To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna Rosyjsko-Ukraińska 2022
https://kresy24.pl/na-lotnisku-wnukowo-p...elikopter/
Sebastian Flak
Odpowiedz
Putina tam niestety nie było, inaczej już by wyciekło to do mediów.
Odpowiedz
Osiris napisał(a): Putina tam niestety nie było, inaczej już by wyciekło to do mediów.

Może być tam jakiś dobitny zakaz informowania o tym. Coś w rodzaju wytłumaczeniu ratownikom, że jak opowiedzą innym, kto dokładnie zginął, to dostaną łomot od milicjantów. Jeżeli Putin tam faktycznie zdechł, to taka informacja wywołałaby chaos, a nowa, szykująca się władza nie chciałaby chaosu, bo musi uporządkować wszystko pod siebie.
Zobaczymy. Zapewne Putin dalej żyje, ale jeżeli zdechł, to na dniach powinna się ukonstytuować jakaś wojskowa Rada Ocalenia Rosji czy coś.
Z ruskiej konstytucji:
"We wszystkich przypadkach, gdy Prezydent Federacji Rosyjskiej nie jest w stanie pełnić swych obowiązków, czasowo pełni je Przewodniczący Rządu Federacji Rosyjskiej."
Czyli Miszustin, ale on tam jest słabiutki, więc nie miałby nic do gadania przy wojsku. Tym bardziej, jeżeli to właśnie ministerstwo obrony rozwaliło ten helikopter. Miszustin byłby najwyżej zderzakiem dużo słabszym niż Putin, co też byłoby na rękę Szojgunatowi.
Odpowiedz
U Braci Czechów dobrze się dzieje - w końcu po serii pijaków i podejrzanych indywiduów znalazł się człowiek z właściwej półki.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
^^ Na dodatek gość ma taką prezencję, że wygląda jak komandor Battle Cruisera. Zazdro motzno.
"Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się administracja".
Nie cierpię administracji.
Jestem absolwentem administracji.
Chcę zmieniać administrację.
Odpowiedz
Sebrian napisał(a): ^^ Na dodatek gość ma taką prezencję, że wygląda jak komandor Battle Cruisera. Zazdro motzno.

Coś jak Trzaskowski za dziesięć lat. Tyle że jest podobną polityczną wydmuszką jak Trzaskowski, bo nawet nie wiedział podczas jednego wywiadu, jakie są prerogatywy Prezydenta Czech. Uśmiech Choć, rzecz jasna, to mocna poprawa w porównaniu z dziadem Zemanem. No i on wie, w przeciwieństwie Babisza, co się wiąże z byciem w NATO.
Odpowiedz
Były premier UK Boris Johnson ujawnił BBC, że Putin groził mu uderzeniem rakietowym w bardzo długiej rozmowie telefonicznej w lutym 2022 r., na krótko przed inwazją.

- W pewnym momencie zagroził mi, mówiąc: "Borys, nie chcę cię skrzywdzić, ale rakieta załatwiłaby to w minutę"

https://twitter.com/przegladmediow/statu...f0P2A&s=19
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a): Coś jak Trzaskowski za dziesięć lat.
Trzaskowski to jak na polskich polityków czołówka w tym względzie, ale takiego spojrzenia i choćby nosa jak u pana Pavla to już nie wyhoduje. Facet wygląda jakby AI wygenerowała - nomen omen - generała Duży uśmiech

lumberjack napisał(a): "Borys, nie chcę cię skrzywdzić, ale rakieta załatwiłaby to w minutę"
Trzeba przyznać, że kacapia - poza terrorem - potrafi też dobrze grozić i straszyć. I... to byłoby na tyle.
"Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się administracja".
Nie cierpię administracji.
Jestem absolwentem administracji.
Chcę zmieniać administrację.
Odpowiedz
Cytat:"Borys, nie chcę cię skrzywdzić, ale rakieta załatwiłaby to w minutę"

Trzeba przyznać, że kacapia - poza terrorem - potrafi też dobrze grozić i straszyć. I... to byłoby na tyle.


Pamiętaj, że pies który szczeka cię nie ugryzie.
Bardziej trzeba się bać psa, który po prostu jeży kark i spowalnia ruchy.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Erdogan powiedział na spotkaniu, że Finlandia będzie mogła wejść do NATO ale bez Szwecji:
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/erdogan...to/nkzrc77

Świetnie byłoby oczywiście gdyby Szwecja weszła do NATO wraz z Finlandią ale nie ulega wątpliwości, że dla nas istotniejsze jest wejście do NATO Finlandii, więc traktuję to jako bardzo dobrą informację.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
Vucic znowu się wypowiedział... tym razem zadeklarował że Serbia pomoże w odbudowie ukraińskich miast gdy zakończy się wojna.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Kontestator napisał(a): Erdogan powiedział na spotkaniu, że Finlandia będzie mogła wejść do NATO ale bez Szwecji.
To nawet nie jest lekko wk..... To jest wkurwiające na maksa.
Żeby watażka, w sumie nie lepszy od Putlina czy Baćki, dyktował Wolnemu Światu, kto ma co robić.
Czas podać mu herbatki po góralsku.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
https://wiadomosci.wp.pl/tajemnica-putin...736002624a

Jest pewna opcja, dość kontrowersyjnie brzmiąca, że Putin został aresztowany przez armię i teraz siedzi w jakiejś małpiej klatce i tylko czeka, aż go wypuszczą, by mógł go od razu rozszarpać wściekły tłum moskiewski.
Ale raczej w tę opcję nie wierzę... Wiadomo, że Ukraina stara się nadwątlić przywództwo rosyjskie przez swoje PSYOPs. Pomyślę nad tym jeszcze. Ten Putin ze spotkanie ze studentami wyglądał mi na tego realnego. Hmm...
Odpowiedz
A ja już się nie łudzę, że odejście Władimira Władimirowicza - czy to naturalne, czy wspomagane - coś zmieni. Cała kremlowska wierchuszka to banda barbarzyńców, co nawet potwierdzałaby ta hipotetyczna teoria - no bo skoro mają go w klatce, to co za problem zakończyć wojnę? No właśnie. Putin jest twarzą tej wojny, ale kół zębatych jest znacznie więcej.

Dlatego, drodzy ateiści, jak już tak od serca, po chrzescijańsku, życzymy tego padalcowi rychłego zgonu, to niech i "zarazi" tym czymś wszystkich od Girkina począwszy na Pieskowie skończywszy. Amen.
"Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się administracja".
Nie cierpię administracji.
Jestem absolwentem administracji.
Chcę zmieniać administrację.
Odpowiedz
Sebrian napisał(a): Putin jest twarzą tej wojny, ale kół zębatych jest znacznie więcej.
 Oni już dawno przekroczyli Rubikon i toczą teraz II Wojnę Ojczyźnianą nie z jakąś tam posraną Ukrainą ale z Wielkim Szatanem - Zgniłym Zachodem.
I ta narracja wchodzi jak w masło w rozmemłane kacapskie mózgi.

Cytat:Dlatego, drodzy ateiści, jak już tak od serca, po chrzescijańsku, życzymy tego padalcowi rychłego zgonu ...
Alleluja i do przodu!
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
https://twitter.com/Mylovanov/status/162...XDZWw&s=19

Bardzo ciekawe szczegóły na temat tego co się obecnie dzieje w Ukrainie w związku z walką z korupcją.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Nie zazdroszczę Zeleńskiemu.
Ma całe kacapstwo na głowie, a jeszcze musi gonić kretów, szmalcowników i skorumpowanych kolesi w swoich szeregach.
Jak to się jeszcze trzyma - diabeł jeden wie.


No i partyzantka krymska zaczyna działać.

Cytat:Dwóch oficerów Rosgwardii zginęło na Krymie w zamachu przeprowadzonym przez partyzantów - podał w środę ukraiński portal Centrum Narodowego Oporu. Auto, którym jechali oficerowie, zostało wysadzone.
"Ruch partyzancki Tatarów i Ukraińców "Atesz", działający na czasowo okupowanym Półwyspie Krymskim, zlikwidował dwóch okupantów" - przekazał ukraiński portal Centrum Narodowego Oporu, działający w ramach resortu obrony.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
https://twitter.com/tomaburque/status/16...1iKDg&s=19

Łóżko ukraińskiego ministra obrony.

Byłego już ministra.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/ra...Id,6574930


Cytat:40 proc. Polaków uważa, że "obecnie ma miejsce ukrainizacja Polski, która niszczy naszą kulturę i społeczeństwo". Opublikowany przez think tank Warsaw Enterprise Institute (WEI) raport...

Nie wygląda to dobrze. I to nie jest wyłącznie skutek działania ruskich trolli i pożytecznych idiotów. Ogromną winę ponoszą rządzący politycy, którzy zamiast tłumaczyć że bez kilku milionów imigrantów za kilka lat polska gospodarka będzie w dupie i nie będzie miał kto pracować na emerytury przedstawiali imigrantów jako zagrożenie. Wojna spowszechniała, empatia spadła i będzie spadać a efekty szczucia polityków na "uchodźców" przenoszone są coraz częściej również na Ukraińców.

Tutaj jestem pesymistą i myślę że będzie w tej kwestii wyłącznie coraz gorzej.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Dobra muszę przyznać, że trochę mnie rozśmieszyła liczba czołgów jaką mają wysłać Niemcy Duży uśmiech

14 i 88 Uśmiech

14 Leopardów 2 i 88 Leopardów 1. Skojarzenia z pewnym austriackim malarzem same się nasuwają Uśmiech Uśmiech
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości