Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o kodeks ateisty
C.S. Lewis mądrze napisał. A drogę pomiędzy dwoma błędami wyznacza Jezus. Jasno formułuje on na czym polega prawo miłości i wskazuje na jego źródło.
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"

"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
freeman napisał(a): C.S. Lewis mądrze napisał. A drogę pomiędzy dwoma błędami wyznacza Jezus. Jasno formułuje on na czym polega prawo miłości i wskazuje na jego źródło.

Lewis jest ciekawa osobowością i ma ciekawe książki do poczytania.

Jezus może ma jakiś monopol w naszej zonie kulturowej... Nieśmiały
„Ateizm to aroganckie przekonanie o tym, że cały Wszechświat nie został stworzony dla ludzi” M.Nugent
Odpowiedz
kilwater napisał(a): Jeszcze brakuje wyświechtanego "niezbadane są ścieżki Szefa"...to taki znak firmowy, że ktoś przehandlował już zwykłe, ludzkie współczucie. I za co? Za mroczne legendy mściwych plemion.
Uch, też poezją pojechałem...pewnie interiowe dziewczę guzik mi wcisnęło.. Język

No właśnie to takie gierojstwo internetowe, w którym jakaś młoda dziewczyna nie boi się, że... umrze ktoś inny. W tym przypadku, staruszkowie. No borze, toć to odwaga godna lorda Farquada, wielu z was umrze, ale to poświęcenie, na które jestem gotowa.

Cytat:Acha- "six feet under" chyba mówią..to jakoś ze 3 metry będzie Oczko Nawet próbowałem guglać fragmenty, szukać piosenki oryginalnej. No nie poszło...

Jak już wspomniał kolega, stopa to ok. 0,3 metra. Yard to ok. 0,9 m, tu by było podobnie, ale jego używa się rzadziej (głównie w odległościach w terenie)

Fraza "6 feet" jest też popularna w innym kontekście, jak w memie poniżej:

[Obrazek: 5ced62f36dcc7cc8f99dc18dce3c248423d28038...35d_1.webp]

I nie chodzi tu o to, że dziewczyny lubią tylko 3-metrowych facetów, na szczęście.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
ErgoProxy:
Cytat:Natomiast wiekszosc Japonczykow to potomkowie chlopstwa, wiekami zastraszanego na smierc przez samurajow.
Być może, ale ja tam na oko odróżnię Chińczyka od Japończyka, a Polaka od Ukraińca już nie bardzo.
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości