To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna Rosyjsko-Ukraińska 2022
Sebrian napisał(a): Ale gram na gitarze, więc może będę tylko podgrywał innym chłopakom Manowara Oczko

To ja mogę śpiewać. Brygada bardowa/bardów dla wzmocnienia morali. Uśmiech
W razie potrzeby mogę też robić za kapelana lub kamikadze/mięso armatnie.

[Obrazek: fd4cf42993729.jpg]

Oczywiście żartuję, bo nie chcę III WŚ. Prawie nikt nie chce tak wielkiej eskalacji. Przecież już nawet podczas zimnej wojny ludzie zdawali sobie sprawę, że nie wolno dopuścić do "krainy grzybów".
Odpowiedz
bert04 napisał(a):
kmat napisał(a): Tymczasem w Saratowie nad Wołgą coś mocno wybuchło na lotnisku dla bombowców strategicznych.

Czyżby znowu "cigarette man" w akcji?

https://tvn24.pl/swiat/rosja-doniesienia...ze-6404074

Dagilewo, Engels-2, a teraz już Kursk. Na serio trzeba uważać z tymi papierosami, tak łatwo zaprószyć ogień.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Na serio trzeba uważać z tymi papierosami, tak łatwo zaprószyć ogień.

Sierżancie Szczęsny, na front. Język

Inna sprawa. Ostatnio ze strony Macrona i Bidena dochodzą sygnały, że chcą zmniejszyć nacisk wobec Moskwy. Oczywiście wpierw emocjonalnie odebrałem te sygnały jako tchórzostwo, ale zastanowiłem się nad tym i uznałem, że jednak pewna zachowawczość jest jednak właściwa. Dlaczego? Rosja bowiem i tak za jakiś czas padnie. Tyle że lepiej, żeby padała w sposób wolny, spokojny i kontrolowany, a nie w jakimś kryzysowym pandemonium za parę miesięcy. Potrzeba zatem cierpliwości. Jeżeli dalej nacisk na rosję byłby taki jak ostatnimi miesiącami, to rosja pewnie padłaby za kilka miesięcy, ale byłby to upadek chaotyczny, a mówimy o kraju z kilkoma tysiącami głowic nuklearnych. Lepiej tu zmniejszyć ryzyko z małych procentów do maluteńkich promili, bo liczba potencjalnych ofiar np. w przypadku ataku nuklearnego na Kijów jest straszna.
Ale nie smućmy się. Sankcje dalej będą drążyć rosję. Rosja dalej będzie pariasem, od którego inni się odcinają. Tyle że rosja padnie nie za parę miesięcy tylko trochę później (rok, dwa?). Wystarczy trochę cierpliwości, a sam upadek będzie łatwiejszy do kontroli. Tym bardziej, że Putin jest wieku emerytalnym i zapewne schorowany, a po jego upragnionym zejściu z tego świata rosja może się podzielić na kliki walczące o schedę, skoro żaden "carewicz" oczywisty nie jest. W sumie Biden, Erdogan i Xi już pewnie od jakiegoś czasu klecą razem z jakimiś możnymi w rosji mapę podzielonej, "poputinowskiej" rosji i ustalili już plan bezpiecznego zajęcia się porosyjskim arsenałem nuklearnym.
Odpowiedz
Sebrian napisał(a):
DziadBorowy napisał(a): Z tego co czytałem większość 30-40 lat.

Kuźwa, wpisuję się idealnie. I wiekowo, i jakościowo. Jam z tych roczników, co jeszcze na pierwszych latach studiów przynosił kwitki do WKU, a później Król Europy i Piekła JE Donald Tusk zapewnił mi dożywotnią rezerwę bez odbycia nawet dnia przy czyszczeniu lufy.

Ale gram na gitarze, więc może będę tylko podgrywał innym chłopakom Manowara Oczko

Ale tak na poważnie już, to sam pomysł podoba mi się. To chyba coś podobnego na wzór tego co w Finlandii i Szwajcarii. Tylko pewnie wykonanie u nas będzie typowo polskie.

Expectations mam takie, że nauczę się obsługi broni i postrzelam sobie obficie na strzelnicy.

A reality pewnie będzie takie jak pisał Dziad Borowy czyli że będę zamiatał przez miesiąc baraki a na strzelnicy będę mógł wystrzelać całe dwa pociski...
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Rozmawiałem z kimś kto był na takim szkoleniu. Ogólnie polega to na piciu wieczorami wódki. Uśmiech Do tego jakieś zajęcia z teorii, kilka strzałów z kałacha.

Problem jest taki, że jeżeli do tej pory byłeś po prostu na kwalifikacji, przypisali Ci kategorię A i na tym skończył się kontakt z wojskiem to po tym jesteś już w aktywnej rezerwie. Więc w razie mobilizacji idziesz pierwszy do wojska. No i mogą Cię powoływać częściej - co w przypadku gdy ma się pracę, albo działalność - może być sporym problemem.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Ogólnie polega to na piciu wieczorami wódki. Do tego jakieś zajęcia z teorii, kilka strzałów z kałacha.

Mam przeczucie, że całkiem porządnie bym se tam odpoczął od życia rodzinnego Uśmiech

kmat napisał(a): Tymczasem w Saratowie nad Wołgą coś mocno wybuchło na lotnisku dla bombowców strategicznych.

Jest to kolejna duża kompromitacja rosji i ujawnienie jej dziadostwa. Jeśli przyjąć ruską wersję tego co się stało to tym bardziej źle o nich świadczy. Bo to oznacza że nie pilnują albo nie potrafią przypilnować swojego nieba i stary sowiecki bezzałogowiec zwiadowczy przerobiony na drona kamikaze może sobie bezkarnie przefrunąć 650km.

Cieszy mnie to że dochodzi do ataków w głębi rosji i nikt się nie oburza. Czas na rakiety dalekiego zasięgu dla UKR. A nawet jak nie dostanie to myślę że może pojawić się więcej samoróbek które i do Moskwy se dolecą.

Absolutnie nie powstrzymujemy Ukrainy, by pozyskała własną broń dalekiego zasięgu — powiedział sekretarz obrony USA Lloyd Austin.

Uśmiech
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): A reality pewnie będzie takie jak pisał Dziad Borowy czyli że będę zamiatał przez miesiąc baraki a na strzelnicy będę mógł wystrzelać całe dwa pociski...

Tak będzie. Niestety.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Lista firm, które wciąż działają w Rosji:
https://leave-russia.org/
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
W sumie to chętnie pójdę na to szkolenie i przekonam się jak to wygląda. Jak będzie kompletny paździerz to stracę wiarę w kraj. Bo rozumiem obowiązek obrony kraju ale chciałbym chociaż mieć umiejętności ku temu a nie być kimś pokroju Ługańskiego mobika.

Pewnie nie jestem jedyny, który tak myśli a więc duży test przed naszym wojskiem aby nie straciło zaufania obywateli.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Lista firm, które wciąż działają w Rosji:
https://leave-russia.org/
Castorama też?
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a):
DziadBorowy napisał(a): Lista firm, które wciąż działają w Rosji:
https://leave-russia.org/
Castorama też?

Kurna od zarąbania tych firm zostało. Jak tak na to patrzę to zdaje się, że trza by zrezygnować z wielu rzeczy aby zachować konsekwencję w bojkotowaniu.

---

Budżet rosji został już zatwierdzony na lata 2023-2025. 30% całego budżetu będzie szło przez te lata na wojsko. Trza jak najprędzej doposażyć Ukrainę w ATACMSy i skończyć to szaleństwa.

Ciekawe jak będzie funkcjonowała rosja gdy tyle kasy pójdzie na wojsko a ubędzie z innych sektorów.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Ciekawe jak będzie funkcjonowała rosja gdy tyle kasy pójdzie na wojsko a ubędzie z innych sektorów.
Czy to jest pytanie retoryczne?
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Budżet rosji został już zatwierdzony na lata 2023-2025. 30% całego budżetu będzie szło przez te lata na wojsko.
Dobra nasza.
ZSRR się zawalił, kiedy wydatki na zbrojenia doszły do 50% budżetu.
Już więcej nawet kacapy nie byli w stanie udźwignąć.
Plus te dodatkowe mobilizacje drenujące gospodarkę z najbardziej produktywnych zasobów ludzkich.
A wojenka mieli mięso bez litości.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
https://twitter.com/maria_drutska/status...AUvdw&s=19

Moskwa teraz. Centrum handlowe o powierzchni 7000m2. Wygląda to tak jakby było nafaszerowane ładunkami wybuchowymi.

https://twitter.com/ZolnierzRP/status/16...FPXpg&s=19

Szczegóły poboru do wojska polskiego. Do 55 roku życia.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
O tym, że Tomasz L. oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji mógł do tej pory narobić nam na prawdę poważnych szkód.

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,2924...=BoxOpImg3



Czemu za każdym razem, gdy Rosja u nas coś zyskuje, gdziś tam w tle jest pan Macierewicz?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
https://twitter.com/PEmeryt/status/16011...6r0Og&s=19

Jeszcze inne wideo z Moskwy. To OBI tak jebło. Co oni tam trzymają tak wybuchowego?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): O tym, że Tomasz L. oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji mógł do tej pory narobić nam na prawdę poważnych szkód.

Zauważ, że rzeczony szpion byłby dla szczujni idealnym przykładem Tuskowego antypolonusa, bo pracował ostatnio w urzędzie u Trzaskowskiego.
Ale chyba sami się zorientowali, że coś tu nie pasi, bo .... cisza jak makiem zasiał.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
https://twitter.com/NOELreports/status/1..._Nbxg&s=19

Uwaga wrażliwcy na filmiku jeszcze żyjący upieczeni kadyrowcy/ ruscy. Zajęli i zakoszarowali się w jakimś ośrodku wypoczynkowym, który został z pieczołowitą dokładnością ostrzelany. Ponoć 200 trupów lub więcej. Najfajniejsze że dwa pieski w budach przeżyły. I też podoba mi się to że ruscy zamiast pomagać tym którzy mają upalone aż do kości ręce wolą stać i nagrywać ów filmik. To trzeba być naprawdę niezłym debilem.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Najgorsze jest to, że ani na Rosji ani na Rosjanach te góry trupów ich własnych żołnierzy nie robią żadnego wrażenia. "Zginęło 10 000 - to dośle się nowe 10 000. Ludzi u nas mnogo"
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
https://twitter.com/TarmoFella/status/16...ulsAQ&s=19

Ważna relacja odnośnie żołnierza z międzynarodowego legionu:

I'm sitting in a Russian trench that we captured a few days before this video was taken.
The Russians were extremely well equipped. They had generators, quality clothing and food. Those who escaped left behind… ... perhaps a million dollars worth of equipment, including personal weapons and memorabilia.

Więc mobiki mobikami ale profesjonalne silne oddziały ruskich też istnieją.

DziadBorowy napisał(a): Najgorsze jest to, że ani na Rosji ani na Rosjanach te góry trupów ich własnych żołnierzy nie robią żadnego wrażenia. "Zginęło 10 000 - to dośle się nowe 10 000. Ludzi u nas mnogo"

Taka nonszalancja w szafowaniu ludzkim życiem w końcu się zemści. rosja to nie ZSRR, które miało pierdyliard ludzi.

I nie wiem jak nie może to robić na nich wrażenia. Na mnie robi, to wygląda jak filmik z piekła.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości