
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
Okej. To nieco komplikuje sprawę. Rosja chyba znów pogrywa z nami w "cykora" (madman theory) tak jak ciągle poprzez Medwiediewa. Formalne włączenie terenów okupowanych (poza Krymem, co już wcześniej miało miejsce) w skład rosji podwyższyłoby trochę ryzyko idiotycznej, atomowej eskalacji. Chyba Ukraina powinna jakoś teraz mocniej zmasakrować separatystów, by im się odechciało robienia referendów i zwiewali, gdzie pieprz rośnie.
Odpowiedz
Podobno Putin ma dzisiaj wygłosić jakieś orędzie do narodu.

// edit

Na wieść o referendach amerykański Department of Justice podobno poprosił Kongres aby zalegalizować przekazanie 300mld dolarów zamrożonych rezerw rosyjskich dla Ukrainy.
https://twitter.com/nexta_tv/status/1572240640913870857
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/reakcja...wo/l1mq7gq

Jeśli prawda to to by było coś.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
Nawet ta cała możliwa mobilizacja nic rosji nie da. Czym ci żołnierze, by walczyli? Patykami? NKWD zrobi im "ani kroku w tył"? Będą łapali rękoma amerykańskie wiązki laserów i je odbijać? Rosyjski bóg ich uratuje? Na co liczy Putin? Że odwołując się do "wielkiej wojny ojczyźnianej" sprawi, że masa ludzka nabierze mocy? Putin żyje umysłowo w XXVIII wieku. Myśli, że sama masa ludzka przełamie front. Z dzisiejszą technologią od Zachodu? Kaman! Przecież najwyżej mniejszości etniczne, lokalni watażkowie, mieszkańcy Moskwy i Petersburga zaczną się buntować w końcu. Kto chce być wrzucony do "maszynki do mięsa" armatniego? Głupawo na cud liczą.

Nawet te bieda-referenda mało co dadzą. Tak sobie stwierdziłem po krótkim namyśle. Przecież te samozwańcze republiki są i tak de facto pod kontrolą Moskwy.
Odpowiedz
Ale chwila, chwila.

Skoro atak Ukrainy na wcielone pseudoreferendami DRL i ŁRL byłby asumptem do atomowej riposty, to dlaczegoż ta riposta nie nastąpiła po atakach na Krym czy choćby okolice Biełgorodu? Ten pierwszy został już "anektowany" 8 lat temu, a drugie to przecie Rasija jak w mordę strzelił (fakt, że nie doszło tam do otwartego uderzenia, ale przecież wiadomo, że za tymi tajemniczymi atakami stoi Ukraina).

Dlatego w żadną opcję atomową nie wierzę. A że trąbią o referendach? No nie dziwne, skoro im się tyłki palą. Nie zdziwcie się więc, jak za te 3 czy 7 dni ukraińskie ataki na tych obszarach się zintensyfikują - pod ostrzałem ciężko prowadzić nawet te fejkowe plebiscyty.
"Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się administracja".
Nie cierpię administracji.
Jestem absolwentem administracji.
Chcę zmieniać administrację.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości