To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prorok krzysiekniepieklo zaprasza
#21
Do prostej logiki, krzysiek, też się nie ustosunkowałeś. Widocznie była za trudna.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#22
krzysiekniepieklo napisał(a): Nie przedstawiasz tutaj żadnych argumentów, tylko swoją opinię. Co do kłamstwa Pawła to odpowiedz mi wprost:
Ga 3
"bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie"

No i w Piśmie nie ma nigdzie tak napisane. To kłamał, że jest napisane, czy nie kłamał? Jeśli nie kłamał, to znajdź w piśmie, gdzie tak jest napisane (no, oprócz Ga 3)

Jeżeli chcesz, to ten fragment Ga mogę wytłumaczyć, jak go rozumiem. Nie jest to najłatwiejszy tekst, ale na pierwszy rzut oka widzę, że nie ma w nim rewelacji, o których piszesz.
Odnośnie do tego konkretnego fragmentu, który podajesz powyżej, to owszem jest to w Torze:

Cytat:Księga Powtórzonego Prawa 21
22 Jeśli ktoś popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci, zostanie stracony i powiesisz go na drzewie - 23 trup nie będzie wisiał na drzewie przez noc, lecz tegoż dnia musisz go pogrzebać. Bo wiszący jest przeklęty przez Boga. Nie zanieczyścisz swej ziemi, danej ci przez Pana, Boga twego, w posiadanie.

Żydzi oprócz pism Starego testamentu mieli też inne księgi np. dotyczące rytuałów religijnych i praw codziennych. Mieli też księgę Zohar (Księgę blasku). Mieli też swoje powiedzenia, sentencje, idiomy. Nie zakładaj z góry, że każda sentencja dotyczy Tory i że jest podana słowo w słowo.
Odpowiedz
#23
ErgoProxy napisał(a): Do prostej logiki, krzysiek, też się nie ustosunkowałeś. Widocznie była za trudna.
Ta twoja logika nie jest prosta i faktycznie jest dla mnie za trudna.

Jaques napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a): Nie przedstawiasz tutaj żadnych argumentów, tylko swoją opinię. Co do kłamstwa Pawła to odpowiedz mi wprost:
Ga 3
"bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie"

No i w Piśmie nie ma nigdzie tak napisane. To kłamał, że jest napisane, czy nie kłamał? Jeśli nie kłamał, to znajdź w piśmie, gdzie tak jest napisane (no, oprócz Ga 3)

Jeżeli chcesz, to ten fragment Ga mogę wytłumaczyć, jak go rozumiem. Nie jest to najłatwiejszy tekst, ale na pierwszy rzut oka widzę, że nie ma w nim rewelacji, o których piszesz.
Odnośnie do tego konkretnego fragmentu, który podajesz powyżej, to owszem jest to w Torze:

Cytat:Księga Powtórzonego Prawa 21
22 Jeśli ktoś popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci, zostanie stracony i powiesisz go na drzewie - 23 trup nie będzie wisiał na drzewie przez noc, lecz tegoż dnia musisz go pogrzebać. Bo wiszący jest przeklęty przez Boga. Nie zanieczyścisz swej ziemi, danej ci przez Pana, Boga twego, w posiadanie.

Żydzi oprócz pism Starego testamentu mieli też inne księgi np. dotyczące rytuałów religijnych i praw codziennych. Mieli też księgę Zohar (Księgę blasku). Mieli też swoje powiedzenia, sentencje, idiomy. Nie zakładaj z góry, że każda sentencja dotyczy Tory i że jest podana słowo w słowo.

Przytoczyłeś fragment, który brzmi zupełnie inaczej, jak twierdzi Paweł. Tam stoi, że nie każdy ale tylko taki, który popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci.
No a Paweł odniósł to do Jezusa, że wziął na siebie grzechy ludzi i dlatego stał się przeklętym. Czy to, że Jezus wziął na siebie grzechy ludzi, to jest ta zbrodnia podlegająca karze śmierci?
Poza tym, to Jezus nie był winien tego, o co Go oskarżono. Był niewinny. Czy według Ciebie to przekleństwo dotyczy też niewinnego? No, nie ma nigdzie w Piśmie, że Bóg mógł by przekląć niewinnego.

To szatan przeklina każdego, kogo mu się uda powiesić na drzewie i dla niego nie ma znaczenia, czy winien, czy też nie. No i Paweł się pod tym podpisał.
Odpowiedz
#24
Prorok nie przewidział bana. Tutaj boskie moce nie sięgnęły.
[Obrazek: c5c7bd94608b9.jpg]
EDIT
Pardon. Powinno być "viper" zamiast "Satan" w nabazgranym memie.
Odpowiedz
#25
Krzysiek chyba powinien najpierw sprawdzić w słowniku co to znaczy słowo "dyskusja". Co ciekawe ban raczej wpłynie na wzmocnienie jego przekonania o prawdziwości własnych twierdzeń. Co oczywiście nie znaczy, że brak banu byłby lepszym rozwiązaniemUśmiech
Odpowiedz
#26
Łał - ale się prawdziwy hardcore wylągł w tym wątku!

A tak po prawdzie - o co tu chodziło?

PS. Posłusznie melduję, że to nie ja zbanowałem Krisa - pewnie jakaś siła nieczysta.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#27
Sofeicz napisał(a): PS. Posłusznie melduję, że to nie ja zbanowałem Krisa - pewnie jakaś siła nieczysta.
Żmijowe plemię go zbanowało Duży uśmiech
Kiedy człowiek umiera, po pierwsze traci życie. A zaraz potem złudzenia.
Terry Pratchett
Odpowiedz
#28
Sofeicz napisał(a): PS. Posłusznie melduję, że to nie ja zbanowałem Krisa - pewnie jakaś siła nieczysta.
Grecki bożek zachodniego wiatru Krisa zbanował, bo Kris zaczął w innych wątkach wrzucać link do swojego forum. Po trzech dniach Kris zmartwychwstanie.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#29
Kris zmartwychstanie? Huraaa. Prorok powróci.
https://gifer.com/en/19Kw
Powsadzam mu namiętnie palca w ranę.

[Obrazek: 8165601f7ca15.jpg]

Krzysztofie, zejdź z bana i wybaw sam siebie.
Odpowiedz
#30
Nasienie węża – fałszywa nauka.
 
Mt 13

24 Inną przypowieść im przedłożył: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. 25 Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. 26 A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. 27 Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: "Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?" 28 Odpowiedział im: "Nieprzyjazny człowiek to sprawił". Rzekli mu słudzy: "Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?" 29 A on im odrzekł: "Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. 30 Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza"».

Wyjaśnienie przypowieści o chwaście


36 Wtedy odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie i prosili Go: «Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście!» 37 On odpowiedział: «Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy. 38 Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego. 39 Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie. 40 Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata. 41 Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, 42 i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. 43 Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!

 
No i stąd się wzięło żmijowe plemię. Jezus zasiał swoją naukę. Przyszedł zły człowiek i dosiał chwastu. Zasiał fałszywą naukę i z tej fałszywej nauki rosną synowie złego – plemię żmijowe. Żeby nie było wątpliwości, to tą fałszywą naukę dosiał Paweł z Tarsu i na jego naukach rosną synowie złego – plemię żmijowe. No bo co Jezus zasiał, to znalazło się w Piśmie Świętym. No a później dokooptowano tam nauki Pawła z Tarsu i Dzieje Apostolskie.
Na tych dokooptowanych naukach wyrosło to, co wyrosło. Są to wszystkie hierarchiczne Kościoły chrześcijańskie. Według nauki Jezusa miało być braterstwo, a jest władza i niewolnictwo. Maluczcy nie mają prawa mieć własnego zdania, bo władza wymusza posłuszeństwo wszelkimi dostępnymi sankcjami. Żmijowe plemię stosuje wszystkie faryzejskie techniki. Kłamstwo, manipulacja, eksterminacja, propaganda. Żmijowe plemię stara się skłócić wszystkich ze wszystkimi, bo skłóconymi jest dużo łatwiej rządzić.
No i żmijowe plemię chce całkowicie odciąć ludzi od Boga, bo tylko Bóg może nas wyzwolić spod władzy tych, którzy chcą zrobić z nas niewolników. Ostatnie kilka lat, to już brutalny atak na wolność ludzi. Zaślepieni żmijowym jadem wylewającym się z telewizora dalej tego nie dostrzegają. Bogatym biedacy przeszkadzają. Śmiertelność wśród biedaków rośnie, no a będzie jeszcze gorzej. No, możecie się śmiać ale do czasu. Nie było mnie kilka dni. Na zaczepki odpowiadał nie będę. Chcecie podyskutować, to odnoście się do tego, co piszę. Ja wierzę w Boga i wierzę Bogu. Jak ktoś chce wierzyć władcom, którzy los zwykłego człowieka mają gdzieś, to jego wybór i jego odpowiedzialność.
Odpowiedz
#31
krzysiekniepieklo napisał(a):  No, możecie się śmiać ale do czasu. Nie było mnie kilka dni. Na zaczepki odpowiadał nie będę. Chcecie podyskutować, to odnoście się do tego, co piszę.
No ale Krzysiek, o czym ty chcesz dyskutować? Powtórzyłeś po raz kolejny elaborat o plemieniu żmijowym i nikt nie wie o co ci chodzi. Jakieś pytanie byś chociaż zadał albo przynajmniej powiedział po co się tutaj produkujesz.
Odpowiedz
#32
prorok bożka zwanego Biblią napisał(a):Ja wierzę w Boga i wierzę Bogu.
No to sobie wierz Bogu, a raczej własnemu wyobrażeniu Boga, skoroś Go nawet oczyma duszy nie widział. Tylko nie oczekuj bogatego żniwa.

Od siebie powiem, że szukasz na niewłaściwej górze - kościoły hierarchiczne to wynik wrogiego przejęcia chrześcijaństwa przez pogan Imperium Romanum. No ale żeby to ogarnąć, że tak się mogło stac, to nie można czytać całe życie jednej tylko książki.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#33
Osiris napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):  No, możecie się śmiać ale do czasu. Nie było mnie kilka dni. Na zaczepki odpowiadał nie będę. Chcecie podyskutować, to odnoście się do tego, co piszę.
No ale Krzysiek, o czym ty chcesz dyskutować? Powtórzyłeś po raz kolejny elaborat o plemieniu żmijowym i nikt nie wie o co ci chodzi. Jakieś pytanie byś chociaż zadał albo przynajmniej powiedział po co się tutaj produkujesz.
Mt 20
25 A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł: «Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. 26 Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. 27 A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, 28 na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu».

To jest wypowiedź Jezusa o władzy. Jak by się do tej nauki zastosować, to nie było by tak, jak jest. No bo żmijowe plemię rządzi na sposób światowy. To dlatego robią z nas niewolników, a w ostatnich latach zniewolenie jest coraz większe. Pytanie jest proste. Jaki wpływ na nasze życie dzisiaj mają nauki Pawła z Tarsu? No a jak by było, jak by tych nauk nie było? Jak by je zignorować? No i trzeba sobie zdać sprawę z tych wszystkich technik żmijowego plemienia żeby się na takie techniki nie nabierać. No bo żmijowe plemię myśli tylko o swoim interesie.

Sofeicz napisał(a): Łał - ale się prawdziwy hardcore wylągł w tym wątku!

A tak po prawdzie - o co tu chodziło?

PS. Posłusznie melduję, że to nie ja zbanowałem Krisa - pewnie jakaś siła nieczysta.
No ale Ty coś wiesz, tylko nie chcesz mówić. A może powiesz wszystkim, kto tym greckim bożkiem jest?

ErgoProxy napisał(a):
prorok bożka zwanego Biblią napisał(a):Ja wierzę w Boga i wierzę Bogu.
No to sobie wierz Bogu, a raczej własnemu wyobrażeniu Boga, skoroś Go nawet oczyma duszy nie widział. Tylko nie oczekuj bogatego żniwa.

Od siebie powiem, że szukasz na niewłaściwej górze - kościoły hierarchiczne to wynik wrogiego przejęcia chrześcijaństwa przez pogan Imperium Romanum. No ale żeby to ogarnąć, że tak się mogło stac, to nie można czytać całe życie jednej tylko książki.
Ja dobrze wiem, że ci "poganie Imperium Romanum, to na Watykanie siedzą.
Odpowiedz
#34
Nadbóg wrócił!!!
"Nasienie węża." Przestałem czytać na tych słowach.
To brzmi jak wyzwisko Heleny Paździochowej do męża:
"Marian, kanalio, ty stara mendo, nasieniu węża ty, do domu, raz!"
Albo jak jakieś ruskie, zacofane pitolenie w stylu "Pokłosia":
"Rude włosy mają! Pewnie Żydy oni! Nasienie węża, szotona, belzebaby".

"Prorok codzienny" zapomniał chyba, że zgodnie z chrześcijaństwem ludzie mają wolną wolę, a nie są bezwolnymi skutkami cech jakiegoś przodka. "Prorok codzienny" pewnie zaleciłby gwiezdnowojennej Rey zabicie się, skoro ma w sobie "nasienie węża" od dziadka - "Arymana" świata Lucasa.
No ale to jest jeden PiS. Czepianie się czyichś przodków. Jakichś "esbeków" i innych "szatanoidów". "Szkoda strzępić ryja".
Odpowiedz
#35
Cytat:Ja dobrze wiem, że ci "poganie Imperium Romanum", to na Watykanie siedzą.
Ja tego nie pisałem jako metafory, tylko dosłownie.

Osobna sprawa. W Dziejach bodajże jest pomieszczona opowieść, jak to Piotr ubił Duchem Świętym małżeństwo kupieckie, które zachomikowało trochę grosza na czarną godzinę, zamiast oddać wszystko do zboru. Bo - tutaj znów się kłaniają horyzonty szersze niż jedna książka - pierwsi chrześcijanie, jerozolimscy zwłaszcza, mieli w zborach wszystko wspólne; to byli tacy wprost komuniści. Ta utopia w końcu im się zawaliła, ale póki jeszcze zbory komusze jakoś dychały, to rozsyłały prośby o ściepę do zborów mniej impregnowanych na sprawy światowe. Różni więc zbierali grosz i posyłali do braci i sióstr w potrzebie; m.in. tym właśnie zajmował się Paweł, człowiek widocznie bardziej życiowy niż krwiożerczy, co przekładało mu się na sukcesy misyjne, tudzież notoryczne handryczenie się ze zbolszewiałym Apostołem Kefasem.

Ty odrzucasz Pawła, więc pewnie porządek komunistyczny leży ci bardziej. Chyba że nie wiesz nawet, na co się piszesz...
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#36
ErgoProxy napisał(a):
Cytat:Ja dobrze wiem, że ci "poganie Imperium Romanum", to na Watykanie siedzą.
Ja tego nie pisałem jako metafory, tylko dosłownie.

Osobna sprawa. W Dziejach bodajże jest pomieszczona opowieść, jak to Piotr ubił Duchem Świętym małżeństwo kupieckie, które zachomikowało trochę grosza na czarną godzinę, zamiast oddać wszystko do zboru. Bo - tutaj znów się kłaniają horyzonty szersze niż jedna książka - pierwsi chrześcijanie, jerozolimscy zwłaszcza, mieli w zborach wszystko wspólne; to byli tacy wprost komuniści. Ta utopia w końcu im się zawaliła, ale póki jeszcze zbory komusze jakoś dychały, to rozsyłały prośby o ściepę do zborów mniej impregnowanych na sprawy światowe. Różni więc zbierali grosz i posyłali do braci i sióstr w potrzebie; m.in. tym właśnie zajmował się Paweł, człowiek widocznie bardziej życiowy niż krwiożerczy, co przekładało mu się na sukcesy misyjne, tudzież notoryczne handryczenie się ze zbolszewiałym Apostołem Kefasem.

Ty odrzucasz Pawła, więc pewnie porządek komunistyczny leży ci bardziej. Chyba że nie wiesz nawet, na co się piszesz...
Ja już pisałem, że w Dzieje Apostolskie nie wierzę. To jest jeden wielki stek kłamstw. Prawdy to tam trzeba szukać pomiędzy wierszami.
Ta historia o kupcach miała nastraszyć maluczkich, że hierarcha to jest jak Bóg i trzeba się wkupić w jego łaski. Taki hierarcha mógł później żyć jak udzielny król.
W tą komunę Piotra też nie wierzę. Jak by tak było, jak piszą, to Paweł nie musiał by ganiać do Damaszku żeby znaleźć jakiegoś wyznawcę Jezusa. Miał by w Jerozolimie dostatek takich, którzy uwierzyli Jezusowi.
Odpowiedz
#37
Daleko ganiać nie musiał, bo Damaszkiem w starożytności nazywali też Qumran. Czytasz ty cokolwiek poza Tysiąclatką na Deonie? Nota bene, Tysiąclatka ma reputację Biblii Tysiąca Kłamstw.

Uwaga na marginesie: kiedyś taki krzysiek byłby zarzewiem chłopskiej wojny; tysiące zastępów by go słuchały. A dziś... Bidusia.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#38
ErgoProxy napisał(a): Daleko ganiać nie musiał, bo Damaszkiem w starożytności nazywali też Qumran. Czytasz ty cokolwiek poza Tysiąclatką na Deonie? Nota bene, Tysiąclatka ma reputację Biblii Tysiąca Kłamstw.

Uwaga na marginesie: kiedyś taki krzysiek byłby zarzewiem chłopskiej wojny; tysiące zastępów by go słuchały. A dziś... Bidusia.
To ja wiem, że wolicie słuchać tego, co Wam telewizor powie. Nawet hierarchowie onegdaj namawiali do tego żeby się do telewizora modlić.
No a telewizor nakazywał - maska na ryj i szpryca. Wielu stosujących się do tych nowych praw, nie przeżyło.
Odpowiedz
#39
Ty się lepiej już zajmuj tą spermą Uroborosa w autofellatio, a nie medycyną.
Wypierdalaj "na ryj", bo zaniżasz tu poziom sobą. Zmądrzej lub sobie idź.
Odpowiedz
#40
Telewizja to nuda i dno; będzie już chyba z piętnaście lat, jak jej nie oglądam. Szczepić też się nie szczepiłem - przechorowałem i gra gitara.
Cytat:Wielu stosujących się do tych nowych praw, nie przeżyło.
Widzisz, nawet tego nie umiesz porządnie opowiedzieć. Nie przeżyło wielu bez względu na ich stosunek do covidowej paranoi, bo służba zdrowia stosowała się do nowych praw z żelazną konsekwencją i odmawiała udzielenia pomocy bez przetestowania, a testowanie trwało. Wiesz, ilu sercowców wącha teraz kwiatki od spodu przez prawodawców małego formatu, co ustąpili przed rykiem spanikowanej tłuszczy, jak powinni tą tłuszczą rządzić?

No ale w Biblii akurat takiego gotowca nie ma, to prorok nam nie opowie...
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości