To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna Rosyjsko-Ukraińska 2022
Mustafa Mond napisał(a): Jeszcze nie przyłapałem Girkina na świadomym kłamstwie. Nawet właściwie przedstawił pejzaż "książąt feudalnych", których jawny bój dziś widzimy. Nietypowy gość. Jest zły, ograniczony i głupi, ale kłamać akurat nie chce. Zły idealizm. Jakoś desperacko szuka ruskiego "firera", który mu wyznaczy dalekosiężny cel w życiu.

Ja bym powiedział więcej bo śledzę różnych analityków i Girkina od początku wojny. I osobiście zaryzykuję tezę, że przewidywania Girkina były najbardziej trafione.

Oczywiście cały czas mają w świadomości, że to zbrodniarz wojenny i ruski szowinista.

Swoją drogą nie wiem czy to prawda ale biorąc pod uwagę czym jest Rosja to bardzo prawdopodobne. Słyszałem, że grupa Wagnera rekrutując z więzień zrobiła sobie dodatkowy interes uwalniając mafiozów. Działa to bardzo prosto. Rekrutuje się taki mafiozo do Wagnera i płaci dobrą kasę za to aby przeżyć wojnę, przez 6 miesięcy jest trzymany daleko od frontu a po 6 miesiącach dostaje ułaskawienie i wraca taki oto mafiozo jako bohater Rasiji do normalnego życia.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/...Id,6654038

Eh. I tak "Michael DeSanta" jest lepszy niż Trump, ale mógłby gadać mądrzej na temat Ukrainy. Oby takim sposobem tylko udawał miękkie "America First", żeby odbić najbardziej miękkich wyborców Trumpa na swoją stronę w walce prawyborczej.
Ostre będzie starcie Trump vs DeSantis. Republikanie po nim wyjdą mocno poobijani. A jeszcze Trump może zrobić "FULL IDIOT MODE" i wystartować samodzielnie bez poparcia Republikanów, drąc się na prawo i lewo, że Republikanie sfałszowali prawybory, by on, trybun prosto-ludowy z miliardami na koncie i ofiara spisku systemowych elit, nie mógł zostać Preziem. A jak sam wystartuje, to Demokraci już mogą otwierać szampana, bo Don podzieliłby wtedy głosy Republikanów i nawet mapa wyborów prezydenckich byłaby prawie cała (a może nawet cała?) niebieska.
Odpowiedz
Dla nas najlepiej będzie jak po prostu wygra Biden. Więc niech się republikanie niszczą wzajemnie, tylko otwierać szampana.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
Teraz coś mnie naszlo.
Czy Putin nie zaatakował aby Ukrainy 24 lutego, bo 24 luty (1920 roku) w partyjnej historii NSDAP jest uznawany za datę założenia tej partii? Pasuje to do narracji o "ukro-nazistach".
Odpowiedz
gąska9999 napisał(a): Ja nie rozumiem tej wojny i Wielkich USA, które dały broń Ukrainie, żeby przypierdalała w bomby.
Rosjanie przypierdalają w bomby a równie mądrzy Ukraińcy zamiast podporządkować się Rosjanom i wezwać ich argumentami logiki do opamiętania też przypierdalają w bomby.

Dawno nie czytałem argumentacji na równie dennym poziomie na tym forum. Władze ukraińskie nie mogą podporządkować się Rosji gdyż tego nie chce większość społeczeństwa, nie mają też powodu poddawać się państwu od którego ostatnio doświadczyli samych złych rzeczy i nie powinni się podporządkowywać gdyż oznaczało by to rozpad państwa i upadek legalnie wybranych władz. Dotarło? Tym bardziej, że mają się czym bronić.

Władzom rosyjskim logicznie tłumaczyli głupotę agresji na Ukrainę osobiście i telefonicznie i Draghi i Macron i do putinowego łba nic nie dotarło. Kontaktowali się z nim również Biden czy Scholz i coś pomogło? Jakie w takim razie szanse na skuteczną perswazje miały oskarżane przez ruskie onuce o nazizm władze Ukrainy? Ano żadne.

gąska9999 napisał(a): Szczerzą do siebie zęby i nic nie robią sobie z zabijania, tylko traktują wojnę jak mecz piłki nożnej.
Rosjanie gdyby nie napadli Ukrainy w 2014 roku to nie musieli by się konfrontować w takiej skali z nikim. St. Zjedn. do wojny z Rosją nie parły. To Rosjanie nie mogli znieść upadku rządów Janukowycza mając do wszystkich pretensję naokoło.

gąska9999 napisał(a): Czy Rosja 2023 ma rozwiązanie, żeby Rosjanom żyło się lepiej, w sensie żeby system gospodarczy I wymiana handlowa kupowanie i sprzedawanie poza Rosję, pozwalał wszystkim Rosjanom normalnie bez stawania na głowie, za pomocą normalnej pracy zaspakajać podstawowe i skromnym średnim poziomie potrzeby a części Rosjan żyć trochę i jeszcze bardziej lepiej?

Tak się stało w pierwszej dekadzie XXI wieku. Około 2008-2010 był pik materialnych możliwości Rosjan. I nie wyglądało to nawet jakoś źle. Już Ci to tłumaczyliśmy. Tyle, że Rosja ze swoim patologicznym systemem władzy nie mogła tego optymalnie wykorzystać. Obecnie póki trwa wojna przeciętni statystyczni Rosjanie będą tylko biednieć.

gąska9999 napisał(a): Bo w Polsce dofinansowują bobasy którym cieknie po brodzie, bobas wszak to sztandarowa Polska produkcja, wszystkie kobiety umią wyprodukować.

Gąska, zanim napiszesz jakąś świetlistą myśl to najpierw się rozejrzyj w koło. Politykę prorodzinną, prodzietną prowadzą w większym wymiarze materialnym chociażby Francuzi, Szwedzi, Brytyjczycy czy Japończycy. Czy niektóre władze stanowe w USA. Tylko trzeba ją robić z głową. Troska państwa o bobasów jest rzeczą dość powszechną w krajach demokratycznych.
https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/8...iecac.html

https://klubjagiellonski.pl/2016/05/04/p...-brytania/

Sofeicz napisał(a): Czasem ma wrażenie, że aż tak głupia nie jesteś i tylko z sobie wiadomych powodów robisz z siebie forumową debilkę.

Ależ gąska w dużym stopniu myśli jak większość Rosjan. Tylko nie jest poddana takiej indoktrynacji czy reglamentowaniu informacji. Więc nic jej nie usprawiedliwia. Ale generalnie znaczna część społeczeństwa ma problemy z myśleniem.

Mustafa Mond napisał(a): Jeszcze nie przyłapałem Girkina na świadomym kłamstwie. Nawet właściwie przedstawił pejzaż "książąt feudalnych", których jawny bój dziś widzimy. Nietypowy gość. Jest zły, ograniczony i głupi, ale kłamać akurat nie chce. Zły idealizm. Jakoś desperacko szuka ruskiego "firera", który mu wyznaczy dalekosiężny cel w życiu.

Ja go wielokrotnie łapałem na świadomym kłamstwie. Wystarczy, że twierdził, że ukraiński naród to produkt ostatnich lat co jest bzdurą i, że Ukraińcy to tak naprawdę zbuntowani Rosjanie. A jako osoba z wykształceniem jak sam twierdzi historycznym to nie powinien takich bredni pisać czy opowiadać.

Kontestator napisał(a): Ja bym powiedział więcej bo śledzę różnych analityków i Girkina od początku wojny. I osobiście zaryzykuję tezę, że przewidywania Girkina były najbardziej trafione.

Mi się bardziej podoba Aleksandr Niewzorow
https://youtu.be/jLlv4xsb7Do

Kontestator napisał(a): Swoją drogą nie wiem czy to prawda ale biorąc pod uwagę czym jest Rosja to bardzo prawdopodobne. Słyszałem, że grupa Wagnera rekrutując z więzień zrobiła sobie dodatkowy interes uwalniając mafiozów. Działa to bardzo prosto. Rekrutuje się taki mafiozo do Wagnera i płaci dobrą kasę za to aby przeżyć wojnę, przez 6 miesięcy jest trzymany daleko od frontu a po 6 miesiącach dostaje ułaskawienie i wraca taki oto mafiozo jako bohater Rasiji do normalnego życia.
To jest w ogóle krańcowa patologia. Rosja to kraj gdzie osoba po odsiedzeniu wyroku czyli Prigożyn zostaje kumplem prezydenta i do tego mimo wyroku organizuje prywatną armię służącą interesom państwa przy okazji rekrutując przestępców. I jak ten kraj ma być normalny?
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):
gąska9999 napisał(a): Ja nie rozumiem tej wojny i Wielkich USA, które dały broń Ukrainie, żeby przypierdalała w bomby.
Rosjanie przypierdalają w bomby a równie mądrzy Ukraińcy zamiast podporządkować się Rosjanom i wezwać ich argumentami logiki do opamiętania też przypierdalają w bomby.

Szczerzą do siebie zęby i nic nie robią sobie z zabijania, tylko traktują wojnę jak mecz piłki nożnej.

Gdzieś ty się podziewała, kiedy ludzie schodzili z drzew?
Ciekawe czy masz w rodzinie jakieś wspomnienia z II WŚ i też serwujesz takie wysrywy o przypierdalaniu bombami w hitlerowców zamiast wzywać ich argumentami logiki.

Czasem ma wrażenie, że aż tak głupia nie jesteś i tylko z sobie wiadomych powodów robisz z siebie forumową debilkę.


Mi się wydaje, że kiedyś podobno Niemcy mówili na 2ws wojnie, że "zwycięzców nikt nie będzie rozliczał z tego co robili na wojnie", teraz chyba Putin uważa, że jak wygrają wojnę z Ukrainą, Polską i w ogóle i wrócą do ZSRR2 to "jakoś to będzie" bo ucichną głosy, że powrót do ZSRR2 był siłą - na 2ws to utworzenie ZSRR  i Układu Warszawskiego było na mocy wyzwalania Polaków z rąk Złych Niemców było to więc pozytywne.
Hitler tak jakby sztucznie wywołał wojnę, bo rządał przestrzeni życiowej i lepszych warunków życia dla Niemców i Niemców  z wyboru, on był nieśmiały i nie odważył się żądać przestrzeni życiowej i lepszych warunków życia  dla i Polaków i Rosjan i Francuzów i pozostałych, Hitler nie odważył się być i chcieć być Szefem innych ludzi niż Niemców.
To wygląda jak sztuczna rzeczywistość i sztuczny powód żeby w ogóle była wojna. Chyba, że wtedy przed 2ws było to aż tak niemodne, żeby ktoś z obcego kraju był Szefem innej narodowości.
Pozatym w teatrzyku do sztucznych cytatów jest jeszcze, że "żołnierz Polski na koniku bez obroku do Berlina dojedzie, a niemieckie czołgi bez benzyny utkną pod Łodzią".

Mądrzejsza Sofeicz nie jestem.
A może Putin uważa, że jak wróci do ZSRR2 to głosy protestu w Polsce ucichną bo są ludzie, którzy  głodowali pozostając bez pracy a teraz też tacy 18+ ludzie są, że nie mają własnego dochodu ani 300zł miesięcznie ani 1300zł miesięcznie a Kaczka pcha w ryjki bobasów bo rodzina jest najważniejsza a nie ludzie samotni lub małżeństwa z rodziną bez dzieci 18- ( niepełnoletnich ) którzy upadli i nie mają pracy i własnego dochodu.
Wszak Kaczka chce dać 1300zł wszystkim w jednym ( tylko jednym na początek, a ciągu dalszego może w ogóle nie być ) najbiedniejszym województwie a nie tylko tym którzy nie mają żadnego dochodu, dochodu nawet 300zł lub dochodu przynajmniej 1300zł.
Wszak jak pieniędzy jest mało nie trzeba pchać w ryjki bobasów od ludzi którzy  mają dochód przynajmniej 1300zł na jedną dorosłą osobę w rodzinie tylko można dać od razu chociaż po 300zł wszystkim dorosłym 18+ w Polsce i do zwrotu do budżetu przez pracodawcę lub ZUS tym którzy otrzymują wynagrodzenie, rentę lub emeryturę przynajmniej 1300zł.
Jak jest jeszcze gorzej z pieniędzmi to po 300zł dla wszystkich Polaków 18+ i do zwrotu przez tych którzy  mają dochód przynajmniej 600,01zł.


Nie można dać chociaż po 300zł tylko tym najbiedniejszym 18+ którzy nic nie mają, bo Polacy pełne pyzate mordki to źli ludzie i nie pozwolą dać najbiedniejszym jak sami nic nie dostaną. Niech żyje Papież Polak z Wadowic i jego nauki!

Widać, że Putin może po wygranej, ewentualnie wygranej wojnie z Ukrainą  i Polską z utworzeniem  ZSRR2 i Układ Warszawski 2 posłużyć się pretekstem, że wyzwalał Ukrainę i Polskę od złego imperializmu i kapitalizmu w którym wszyscy dorośli ludzie nie zasłużyli nawet na dochód 300zł miesięcznie.
Jak z Twoim wrażeniem Sofeicz, że taka głupia nie jestem jaką udaję?
Odpowiedz
"Dajcie mnieeee UBI (np. 300+), albo poświęcę miliony na wojennym stosie (oczywiście ja na tym stosie nie będę, bo jestem biedną ofiarą, nad którą trzeba się litować!)."
Gąska
W rosji biedni ludzie mają dużo, dużo gorzej niż w Polsce. Jest masa ludzi, którzy cierpieli ogromnie więcej niż Ty. Nawet znam takich. Na wojnie takich nie brakuje. Nie jesteś jebanym płatkiem śniegu, nad którym trzeba się użalać, bo kiedyś miał pusto w brzuszku. Nawet żrąc mirabelki z krzaków i szczaw z nasypu, nie otarłaś się o prawdziwą tragedię.
Znam człowieka, który był zgwałcony i inaczej maltretowany przez własnego ojca, był bezdomny, głodował, był maltretowany przez dziadków i który cierpiał latami przez wiktymizację wtórną, bo długimi latami procesował się w sądzie z ojcem karnie i o alimenty. Brał psychotropy, pił za dużo, miał chore i wielce bolące zęby i nogi z powodu ogromnych nerwobóli. Musiało dojść do operacji na zębach i na nogach. I jeszcze inne problemy miał. Znam jeszcze inne przykłady. Naprawdę uważasz, że świat w pierwszej kolejności powinien zadbać akurat o Ciebie? Bo co? Skup się na innych, a nie na sobie.

PS
Z tym człowiekiem, o którym pisałem, jest już okej, jakby ktoś się martwił.

PS2
Opowiedziałem całą historię tak, że NIE DA SIĘ namierzyć ofiary. Zaorać Radio Szczecin i TVP.
Odpowiedz
Na początku roku mieliśmy trzech graczy na Kremlu: Putina, Prigożyna i Szojgu. Prigożyn już w zasadzie padł. Wykończył go Szojgu, co widać po miesiącach coraz bardziej wściekłych ataków Prigożyna na Szojgu. I bardzo dobrze, bo Prigożyn z tej trójki jest najgorszym, bo faszysto-małpo-kryminalnym ścierwem.
Zostali Putin i Szojgu. Kto z nich prowadzi i jest na ścieżce ku zwycięstwu? Szojgu. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na ich zachowania. Putin wygląda, jakby miał małpią deprechę. Na zdjęciu z synem Kadyrowa wyglądał niezwykle smętnie. Szojgu z kolei jest żwawy i nie widać po nim trosk i problemów. Skąd wiem, że Szojgu na pewno się urwał Putinowi? A stąd, że Szojgu daje żołnierzom medale, a dawanie medali to oczywista funkcja głowy państwa. Putin NIGDY nie powinien się zgodzić, by ktoś prócz Putina wręczał we własnym imieniu medale żołnierzom.
https://amp.cnn.com/cnn/2023/03/04/europ...index.html
Kto jeszcze dawał medale? Prigożyn. Świetnie zauważył to na początku roku Drwal. Tak, wręczanie medali jest znamienne.
Putin próbuje klecić równoległą, "antytuwińską" armię - zlecił Miedwiediewowi pobór setek tysięcy żołnierzy, jednakże ruch ten wygląda mi szczególnie słabo i desperacko. Sam Miedwiediew jest chodzącym nieszczęściem - smętny alkoholik, smętniejszy nawet bardziej niż Putin. Putin i Miedwiediew zmierzają na dno. Tak samo jak Prigożyn, którego wagnerowcy są dobijani i któremu Szojgu zabronił rekrutacji kolejnych więźniów.
Co dalej? Zostanie pewnie Szojgu. Jego księstwo feudalne (w którego skład wchodził już arsenał nuklearny Moskowii) stanie się królestwem. Pisałem już o przesłankach, które wskazują, że Szojgu nie chce kontynuować wojny. Już nawet pomijając jego cechy i cele osobiste, po prostu rozumie, że ta wojna jest przegrana. Zrzuci więc winę na cara Putina (i pobocznie na Prigożyna), a sam wejdzie w rolę człowieka, który całe szaleństwo powstrzymuje i przywraca porządek. Kiedy? Luty okazał się zbyt wczesną datą. Wagner ma jeszcze trochę niedobitków do wybicia. Putina trzeba jeszcze dorżnąć. Cały zamach stanu musi być przyszykowany tip-top, bo Szojgu drugiej szansy pewnie nie będzie miał (ciekawe, kiedy w życie wejdą te nowe okręgi wojskowe (moskiewski i leningradzki), bo Szojgu da tam tylko swoich ludzi dla opanowania Moskwy i Lenin... znaczy Petersburga). Zatem pewnie wiosna. Niewiadomą jest dla mnie, czy Szojgu formalnie będzie władcą Kremla. W końcu to "okołomongoł". Ale ta sprawa jest do mocno poboczna. Ważne, że wszystko idzie ku lepszemu. Uśmiech

EDIT
Zwróćcie uwagę na zdjęcie Szojgu dającego medal z zalinkowanego przeze mnie artykułu CNN. Szojgu wygląda na zadowolonego człowieka, któremu wszystko idzie zgodnie z planem. Kiedy ostatnio Putin wyglądał na zadowolonego? Rok temu? Tak, rok temu.

EDIT2
Ach tak. I Rosjanie muszą zrozumieć, że wojna jest przegrana z winy cara Putina, zanim Szojgu wojnę skończy. Ale Szojgu nad tym pracuje. Kleci PSYOPs. Zwłaszcza w Moskwie.
Odpowiedz
https://wydarzenia.interia.pl/raport-med...Id,6656376

Trochę pesymizmu odnośnie możliwosci ofensywnych Ukrainy
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a): PS2
Opowiedziałem całą historię tak, że NIE DA SIĘ namierzyć ofiary. Zaorać Radio Szczecin i TVP.
Przecież polskojęzyczna ruska szczujnia celowo przedstawiła sprawę tak, żeby dało się łatwo i jednoznacznie zidentyfikować ofiarę. O to właśnie chodziło. To nie był przypadek, tylko celowe i zaplanowane na szczeblu centralnym działanie.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a): Przecież polskojęzyczna ruska szczujnia celowo przedstawiła sprawę tak, żeby dało się łatwo i jednoznacznie zidentyfikować ofiarę. O to właśnie chodziło. To nie był przypadek, tylko celowe i zaplanowane na szczeblu centralnym działanie.

Przede wszystkim szczujnia bez udziału sądu lub prokuratury nie mogła mieć informacji pozwalających na identyfikację ofiary. Sąd żadnego interesu w ujawnianiu tych danych nie miał. Natomiast prokuratura ..... zwłaszcza po informacjach że posłanka Filiks namierzyła przekręty ziobrystów w lasach państwowych?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):
Socjopapa napisał(a): Przecież polskojęzyczna ruska szczujnia celowo przedstawiła sprawę tak, żeby dało się łatwo i jednoznacznie zidentyfikować ofiarę. O to właśnie chodziło. To nie był przypadek, tylko celowe i zaplanowane na szczeblu centralnym działanie.

Przede wszystkim szczujnia bez udziału sądu lub prokuratury nie mogła mieć informacji pozwalających na identyfikację ofiary. Sąd żadnego interesu w ujawnianiu tych danych nie miał. Natomiast prokuratura ..... zwłaszcza po informacjach że posłanka Filiks namierzyła przekręty ziobrystów w lasach państwowych?

No niestety racja. Tym bardziej, że w całą sprawę zamieszany jest Matecki ze szczecińskiej Solidarnej Polski. Matecki to główny propagandysta Ziobry. Zwłaszcza na polu internetowym. Często bardzo brutalny w środkach. Zaszczucie było celowe, a nie przypadkowe. Duklanowskiego użyli jako pożytecznego idiotę, na którego w razie czego można zrzucić karną winę. Nawet z twarzy Duklanowskiego widać, że jest wyjątkowo tępy. Matecki siebie nie wystawi tak łatwo organom ścigania. Zapewne to Matecki był łącznikiem między prokuraturą a Duklanowskim, ale pewnie wszystko załatwił bez śladów typu użycie komunikatora internetowego, by go nie skazano karnie za znęcanie się. A w TVP winę karną na siebie najwyżej wezmą jacyś poboczni pracownicy TVP. Ziobryści się zabezpieczają jak najohydniejsi mafiozi. Smutny
Odpowiedz
Międzynarodowy trybunał karny wydał nakaz aresztowania putina :⁠-⁠)
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/ra...Id,6660820
Rozochocił się z tymi medalami.
A przecież medale państwowe nadaje tylko głowa państwa. Wszechpotężny Putin pozwala łaskawie na taką hecę? Dzieli się rolą głowy państwa? Język Oczko
Weźmy Polskę:
https://www.prezydent.pl/prezydent/kompe...dznaczenia
Sam Prezydent, czyli głowa państwa. Tak jest wszędzie.
Zobaczcie konstytucję Moskowii, a konkretnie jej art. 89:
Artykuł 89
Prezydent Federacji Rosyjskiej:
a) rozstrzyga sprawy obywatelstwa Federacji Rosyjskiej i udzielenia azylu politycznego;
b) nadaje odznaczenia państwowe Federacji Rosyjskiej, tytuły honorowe Federacji Rosyjskiej, jak również wyższe stopnie wojskowe i wyższe tytuły specjalne;
c) stosuje prawo łaski.
Duży uśmiech HAHHAHAHAHAHAHAHA.
Szojgu środkowym palcem jeździ Putinowi po twarzy. Przepiękny rozpad ustroju! A raczej ustrojstwa.
Medale są ważne w hierarchii Moskowii. Nie od dziś. Nie od dziś.

Stroje dalej te same jak za Żukowa. Ciekawe:
https://pbs.twimg.com/media/FP42pK_XsAUf...name=small

W bunkrze Putina muszą dziać się sceny typu:
- Wołodia, a dlaczego Siergiej nadaje ordery państwowe? To twoja prego..., prero..., rogato..., broszka znaczy się. Źle to wygląda przed ludźmi. Zaczynają mówić, że...
- Zamknij się! Zamknij się! Zamknij się! Spierdalaj! Zamknij się!
- Przepraszam. Po prostu nie rozumiem tych szachinszachów3D. Wydaje mi się, że przegrywamy..., kurna...
- Nie przeklinaj, psie jebany! Idź chlać z Dymitrem jak wczoraj, ty pseudomuzułmaninie.
- Nie chciałem cię wkurzyć. I wiesz, że nie mogę pić. Mam chore nerki.
- A co ja mam powiedzieć?
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):
Socjopapa napisał(a): Przecież polskojęzyczna ruska szczujnia celowo przedstawiła sprawę tak, żeby dało się łatwo i jednoznacznie zidentyfikować ofiarę. O to właśnie chodziło. To nie był przypadek, tylko celowe i zaplanowane na szczeblu centralnym działanie.

Przede wszystkim szczujnia bez udziału sądu lub prokuratury nie mogła mieć informacji pozwalających na identyfikację ofiary. Sąd żadnego interesu w ujawnianiu tych danych nie miał. Natomiast prokuratura ..... zwłaszcza po informacjach że posłanka Filiks namierzyła przekręty ziobrystów w lasach państwowych?
Dlatego mówię, że to zostało zaplanowane na szczeblu centralnym - to nie wyskok lokalnych towarzyszy jak niektórzy próbują to przedstawiać.

Mustafa Mond napisał(a): A w TVP winę karną na siebie najwyżej wezmą jacyś poboczni pracownicy TVP. Ziobryści się zabezpieczają jak najohydniejsi mafiozi. Smutny

Coś Ty... Nie będzie żadnej odpowiedzialności karnej - już zaczęli wymyślać, że to PO jest winne. Elektorat to kupi, a symetryści w najlepszym wypadku wymyślają, że to lokalny wyskok.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
https://mobile.twitter.com/SomeGumul/sta...85280?s=20

Filmik z kanciastoportego linka jest ciekawy. Flagi Moskowii to chyba zawodowa rosyjska armia. Zatem wagnerowcy są otoczeni. Przed nimi Ukraińcy, a po bokach i na tyłach ministerstwo obrony. Na razie min. obrony bez wielkiego zaangażowania walczy u boku wagnerowców, ale Prigożyn nie może rzec swoim ludziom "koniec z tym, maszerujemy na Kreml odebrać władzę tym ciotom", bo wtedy min. obrony razem z Ukraińcami pozostałych wagnerowców szybko wykończy. Wagnerowcy już są oflankowani i jeszcze blokowani od wschodu. Są w kotle. Muszą być wybici do cna. Nie mają, jak uciec... Ciekawią mnie te trzy rosyjskie jednostki na wschodzie. Jak one są mocne? Ktoś wie? Nadają się na blokadę przed "marszem na Moskwę"? Chociaż w sumie te trzy szojgunatowe jednostki na tyłach mogą mieć za cel jedynie spowalnianie potencjalnego marszu Prigożyna na Moskwę, a wybijać wagnerowców miałyby wtedy szojgunatowe siły podwójnie flankujące razem z... Ukraińcami wchodzącymi nożem/klinem (niech będzie, że truskawkowym) wagnerowcom "w plecy". Wagnerowcy paść muszą. Nie dziwi mnie zatem desperacka frustracja Prigożyna. Swoją drogą, Prigożyn jest strasznym debilem, skoro dał się tak łatwo ograć na froncie. Poziom naćpanego Hitlera nieśpiącego od 72 godzin. Wystarczy przeczytać z choć średnim zrozumieniem książkę od historii z liceum, by pokonać na froncie kibola Prigożyna. Lol. Nie dziwota też, że Szojgu łazi taki zadowolony, skoro ma tak zjebanego i badziewnego rywala w "grze o tron". Innymi słowy, nie trzeba być Napoleonem, by skutecznie oflankować (i to podwójnie) króla kiboli.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Międzynarodowy trybunał karny wydał nakaz aresztowania putina :⁠-⁠)
Niby nic bo kto go aresztuje, ale jednak skutki to ma. Putin nie poleci już wszędzie, a w sumie to już tylko do niewielu miejsc. A i normalizacja stosunków z Rosją jest utrudniona.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a):
lumberjack napisał(a): Międzynarodowy trybunał karny wydał nakaz aresztowania putina :⁠-⁠)
Niby nic bo kto go aresztuje, ale jednak skutki to ma. Putin nie poleci już wszędzie, a w sumie to już tylko do niewielu miejsc. A i normalizacja stosunków z Rosją jest utrudniona.

Dla mnie to takie potwierdzenie ze strony Zachodu, że "tym razem nie przymkniemy oczu na twoje zbrodnie".

Myślał cwel że mu się upiecze tak jak to było z Czeczenią, Gruzją i Krymem.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
kmat napisał(a):
lumberjack napisał(a): Międzynarodowy trybunał karny wydał nakaz aresztowania putina :⁠-⁠)
Niby nic bo kto go aresztuje, ale jednak skutki to ma. Putin nie poleci już wszędzie, a w sumie to już tylko do niewielu miejsc. A i normalizacja stosunków z Rosją jest utrudniona.

Nie tylko nie poleci ale i do niego jakoś tak głupio polecieć będzie, przynajmniej przywódcom państw, które podpisały tą konwencję.

A to z kolei może przyspieszyć podanie Putinowi herbatki z polonem, w momencie gdy będzie czas na dogadanie się, bo na cholerę im przywódca, który nie za bardzo może z zachodem negocjować.


Aresztować pewnie go nie aresztują. Ale ten nakaz aresztowania ma nie tylko symboliczne znacznenie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
https://twitter.com/RobWuhrman/status/16...VFjBw&s=19

https://twitter.com/visegrad24/status/16...uzw9Q&s=19

Cytat:China’s Ministry of Natural Resources has issued new regulations on map content.

They require the use of old Chinese names of cities conquered by Russian in the 19th century.

Vladivostok will be called Haishenwai again while Sakhalin Island will be renamed Kuyedao.

Chiny już się szykują do pokojowego przejęcia swoich dawnych terytoriów.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości