Liczba postów: 932
Liczba wątków: 11
Dołączył: 08.2017
Reputacja:
22
Płeć: nie wybrano
Sofeicz napisał(a): geranium napisał(a): ... jesteś chrześcijaninem czy nie? Bierzesz leki?
Jeżeli jest chrześcijaninem, to nie musi brać dragów, bo ma to w zestawie. To nie jest takie proste Sofku. Nie zwalajmy przyczyn chorób na religię. Taką czy siaką. Lub brak religii. To prostactwo. Jest chemia mózgu. Lekarze zbyt w nią ingerują. A guzik się znają
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Liczba postów: 15,215
Liczba wątków: 383
Dołączył: 10.2006
Reputacja:
991
Płeć: mężczyzna
geranium napisał(a): To nie jest takie proste Sofku. Nie zwalajmy przyczyn chorób na religię. Taką czy siaką. Lub brak religii. To prostactwo. Tutaj się zgadzam. Religię wyznają różni ludzie o różnym poziomie zdrowia psychicznego.
Cytat:Jest chemia mózgu. Lekarze zbyt w nią ingerują. A guzik się znają 
Psychiatria jest efektywna i mamy na to liczne potwierdzenia.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.
— Brandon Sanderson
13.05.2023, 05:07
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.05.2023, 05:58 przez geranium.)
Liczba postów: 932
Liczba wątków: 11
Dołączył: 08.2017
Reputacja:
22
Płeć: nie wybrano
zefciu napisał(a): geranium napisał(a): To nie jest takie proste Sofku. Nie zwalajmy przyczyn chorób na religię. Taką czy siaką. Lub brak religii. To prostactwo. Tutaj się zgadzam. Religię wyznają różni ludzie o różnym poziomie zdrowia psychicznego.
Cytat:Jest chemia mózgu. Lekarze zbyt w nią ingerują. A guzik się znają 
Psychiatria jest efektywna i mamy na to liczne potwierdzenia. Tak się sklada, że mam parę osób chorych wokół siebie, nie z rodziny i różnie to bywa. Kilku z nich religia pomaga.
https://www.termedia.pl/neurologia/Czy-w...50734.html
Każda chorująca na schizofrenię osoba powinna mieć możliwość otrzymania kompleksowej opieki zdrowotnej jak najszybciej od wystąpienia pierwszych objawów choroby. Taka opieka powinna obejmować nie tylko farmakoterapię, lecz także interwencje psychologiczne i środowiskowe, leczenie schorzeń somatycznych, a jeśli będzie to niewystarczające – możliwość skorzystania z najnowszych technologii medycznych”.
I właśnie wszystkie przytoczone powyżej argumenty spowodowały, że w 2023 r. jako temat przewodni konferencji Schizofrenia Forum wybrano „Kompleksowe podejście do leczenia schizofrenii”. Wykładowcy przedstawią różnorodne podejście do leczenia tej choroby z uwzględnieniem farmakoterapii, psychoterapii oraz opieki środowiskowej w zróżnicowanych grupach osób chorujących na schizofrenię – od pierwszego epizodu, poprzez schizofrenię z przewagą objawów negatywnych, do schizofrenii lekoopornej.
https://www.eneteia.pl/o-nas/czytelnia/s..._fragment/
„Schizofrenia” to ogół przyjętych, uznanych i zapisanych w podręcznikach obserwacji i przemyśleń na temat pewnych wydarzeń w życiu niektórych ludzi. Biorąc pod uwagę najbardziej jednoznaczne przypadki, mamy w miarę przejrzysty i interindywidualnie powtarzalny syndrom. Jednak w innych ukazują się nam układy bardzo specyficzne, w których może właściwsze byłoby zastosowanie jakiejś nowej nazwy.
Eugen Bleuler, twórca tego terminu, mówił o „grupie schizofrenii” i poprzez takie sformułowanie wskazywał na fakt występowania sporych różnic w obrazie tej choroby. Inaczej mówiąc, „schizofrenia” jest raczej pojemnym workiem (por. Wciórka, 2002a, s. 225). Chociaż to, czym w istocie jest schizofrenia, zależy od punktu widzenia, od wrażliwości w kontakcie z pacjentem i od umiejętności myślenia, jej „podręcznikowa” wersja pozostaje tym, za co uznał ją ogół lekarzy. Innymi słowy, tym, co potrafi pojąć przeciętny lekarz. Należy zaznaczyć, że od czasów twórcy terminu „schizofrenia” kryteria diagnozowania tej choroby ulegały zmianom (Wciórka, 2002a, s. 219–225; Kaplan, Sadock, 1995, s. 64–65), co można w zasadzie uznać za tworzenie nowych jednostek chorobowych. Obecnie, aby ją u chorego rozpoznać, nie trzeba już spostrzegać Bleulerowskich objawów osiowych, z których dwa podstawowe to autyzm i ambiwalencja (Freedman, Kaplan, 1967, s. 596).
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Liczba postów: 3
Liczba wątków: 0
Dołączył: 05.2023
kmat napisał(a): Artificial Intelligence napisał(a): P(X=10) = 1 * (0,5)^10 * (0,5)^0 Czyli po prostu 0,5^10. Prawdopodobieństwo wyrzucenia dowolnej sekwencji w takim przypadku to po prostu ilocznyn prawdopodobieństw wszystkich rzutów.
Tak - dla jednego wyniku składającego się z 10 rzutów monetą, niezależnie od tego co wyjdzie w pojedynczych rzutach.
Niekoniecznie - jeżeli założy się inne zasady gry, przykładowo gramy na wyrzucenie trzech orłów pod rząd w 10 rzutach (np. RROOOROROR, ROOORROOOR, itp. - wiele wyników spełni kryteria), albo na 7 orłów wśród 10 rzutów (OOROOORORO, ROOOOOOORR, OROOROOROO, ... - też jest wiele wyników), ale grając na 10xO jest tylko jeden możliwy wynik. Każdy ma tu trochę racji, a zbędne nerwy świadczą o szkodliwości hazardu i paru problemach psychicznych.
To co napisał Artificial Intelligence wygląda na wklejenie tutaj tekstu wygenerowanego przez ChatGPT - zadałem botowi podobne pytanie a ten wypluł niemal to samo z podobnymi nieścisłościami.
|