Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna Rosyjsko-Ukraińska 2022
Sebrian napisał(a): Ale gram na gitarze, więc może będę tylko podgrywał innym chłopakom Manowara Oczko

To ja mogę śpiewać. Brygada bardowa/bardów dla wzmocnienia morali. Uśmiech
W razie potrzeby mogę też robić za kapelana lub kamikadze/mięso armatnie.

[Obrazek: fd4cf42993729.jpg]

Oczywiście żartuję, bo nie chcę III WŚ. Prawie nikt nie chce tak wielkiej eskalacji. Przecież już nawet podczas zimnej wojny ludzie zdawali sobie sprawę, że nie wolno dopuścić do "krainy grzybów".
Znany w sieci też jako qwertyuiop i kacolek.
Odpowiedz
bert04 napisał(a):
kmat napisał(a): Tymczasem w Saratowie nad Wołgą coś mocno wybuchło na lotnisku dla bombowców strategicznych.

Czyżby znowu "cigarette man" w akcji?

https://tvn24.pl/swiat/rosja-doniesienia...ze-6404074

Dagilewo, Engels-2, a teraz już Kursk. Na serio trzeba uważać z tymi papierosami, tak łatwo zaprószyć ogień.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Na serio trzeba uważać z tymi papierosami, tak łatwo zaprószyć ogień.

Sierżancie Szczęsny, na front. Język

Inna sprawa. Ostatnio ze strony Macrona i Bidena dochodzą sygnały, że chcą zmniejszyć nacisk wobec Moskwy. Oczywiście wpierw emocjonalnie odebrałem te sygnały jako tchórzostwo, ale zastanowiłem się nad tym i uznałem, że jednak pewna zachowawczość jest jednak właściwa. Dlaczego? Rosja bowiem i tak za jakiś czas padnie. Tyle że lepiej, żeby padała w sposób wolny, spokojny i kontrolowany, a nie w jakimś kryzysowym pandemonium za parę miesięcy. Potrzeba zatem cierpliwości. Jeżeli dalej nacisk na rosję byłby taki jak ostatnimi miesiącami, to rosja pewnie padłaby za kilka miesięcy, ale byłby to upadek chaotyczny, a mówimy o kraju z kilkoma tysiącami głowic nuklearnych. Lepiej tu zmniejszyć ryzyko z małych procentów do maluteńkich promili, bo liczba potencjalnych ofiar np. w przypadku ataku nuklearnego na Kijów jest straszna.
Ale nie smućmy się. Sankcje dalej będą drążyć rosję. Rosja dalej będzie pariasem, od którego inni się odcinają. Tyle że rosja padnie nie za parę miesięcy tylko trochę później (rok, dwa?). Wystarczy trochę cierpliwości, a sam upadek będzie łatwiejszy do kontroli. Tym bardziej, że Putin jest wieku emerytalnym i zapewne schorowany, a po jego upragnionym zejściu z tego świata rosja może się podzielić na kliki walczące o schedę, skoro żaden "carewicz" oczywisty nie jest. W sumie Biden, Erdogan i Xi już pewnie od jakiegoś czasu klecą razem z jakimiś możnymi w rosji mapę podzielonej, "poputinowskiej" rosji i ustalili już plan bezpiecznego zajęcia się porosyjskim arsenałem nuklearnym.
Znany w sieci też jako qwertyuiop i kacolek.
Odpowiedz
Sebrian napisał(a):
DziadBorowy napisał(a): Z tego co czytałem większość 30-40 lat.

Kuźwa, wpisuję się idealnie. I wiekowo, i jakościowo. Jam z tych roczników, co jeszcze na pierwszych latach studiów przynosił kwitki do WKU, a później Król Europy i Piekła JE Donald Tusk zapewnił mi dożywotnią rezerwę bez odbycia nawet dnia przy czyszczeniu lufy.

Ale gram na gitarze, więc może będę tylko podgrywał innym chłopakom Manowara Oczko

Ale tak na poważnie już, to sam pomysł podoba mi się. To chyba coś podobnego na wzór tego co w Finlandii i Szwajcarii. Tylko pewnie wykonanie u nas będzie typowo polskie.

Expectations mam takie, że nauczę się obsługi broni i postrzelam sobie obficie na strzelnicy.

A reality pewnie będzie takie jak pisał Dziad Borowy czyli że będę zamiatał przez miesiąc baraki a na strzelnicy będę mógł wystrzelać całe dwa pociski...
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości