To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DPS Jordanów - Czy religia czyni nas gorszymi?
Rodica napisał(a): Osiris:
Pisałam, że różnorodność genetyczna  jest według mnie przyczyną konfliktów.  Od czasów zakończenia drugiej wojny światowej,  zmalało ryzyko wojen między państwami natomiast wojny domowe są powszechne i dotknęły od tego czasu jeden kraj na cztery. Ryzyko jest większe w krajach, których populacja jest genetycznie zróżnicowana.  Na przykład w Demokratycznej Republice Konga było już chyba kilka wojen domowych.
Ale rozumiesz (chyba nie rozumiesz, gdyż już to pisałem...), że genetycznie różnice między członkami jednej populacji (np. między Tobą a mną) mogą być większe niż między Tobą a mieszkańcem Francji czy Niemiec? I to samo może odnosić się do Tutsi i Hutu, co znaczy, że genetyka nie leży u podłoża konfliktu tych plemion ani żadnych innych grup etnicznych. Homo sapiens są tak między sobą pomieszani ( jednocześnie różnice wynoszą rzędu góra 0,1%), że nikt nie odnalazł do tej pory korelacji o której piszesz. Także albo masz coś na pokrycie swojej hipotezy albo przyzwyczaj się do tego, że będę nazywał ją głupią.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: DPS Jordanów - Czy religia czyni nas gorszymi? - przez Osiris - 06.04.2023, 07:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości